рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ОСНОВНІ ТЕРМІНИ ДИСЦИПЛІНИ

ОСНОВНІ ТЕРМІНИ ДИСЦИПЛІНИ - раздел Философия, НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ Для студентів 5-К-Н курсу підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» за напрямком підготовки «Право» Абсолютне Зростання (Зменшення) Злочинності– Показник Динамі...

Абсолютне зростання (зменшення) злочинності– показник динаміки злочинності, який характеризує зростання (зниження) її обсягу за певний період на певній території.

Боротьба зі злочинністю– сукупність заходів економічного, політичного, правового, психологічного, організаційного, технічного та іншого характеру, спрямованих на протидію злочинності (послаблення факторів, що її детермінують), розшук злочинців, здійснення правосуддя, виправлення осіб, які скоїли злочини, контроль за їхньою поведінкою після відбування покарання, а також на зменшення негативних наслідків злочинів.

Виправлення засудженого– результат його перевиховання, який усуває можливість повторення злочину.

Віктимізація– процес перетворення особи або групи осіб в жертву злочину, а також кінцевий результат такого процесу.

Віктимна поведінка –провокаційна поведінка потенційної жертви насильства.

Віктимність– підвищена здатність людини або групи осіб з огляду на соціальну роль і ряд духовних та фізичних якостей при певних обставинах ставати об’єктом злочинних посягань.

Віктимологія (від лат. victima - жертва і грец. - logos - наука) – галузь кримінології, що вивчає в найрізноманітніших аспектах людей, які стали потерпілими від злочинних посягань, особу потерпілого, її соціально-психологічні і моральні якості та роль у механізмі злочинної поведінки.

Географія злочинності– просторово-часова розповсюдженість кримінально-караних діянь (за рівнем, структурою, динамікою), пов’язаних із специфікою різних регіонів світу, різних країн чи адміністративно-територіальних одиниць, однієї держави, із чисельністю, структурою та розселенням населення, із особливостями форм організації життя людей, умовами праці та відпочинку, культури та побуту, національних традицій тощо.

Демографічна структура злочинності – склад злочинців, розподілених за демографічними ознаками: стать, вік, освіта, місце проживання, громадянство.

Детермінанти злочинності – чинники (фактори) у різних сферах і на різних рівнях суспільного життя, що обумовлюють злочинність.

Детермінація – об’єктивно існуюча обумовленість речей, процесів. Кожне явище не виникає само по собі, поза оточуючим середовищем, а, навпаки, пов’язане з ним, породжується конкретними факторами та обставинами.

Динаміка злочинності– 1. Зміни стану і структури злочинності за певний період та на певній території. 2. Кількісні і якісні показники зміни злочинності в цілому за певний проміжок часу (зниження або зростання, зміни в структурі тощо).

Етапи розвитку вітчизняної кримінології– а) її становлення (початок 20-х - середина 30-х років ХХ ст.); б) оформлення кримінології як самостійної науки (середина 60-х років ХХ ст.); в) сучасна кримінологія.

Жертва злочину – окрема людина або група людей, яким злочином прямо чи опосередковано заподіяна моральна, фізична чи матеріальна шкода.

Злочинність– 1. Сукупність злочинів, вчинених на певній території за певний проміжок часу; 2. Соціально зумовлене, історично мінливе, відносно масове та кримінологічне явище, яке проявляється в системі кримінально-карних діянь учинених на певній території за певних проміжок часу.

Індивідуальна профілактика– система заходів цілеспрямованої діяльності, об’єктом якої є особи з кримінальними нахилами, з метою запобігання вчинення ними злочинів, нейтралізації та ліквідації у них криміногенних якостей.

Інтенсивність злочинності– її поширеність серед усього населення або його окремих груп на певній території за певний проміжок часу.

Коефіцієнт (індекс) злочинності– показник поширення злочинності в регіоні, що визначається відношенням кількості злочинів (злочинців) у розрахунку на 1,10,100 тис. населення у певний період. Визначається за формулою: К= З х 1 (10, 100 тис.) / Н,де З – злочини (злочинці); Н – населення регіону.

Криміногенна обстановка– сукупність факторів, що обумовлюють зростання чи стійкість злочинності (окремих її видів) на певній території.

Кримінологічна характеристика– опис властивостей, закономірностей, тенденцій, факторів злочинності або окремих її видів, а також ознак особи злочинців (окремих їх типів).

Кримінологічне дослідження –це пізнання та вивчення законів та закономірностей розвитку такого складного негативного соціального явища, як злочинність, причин та умов її виникнення і розвитку, місця та ролі в цьому явищі особи злочинця, вироблення оптимальних рішень із запобігання і профілактики правопорушень.

Кримінологія(від лат. criminis – злочин і грецьк. logos – вчення) – наука, яка вивчає злочинність, її детермінанти, особу злочинців та жертв злочинів, а також засоби протидії злочинності.

Латентна злочинність – невиявлені або незареєстровані злочини, які не дістали свого відображення в офіційній статистичній звітності.

Методика кримінологічних досліджень– сукупність конкретних прийомів, способів, засобів збирання, опрацювання та аналізу інформації про злочинність, її детермінанти, особу злочинців, а також боротьбу з нею.

Особа злочинця– сукупність властивостей та якостей особи, які обумовили вчинення нею кримінально-караного діяння.

Предмет кримінології– те, що вона вивчає. До основних елементів П.к. відносяться: злочинність як суспільно небезпечне соціально-правове явище і тенденції її розвитку; детермінанти злочинності чи окремих її видів; особа злочинців і жертв злочинів; засоби протидії злочинності. До додаткових елементів П. к. входять методи аналізу злочинності, “фонові явища”, історія кримінології, проблеми кримінологічного планування і прогнозування.

Причини злочинності – явища (сукупність явищ), що породжують злочинність як наслідок.

Профілактика злочинів– система засобів, спрямованих на усунення чи нейтралізацію дії криміногенних факторів у різних сферах суспільного життя.

Рівень віктимності– число осіб від загальної кількості населення, які стали об’єктом злочинних посягань протягом певного проміжку часу.

Рівень злочинності– кількісна характеристика злочинності, яку вимірюють в абсолютних величинах сумою вчинених злочинів, і осіб що їх вчинили, за певний проміжок часу на певній території.

Рівні профілактики– а) індивідуальна профілактика; б) профілактика в соціальних групах і колективах; в) загальна профілактика, тобто запобіжна діяльність, яка здійснюється у суспільстві в цілому.

Стан злочинності– абсолютна кількість злочинів і осіб, які їх скоїли, на певній території за певний період часу.

Структура злочинності– частка певних видів злочинів у загальній їх кількості.

Суб’єкти профілактики злочинів– державні органи, юридичні та фізичні особи, які прямо чи опосередковано беруть участь у боротьбі зі злочинністю.

Умови злочинності– сукупність явищ, що сприяють її виникненню та існуванню.

Фактори злочинності– явища і процеси, які детермінують злочинність та її відтворення.

Функції кримінології– 1) діагностична (описова), тобто виявлення і фіксація певних фактів соціальної дійсності, відображення їх властивостей; 2) пояснювальна, тобто розкриття на основі емпіричних даних і теоретичних положень суті об’єктів, що вивчаються, зокрема, закономірностей розвитку злочинності, формування особи злочинців, функціонування системи запобігання злочинів; 3) прогностична, тобто передбачення стану кримінологічно значимих явищ та процесів, особливостей їх протікання в майбутньому; 4) прикладна, тобто озброєння усіх суб’єктів профілактики злочинів науковими знаннями задля підвищення ефективності їх діяльності.

Ювенальна кримінологія– досліджує злочинність неповнолітніх, її специфічні чинники, а також заходи профілактики.

Ядро злочинності– сукупність тих видів злочинів, які залишаються стабільними або мало змінюються у часі і просторі.

Література до всіх тем:

1. Абельцев С.Н. Личность преступника и проблемы криминаль­ного насилия. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2000. – 208 с.

2. Акимжанов Т. Организованная преступность как объект криминологического исследования // Российский следователь. - 2006.- № 3. - С. 27-29.

3. Акимова Н.В. Виктимологические аспекты преступлений, совершаемых в отношении сотрудников органов внутренних дел // Российский следователь. - 2006. - № 1. - С. 32-36.

4. Актуальні проблеми кримінологічної політики в Україні ( з нагоди 35-річчя створення кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Національної академії внутрішніх справ): матеріали міжвуз. наук. - теорет. конф. (25 квіт. 2012 р.) / МВС України, НАВС. - Київ, 2012. – 252 с.

5. Алегин А.П. Причина преступности в сфере производства и оборота алкогольной продукции (социально-экономический аспект) // Российский следователь. - 2005. - № 4. - С. 34-36.

6. Ательцев С.Н. Личность преступника и проблемы криминологического анализа. – М., 2000.

7. Бандурка А.М., Давыденко Л.М. Преступность в Украине: причины и противодействие: Монография / МВД Украины. НУВД. - Х.: Основа, 2003. - 367 с.

8. Баронин А.С. Психологический профиль убийц. Пособие по криминальной психологии и криминалистике. - Киев: ПАЛИВОДА А.В., 2001. – 175 с.

9. Бондарєв В.В. Насильство серед військовослужбовців (поняття, характеристика, причини та профілактика): Монографія. - Київ, 2002. - 271 с.

10. Борисов С. Багровые хроники: Преступники и преступления. - М.: Книги "Искателя", 2004. - 319 с.

11. Боротьба з відмиванням коштів: правовий, організаційний та практичний аспекти / Держ. комітет фінансового моніторінгу України. Ін-т законодавства ВР України; С.Г. Гуржій, О.Л. Копиленко, Я.В. Янушевич, О.Ю. Фещенко, А.Т. Ковальчук; Ред. М.Я. Азарова. - К.: Парламентське вид-во, 2005. - 215 с.

12. Боротьба з організованою злочинністю і корупцією (теорія і практика): наук.- практ. журнал. № 1(27)/2012/ РНБО України. МНДЦ з проблем БОЗ. - К., 2012. – 371 с.

13. Боротьба з організованою злочинністю і корупцією (теорія і практика): Науково-практич. журнал. № 11/2005/ МНДЦ з проблем БОЗ. - Київ, 2005. – 231 с.

14. Боротьба зі злочинністю у сфері підприємницької діяльності (кримінально-правові, кримінологічні, кримінально-процесуальні та криміналістичні проблеми) / НАН України; Ін-т держ. права ім.В.М. Корецького; Ін-т вивч. проблем злочинності АПН України.- Харків: Право, 2001. - 262 с.

15. Быргэу М.М. Организация профилактики преступлений органами внутренних дел: концептуальные основы, практика, перспективы совершенствования (опыт Республики Молдова): Монография / МВД Украины. НУВД; Под общ. ред. А.М. Бандурки.- Харьков: Изд. НУВД, 2004. – 253 с.

16. Віктимологічні засади боротьби зі злочинами, що вчиняються в установах виконання покарань України: навч. посіб. для студ. юрид. навч. закладів / О.М. Джужа,ред.В.В. Коваленко,ред.,О.Г. Колб; МОН України,КНУВС,Ун-т сучасних знань.- Хмельницький: Хмельницький центр науки, інновац. та інформатиз., 2012. – 171 с.

17. Волков К.А. Противодействие торговле людьми как направление современной уголовной политики // Российский следователь. - 2006. - № 2. - С. 34-36.

18. Волобуєв А. Протидія легалізації майна, здабутого злочинним шляхом // Вісник прокуратури. – 2003. - № 1. – С. 53-56.

19. Вплив програм замісної підтримуючої терапії на криміногенну ситуацію у державі: аналітичний звіт за результатами наукового дослідження/ О.М. Джужа, О.М. Стрільців, С.В. Дворяк, Толопіло А.П., В.Г. Ожогова та ін.; НАВС, Одеська правозахисна група "Верітас". - Харків: "Права людини", 2012. – 81 с.

20. Голіна В.В. Кримінологічні та кримінально-правові проблеми боротьби з бандитизмом: соціально-правове і кримінологічне дослідження: Монографія. - Харків: Регіон-інформ, 2004. – 210 с.

21. Гуславський В.С. Співробітництво у правоохоронній сфері: Україна та Співдружність Незалежних Держав: Монографія / МВС України. НУВС; За ред. О.М. Бандурки.- Харків: НУВС, 2005. – 364 с.

22. Джужа О.М., Іванов Ю.Ф.Кримінологія: Навчальний посібник - К.: Вид. Паливода А.В., 2006. – 264 с.

23. Джужа О.М., Моісеєв Є.М. Проблема потерпілого від злочину (кримінологічний та психологічний аспект): Навч. посіб. – К.: Укр. акад. внутр. справ, 1994. – 51 с.

24. Джужа О.М., Моісеєв Є.М. Проблеми кримінальної віктимології (кримінологічний, психологічний та пенітенціарні аспекти): Монографія. – К.: НВТ “Правник”. – Нац. акад. внутр. справ України, 1998. – 84 с.

25. Джужа О.М., Чернявський С.С. Місце і роль кримінологічних досліджень у протидії економічній злочинності в Україні // Наук. вісник НАВСУ. - 2005. - № 1. - С. 89-95.

26. Жукова Т.В. Преступность и наркомания среди несовершеннолетних как внутренняя угроза национальной безопасности Российской Федерации // Российский следователь. - 2006. - № 4. - С. 34-35.

27. Загально-соціальна і спеціальна профілактика наркоманії та ВІЛ/СНІДу: Навчально-методичний посібник/ О.М. Джужа, О.Ф. Гіда, Г.І. Піщенко, С.М. Корецький; За заг. ред. О.М. Джужи. – К.: НАВСУ, 2004. – 80 с.

28. Задорожный В.И. Проблемы совершенствования организационного и правового обеспечения виктимологической профилактики преступлений // Российский следователь. - 2006. - № 3. - С. 34-38.

29. Закалюк А.П. Курс сучасної української кримінології: теорія і практика: У 3 кн. — К.: Видавничий Дім «Ін Юрє», 2007. Кн. 1: Теоретичні засади та історія української кримінологічної науки. — 424 с.

30. Кальман А.Г., Христич И.А. Понятийный аппарат современной криминологии (терминологический словарь) / Ин-т изучения проблем преступности. Акад. правовых наук Украины. - Харьков: Новасофт, 2005. – 271 с.

31. Клюєв О. Загальнотеоретичний аналіз видів профілактичної діяльності на місцевому рівні // Право і безпека. - 2004. - № 3. - С. 58.

32. Клюєв О. Розмежування запобіжної і профілактичної діяльності органів внутрішніх справ // Право України. - К., 2005. - № 3. - С. 98-101.

33. Коноваленко О.О. Корисливо-насильницькі злочини проти власності: їх кількісно-якісний аналіз. // Право України. - 2006. - № 2. - С. 70-73.

34. Коноваленко О.О. Особа злочинця корисливо-насильницької спрямованості: кримінологічна характеристика і типологія // Право України. - 2006. - № 4 - С. 75-77.

35. Кримінологічна віктимологія: навчальний посібник / За заг. ред. О.М. Джужи - Київ: Атіка, 2006. – 352 с.

36. Кримінологія: Навч.-методичний посібник / НАВСУ; О.М. Джужа, Є.М. Моісеев, В.В. Василевич та ін. - Київ: Атіка, 2003. – 399 с.

37. Круміна М.В. Причини та умови, що призводять до заподіяння смерті і тілесних ушкоджень з необережності // Право України. - 2006. - № 4. - С. 78-81.

38. Лозовицкая Г.П. О некоторых криминологических и уголовно-правовых проблемах борьбы с посягательствами, совершенными в составе организованных групп и преступных сообществ, на участников правосудия // Российский следователь. - 2006. - № 2. - С. 36-40.

39. Малышев В.С. Анатомия зла. Эволюция негативных социальных явлений: причины, условия, прогнозы: Монография. - Донецк: Юрпресс, 2001. - 431 с.

40. Михайлов О.Є. Причини наркотизму і його профілактика: Навчальний посібник. - Ужгород: Закарпаття, Б. р. - 34 с.

41. Міжнародно-правові заходи запобігання наркотизму: Науково-методичний посібник / (О.М. Джужа, Г.І. Піщенко, В.Г. Пшеничний, О.М. Стрільців). - К.: НАВСУ, 2004. - 132 с.

42. Науково-практичний коментар Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції": Ст. на 01 січня 2012 р. / Мельник О.М., Руснак Ю.І., Шамрай О.В.; За ред. Шамрая В.О. - Київ: Вид. дім "Професіонал", 2012. – 461 с.

43. Никитин Н.В. Проблемы социально-трудовой реабилитации // Российский следователь. - 2006. - № 4. - С. 39-42.

44. Организация работы по профилактике самоубийств в органах внутренних дел: Метод. рекомендации для рук. подразделений ОВД / МВД РФ. Главное упр. кадров. - Москва, 2001. – 23 с.

45. Перевищення влади та службових повноважень працівниками органів внутрішніх справ: аналіз причин та рекомендації щодо їх усунення: Посібник / МВС України. НАВСУ; В.Д. Сущенко, О.А. Лупало, І.Б. Шкутько, К.О. Забудський, В.М. Співак, В.О. Останін, О.В. Шаповалов. - К.: НАВСУ, 2005. – 94 с.

46. Піщенко Г., Мінченко С. Віктимологічні аспекти негативних соціальних явищ пов’язаних із злочинністю // Право України. - 2006. -№ 5. - С. 107-111.

47. Проблемы борьбы с преступностью и подготовки кадров для правоохранительных органов: международ. научн-практ. конференция (Минск, 5 апреля 2012 г.), тезисы докладов / МВД Республики Беларусь, Учреждение образов. "Академия Министерства внутренних дел Республики Беларусь". - Минск: Академия МВД, 2012. – 259 с.

48. Проблемы совершенствования правоохранительной деятельности в области противодействия преступности и коррупции: материалы международ. научно-практич. конференции (Минск, 22 декабря,2011 г.) / Генпрокуратура Республики Беларусь, Научн.-практич. центр проблем укрепления законности и правопорядка Генпрокуратуры Республики Беларусь. - Минск: БГУФК, 2012. - 207 с.

49. Протидія злочинам у бюджетній сфері: метод. матер. / авт. кол.: О.Є. Користін, С.С. Чернявський, В.І. Василенчук, Л.В. Герасименко, О.В. Тихонова / за заг. ред. О.М. Джужі; МВС України, НАВС. - Київ, 2012. – 91 с.

50. Протидія злочинам у сфері економіки: метод.реком ./ Л.П. Скалозуб, В.В. Коряк, В.Р. Сливенко та ін.; МВС України, Департамент держ. служби б-би з економ. злочинністю НАВС. - Київ, 2012. – 283 с.

51. Ривман Д.В. Криминальная виктимология. – С. Пб.: ПИТЕР, 2002. – 304 с.

52. Семенов В.М. Об общесоциальных мерах по предупреждению краж // Российский следователь. - 2006. - № 1. - С. 43-46.

53. Тарарухін С.А. Вибрані твори. Ч. 2. Кримінологія. Соціально-психологічні причини злочинів / МВС України. НАВСУ. - К., 2004. – 99 с.

54. Теория и практика противодействия преступности: современные тенденции: Международная научно-практическая конференция (Минск, 25 апреля 2012 г.). Тезисы докладов. Под ред. доктора юр. наук проф. В.Б. Шабанова, кандидата юр. наук Т.А. Кокориновой / Министерство внутренних дел Республики Беларусь. Учреждение образования "Академия Министерства внутренних дел Республики Беларусь". - Минск, 2012. – 305 с.

55. Филонов В.П., Федоренко Д.В. Преступность в особо крупном городе: состояние, причины и меры по ее предупреждению: Монография / Под ред. проф. В.П. Филонова. - Донецк: ДИВД МВД Украины, 2002. – 280 с.

56. Шнайдер, Ганс Йоахим. Криминология: Пер. с нем / Под общ. ред. Л.О. Иванова – М., 1994.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ Для студентів 5-К-Н курсу підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» за напрямком підготовки «Право»

Навчально науковий інститут заочного навчання... ЮРИДИЧНО ПСИХОЛОГІЧНИЙ Факультет...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ОСНОВНІ ТЕРМІНИ ДИСЦИПЛІНИ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Київ – 2013
Матеріали підготували:   Актуальні проблеми теорії держави та права   Тихомиров Д.О. Кириченко О.М

АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ ДЕРЖАВИ ТА ПРАВА
Курс проблем теорії держави та права ґрунтується певною мірою на положеннях, що розглядаються при вивченні однієї з базових юридичних дисциплін, якою є загальна теорія держави та права. Ал

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
№ з/п Назва тем Кількість годин Лекції Семінари 1. Держава: сутність, п

ОСНОВНІ ТЕРМІНИ ДИСЦИПЛІНИ
Механізм держави – це система державних організацій (органів, установ, підприємств), яка створюється для організації і безпосереднього здійснення функцій держави.

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДЛЯ СКЛАДАННЯ ЕКЗАМЕНУ
1. Поняття та характеристика держави як політико-правової організації суспільства. 2. Механізм сучасної держави: теоретичні засади і проблеми державного будівництва в Україні на сучасному

КРИМІНАЛІСТИКА
Навчальна дисципліна „Криміналістика” вивчає механізм вчинення злочину, визначає можливості отримання, дослідження і використання інформації про злочин під час розслідування та розробляє для цього

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
№ з/п Назви тем Кількість годин Лекції Семінар Практичні заняття 1.

ОСНОВНІ ТЕРМІНИ ДИСЦИПЛІНИ
Криміналістика – це наука про закономірності механізму злочину, виникнення інформації про злочин і його учасників, а також закономірності збирання, дослідження, оцінки і використан

ЛІТЕРАТУРА ДО ВСІХ ТЕМ
1. Криміналістика : навч. посіб. / Благута Р.І. [та ін.] ; за заг. ред. Є.В. Пряхіна ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. - Л. : Львів. держ. ун-т внутр. справ, 2010. - 539 с. 2. Криміналісти

ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРАЦІ
Навчальна дисципліна «Основи охорони праці» є нормативною дисципліною, що включається в навчальні плани як дисципліна обов’язкового вибору. Обсяг навчального часу для вивчення дисципліни визначений

ОСНОВНІ ТЕРМІНИ ДИСЦИПЛІНИ
Безпечні умови праці, безпека праці- стан умов праці, за яких вплив на працівника небезпечних і шкідливих виробничих чинників усунуто або вплив шкідливих чинників не перевищує гран

ЛІТЕРАТУРА ДО ВСІХ ТЕМ
1. Про охорону праці : Закон України від 21.11.2002 р. // Відомості Верховної ради. – 2003. – № 2. – С. 10. 2. Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДЛЯ СКЛАДАННЯ ЕКЗАМЕНУ
1. Конституційні засади охорони праці в Україні. 2. Сучасний стан охорони праці в Україні та за кордоном. 3. Державна політика України щодо охорони праці, її принципи. 4.

КРИМІНОЛОГІЯ
Етимологічно поняття “кримінологія” означає вчення про злочин (від латинського “сгіmеn” – злочин та грецького “lоgоs” – знання). Проте згодом це поняття набуло більш широкого значення, і сьогодні в

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
№ з/п Назва тем Кількість годин: Лекції Семінар Практичні заняття 1.

Поняття злочинності, її види.
2. Основні показники злочинності. 3. Рівень та коефіцієнт злочинності. 4. Динаміка злочинності, показники динаміки. 5. Структура та характер злочинності. 6. Поня

Перелік питань для заліку
1. Поняття кримінології як соціально-правової науки. 2. Предмет кримінологічної науки. 3. Методологія і методи кримінологічних досліджень. 4. Місце кримінології у системі

ЮРИДИЧНЕ НОРМОПРОЕКТУВАННЯ
В Україні на удосконалення правового регулювання суспільних відносин спрямований активний процес створення нових правових норм, зміни та скасування чинних. У теорії права цей процес визначається по

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
№ з/п Назва теми Кількість годин: Лекцій Семінар Теоретичні основи нор

Основні законодавчі та нормативно-правові акти
1. Конституція України: Прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року № 254к/96-ВР / Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – Ст. 141.– К. : Парламент.вид-во, 2012.

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДЛЯ СКЛАДАННЯ ЗАЛІКУ
1. Юридичне нормопроектування як навчальна дисципліна. 2. Правова природа нормативно-правових актів, їх класифікація. 3. Юридична техніка як методологія, наука та навчальна дисцип

ТЕОРІЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ЗЛОЧИНІВ
Теорія кваліфікації злочинів – одна з найважливіших дисциплін кримінально-правового циклу, що викладається у вищих юридичних закладах освіти. Досконале знання закону про кримінальну відповідальніст

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
№ з/п Назва тем Кількість годин: Лекції Семінари Практичні 1.

ОСНОВНІ ТЕРМІНИ
Кваліфікація злочину є процес встановлення відповідності (тотожності) між юридично значущими ознаками злочину (фактичний склад злочину) і ознаками злочину, передбаченими КК (юридич

Нормативна база
1. Конституція України. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу до конституції : http:// zakon1.rada.gov.ua 2. Кримінальний кодекс України. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу до кодек

Тези доповідей та матеріали конференцій
1. Проблеми юридичної кваліфікації : Teopiя i практика // Тези міжнародної наукової конференції Вісник Академії адвокатури України. – К.: Видавничий центр Академії адвокатури України, 2010. – число

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДЛЯ СКЛАДАННЯ ЗАЛІКУ
1. Поняття кваліфікації злочинів. 2. Види та значення кваліфікації злочинів. 3. Структура кваліфікації злочинів. 4. Види підстав кваліфікації злочинів. 5. Склад

Адміністративне судочинство
Демократичні перетворення, що відбулися в Україні після проголошення незалежності, обумовили необхідність перебудови всього державного механізму з метою приведення його до міжнародних стандартів у

ОСНОВНІ ТЕРМІНИ ДИСЦИПЛІНИ
Адміністративна справа (справа адміністративної юрисдикції) — 1) форма об’єктивізації (зовнішній вираз, матеріальна оболонка) будь-якого питання, яке вирішується шляхом застосуванн

ЛІТЕРАТУРА ДО ВСІХ ТЕМ
1. Административное право зарубежных стран: Учебник / Под ред. А.Н. Козырина, М.А. Штатиной. – М.: СПАРК, 2003. 2. Административное судопроизводство (юстиция) в Германии: История развития

ПИТАННЯ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО ЗАЛІКУ
1. Поняття і завдання адміністративної юстиції. 2. Адміністративне судочинство і адміністративний процес. 3. Адміністративна юстиція в Україні: історичний аспект. 4. Проц

ГОСПОДАРСЬКИЙ ПРОЦЕС
Господарський процес — установлений нормами господарського процесуального права порядок досудового врегулювання та судового розгляду господарських спорів. Основне завдання господарського процесу —

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
№ з/п Назви тем Кількість годин Лекції Семінари Практичні заняття 1.

Ситуаційні завдання
1. До апеляційного господарського суду Одеської області звернувся прокурор в інтересах Президента України як суб’єкта загальнодержавної власності з позовом до Фонду державного майна України про виз

ПИТАННЯ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО ЕКЗАМЕНУ
1. Предмет і метод господарського процесу. 2. Принципи господарського судочинства. 3. Організаційні принципи господарського процесу. 4. Функціональні принципи господарськ

АГРАРНЕ ПРАВО
Аграрне право є галуззю права, становить складову і невід‘ємну частину національного права України. Як галузь права воно характеризується власним предметом, методами та принципами

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
№ з/п Назва теми Кількість годин: Лекції Семінари Практичні 1.

Форма контролю – залік.
ОСНОВНІ ТЕРМІНИ ДО ДИСЦИПЛІНИ: Аграрне право– це комплексна, інтегрована і спеціалізована галузь права, яка регулює суспільні відносини, що виникають у сф

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
№ з/п Назва теми Кількість годин: Лекції Семінари Практичні 1.

Підручники
20. Білуха М.Г. „Судово-бухгалтерська експертиза” – К.,1992. 21. Грабова Н.М. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник / За ред. М.В. Кужельного. – Київ: А.С.К., 2008. – 266 с. 22

Навчальні посібники
28. Александров В.Т. Планування, облік, звітність, контроль у бюджетних установах, державне замовлення та державні закупівлі: Інтегрований комплекс: Навчальний посібник. – Київ: АВТ, 2004. –

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги