рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Стислі теоретичні відомості

Стислі теоретичні відомості - раздел Философия, МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ з дисципліни: «Соціальна та екологічна безпека»   Організаційні Та Правові Основи Захисту Громадян України, Об’...

 

Організаційні та правові основи захисту громадян України, об’єктів виробничого та соціального призначення, довкілля від надзвичайних ситуацій (НС) техногенного і природного характеру визначаються Законом України “Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру”, виданий Президентом України 8 червня 2000 року.

Згідно цього Закону, захист населення і територій від НС техногенного та природного характеру здійснюється на принципах:

• пріоритетності завдань, спрямованих на рятування життя та збереження здоров’я людей і довкілля;

• безумовного надання переваги раціональній та превентивній безпеці; • вільного доступу населення до інформації щодо захисту населення і територій від НС техногенного та природного характеру;

• особистої відповідальності та піклування громадян про власну безпеку, неухильного дотримання ними правил поведінки та дій у НС техногенного та природного характеру;

• відповідальність у межах своїх повноважень посадових осіб за дотримання вимог цього Закону;

• обов’язковості завчасної реалізації заходів, спрямованих на запобігання виникненню НС техногенного та природного характеру та мінімізацію їх негативних психосоціальних наслідків;

• урахування економічних, природних та інших особливостей територій і ступеня реальної небезпеки виникнення НС техногенного та природного характеру;

• максимально можливого, ефективного і комплексного використання наявних сил і засобів, які призначені для запобігання НС техногенного та природного характеру і реагування на них.

Основними заходами у сфері захисту населення і територій від НС техногенного та природного характеру є:

1) Інформування та оповіщення.

2) Спостереження.

3) Укриття в захисних спорудах.

4) Евакуаційні заходи.

5) Інженерний захист.

6) Медичний захист.

7) Біологічний захист.

8) Радіаційний і хімічний захист.

Оповіщення - доведення сигналів і повідомлень органів цивільного захисту (ЦЗ) про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій до центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій і населення. Для цього створюється система оповіщення ЦЗ.

Система оповіщення цивільної захисту (далі – система оповіщення ЦЗ) - комплекс організаційно-технічних заходів, апаратури і технічних засобів оповіщення, засобів та каналів зв'язку, призначених для своєчасного доведення сигналів та інформації з питань цивільного захисту до центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій та населення.

Система оповіщення ЦЗ організовується з урахуванням структури державного управління, характеру і рівня надзвичайних ситуацій, наявності і місця розташування сил, які можуть залучатися для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Оповіщення організовується відповідним органом ЦЗ та надзвичайних ситуацій (НС) за схемою, яка затверджується начальником цивільного захисту відповідного рівня.

Система оповіщення ЦЗ складається із:

- загальнодержавної

- регіональних систем централізованого оповіщення;

- спеціальних

- локальних систем оповіщення

- об'єктових

- систем циркулярного виклику (СЦВ).

На випадок загрози або виникнення надзвичайної ситуації загальнодержавного рівня створюється загальнодержавна система централізованого оповіщенняцентральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

На випадок загрози або виникнення надзвичайної ситуації регіонального рівня у кожній області, а також у містах, віднесених до відповідних категорій і груп з цивільного захисту, створюються регіональні системи централізованого оповіщеннямісцевих органів виконавчої влади та населення.

За допомогою спеціальних систем централізованого оповіщення:

- здійснюється оповіщення відповідними черговими службами гідроелектростанцій у разі виникнення загрози катастрофічного затоплення внаслідок руйнування однієї чи декількох гребель на водосховищах Дніпровського каскаду та інших річках, відповідних чергових служб органів ЦЗ та НС;

- здійснюється оповіщення про виникнення надзвичайної ситуації на атомних електростанціях, на території атомної електростанції та її промислової зони, у пристанційних населених пунктах з робочого місця начальника зміни станції (чергового диспетчера), а також оповіщення чергових служб територіальних органів ЦЗ та НС. (Оповіщення населення у 30-кілометровій зоні навколо атомної електростанції здійснюється оперативним черговим відповідного територіального органу ЦЗ та НС.

- уздовж аміакопроводів, магістральних і відвідних нафто- і газопроводів здійснюється оповіщення чергових служб територіальних органів ЦЗ та НС, органів внутрішніх справ, населення, яке знаходиться в зоні можливого ураження.

Ці системи створюються за кошти їх власників і мають бути сполучені з відповідними регіональними системами централізованого оповіщення. У системах централізованого оповіщення можуть використовуватися апаратура і технічні засоби оповіщення ЦЗ, канали та засоби зв'язку, мережі радіомовлення і телебачення (канали звукового супроводження) центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, мережі зв'язку яких входять до єдиної національної системи зв'язку (ЄНСЗ).

Ці системи забезпечують оповіщення і подальше інформування:

- чергових служб міністерств та інших центральних органів виконавчої влади по службових телефонах;

- чергових служб місцевих органів виконавчої влади;

- чергових аварійно-рятувальних служб;

- сил цивільного захисту ;

- населення, яке знаходиться в зоні можливого ураження.

Залежно від рівня надзвичайної ситуації централізоване здійснюється:

- оперативним черговим МНС - чергових служб центральних органів виконавчої влади, чергових служб територіальних органів ЦЗ та НС, сил цивільного захисту;

- оперативним черговим територіального органу ЦЗ та НС - керівного складу та чергових служб місцевих органів виконавчої влади, населення, що знаходиться на території, на якій може виникнути чи виникла надзвичайна ситуація, а також сил цивільного захисту.

Система централізованого оповіщення ЦЗ забезпечує можливість циркулярного або вибіркового оповіщення.

Для підвищення надійності централізованого оповіщення здійснюється дублювання передавання сигналів за рознесеними трасами та напрямками в обхід міст і підприємств, віднесених до відповідних категорій і груп з ЦЗ.

Оповіщення населення здійснюється дистанційно за допомогою електросирен, мережі радіомовлення всіх діапазонів частот і видів модуляції та телебачення.

Терміновій інформації, що передається територіальними органами ЦЗ та НС, потенційно небезпечними підприємствами, передує уривчасте звучання електросирен, яке означає "Увага всім!".

Тексти звернення до населення передаються державною мовою і мовою, якою користується більшість населення в даному регіоні.

Тексти звернень записуються на магнітних стрічках на весь обсяг касети з обох сторін. Фонограми і друковані тексти звернень зберігаються в запечатаних конвертах в оперативних чергових ЦЗ, які в необхідних випадках доводять їх до населення. Дублікати фонограм і друкованих текстів звернень зберігаються в запечатаних конвертах на радіотрансляційних вузлах, в апаратних радіомовлення, студіях телебачення і використовуються в разі виходу з ладу апаратури оповіщення або аварії на з'єднувальній лінії зв'язку.

На випадок виникнення надзвичайної ситуації безпосередньо на потенційно небезпечних підприємствах за їх рахунок створюються локальні або об'єктові системи оповіщення, які мають бути сполученими з регіональними системами централізованого оповіщення.

Локальні системи оповіщеннястворюються на потенційно небезпечних об'єктах, зона ураження від яких, у разі виникнення на них надзвичайної ситуації, досягає заселених територій або інших підприємств, установ, організацій. До їх складу входять абонентські радіоточки мережі радіомовлення та відомчих радіотрансляційних вузлів, вуличні гучномовці, пристрої запуску електросирен та самі електросирени, система централізованого виклику, магнітофони, магнітні стрічки із записаними текстами звернень.

Локальні системи оповіщення забезпечують оповіщення:

- керівників та інших працівників потенційно небезпечного об'єкта;

- оперативних чергових аварійних служб, відповідних територіальних органів ЦЗ та НС, територіальних органів внутрішніх справ по прямих телефонах;

- керівників та інших працівників підприємств, установ (насамперед дитячих, навчальних, медичних закладів, що знаходяться в межах зони можливого ураження), організацій і населення.

Оповіщення керівників та інших працівників потенційно небезпечного підприємства, а також керівників та працівників підприємств, установ, організацій і населення, які знаходяться в зоні локальної системи оповіщення, здійснює черговий диспетчер або особа, яка виконує його обов'язки.

Оповіщення працівників підприємств, установ, організацій та населення, які знаходяться за межами локальної системи оповіщення, покладається на оперативних чергових відповідних територіальних органів ЦЗ та НС, для чого можуть залучатися сили та засоби відповідних органів МВС.

З метою своєчасного оповіщення і перевірки достовірності прийнятого повідомлення (команди) встановлюється прямий телефонний зв'язок потенційно небезпечного цеху з черговим диспетчером і керівником підприємства, а також чергового диспетчера з оперативним черговим відповідного територіального органу ЦЗ та НС, органу МВС за рахунок потенційно небезпечного підприємства.

 

Завдання 1.Встановити дії адміністрації, персоналу та населення при виникненні надзвичайної ситуації. Скласти порядок оповіщення робітників і службовців при виникненні надзвичайної ситуації на підприємстві.

Завдання 2.Скласти схему системи оповіщення та вказати функції кожної із підсистем.

Завдання 3.Запропонуватитексти мовних оповіщень при загрозі радіоактивного зараження.

Завдання 4.Підготувати доповідьза темою: “Система оповіщення населення як один із способів захисту в умовах НС”.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ з дисципліни: «Соціальна та екологічна безпека»

ХЕРСОНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Кафедра переробки стандартизації і сертифікації сировини... Реєстр...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Стислі теоретичні відомості

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
до виконання практичних робіт     з дисципліни: «Соціальна та екологічна безпека» для студентів: 5 курсу   для спеціальності: 8.

Стислі теоретичні відомості
  Сьогодні часто виникає потреба в якомога глибшому та детальнішому вивченні тієї чи іншої ситуації, що склалася, з подальшими пропозиціями щодо її поліпшення. Для цього необхідно мат

Розрахунок ризику загибелі людини від невиробничих травм у Полтавській області
Фактор Кількість випадків Різниця +/- Динаміка зростання / спаду, % Ризик загибелі R

ЕДК деяких забруднюючих речовин у воді Дніпровського басейну
Забруднюючі речовини ЕДК, ГДК,

Стислі теоретичні відомості
  Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру здійснюється на принципах: · пріоритетності завдань, спрямованих на рятування жи

Основні показники сховищ, які швидко споруджуються
Конструктивний тип сховища Місткість, чол. Трудоємність спорудження, чол./день Перший тип – сховища, виконані із збірних

ЛІТЕРАТУРА
1. Ярошевська В.М. Безпека життєдіяльності: Підручник. - К.: ВД Професіонал, 2004. - 540 с. 2.Яремко З.М. Безпека життєдіяльності: Навчальний посібник.-К.: Центр навчальної літератури, 200

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги