рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ з дисципліни: «Соціальна та екологічна безпека»

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ з дисципліни: «Соціальна та екологічна безпека» - раздел Философия, Міністерство Освіти І Науки України ...

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ХЕРСОНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Кафедра переробки, стандартизації і сертифікації сировини

Реєстр. № ____________

 

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

    з дисципліни: «Соціальна та екологічна безпека»

ЗМІСТ

 

 

Вступ
Загальні положення і завдання до виконання практичних робіт
Практична робота №1.Методи та методики кількісної оцінки екологічних та соціальних наслідків випадків та інцидентів.
Практична робота №2.Прямі та непрямі оцінки шкоди для людей та довкілля
Практична робота №3.Системи централізованого та локального оповіщення населення
Практична робота №4. Основні заходи захисту населення та територій у надзвичайних ситуаціях
Література
   
   
   
   
   
   
   
   

 

ВСТУП

Небезпеку, що загрожує людству у зв’язку з сучасною екологічною кризою, можна подолати, лише реалізувавши комплекс заходів щодо екологічної безпеки. Під екологічною безпекою слід розуміти такий стан системи “природа – техніка – людина”, котрий забезпечує збалансовану взаємодію природних, технічних та соціальних систем, формування природно-культурного середовища, що відповідає санітарно-гігієнічним, естетичним та матеріальним потребам жителів кожного регіону Землі при збереженні природно-ресурсного та екологічного потенціалу природних систем і здатності біосфери в цілому до саморегулювання. Важливою складовою екологічної безпеки є стан захищеності особистості, суспільства та держави від загроз, що створюються стихійними лихами та техногенними чинниками.

Екологічна безпека не може бути забезпечена лише природоохоронними діями з відривом від соціальних, економічних, політичних і демографічних проблем. Всі вони настільки взаємопов’язані, що вирішення кожної з них може бути знайдено лише при їх спільному розгляді.

Людина може пристосовуватися до екологічних ситуацій та регулювати їх у певних межах. Це досягається за допомогою дій та засобів технологічного, правового, організаційного, економічного. науково-інформаційного, архітектурно-планового, ландшафтно-меліоративного та освітнього-виховного характеру, у результаті раціональної територіальної організації господарської діяльності на основі міжнародного співробітництва.

Розв’язання перелічених завдань передбачає наявність у фахівців з якості, стандартизації та сертифікації умінь та навичок роботи в цьому напрямку. Цим обумовлена актуальність і значення курсу “Соціальна та екологічна безпека” у процесі навчання студентів за спеціальністю “Якість, стандартизація та сертифікація”.

 

Мета і завдання дисципліни

Метою дисципліни є надання знань за основними напрямками соціальної та екологічної безпеки діяльності людини та формування загальних системних уявлень, теоретичних знань та практичних навичок щодо ефективного управління безпечною діяльністю в соціальній та екологічній сферах.

Об’єктом вивчення навчальної дисципліни “Соціальна та екологічна безпека діяльності” є безпека життя та діяльності людини.

Основними завданнями навчальної дисципліни є забезпечення майбутніх фахівців знаннями ефективного управління системою заходів та засобів, що забезпечують безпеку життя та діяльності людини в соціальній та екологічній системах. Саме розуміння моделі загальної безпеки суспільства та держави дасть змогу усвідомити студенту весь комплекс потреб людини, який забезпечить стабілізацію психічного стану за рахунок відчуття особистої захищеності індивіда і суспільства від реальних та потенційних загроз і ризиків.

Основні знання, які здобувають студенти при вивченні дисципліни:

· загальні питання соціальної та екологічної безпеки;

· положення про розслідування нещасних випадків, професійних захворювань та аварій;

· критерії та основні принципи надзвичайних ситуацій.

· соціальні, екологічні, психологічні ризики, пов’язані з професійною діяльністю;

· уникнення та профілактика ризиків та небезпек у соціальних та екологічних системах;

· застосування законів та нормативно-правових документів з метою забезпечення соціальної та екологічної безпеки діяльності.

Основні уміння, які здобувають студенти при вивченні дисципліни:

· пояснювати доцільність методики кількісної оцінки екологічних та соціальних наслідків;

· визначати заходи захисту населення у надзвичайних ситуаціях;

· вміти встановлювати причини випадку, події, інциденту та проводити евакуаційні заходи;

· вміння та навички забезпечення індивідуального захисту, а також організації захисту певних соціальних груп людей від шкідливого і небезпечного впливу довкілля та соціуму.

 

 

Загальні положення і завдання до виконання практичних робіт

У цих методичних рекомендаціях наведено методику виконання практичних робіт студентів відповідно до робочої програми курсу: “Соціальна та екологічна безпека”.

Мета методики – забезпечити ефективне засвоєння теоретичних знань і набуття необхідних навиків забезпечення індивідуального захисту, а також організації захисту певних соціальних груп людей від шкідливого і небезпечного впливу довкілля та соціуму.

Методика викладена згідно із загальними питаннями соціальної та екологічної безпеки, що складають основу виконання практичних робіт.

Перед виконанням практичної роботи студенти повинні вивчити матеріал, що відноситься до теми роботи за конспектом лекцій і рекомендованою літературою.

При виконанні практичних робіт студенти самостійно відповідають на комплекс контрольних питань, які допоможуть глибше засвоїти матеріал, що вивчається.

 

ПРАКТИЧНА РОБОТА №1

Методи та методики кількісної оцінки екологічних та соціальних наслідків випадків та інцидентів.

Мета роботи:навчитися оцінювати екологічні ситуації та екологічні й соціальні характеристики, оволодіти навичками управління інформацією, ознайомитися зі стандартами, які відображають методи і методики визначення забруднюючих речовин у природному середовищі.

 

Стислі теоретичні відомості

Сьогодні часто виникає потреба в якомога глибшому та детальнішому вивченні тієї чи іншої ситуації, що склалася, з подальшими пропозиціями щодо її… Для оцінки екологічної ситуації пропонують використовувати медико-географічні,… Оцінку екологічних ситуацій потрібно виробляти з урахуванням типів природно-господарських систем і територій, які…

Розрахунок ризику загибелі людини від невиробничих травм у Полтавській області

Завдання 3.Ознайомитися з основними видами стандартів, які регламентують методи і методики визначення забруднюючих речовин у природному середовищі.…  

Контрольні питання

 

1. Які показники використовують для оцінки екологічної ситуації?

2. Що розуміють під поняттям соціальних і екологічних характеристик?

3. Що таке якість природного середовища?

4. Класифікація викидів в атмосферу згідно з ГОСТ 17.2.1.01.

5. Які вимоги висуваються до методів визначення забруднюючих речовин у природному середовищі відповідно до ГОСТ 17.2.1.01 і ГОСТ 17.2.1.02.

6. Які стандарти розглядають методи визначення забруднюючих речовин у повітрі?

 

 

ПРАКТИЧНА РОБОТА №2

Прямі та непрямі оцінки шкоди для людей та довкілля

Мета роботи:ознайомитися з системою стандартів із захисту населення та довкілля, порядком екологічного контролю та екологічним нормуванням.

 

Стислі теоретичні відомості

Безпека і захист довкілля, праці та життєдіяльності населення регламентується санітарними правилами і нормативами – ДСН 3.3.6.037 – 99, ДСН 3.3.6.039-99, СНіП №5804-91, НРБУ-97, а також стандартами, що наводяться нижче. Система стандартів розглядається згідно з каталогами нормативних документів (табл. 2.1).

 

Таблиця 2.1

 

Український класифікатор нормативних документів (УКНД)

ДК 004-2003

Код Назва
Довкілля, захист довкілля та здоров’я людини. Безпека
13.020 Захист довкілля
13.030 Відходи
13.040 Якість повітря
13.060 Якість води
13.080 Якість ґрунту. Ґрунтознавство.
13.100 Професійна безпека. Промислова гігієна.
13.140 Шум та його вплив на людину.
13.160 Вібрації та удар і їхній вплив на людину.
13.200 Запобігання аваріям та катастрофам.
13.300 Захист від небезпечних вантажів.

 

Нормування – це діяльність по встановленню граничнодопустимих впливів людини на природу. Екологічне нормування передбачає так зване допустиме навантаження на екосистеми. Допустимим вважають таке навантаження, під впливом якого відхилення від нормального стану системи гарантовано і не перевищує природних змін середовища, а отже не викликає небажаних наслідків і не призводить до погіршення якості оточуючого природного середовища. Головне в тому, що збереження екологічної рівноваги визначається не індивідуальною реакцією окремих особин, як в експерименті, а розгорнутою в часі та просторі реакцією всієї спільноти екосистеми. В цьому разі екологічні нормативи потрібно розробляти на локальному та регіональному рівнях, забезпечуючи тим самим екологічну рівновагу в глобальному масштабі.

Основні принципи розробки екологічних нормативів полягають у наступному:

· будь-яку зміну природного середовища слід розглядати як недопустиму – “нульову” стратегію;

· нормативи потрібно встановлювати відповідно до технічних можливостей зниження рівня забруднень і контролю за їх вмістом у навколишньому середовищі;

· допустимий рівень забруднення слід встановити таким, щоб затрати та його досягнення були не більші вартості збитків при неконтрольованому забрудненні;

· стандарти потрібно встановлювати такі, при яких не буде ніяких прямих чи побічних шкідливих впливів на людей. При цьому будь-яке інше вимірюване підвищення концентрації або іншого впливу розглядається як потенційно шкідливе.

Основні характеристики екологічного нормування:

· ЕДК – екологічно-допустимі концентрації шкідливих речовин у навколишньому середовищі, які надходять з різних антропогенних джерел і не порушують гомеостатичні механізми саморегуляції екосистеми;

· ЕДН – екологічно-допустимі навантаження, які не перевищують екологічної ємності екосистеми;

· МТН – модуль техногенного навантаження, під яким розуміється обсяг стічних вод та твердих відходів промислових та комунальних об’єктів, рознесених по адміністративних одиницях (областях), що вимірюється в тисячах тон на квадратний кілометр за рік.

Залежно від ступеня токсичності, фізико-хімічних властивостей, шляхів проникнення в організм, санітарні норми встановлюють гранично допустимі концентрації (ГДК) шкідливих речовин у повітрі робочої зони виробничих приміщень, перевищення яких неприпустиме.

Гранично допустимою концентрацією (ГДК) шкідливої речовини в повітрі робочої зони вважається така концентрація, вплив якої на людину в разі її щоденної регламентованої тривалості не призводить до зниження працездатності чи захворювання в період трудової діяльності та у наступний період життя, а також не справляє негативного впливу на здоров'я нащадків. Робочою зоною вважається простір заввишки 2 м над рівнем підлоги або робочої площини, на якій розташовані місця постійного або тимчасового перебування працюючих.

За ступенем дії на організм людини шкідливі речовини поділяються на чотири класи небезпеки:

1 – надзвичайно небезпечні;

2 – високонебезпечні;

3 – помірно небезпечні;

4 - малонебезпечні.

У державних стандартах наведено більше 700 речовин, для яких встановлені значення ГДК.

Екологічний контроль становить одну з основних функцій управління охороною навколишнього природного середовища і забезпечення раціонального природокористування. Під екологічним контролем розуміється діяльність уповноважених суб'єктів, які здійснюють перевірку додержання і виконання чинного екологічного законодавства.

Завдання екологічного контролю сформульовані у ст. 34 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища». Вони полягають у забезпеченні додержання вимог чинного екологічного законодавства всіма державними органами, підприємствами, установами та організаціями, незалежно від форм власності і підпорядкування, а також громадянами. Контролю підлягають використання і охорона земель, надр, поверхневих і підземних вод, атмосферного повітря, лісів та іншої рослинності, тваринного світу, морського середовища та природних ресурсів територіальних вод, континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони республіки, природних територій та об'єктів, що підлягають особливій охороні, стан довкілля.

Екологічний контроль проводиться у формах попереднього і поточного контролю. Попередній контроль здійснюється стосовно різних видів діяльності, які можуть вплинути на стан навколишнього природного середовища (погодження з органами з охорони навколишнього природного середовища проектів будівництва господарських об'єктів, участь представників цих органів у роботі державних приймальних комісій тощо). Поточний екологічний контроль здійснюється на стадіях експлуатації об'єктів, які впливають на стан навколишнього природного середовища, у процесі використання природних ресурсів тощо.

Залежно від уповноваженого суб'єкта, який здійснює функції контролю, та сфери його дії екологічний контроль поділяється на види: державний, відомчий, виробничий, громадський. У своїй сукупності ці види становлять механізм контролю за додержанням екологічного законодавства у будь-якій сфері його дії.

Сучасний техногенний вплив на навколишнє природне середовище призводить до глобальних змін, що спричинює дедалі частіше виникнення природних стихійних явищ, які завдають значних економічних збитків, а також шкоду життю й здоров'ю людей. Екологічна шкода – досить широке поняття. Воно містить шкоду, завдану: довкіллю – джерелом підвищеної небезпеки; здоров'ю громадян – несприятливим впливом забрудненого довкілля, майну громадян – унаслідок несприятливого впливу довкілля, спричиненого господарською або іншою діяльністю; а також економічні й соціальні втрати суспільства й окремих осіб через порушення сталості довкілля в результаті господарської діяльності, якому можна було б запобігти, не порушуючи такої сталості.

Відповідно до Закону України "Про екологічну експертизу" від 9 лютого 1995 року метою екологічної експертизи є запобігання негативному впливу антропогенної діяльності на стан довкілля та здоров'я людей, а також оцінювання ступеня екологічної небезпеки господарської діяльності та екологічної ситуації на окремих територіях і об'єктах (ст. 4).

Серед основних завдань екологічної експертизи є визначення ступеня екологічного ризику і безпеки запланованої чи здійснюваної діяльності, оцінювання впливу діяльності об'єктів екологічної експертизи на стан довкілля, здоров'я людей і якість природних ресурсів (ст. 5).

Як основні принципи екологічної експертизи виділяються правова ідея гарантування безпечного для життя і здоров'я людей довкілля, екологічна безпека (ст. 6).

Характерні й вимоги, що висуваються до об'єктів екологічної експертизи, а саме: наявність обґрунтування щодо забезпечення екологічної безпеки запланованої чи здійснюваної діяльності з комплексною еколого-економічною оцінкою існуючого чи передбачуваного впливу на стан довкілля, оцінкою екологічного ризику і небезпеки для здоров'я людей та з альтернативними прогнозними варіантами зменшення цих впливів.

Особливі й умови проведення державної екологічної експертизи — наявна або можлива потенційна небезпека об'єктів екологічної експертизи для довкілля та здоров'я людей. Така експертиза щодо видів діяльності та об'єктів, які становлять підвищену екологічну небезпеку, проводиться після оголошення замовником через засоби масової інформації заяви про екологічні наслідки діяльності й подання еколого-експертним органам комплекту документів з обґрунтуванням оцінки впливу на довкілля.

Так, наприклад, методи контролю вмісту хімічних речовин в повітрі поділяються на три групи:

1. Індикаторні методи хімічного аналізу з використанням газоаналізаторів УГ-1, УГ-2, ГХ-4 та подібних до них аналізаторів, що працюють на принципі кольорової реакції між індикаторним порошком і досліджуваним газом або парою, які прокачуються разом з повітрям через індикаторну трубку, заповнену реагентом. За інтенсивністю зміни кольору або за об'ємом прореагованого порошку визначають концентрацію досліджуваної речовини. Для аналізів деяких речовин застосовують папір, змочений реагентом, що змінює свій колір під дією хімічної реакції. Більшість цих методів є експресними і не потребують дорогих приладів та обладнання і спеціальних знань. Цим визначається їх поширення в практиці. Недоліки методів – низька точність визначення (похибка ±10%), але цього буває досить, щоб орієнтуватись у небезпеці загазованості повітря.

2. Санітарно-хімічні методи – колориметричний, фото колориметричний, хроматографічний, нефелометричний та ін. Здебільшого вони є лабораторними, потребують спеціальних знань і підготовки, коштовні. їх перевага – точність визначення концентрації вимірюваної речовини.

3. Безперервно-автоматичні методи – автоматично контролюють і сигналізують про наявність в повітрі відповідних концентрацій шкідливої речовини. Для цього призначені газоаналізатори і газосигналізатори. Вони працюють на принципі зміни електричних властивостей речовини (електричного опору, електропровідності, електричної ємності) при хімічній реакції або при розчиненні в ній шкідливої речовини, яка контролюється. За зміною електричних властивостей встановлюються значення концентрації шкідливої речовини. До цієї групи належать прилади: ФЛ-5501 (універсальний газоаналізатор), ПГФ-1 (для визначення CO), КУ-1,3 (для визначення пари бензину), ФК-560 (для визначення сірчаного водню), ФК-450, 4502 (оксиди азоту), ГПК-1 (сірчаний газ) та ін.

Взагалі існує дуже багато різних методик визначення шкідливих речовин в повітряному середовищі (більше 200) і класифікувати їх важко, бо вони можуть одночасно відповідати різним вимогам класифікації. Застосовуються і непрямі методи визначення деяких речовин, наприклад, за вмістом кисню в середовищі, що досліджується, та інші.

Запиленість повітря можна визначити гравіметричним (ваговим), лічильним (мікроскопічним), фотометричним та деякими іншими методами.

 

Завдання 1. Оцінити екосистему за допомогою ЕКД на прикладі поверхневих вод, використовуючи дані табл. 2.2. Зробити висновки.

 

Таблиця 2.2

 

ЕДК деяких забруднюючих речовин у воді Дніпровського басейну

Завдання 3. Відповідно до класифікатора нормативних документів ДК 004-2003 визначити державні стандарти, які регламентують захист людини і… Завдання 4. Визначити етапи екологічного контролю та його призначення. Завдання 5. Розв’язати ситуаційну задачу.

Контрольні питання

 

1. Що таке екологічне нормування?

2. Принципи розробки екологічних нормативів.

3. Основні характеристики екологічного нормування.

4. Що розуміють під поняттям екологічного контролю?

5. Завдання екологічного контролю.

6. Назвати основні види стандартів із захисту довкілля за рівнями стандартизації: міжнародні, державні, міждержавні.

7. Стандарти, що регламентують захист здоров’я людини.

 

ПРАКТИЧНА РОБОТА №3

 

Системи централізованого та локального оповіщення населення

 

Мета роботи:вивчити види систем оповіщення населення, їх призначення та комплекс організаційно-технічних заходів.

 

Стислі теоретичні відомості

Організаційні та правові основи захисту громадян України, об’єктів виробничого та соціального призначення, довкілля від надзвичайних ситуацій (НС)… Згідно цього Закону, захист населення і територій від НС техногенного та… • пріоритетності завдань, спрямованих на рятування життя та збереження здоров’я людей і довкілля;

Контрольні питання

 

1. Якими нормативними документами регламентуються організаційні та правові основи захисту громадян України?

2. Що таке система оповіщення та як воно організовується?

3. Види систем оповіщення та їх призначення.

4. Які служби забезпечують оповіщення населення про НЗ?

5. В яких випадках використовується загальнодержавна система централізованого оповіщення?

 

 

ПРАКТИЧНА РОБОТА №4

Основні заходи захисту населення та територій у надзвичайних ситуаціях

 

Мета роботи:ознайомитися із методикою завчасного інформування та оповіщення населення про загрозу; дослідити необхідність проведення евакуаційних заходів; вивчити види захисту населення від надзвичайних ситуацій.

 

Стислі теоретичні відомості

Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру здійснюється на принципах: · пріоритетності завдань, спрямованих на рятування життя та збереження… · безумовного надання переваги раціональній та превентивній безпеці;

Основні показники сховищ, які швидко споруджуються

Завдання 3.Скласти приблизну структуру евакуаційної комісії об’єкту та її завдання у мирний і воєнний час.  

Контрольні питання

 

1. На яких принципах базується захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру?

2. Яким чином забезпечується фонд захисних споруд?

3. В яких випадках проводиться загальна і часткова евакуація населення?

4. Види захисту населення.

5. Заходи інженерного захисту населення і території.

6. У чому полягає захист від біологічних засобів ураження?

7. Яким чином забезпечується виконання вимог радіаційного і хімічного захисту?

 

ЛІТЕРАТУРА

2.Яремко З.М. Безпека життєдіяльності: Навчальний посібник.-К.: Центр навчальної літератури, 2005.-320 с. 3. Михайлюк В.О.Цивільний захист Електронний навчальний посібник у трьох… 4. Дикань С.А., Оберемок В.М., Сорока Г.О. Навчальний комплекс з дисципліни “Безпека життєдіяльності”.- Полтава: РВВ…

– Конец работы –

Используемые теги: методичні, рекомендації, дисципліни, СОЦІАЛЬНА, Екологічна, Безпека0.081

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ з дисципліни: «Соціальна та екологічна безпека»

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

НОРМАТИВНОЇ ДИСЦИПЛІНИ Методичні вказівки до вивчення нормативної дисципліни дисципліни Безпека життєдіяльності
Національний транспортний університет... Кафедра екології та безпеки життєдіяльності...

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ з дисципліни Економічна і соціальна географія світу Конспект лекцій з дисципліни Економічна і соціальна географія світу розроблений викладачем 1 категорії Рибаченко І.М. Затверджений на засіданні циклової комісії загальноосвітніх дисциплін
МІНІСТЕРСТВО НАУКИ І ОСВІТИ УКРАЇНИ Верстатоінструментальний технікум... НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ... ХПІ...

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ з навчальної дисципліни “Історія економіки та економічної думки”
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ... ЗАТВЕРДЖУЮ Проректор з навчальної та методичної роботи...

САМОСТІЙНА РОБОТА, ІНДИВІДУАЛЬНІ НАУКОВО-ДОСЛІДНІ ЗАВДАННЯ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО НИХ З навчальної дисципліни АДВОКАТУРА УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ... ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ВНУТРІШНІХ СПРАВ ІМЕНІ Е О ДІДОРЕНКА...

Методичні рекомендації Контрольні завдання До виконання практичних занять з дисципліни Технологічні розрахунки в хімічній технології
Херсонський національний технічний університет... Кафедра хімічної технології та дизайну... волокнистих матеріалів...

Розділ 1. МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ . Основи охорони та безпеки праці
Список скорочень... Розділ МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ...

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ з дисципліни: «Системи управління якістю»
ХЕРСОНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Кафедра переробки стандартизації і сертифікації сировини... Реєстр...

Методичні рекомендації до самостійної роботи з дисципліни „Історія України”
Міністерство освіти і науки молоді та спорту України... Полтавський національний технічний університет... Мені Юрія Кондратюка...

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОГО ПРОЕКТУ З ДИСЦИПЛІНИ «ТЕХНОЛОГІЯ ГАЛУЗІ » З РОЗДІЛУ „ТЕХНОЛОГІЯ ХЛІБОПЕКАРСЬКИХ ВИРОБІВ ”ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 5.05170104 «ВИРОБНИЦТВО ХЛІБА, КОНДИТЕРСЬКИХ, МАКАРОННИХ ВИРОБІВ І ХАРЧОКОНЦЕНТРАТІВ»
КОЛЕДЖ ПЕРЕРОБНОЇ ТА ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ... ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА...

ПРОЕКТУВАННЯ, ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ГАЛЬМ ЛОКОМОТИВІВ Методичні вказівки до курсової роботи З дисципліни “Автоматичні гальма та безпеку рухові потягів”
М І Н І С Т Е Р С Т В О і н ф р а с т р у к т у р и У К Р А Ї Н И... Дніпропетровський національний університет...

0.027
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам