рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Загальні зауваження

Загальні зауваження - раздел Философия, З дисципліни Історія України Виконання самостійної та індивідуальної роботи Підписання Україною Болонської Декларації І Запровадження Кредитно-Модульної ...

Підписання Україною Болонської декларації і запровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу як його складової частини передбачають посилення ролі індивідуальної та самостійної роботи студентів, їх наполегливої, послідовної й регулярної пізнавальної діяльності. Саме студенти за допомогою викладачів мусять активно організовувати своє навчання за вибраним напрямом, усвідомлюючи власну відповідальність за якість отриманих знань і навичок, їхнє значення для всього подальшого життя.

Стимулюванню систематичної самостійної роботи студентів упродовж усього семестру сприяє також розуміння вирішального впливу суми балів, одержаних за цей період, на підсумкову оцінку з навчальної дисципліни. Водночас контроль із боку викладача за систематичністю засвоєння студентами навчального матеріалу дозволяє більшоб’єктивно оцінювати їхні знання, а головне – виявляти найбільш обдарованих студентів, із тим, щоб подальші зусилля спрямовувати на розвиток їх творчих здібностей.

Студентам варто пам’ятати, що загальній обсяг часу для вивчення будь-якого предмету включає час як для аудиторних форм навчання, так і для індивідуальної та самостійної роботи. Останні є основним засобом засвоєння студентами навчального матеріалу в час, вільний від обов’язкових аудиторних занять. При цьому їх обсяг може становити від 1/3 до 2/3 загального обсягу навчального часу студента, відведеного для вивчення дисципліни.

Робочою програмою дисципліни «Історія України» передбачені такі види індивідуальної та самостійної роботи студентів:

1. Опрацювання лекційного матеріалу.

2. Підготовка до семінарських занять (за планами семінарів).

3. Послідовне опрацювання тем курсу за списками рекомендованої літератури.

4. Виконання індивідуальних навчально-дослідних завдань.

5. Відвідування консультацій (згідно з графіком консультацій кафедри).

6. Підготовка до поточних та підсумкових контрольних заходів (виконання тес­то­вих завдань, модульного контролю, складання іспиту за переліком питань).

Виконуючи індивідуальну та самостійну роботу, студенти вчаться розпо­ді­ля­ти свій робочий час, планувати черговість ви­конання окремих етапів завдання, ко­ристуватися бібліотечними фондами і ка­та­логами, працювати з історичними до­ку­ментами та літературними джерелами, ана­лізувати матеріал, порівнювати різні наукові концепції та робити висновки, складати конспекти. Ці вміння стануть у нагоді й надалі, при вивченні інших гуманітарних дисциплін та в науковій роботі.

Опрацювання історичного матеріалу сприяє розвиткові тих якостей осо­би­сто­сті, котрі допомагають людині глибше розуміти сутність багатьох сус­пільно-політичних явищ сьогодення, будувати прогнози на майбутнє, а відтак краще адаптуватися до умов конкуренції на ринку праці. Не менш важливе й те, що інтеграція України в європейський простір передбачає знання кожним гро­ма­дянином минулого власного народу, без чого неможливо адекватно уявити місце української державності в європейській спільноті, бо «хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього» (М. Рильський).

На кафедрі історії ПолтНТУ створені необхідні умови для успішної індивідуальної та самостійної роботи студентів із вивчення курсу «Історія України». Для них запроваджено консультації викладачів, складено їх графіки. Розроблені опорні конспекти лекцій, плани семінарських занять, пакети завдань для самостійної роботи. Списки літератури для самостійного вивчення складені з урахуванням її наявності в бібліотеці університету.

Забезпеченість університетської бібліотеки підручниками, навчальними посібниками та спеціальною літературою з історії України є в цілому достатньою.

Підручники можна отримати на навчальному абонементі. Основна кількість навчальних посібників, спеціальної літератури, журналів знаходиться в читальному залі № 1. До цього ж залу кафедрою передаються плани семі­нарсь­ких занять з історії України та списки рекомендованої літератури до них. Словники, довідкову літературу, поточну періодику теж можна перегля­нути у читальному залі № 1, спеціальну літературу для поглибленого вивчення окремих тем курсу – одержати на абонементі наукової літератури.

Крім того, кафедрою створено спеціальний фонд роздавального матеріалу у вигляді ксерокопій з історичних джерел, окремих наукових статей та публікацій у періодиці. Матеріали цього фонду постійно доповнюються і поновлюються, вони містять найсучасніші наукові концепції, репрезентують різні погляди на проблеми вітчизняної історії та рекомендуються студентам для обов’язкового опрацювання в ході самостійної підготовки. У списках літератури біля назви такого матеріалу помічено: ксерокопії на кафедрі. Це означає, що їх не треба шукати в бібліотеці, а звертатися безпосередньо до лаборанта на кафедру.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З дисципліни Історія України Виконання самостійної та індивідуальної роботи

ПОЛТАВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ІМЕНІ ЮРІЯ КОНДРАТЮКА... КАФЕДРА ІСТОРІЇ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Загальні зауваження

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Статті, інформація з газет
Осташ І. Приєднання України до СОТ: проблеми та перспективи // Голос України. – 2002. – 26 лип. – С. 6.   Викладач, перевіряючи реферат, звертає увагу на такі моменти:

Розподіл балів за структурними модулями
Загальна трудомісткість дисципліни – 100 балів, із них до 50 балів студент може отримати впродовж семестру, решта 50 балів припадає на підсумковий контроль (іспит). При визначенні підсумкової оцінк

Питання для підсумкового контролю знань
1. Історія та інші науки, що допомагають вивчати минуле людства: археологія, антропологія, етнографія, лінгвістика. Їхні пізнавальні можливості. 2. Проблема походження людини, поява найдав

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги