рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ОСНОВНІ ТЕРМІНИ

ОСНОВНІ ТЕРМІНИ - раздел Философия, НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ Для студентів 5-К-Н курсу підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» за напрямком підготовки «Право» Кваліфікація Злочину Є Процес Встановлення Відповідності (То...

Кваліфікація злочину є процес встановлення відповідності (тотожності) між юридично значущими ознаками злочину (фактичний склад злочину) і ознаками злочину, передбаченими КК (юридичний склад злочину), та формулювання висновку про наявність чи відсутність такої відповідності (тотожності).

Принципи кваліфікації злочинів – це загальні начала, вихідні положення, якими слід керуватися при встановленні відповідності між фактичними ознаками скоєного і ознаками, закріпленими у кримінально-правовій нормі, при пошуку статей кримінального закону, якими передбачена відповідальність за злочин.

Офіційна (легальна) кваліфікація – це кваліфікація злочину, яка здійснюється уповноваженими на те державою особами.

Неофіційна (доктринальна) кваліфікація – це відповідна правова оцінка, яка дається окремими громадянами, адвокатами, журналістами, науковцями у наукових статтях, монографіях, підручниках, навчальних посібниках, у виступах на наукових конференціях тощо.

Значення правильної кваліфікації злочинів полягає в тому, що за допомогою її досягається істина у кожній кримінальній справі, реалізуються цілі та завдання кримінально-правової політики держави, забезпечується додержання законності, здійснюється відповідне правозастосування, виноситься обґрунтований судовий вирок та, в кінцевому рахунку, досягається справедливість кримінального покарання.

Структуру кваліфікації злочинів утворюють ті ж елементи, які входять у структури будь-якої людської діяльності це її об’єкт, суб’єкт та зміст.

Об’єкт кваліфікації – це діяння, що підлягає кримінально-правовій оцінці.

Суб’єкт кваліфікації – це ті органи, що здійснюють кримінально-правову оцінку діяння.

Зміст кваліфікації – це те, що складає її сутність, з приводу чого розпочинається і заради чого здійснюється відповідна діяльність, тобто це оцінка скоєного з точки зору кримінального закону як злочину чи незлочинної поведінки.

Підстави кваліфікації злочинів – це обставини, які в часі мають існувати на момент початку процесу кваліфікації та прямо стосуються оцінки конкретного діяння.

Фактична підстава кваліфікації злочину – обставини справи, які мали місце в реальній дійсності, стали відомими правоохоронним органам, отримали свого процесуального закріплення та, внаслідок цього, підлягають кримінально-правовій оцінці – де, коли, ким, в якій обстановці, з використанням яких знарядь (засобів), яким способом вчинено злочинне діяння, які шкідливі наслідки воно потягнуло, ким вчинено, в чому знайшло вираз суб’єктивне ставлення особи до скоєного тощо.

Юридична (нормативна) підстава кваліфікації злочину – юридичний склад злочину.

Виклад фактичних обставин справи – це формулювання фактичного складу діяння, тобто конкретний опис поведінки особи й інших юридичних фактів, які встановлено (процесуально доведено), які мають кримінально-правове значення та в системному поєднанні утворюють фактичний склад злочину.

Формула кваліфікаціїце сукупність буквених (літерних) і цифрових позначень, які вказують на кримінально-правові норми (статті, їх частини та пункти), що підлягають застосуванню.

Юридичне формулювання обвинувачення – це, за суттю, юридична “розшифровка” і конкретизація формули кваліфікації.

Обґрунтування кваліфікації – це діяльність відповідних органів держави щодо підтвердження прийнятого рішення про кваліфікацію злочину за певною нормою (нормами) КК.

Механізм кваліфікації злочинів – комплексна система, котра дає уявлення про основні складові частини, функціональний устрій і порядок процесу кваліфікації злочинів.

Стадії – це певні ступені (фази) у розвитку кваліфікації злочинів.

Етапи – це окремі моменти, частини, складові процесу кваліфікації злочинів.

Конкуренція кримінально-правих норм – це зумовлена наявністю у кримінальному законодавстві принаймні двох кримінально-правових норм, спрямованих на врегулювання одного питання, нетипова ситуація в правозастосуванні, коли при кримінально-правовій оцінці одного суспільно небезпечного діяння на застосування претендують дві (або більше) функціонально пов’язані чинні кримінально-правові норми.

Конкуренція загальної та спеціальної норми – це зумовлена наявністю в кримінальному законодавстві двох норм, одна з яких є загальною (визначає певне коло діянь як злочини), інша - спеціальною (виділяє з цього кола певні діяння як самостійні злочини, спеціалізує кримінально-правове регулювання) нетипова ситуація у правозастосуванні, коли при кримінально-правовій оцінці одного суспільно небезпечного діяння на застосування претендують обидві ці норми.

Конкуренція частини та цілого – це вид конкуренції кримінально-правових норм, при якому вчинений злочин підпадає під дію двох (або більше) кримінально-правових норм, одна з яких - ціле, охоплює вчинене в цілому та разом, а інша (інші) - норми - частини, визнають як самостійні злочини лише частини вчиненого суспільно небезпечного посягання.

Конкуренцієя кількох спеціальних норм – це вид конкуренції кримінально-правових норм, при якому вчинене одне діяння підпадає під ознаки двох (виділених з однієї загальної норми) спеціальних норм, які не знаходяться у підпорядкуванні ні за об’ємом, ні за змістом, але мають спільні ознаки, які можуть одночасно міститися у вчиненому.

Злочин– це передбачене цим Кодексом суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб’єктом злочину.

Склад злочину – це сукупність установлених кримінальним законом та іншими нормативними актами юридичних ознак (об’єктивних і суб’єктивних), які визначають суспільно небезпечне діяння як злочин.

Готування до злочину – це підшукування чи пристосування засобів або знарядь, підшукування співучасників чи змова для вчинення злочину, усунення перешкод, а також інше умисне створення умов для вчинення злочину.

Замахом на злочин є вчинення особою з прямим умислом діяння (дії чи бездіяльності), безпосередньо спрямованого на вчинення злочину, передбаченого відповідною статтею Особливої частини КК, якщо при цьому злочин не було доведено до кінця з причин, що не залежали від волі цієї особи.

Співучастю у злочині є умисна спільна участь декількох суб’єктів злочину у вчиненні умисного злочину.

Сукупністю злочинів визнається вчинення особою двох або більшої кількості злочинів, передбачених різними статтями чи різними частинами однієї статті Особливої частини КК, за жоден з яких її не було засуджено.

Повторністю злочинів визнається вчинення двох або більшої кількості злочинів, передбачених тією ж статтею чи частиною статті Особливої частини КК, а також скоєння двох або більшої кількості злочинів, передбачених різними статтями КК, визнається повторним лише у випадках, передбачених Особливою частиною КК.

Рецидивом злочинів визнається вчинення нового умисного злочину особою, що має судимість за умисний злочин.

 

ЛІТЕРАТУРА ДО ВСІХ ТЕМ:

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ Для студентів 5-К-Н курсу підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» за напрямком підготовки «Право»

Навчально науковий інститут заочного навчання... ЮРИДИЧНО ПСИХОЛОГІЧНИЙ Факультет...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ОСНОВНІ ТЕРМІНИ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Київ – 2013
Матеріали підготували:   Актуальні проблеми теорії держави та права   Тихомиров Д.О. Кириченко О.М

АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ ДЕРЖАВИ ТА ПРАВА
Курс проблем теорії держави та права ґрунтується певною мірою на положеннях, що розглядаються при вивченні однієї з базових юридичних дисциплін, якою є загальна теорія держави та права. Ал

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
№ з/п Назва тем Кількість годин Лекції Семінари 1. Держава: сутність, п

ОСНОВНІ ТЕРМІНИ ДИСЦИПЛІНИ
Механізм держави – це система державних організацій (органів, установ, підприємств), яка створюється для організації і безпосереднього здійснення функцій держави.

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДЛЯ СКЛАДАННЯ ЕКЗАМЕНУ
1. Поняття та характеристика держави як політико-правової організації суспільства. 2. Механізм сучасної держави: теоретичні засади і проблеми державного будівництва в Україні на сучасному

КРИМІНАЛІСТИКА
Навчальна дисципліна „Криміналістика” вивчає механізм вчинення злочину, визначає можливості отримання, дослідження і використання інформації про злочин під час розслідування та розробляє для цього

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
№ з/п Назви тем Кількість годин Лекції Семінар Практичні заняття 1.

ОСНОВНІ ТЕРМІНИ ДИСЦИПЛІНИ
Криміналістика – це наука про закономірності механізму злочину, виникнення інформації про злочин і його учасників, а також закономірності збирання, дослідження, оцінки і використан

ЛІТЕРАТУРА ДО ВСІХ ТЕМ
1. Криміналістика : навч. посіб. / Благута Р.І. [та ін.] ; за заг. ред. Є.В. Пряхіна ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. - Л. : Львів. держ. ун-т внутр. справ, 2010. - 539 с. 2. Криміналісти

ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРАЦІ
Навчальна дисципліна «Основи охорони праці» є нормативною дисципліною, що включається в навчальні плани як дисципліна обов’язкового вибору. Обсяг навчального часу для вивчення дисципліни визначений

ОСНОВНІ ТЕРМІНИ ДИСЦИПЛІНИ
Безпечні умови праці, безпека праці- стан умов праці, за яких вплив на працівника небезпечних і шкідливих виробничих чинників усунуто або вплив шкідливих чинників не перевищує гран

ЛІТЕРАТУРА ДО ВСІХ ТЕМ
1. Про охорону праці : Закон України від 21.11.2002 р. // Відомості Верховної ради. – 2003. – № 2. – С. 10. 2. Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДЛЯ СКЛАДАННЯ ЕКЗАМЕНУ
1. Конституційні засади охорони праці в Україні. 2. Сучасний стан охорони праці в Україні та за кордоном. 3. Державна політика України щодо охорони праці, її принципи. 4.

КРИМІНОЛОГІЯ
Етимологічно поняття “кримінологія” означає вчення про злочин (від латинського “сгіmеn” – злочин та грецького “lоgоs” – знання). Проте згодом це поняття набуло більш широкого значення, і сьогодні в

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
№ з/п Назва тем Кількість годин: Лекції Семінар Практичні заняття 1.

ОСНОВНІ ТЕРМІНИ ДИСЦИПЛІНИ
Абсолютне зростання (зменшення) злочинності– показник динаміки злочинності, який характеризує зростання (зниження) її обсягу за певний період на певній території.

Поняття злочинності, її види.
2. Основні показники злочинності. 3. Рівень та коефіцієнт злочинності. 4. Динаміка злочинності, показники динаміки. 5. Структура та характер злочинності. 6. Поня

Перелік питань для заліку
1. Поняття кримінології як соціально-правової науки. 2. Предмет кримінологічної науки. 3. Методологія і методи кримінологічних досліджень. 4. Місце кримінології у системі

ЮРИДИЧНЕ НОРМОПРОЕКТУВАННЯ
В Україні на удосконалення правового регулювання суспільних відносин спрямований активний процес створення нових правових норм, зміни та скасування чинних. У теорії права цей процес визначається по

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
№ з/п Назва теми Кількість годин: Лекцій Семінар Теоретичні основи нор

Основні законодавчі та нормативно-правові акти
1. Конституція України: Прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року № 254к/96-ВР / Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – Ст. 141.– К. : Парламент.вид-во, 2012.

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДЛЯ СКЛАДАННЯ ЗАЛІКУ
1. Юридичне нормопроектування як навчальна дисципліна. 2. Правова природа нормативно-правових актів, їх класифікація. 3. Юридична техніка як методологія, наука та навчальна дисцип

ТЕОРІЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ЗЛОЧИНІВ
Теорія кваліфікації злочинів – одна з найважливіших дисциплін кримінально-правового циклу, що викладається у вищих юридичних закладах освіти. Досконале знання закону про кримінальну відповідальніст

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
№ з/п Назва тем Кількість годин: Лекції Семінари Практичні 1.

Нормативна база
1. Конституція України. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу до конституції : http:// zakon1.rada.gov.ua 2. Кримінальний кодекс України. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу до кодек

Тези доповідей та матеріали конференцій
1. Проблеми юридичної кваліфікації : Teopiя i практика // Тези міжнародної наукової конференції Вісник Академії адвокатури України. – К.: Видавничий центр Академії адвокатури України, 2010. – число

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДЛЯ СКЛАДАННЯ ЗАЛІКУ
1. Поняття кваліфікації злочинів. 2. Види та значення кваліфікації злочинів. 3. Структура кваліфікації злочинів. 4. Види підстав кваліфікації злочинів. 5. Склад

Адміністративне судочинство
Демократичні перетворення, що відбулися в Україні після проголошення незалежності, обумовили необхідність перебудови всього державного механізму з метою приведення його до міжнародних стандартів у

ОСНОВНІ ТЕРМІНИ ДИСЦИПЛІНИ
Адміністративна справа (справа адміністративної юрисдикції) — 1) форма об’єктивізації (зовнішній вираз, матеріальна оболонка) будь-якого питання, яке вирішується шляхом застосуванн

ЛІТЕРАТУРА ДО ВСІХ ТЕМ
1. Административное право зарубежных стран: Учебник / Под ред. А.Н. Козырина, М.А. Штатиной. – М.: СПАРК, 2003. 2. Административное судопроизводство (юстиция) в Германии: История развития

ПИТАННЯ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО ЗАЛІКУ
1. Поняття і завдання адміністративної юстиції. 2. Адміністративне судочинство і адміністративний процес. 3. Адміністративна юстиція в Україні: історичний аспект. 4. Проц

ГОСПОДАРСЬКИЙ ПРОЦЕС
Господарський процес — установлений нормами господарського процесуального права порядок досудового врегулювання та судового розгляду господарських спорів. Основне завдання господарського процесу —

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
№ з/п Назви тем Кількість годин Лекції Семінари Практичні заняття 1.

Ситуаційні завдання
1. До апеляційного господарського суду Одеської області звернувся прокурор в інтересах Президента України як суб’єкта загальнодержавної власності з позовом до Фонду державного майна України про виз

ПИТАННЯ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО ЕКЗАМЕНУ
1. Предмет і метод господарського процесу. 2. Принципи господарського судочинства. 3. Організаційні принципи господарського процесу. 4. Функціональні принципи господарськ

АГРАРНЕ ПРАВО
Аграрне право є галуззю права, становить складову і невід‘ємну частину національного права України. Як галузь права воно характеризується власним предметом, методами та принципами

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
№ з/п Назва теми Кількість годин: Лекції Семінари Практичні 1.

Форма контролю – залік.
ОСНОВНІ ТЕРМІНИ ДО ДИСЦИПЛІНИ: Аграрне право– це комплексна, інтегрована і спеціалізована галузь права, яка регулює суспільні відносини, що виникають у сф

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
№ з/п Назва теми Кількість годин: Лекції Семінари Практичні 1.

Підручники
20. Білуха М.Г. „Судово-бухгалтерська експертиза” – К.,1992. 21. Грабова Н.М. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник / За ред. М.В. Кужельного. – Київ: А.С.К., 2008. – 266 с. 22

Навчальні посібники
28. Александров В.Т. Планування, облік, звітність, контроль у бюджетних установах, державне замовлення та державні закупівлі: Інтегрований комплекс: Навчальний посібник. – Київ: АВТ, 2004. –

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги