рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

САМОСТІЙНА РОБОТА № 9, 10

САМОСТІЙНА РОБОТА № 9, 10 - раздел Философия, З предмета: Ділова українська мова До методичних рекомендацій увійшли опорний конспект, питання та завдання Тема. Договір Та Його Типи Основні Теоретичні Відомості...

ТЕМА. ДОГОВІР ТА ЙОГО ТИПИ

Основні теоретичні відомості

Договір – це документ, в якому зафіксовано угоду між сторонами про взаємодію (взаємне зобов’язання) й належним чином оформлено.

Сторонами договору можуть бути фізичні особи, працівники підприємства, організації, установи, фірми.

Договори укладають з урахуванням інтересів сторін і відповідно до чинного законодавства. Проект договору готує сторона-ініціатор (друга сторона може готувати свій варіант проекту). В разі потреби залучають юриста.

Договір – це юридичний документ, тому, формулюючи його умови, необхідно уникати двозначності, нечіткості.

Підготовлений і належним чином оформлений договір підписується сторонами. В окремих випадках необхідно переконатися в повноваженнях особи, яка підписує договір (перевірити доручення, паспорт, а в разі потреби зібрати інформацію про контрагента).

Види договорів:

- Договори з господарської діяльності підприємств;

- Трудові договори.

Договір з господарської діяльності – це службовий документ, в якому фіксують угоду між сторонами про встановлення ділових відносин, пов’язаних із господарською діяльністю, й який регулює ці відносини.

Відповідно до ст. 21 „Кодексу законів про працю України” (КЗпП України), трудовий договір – це угода між особою, що наймається на роботу, та керівником підприємства (установи, організації) або вповноваженим ним органом, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу. Визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а керівник (власник) підприємства (установи, організації) або вповноважений ним орган зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату й забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбаченої законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Види трудових договорів:

- трудові контракти;

- трудовий договір.

Договір з господарської діяльності – це службовий документ, в якому фіксують угоду між сторонами про встановлення ділових відносин, пов’язаних із господарською діяльністю, й який регулює ці відносини. Договір може бути укладений між приватними особами й організацією та між організаціями, установами, підприємствами.

Види договорів:

- Договір постачання – це договір, за яким організація-постачальник зобов’язується в певні терміни передати організації-покупцеві у власність певну продукцію, а організація-покупець зобов’язується оплатити продукцію за встановленими цінами.

- Договір підряду – це договір, за яким підприємець-підрядник зобов’язується виконати певний обсяг робіт підприємству-замовнику.

- Договір про матеріальну відповідальність – це договір, за яким одна сторона бере на себе повну матеріальну відповідальність за прийняті матеріальні цінності й зобов’язується дотримуватись встановлених договором правил зберігання, обліку, відвантаження, а інша сторона зобов’язується створити нормальні умови праці матеріально відповідальним особам.

- Договір про спільну діяльність – це договір, що укладається між двома й більше організаціями для проведення спільних досліджень, будівництва, експлуатації підприємств. Укладаючи цей договір, сторони визначають розмір і характер внесків: грошові; майнові, трудова участь.

- Договори щодо створення нових форм господарювання – це договори, які спрямовані на організацію асоціацій, малих підприємств, комерційних банків, орендних підприємств. Для створення асоціацій необхідно укласти установчий договір.

- Установчий договір – це договір, що закріплює взаємні права та обов’язки всіх учасників створення асоціації.

- Укладають і такі договори з господарської діяльності: про закупівлю; про оренду виробничих та службових приміщень; про розрахунково-касове обслуговування; про купівлю-продаж; про одержання позики; про оренду житлового приміщення та інші. Договори з господарської діяльності підприємства оформляють на загальних, трафаретних (нечасто) бланках або на чистих аркушах паперу формату А4.Якщо договір складено на кількох сторінках (аркушах), то їх нумерують і кількість сторінок (аркушів) зазначають в тексті документа.

РЕКВІЗИТИ ДОГОВОРУ З ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ:

- назва виду документа;

- дата (проставляють дату підписання договору);

- індекс;

- місце складання чи видання;

- заголовок до тексту (про що договір);

- текст;

- позначка про наявність додатка (в разі потреби);

- відбиток печатки (проставляють відбитки гербових (круглих, що прирівнюються до гербових) печаток усіх сторін, які підписали даний договір);

Текст договору поділяють на дві частини:

- вступну, де зазначають назви сторін, між якими укладено договір, посади, прізвища, імена, по батькові осіб, які підписуватимуть договір; у разі потреби наводять посилання на документи, що засвідчують повноваження особи, яка підписує договір;

- основну, в якій є пункти „Предмет договору”, „Обов’язки сторін”, „Порядок розрахунків”, „Відповідальність сторін”, „Порядок розірвання договору”, „Форс-мажор”, „Загальна сума договору”, „Термін дії договору”, „Інші умови договору” й т.ін.

Нижче від реквізиту 22 оформляють пункт „Юридичні адреси та підписи сторін”.

У деяких договорах (наприклад, про оренду житлового приміщення, про матеріальну відповідальнімть) розділів може не бути, а лише зазначаються пункти.

Часто в договорах такі слова, як „Постачальник”, „Покупець”, „Продавець”, „Власник”, „Фірма”, „Завод”, „Товариство”, „Банк” ... , пишуться з великої букви, оскільки вони набувають значення власного імені.

 

Зразок.

Договір про виконання разової роботи

 

м. _ _ _ _ _ _ _ "_ _" _ _ _ _ _ _ 200_ р.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

(вказати найменування сторони)

(надалі іменується "Замовник") в особі _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ,

(вказати посаду, прізвище, ім'я, по батькові)

 

що діє на підставі

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ,

(вказати: статуту, довіреності, положення тощо)

з однієї сторони,

та

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

(вказати прізвище, ім'я та по батькові сторони)

що проживає за адресою: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ,

(вказати місце проживання)

(надалі іменується "Підрядник"), з іншої сторони,

(в подальшому разом іменуються "Сторони", а кожна окремо - "Сторона") уклали цей Договір про виконання разової роботи (надалі іменується "Договір") про таке.

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Замовник в порядку та на умовах, визначених у цьому Договорі, дає завдання Підрядникові щодо виконання, а Підрядник бере на себе зобов'язання виконати на свій ризик наступну разову роботу:

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

(характер і вид роботи)

строком до _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

(надалі іменується "робота").

1.2. Робота має відповідати таким вимогам щодо якості: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.3. Замовник зобов'язаний забезпечити Підрядника усім необхідним для виконання роботи, передбаченої цим Договором, а саме: _ _ _ _ _ _ _ (надалі іменується "матеріал"), шляхом _ _ _ _ _ _ в строк _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

1.4. Замовник зобов'язаний своєчасно прийняти і оплатити роботу.

1.5. Норми витрат матеріалу, строки повернення його залишків та основних відходів визначені в додатку N _ _ до цього Договору.

1.6. Ціна роботи становить _ _ _ _ _ _ _ _. Ціна роботи включає відшкодування витрат Підрядника та плату за виконану ним роботу.

1.7. Замовник сприяє Підрядникові у виконанні роботи у випадках, в обсягах та в порядку, встановлених додатком N _ _ до цього Договору.

2. ПОРЯДОК ПРИЙМАННЯ ВИКОНАНОЇ РОБОТИ

2.1. У межах строку, визначеного у п. 1.1 цього Договору, Підрядник зобов'язується завершити виконання роботи і подати Замовникові для підписання Акт здавання-приймання виконаної роботи та наступну документацію: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _, а Замовник зобов'язується прийняти належним чином виконану роботу і в разі відсутності допущених у роботі відступів від умов цього Договору або інших недоліків підписати Акт здавання-приймання виконаної роботи в 10-денний строк з дня подання йому Підрядником названого документа.

3. ОПЛАТА РОБОТИ

3.1. За виконану роботу Замовник сплачує Підрядникові _ _ _ _ _ _ _ _ ціну роботи, тобто _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ грн. шляхом _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

3.2. Оплата здійснюється не пізніше _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ з дня підписання Акта здавання-приймання виконаної роботи.

4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН ЗА ПОРУШЕННЯ ДОГОВОРУ

4.1. У випадку порушення зобов'язання, що виникає з цього Договору (надалі іменується "порушення Договору"), Сторона несе відповідальність, визначену цим Договором та (або) чинним в Україні законодавством.

4.1.1. Порушенням Договору є його невиконання або неналежне виконання, тобто виконання з порушенням умов, визначених змістом цього Договору.

4.1.2. Сторона не несе відповідальності за порушення Договору, якщо воно сталося не з її вини (умислу чи необережності).

4.1.3. Сторона вважається невинуватою і не несе відповідальності за порушення Договору, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання цього Договору.

4.2. Замовник несе таку відповідальність за цим Договором:

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

4.3. Підрядник несе таку відповідальність за цим Договором:

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

5. ДІЯ ДОГОВОРУ

5.1. Цей Договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання Сторонами та його скріплення печаткою Замовника.

5.2. Строк цього Договору починає свій перебіг у момент, визначений у п. 5.1 цього Договору та закінчується _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

5.3. Закінчення строку цього Договору не звільняє Сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії цього Договору.

5.4. Якщо інше прямо не передбачено цим Договором або чинним в Україні законодавством, зміни у цей Договір можуть бути внесені тільки за домовленістю Сторін, яка оформлюється додатковою угодою до цього Договору.

5.5. Зміни у цей Договір набирають чинності з моменту належного оформлення Сторонами відповідної додаткової угоди до цього Договору, якщо інше не встановлено у самій додатковій угоді, цьому Договорі або у чинному в Україні законодавстві.

5.6. Якщо інше прямо не передбачено цим Договором або чинним в Україні законодавством, цей Договір може бути розірваний тільки за домовленістю Сторін, яка оформлюється додатковою угодою до цього Договору.

5.7. Цей Договір вважається розірваним з моменту належного оформлення Сторонами відповідної додаткової угоди до цього Договору, якщо інше не встановлено у самій додатковій угоді, цьому Договорі або у чинному в Україні законодавстві.

6. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

6.1. Усі правовідносини, що виникають з цього Договору або пов'язані із ним, у тому числі пов'язані із дійсністю, укладенням, виконанням, зміною та припиненням цього Договору, тлумаченням його умов, визначенням наслідків недійсності або порушення Договору, регламентуються цим Договором та відповідними нормами чинного в Україні законодавства, а також застосовними до таких правовідносин звичаями ділового обороту на підставі принципів добросовісності, розумності та справедливості.

 

6.2. Після підписання цього Договору всі попередні переговори за ним, листування, попередні договори, протоколи про наміри та будь-які інші усні або письмові домовленості Сторін з питань, що так чи інакше стосуються цього Договору, втрачають юридичну силу, але можуть братися до уваги при тлумаченні умов цього Договору.

6.3. Сторони несуть повну відповідальність за правильність вказаних ними у цьому Договорів реквізитів та зобов'язуються своєчасно у письмовій формі повідомляти іншу Сторону про їх зміну, а у разі неповідомлення несуть ризик настання пов'язаних із ним несприятливих наслідків.

6.4. Відступлення права вимоги та (або) переведення боргу за цим Договором однією із Сторін до третіх осіб допускається виключно за умови письмового погодження цього із іншою Стороною.

6.5. Додаткові угоди та додатки до цього Договору є його невід'ємною частиною і мають юридичну силу у разі, якщо вони викладені у письмовій формі, підписані Сторонами та скріплені печаткою Замовника.

6.6. Всі виправлення за текстом цього Договору мають силу та можуть братися до уваги виключно за умови, що вони у кожному окремому випадку датовані, засвідчені підписами Сторін та скріплені печаткою Замовника.

6.7. Цей Договір складений при повному розумінні Сторонами його умов та термінології українською мовою у двох автентичних примірниках, які мають однакову юридичну силу, - по одному для кожної із Сторін.

11. ДОДАТКОВІ УМОВИ

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

РЕКВІЗИТИ СТОРІН

ЗАМОВНИК

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Підписи

За ЗАМОВНИКА

Керівник _ _ _ _ _ _ _/_ _ _ _ _ /

М. П.

ПІДРЯДНИК

_ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

сторін

ПІДРЯДНИК

_ _ _ _ _ _ _ _ /_ _ _ _ _ _

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З предмета: Ділова українська мова До методичних рекомендацій увійшли опорний конспект, питання та завдання

ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ м КІРОВОГРАД... Т О ЩЕРБИНА... МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: САМОСТІЙНА РОБОТА № 9, 10

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

САМОСТІЙНА РОБОТА №1
ТЕМА: МОВНА НОРМА Основні теоретичні відомості Українська літературна мова як вища форма загальнонародної національної мови, відшліфована майстрами слова, характеризується

САМОСТІЙНА РОБОТА №2
ТЕМА. ПОНЯТТЯ СТИЛЮ І ЖАНРУ ЛІТЕРАТУРНОЇ МОВИ Основні теоретичні відомості Користуючись мовою в своєму повсякденному житті, люди залежно від потреби вдаються до різних мовн

САМОСТІЙНА РОБОТА №3
ТЕМА. НАЙВАЖЛИВІШІ РИСИ, ЯКІ ВИЗНАЧАЮТЬ ДІЛОВИЙ СТИЛЬ Основні теоретичні відомості Офіційно-діловий стиль – це мова ділових паперів, розпоряджень, постанов, програм, заяв …

САМОСТІЙНА РОБОТА №4
ТЕМА. ОГОЛОШЕННЯ. ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ, РЕКВІЗИТИ Основні теоретичні відомості Оголошення – це документ, у якому подається інформація, адресована певному колу зацікавлених осі

САМОСТІЙНА РОБОТА №5
ТЕМА. ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ЗАХІД Основні теоретичні відомості Повідомлення про захід – різновид службового листа, у якому викладено запрошення взяти участь у якійсь нараді, кон

САМОСТІЙНА РОБОТА № 6,7
ТЕМА. ДОРУЧЕННЯ Основні теоретичні відомості Доручення — це документ, що видається підприємством (або приватною особою) другій особі для подання в інше підприємство (або тр

ВИКОНАТИ ЗАВДАННЯ
1. Прочитайте зразок доручення. Визначте, чи відповідає цей зразок вимогам до оформлення особистих доручень. Запишіть правильно. ДОРУЧЕННЯ Я, Олексієпко Ігор Васильович, доручаю Р

САМОСТІЙНА РОБОТА №8
ТЕМА. РОЗПИСКА. ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ, РЕКВІЗИТИ Основні теоретичні відомості Розписка — це документ, у котрому підтверджуються дії, що вже відбулися (як правило, одержа

ВИКОНАТИ ЗАВДАННЯ
1. Прочитайте текст документа; відредагуйте, якщо є в тому потреба; допишіть відсутні реквізити. РОЗПИСКА Я, студентка І курсу музично-педагогічного факультету Нікітіна Люд

ЗАВДАННЯ
1 Оформіть договір на купівлю-продаж майна з участю громадян. 2 Відредагуйте текст документа, правильний варіант запишіть. Поставщик обязан виготовити та поставити у 2007 році,

САМОСТІЙНА РОБОТА 13
ТЕМА. ВКАЗІВКА. ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ, РЕКВІЗИТИ Теоретичні відомості Вказівка — це розпорядчий документ, який створюють на підприємствах переважно з питань інформаційно

САМОСТІЙНА РОБОТА №14
ТЕМА. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ДОКУМЕНТИ. СТАТУТ. ПРАВИЛ СКЛАДАННЯ, РЕКВІЗИТИ Теоретичні відомості Організаційні документи - це документи, що закріплюють функції, права, обов’я

САМОСТІЙНА РОБОТА 15
ТЕМА. ПОЛОЖЕННЯ. ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ, РЕКВІЗИТИ Теоретичні відомості Положення – це правовий акт, що визначає порядок утворення, права, обов’язки й організацію роботи

САМОСТІЙНА РОБОТА 16
ТЕМА. ІНСТРУКЦІЯ. ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ, РЕКВІЗИТИ Теоретичні відомості Інструкція — документ, у якому викладаються правила, що регулюють спеціальні сторони діяль

ПЕРШИЙ МАШИНОБУДІВНИЙ ЗАВОД
  ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ № 09 25 квітня 2010 р. Київ 1 Загальні положення Згідно зі с

САМОСТІЙНА РОБОТА № 18
ТЕМА. ДІЛОВА БЕСІДА Теоретичні відомості Існує три види ділових стосунків: начальник - підлеглий, підлеглий - начальник, партнер - партнер. Усне ділове спілкування з

САМОСТІЙНА РОБОТА № 19, 20
ТЕМА. СПІЛКУВАННЯ ПО ТЕЛЕФОНУ Теоретичні відомості У наш час телефон – не лише один з найефективніших засобів зв’язку, а й спосіб налагодження ділових контактів між

САМОСТІЙНА РОБОТА 21
ТЕМА. МИСТЕЦТВО ПУБЛІЧНОГО ВИСТУПУ Теоретичні відомості Кожен спеціаліст повинен оволодівати мистецтвом публічного виступу хоча б його основами, тому що в процесі ро

САМОСТІЙНА РОБОТА 22
ТЕМА. ДОПОВІДЬ Теоретичні відомості До́повідь — один із видів монологічного мовлення: публічне, розгорнуте, офіційне повідомлення з певного питання, засноване н

СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
  Азбука хорошего тона. — Минск, 1994. Бороздина Г.В. Психология делового общения. — М., 1988. Вік В.О., Басе О. Як набувати популярності, або Правдивий сучасний етикет. — Тернопіль,

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги