ЗАГАЛЬНІ ВКАЗІВКИ

Розрахунково-графічна робота (РГР) «Оцінка хімічної обстановки при аваріях з викидом небезпечних хімічних речовин» виконується студентами самостійно при вивченні теми «Оцінка обстановки в надзвичайних ситуаціях» з дисципліни «Безпека життєдіяльності».

Робота повинна містити в собі наступні розділи:

Вступ.

1. Фізико-хімічні характеристики НХР (згідно з варіантом).

2. Вихідні дані.

3. Оцінка хімічної обстановки

4. Засоби захисту та заходи допомоги при ураженні НХР.

5. Основні заходи по захисту робочих та службовців цеху.

Висновки

Література.

Дана робота виконується на аркушах формату А4 з дотриманням вимог, які ставляться при виконанні технічної документації форма. Зразок оформлення титульної сторінки наведений в додатку 1.

У вступі необхідно коротко викласти особисте розуміння актуальності та важливості виконання даної роботи, сформулювати її мету.

У розділі «Фізико-хімічні характеристики НХР» викласти основні фізичні, хімічні та токсичні характеристики тієї НХР, яка визначена вихідними даними згідно з варіантом завдання. При цьому необхідно використати рекомендовану літературу, навчальну літературу з хімії, а також [4].

У розділі «Вихідні дані» викласти кількісні і якісні показники параметрів, які складають вихідні дані завдання згідно з варіантом, що наведені в додатку 2.

Номер варіанта студенту визначає викладач.

У розділі «Оцінка хімічної обстановки» виконати необхідну оцінку для аварійного прогнозування, яка включає проведення таких розрахунків:

· визначення ступеня вертикальної стійкості повітря (СВСП);

· визначення глибини зони хімічного забруднення (3Х3);

· визначення площі прогнозованої зони хімічного забруднення (ПЗХЗ);

· визначення площі зони можливого хімічного забруднення (ЗМХЗ);

· визначення ширини ПЗХЗ;

· визначення часу підходу зараженого повітря до певного об’єкта;

· визначення тривалості дії джерела забруднення;

· визначення можливих втрат людей в осередку хімічного ураження (ОХУ) та їх структуру.

У розділі «Засоби захисту та заходи допомоги при ураженні НХР» необхідно викласти ті засоби індивідуального захисту органів дихання та засоби захисту шкіри, застосування яких дозволить не допустити ураження людей в умовах хімічного зараження при аваріях з викидом НХР, яка визначена згідно з варіантом завдання.

Далі викласти порядок надання першої допомоги потерпілим від можливого отруєння цією НХР з докладним переліком всіх заходів, що проводяться, та засобів, що застосовуються. При цьому рекомендується використовувати [6].

У розділі «Основні заходи по захисту робочих та службовців цеху» необхідно викласти суть і зміст захисних заходів, що проводяться на промислових об’єктах, мета яких – недопущення ураження промислового персоналу об’єкта в умовах аварії з викидом НХР. При цьому необхідно передбачити захисні заходи, що проводяться як завчасно, ще до аварії, так і заходи, які повинні проводитись вже в умовах хімічного зараження, коли в розглянутій НС на території об’єкта формується ОХУ. Деякі рекомендації по розробці заходів викладені в [6].

У «Висновках» навести основні результати проведеної оцінки хімічної обстановки і основні висновки по роботі в цілому, при цьому визначити її можливий зв’язок з виробничою діяльністю випускника ВНЗ.