рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ПЕРШИЙ МАШИНОБУДІВНИЙ ЗАВОД

ПЕРШИЙ МАШИНОБУДІВНИЙ ЗАВОД - раздел Философия, З предмета: Ділова українська мова До методичних рекомендацій увійшли опорний конспект, питання та завдання   Правила Внутрішнього Трудового Розпорядку ...

 

ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ

№ 09

25 квітня 2010 р. Київ

1 Загальні положення

Згідно зі статтею 43 Конституції України кожен грома­дянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку він погоджується.

Держава створює умови для повного здійснення гро­мадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізує програми про­фесійно-технічного навчання, підготовки й перепідготовки кадрів.

Правила внутрішнього трудового розпорядку мають на меті зміцнення трудової та виконавської дисципліни, правильну організацію праці, повне й раціональне використання робочого часу, підвищення якості й продуктивності праці.

Кожен має право на належні безпечні й здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом-Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.

2 Порядок прийняття та звільнення робітників і службовців

Прийняття на роботу здійснюється на конкурсній основі, якщо інше не встановлено чинним законодавством України.

Прийняття, переведення та звільнення з роботи офор­мляються наказом по заводу.

Укладаючи трудовий договір, адміністрація повинна ви­магати від особи, яка влаштовується на роботу:

трудову книжку;

паспорт;

військовий квиток (у військовозобов'язаних).

У разі прийняття на роботу, що потребує спеціальних знань, адміністрація має право вимагати від працівника диплом або інший документ про закінчення вищого, середнього спе­ціального або професійно-технічного закладу освіти.

Трудовий договір вважається укладеним і тоді, коли наказ своєчасно не було видано, але працівника фактично було допу­щено до роботи.

У разі прийняття на роботу, переведення на іншу роботу адміністрація зобов'язана роз'яснити працівникові його права та обов'язки й поінформувати під розписку про умови праці, ознайомити з Правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, посадовою інструкцією, надати пра­цівникові робоче місце, провести з ним інструктаж із техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці й протипожежної охорони.

Особам, які вперше стають до роботи, не пізніше ніж у тижневий термін від дня прийняття на роботу виписується трудова книжка.

Трудовий договір може бути припинено тільки на під­ставах, передбачених чинним законодавством України. Пра­цівник має право розірвати трудовий договір зі своєї ініціативи, письмово попередивши про це адміністрацію заводу за два тижні. Після закінчення цього терміну працівник має право припинити роботу, а адміністрація не має права затримувати розрахунок і звільнення з роботи працівника й зобов'язана в день звільнення видати йому належно оформлену трудову книжку й провести з ним повний розрахунок. За домовленістю між працівником та адміністрацією трудовий договір може бути припинено до закінчення терміну попередження про звільнення.

Причина звільнення має бути зазначена в точній від­повідності з формулюванням чинного трудового законодавства із посиланням на статтю (пункт) Кодексу законів про працю України.

Розірвання трудового договору з ініціативи адміністра­ції не допускається без попередньої згоди профспілкового комітету, за винятком випадків, передбачених чинним зако­нодавством України. Днем звільнення вважається останній день роботи.

З Основні обов'язки робітників і службовців

До основних обов'язків працівників належать:

чесна й сумлінна праця, дотримання дисципліни праці;

постійне вдосконалення організації своєї праці й підви­щення професійної кваліфікації;

дотримання правил техніки безпеки, охорони праці й протипожежної безпеки;

утримання в чистоті й порядку свого робочого місця, а також дотримання чистоти на території заводу;

своєчасне та якісне виконання розпоряджень безпосе­реднього керівництва й адміністрації заводу.

4 Основні обов'язки адміністрації

Адміністрація зобов'язана:

належним чином організувати роботу працівників, щоб кожен із них працював за фахом і кваліфікацією і мав за­кріплене за ним робоче місце;

затвердити посадову інструкцію на кожну посаду за штат­ним розкладом;

забезпечити здорові й безпечні умови праці;

постійно зміцнювати трудову й виконавську дисципліну;

поліпшувати умови праці, неухильно дотримуватися зако­нодавства про працю;

постійно контролювати дотримання працівниками всіх вимог із техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці, протипожежної безпеки;

видавати заробітну плату кожного 1-го та 16-го числа по­точного місяця; якщо день виплати заробітної плати збігається з вихідним або святковим днем, то заробітну плату виплачувати напередодні (стаття 115 КЗпП України);

підвищувати роль морального стимулювання праці, заохо­чувати працівників, забезпечувати поширення передового досвіду роботи;

забезпечувати систематичне підвищення кваліфікації працівників, створювати необхідні умови для суміщення робо­ти на виробництві з навчанням у закладах освіти;

уважно ставитися до потреб і запитів працівників.

В окремих випадках адміністрація діє разом або за погод­женням із профспілковим комітетом заводу.

5 Робочий час і час відпочинку

Для працівників заводу встановлюється п'ятиденний ро­бочий тиждень із двома вихідними днями — субота й неділя.

Тривалість робочого часу працівників має не перевищу­вати 40 годин на тиждень.

Напередодні святкових і неробочих днів тривалість ро­боти працівників скорочується на одну годину (стаття 53 КЗпП України).

Адміністрація зобов'язана організувати облік виходу на роботу.

Робочий день на заводі починається з 9 години, а за­кінчується — о 18 годині, в п'ятницю — о 16 годині 45 хвилин. Перерва на обід — з 13 години до 13 години 45 хвилин.

Працівникам забороняється залишати робочі місця без дозволу безпосереднього керівника.

Працівник, який з'явився на роботі в нетверезому стані, адміністрацією до роботи не допускається, й цей день вва­жається прогулом.

У робочий час забороняється відривати працівників від їхньої безпосередньої роботи, змушувати їх виконувати гро­мадські обов'язки чи брати участь у різних заходах, не по­в'язаних із виробничою діяльністю.

Черговість надання щорічних відпусток установлюється адміністрацією за погодженням із профспілковим комітетом.

Працівникам надається щорічна відпустка тривалістю ЗО ка­лендарних днів. Тим працівникам, які мають стаж роботи на цьому заводі понад 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю до 10 календарних днів.

Працівникам за їхньою заявою може бути надана відпустка без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших поважних причин.

Графік відпусток складається на кожний календарний рік не пізніше ніж 5 січня поточного року й доводиться до відома всіх працівників Міністерства.

6 Заохочення за успіхи в роботі

За сумлінне виконання трудових обов'язків, тривалу й бездоганну роботу, новаторство та за інші досягнення в роботі застосовуються такі види заохочення працівників:

оголошення подяки;

преміювання;

нагородження почесною грамотою.

За особливі трудові заслуги працівники представляються у вищі органи виконавчої влади до заохочення, до нагород­ження орденами, медалями, нагрудними знаками й до при­своєння почесних звань, а також звання найкращого пра­цівника за даною професією.

7 Стягнення за порушення трудової дисципліни

За порушення трудової дисципліни або невиконання чи неналежне виконання з вини працівника покладених на нього трудових обов'язків накладається дисциплінарне стягнення.

За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосоване лише одне з таких стягнень:

оголошення догани;

оголошення суворої догани;

звільнення.

Стягнення накладається адміністрацією безпосередньо за фактом проступку, але не пізніше ніж за один місяць із дня його виявлення, не враховуючи часу звільнення працівника від роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або пере­бування його у відпустці.

Дисциплінарне стягнення не може бути накладене піз­ніше ніж через шість місяців із дня вчинення проступку.

Під час накладання дисциплінарного стягнення мають ураховуватися тяжкість провини й заподіяна шкода, обставини, за яких учинено проступок, попередні робота й поведінка працівника.

Дисциплінарне стягнення оформляється в наказі (роз­порядженні), з яким працівника ознайомлюють під розписку. Наказ (розпорядження) доводиться до відома працівників за­воду.

Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного стягнення працівник не мав нових дисциплінарних стягнень, то це дисциплінарне стягнення знімається.

Якщо працівник не допускав нових порушень трудової дисципліни й до того ж виявив сумлінність у роботі, то стяг­нення може бути зняте достроково.

Протягом строку дисциплінарного стягнення заохочення до працівника не застосовуються.

Витяг із цих Правил вивішується у вестибюлі на видному місці.

Перший заступник

(підпис)
С. М. Панібудьласка

генерального директора

ПОГОДЖЕНО

Протокол засідання

профспілкового комітету

24.04.2010 № 27

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З предмета: Ділова українська мова До методичних рекомендацій увійшли опорний конспект, питання та завдання

ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ м КІРОВОГРАД... Т О ЩЕРБИНА... МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ПЕРШИЙ МАШИНОБУДІВНИЙ ЗАВОД

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

САМОСТІЙНА РОБОТА №1
ТЕМА: МОВНА НОРМА Основні теоретичні відомості Українська літературна мова як вища форма загальнонародної національної мови, відшліфована майстрами слова, характеризується

САМОСТІЙНА РОБОТА №2
ТЕМА. ПОНЯТТЯ СТИЛЮ І ЖАНРУ ЛІТЕРАТУРНОЇ МОВИ Основні теоретичні відомості Користуючись мовою в своєму повсякденному житті, люди залежно від потреби вдаються до різних мовн

САМОСТІЙНА РОБОТА №3
ТЕМА. НАЙВАЖЛИВІШІ РИСИ, ЯКІ ВИЗНАЧАЮТЬ ДІЛОВИЙ СТИЛЬ Основні теоретичні відомості Офіційно-діловий стиль – це мова ділових паперів, розпоряджень, постанов, програм, заяв …

САМОСТІЙНА РОБОТА №4
ТЕМА. ОГОЛОШЕННЯ. ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ, РЕКВІЗИТИ Основні теоретичні відомості Оголошення – це документ, у якому подається інформація, адресована певному колу зацікавлених осі

САМОСТІЙНА РОБОТА №5
ТЕМА. ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ЗАХІД Основні теоретичні відомості Повідомлення про захід – різновид службового листа, у якому викладено запрошення взяти участь у якійсь нараді, кон

САМОСТІЙНА РОБОТА № 6,7
ТЕМА. ДОРУЧЕННЯ Основні теоретичні відомості Доручення — це документ, що видається підприємством (або приватною особою) другій особі для подання в інше підприємство (або тр

ВИКОНАТИ ЗАВДАННЯ
1. Прочитайте зразок доручення. Визначте, чи відповідає цей зразок вимогам до оформлення особистих доручень. Запишіть правильно. ДОРУЧЕННЯ Я, Олексієпко Ігор Васильович, доручаю Р

САМОСТІЙНА РОБОТА №8
ТЕМА. РОЗПИСКА. ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ, РЕКВІЗИТИ Основні теоретичні відомості Розписка — це документ, у котрому підтверджуються дії, що вже відбулися (як правило, одержа

ВИКОНАТИ ЗАВДАННЯ
1. Прочитайте текст документа; відредагуйте, якщо є в тому потреба; допишіть відсутні реквізити. РОЗПИСКА Я, студентка І курсу музично-педагогічного факультету Нікітіна Люд

САМОСТІЙНА РОБОТА № 9, 10
ТЕМА. ДОГОВІР ТА ЙОГО ТИПИ Основні теоретичні відомості Договір – це документ, в якому зафіксовано угоду між сторонами про взаємодію (взаємне зобов’язання) й належни

ЗАВДАННЯ
1 Оформіть договір на купівлю-продаж майна з участю громадян. 2 Відредагуйте текст документа, правильний варіант запишіть. Поставщик обязан виготовити та поставити у 2007 році,

САМОСТІЙНА РОБОТА 13
ТЕМА. ВКАЗІВКА. ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ, РЕКВІЗИТИ Теоретичні відомості Вказівка — це розпорядчий документ, який створюють на підприємствах переважно з питань інформаційно

САМОСТІЙНА РОБОТА №14
ТЕМА. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ДОКУМЕНТИ. СТАТУТ. ПРАВИЛ СКЛАДАННЯ, РЕКВІЗИТИ Теоретичні відомості Організаційні документи - це документи, що закріплюють функції, права, обов’я

САМОСТІЙНА РОБОТА 15
ТЕМА. ПОЛОЖЕННЯ. ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ, РЕКВІЗИТИ Теоретичні відомості Положення – це правовий акт, що визначає порядок утворення, права, обов’язки й організацію роботи

САМОСТІЙНА РОБОТА 16
ТЕМА. ІНСТРУКЦІЯ. ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ, РЕКВІЗИТИ Теоретичні відомості Інструкція — документ, у якому викладаються правила, що регулюють спеціальні сторони діяль

САМОСТІЙНА РОБОТА № 18
ТЕМА. ДІЛОВА БЕСІДА Теоретичні відомості Існує три види ділових стосунків: начальник - підлеглий, підлеглий - начальник, партнер - партнер. Усне ділове спілкування з

САМОСТІЙНА РОБОТА № 19, 20
ТЕМА. СПІЛКУВАННЯ ПО ТЕЛЕФОНУ Теоретичні відомості У наш час телефон – не лише один з найефективніших засобів зв’язку, а й спосіб налагодження ділових контактів між

САМОСТІЙНА РОБОТА 21
ТЕМА. МИСТЕЦТВО ПУБЛІЧНОГО ВИСТУПУ Теоретичні відомості Кожен спеціаліст повинен оволодівати мистецтвом публічного виступу хоча б його основами, тому що в процесі ро

САМОСТІЙНА РОБОТА 22
ТЕМА. ДОПОВІДЬ Теоретичні відомості До́повідь — один із видів монологічного мовлення: публічне, розгорнуте, офіційне повідомлення з певного питання, засноване н

СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
  Азбука хорошего тона. — Минск, 1994. Бороздина Г.В. Психология делового общения. — М., 1988. Вік В.О., Басе О. Як набувати популярності, або Правдивий сучасний етикет. — Тернопіль,

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги