Методичні рекомендації

Під час підготовки першого питання курсанти повинні з’ясувати : поняття та межі місця ДТП; склад слідчо-оперативної групи, що спрямовується на огляд місця ДТП, обов’язки та зміст діяльності кожного з її членів; технічне забезпечення огляду.

З другого питання – проаналізувати кожну зі стадій робочого етапу огляду місця події: оглядову, статичну та динамічну. Надати перелік об’єктів що підлягають огляду на місці ДТП, елементи механізму ДТП та дорожньої обстановки, які при цьому встановлюються.

З третього питання – запам’ятати що огляд транспортного засобу є самостійною слідчою дією, яка проводиться як в під час огляду місця події, так і окремо. Крім того, доцільно визначити завдання проведення огляду транспортного засобу та його значення для подальшого розслідування.

У четвертому питанні – засвоїти послідовність огляду трупа на місці ДТП, порядок вилучення слідів, що є на ньому. Необхідно також визначити ознаки автомобільних травм та їх значення для встановлення механізму дорожньо-транспортної події.

З п’ятого питання слід розглянути зміст складання слідчим протоколу огляду місця ДТП, особливості відображення в ньому окремих елементів слідової картини на місці події, відомості, що відображаються в кожній його частині.

 

 

Розглядаючи шосте питання, окрім тактичних особливостей освідування учасників дорожньо-транспортної події, слід акцентувати увагу на встановленні стану алкогольного сп’яніння та використанні при цьому спеціальних приладь типу індикаторних трубок “контроль тверезості».