рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Економіки та організації охорони здоров’я

Економіки та організації охорони здоров’я - раздел Философия, Кафедра Соціальної Медицини, ...

Кафедра соціальної медицини,

Економіки та організації охорони здоров’я

Методична розробка № 3 для студентів IY курсу медичного ф-ту

ТЕМА: Показники здоров'я населення . Захворюваність. Система обліку особливо соціально-небезпечних хвороб та своєчасне повідомлення у відповідні медико-санітарні заклади.

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: навчальна кімната кафедри.

КІЛЬКІСТЬ ГОДИН: 2 години.

 

І. Актуальність теми:

Важливе місце у вивченні розмірів та важкості втрати здоров’я посідають ряд захворювань, які особливо небезпечні за своїми особливостями швидко розповсюджуватись, а також такі, що призводять до глибоких порушень здоров’я з масовою інвалідизацією і смертністю. В зв’язку з вираженою соціально-медичною небезпечністю кожному лікарю потрібно вміти виконувати всі міжнародні та державні вимоги щодо їх виявлення, реєстрації та належної профілактики та лікування. .

ІІ. Навчальні цілі заняття:

Студент повинен знати: (α=II)

- соціально-медичне значення системи спеціальних державних видів обліку захворюваності.

- медико-статистичні документи обліку госпіталізованих хворих і використання цих джерел для регулювання стаціонарної допомоги.

- медико-статистичні документи обліку гострих інфекційних захворювань і використання цих даних з протиепідемічною метою.

- сигнальний облік ненепідемічних захворювань, їх перелік, використання даних для своєчасного обслуговування контингентів населення з цією патологією.

Студент повинен вміти: (α=II)

- заповнювати основні медико-статистичні документи обліку госпіталізованих хворих.

- заповнювати основні медико-статистичні документи обліку гострих інфекційних захворювань.

- заповнювати основні медико-статистичні документи обліку ненепідемічних захворювань.

- визначатися з тактикою лікаря, щодо скерування хворих в яких фіксується захворюваність, що потребує спеціального обліку

 

 

ІІІ. Цілі розвитку особистості.

За матеріалами теми студент повинен усвідомити вагомість системи спеціальних державних видів обліку захворюваності і можливість ефективного використання отриманих даних в управлінні здоров’ям населення, з метою його покращення.

ІV. Міждисциплінарна інтеграція

Дисципліни Знати Вміти
Попередні (забезпечуючі) . 1. Історія медицини 2. Загальна гігієна 3. Хірургія 4. Інфекційні хвороби 5. Внутрішня медицина 1. Праці вчених медиків з питань виникнення хвороб та обліку захворюваності 2. Морально-етичні, професійні основи лікарської діяльності. 3. Сучасні уявлення про причини та види хвороб. 1. Пояснити вплив соціально-економічної ситуації на процеси захворюваності. 2. Пояснити наукові механізми розвитку хвороб.
Наступні (забезпечувані)
  1. Організація охорони здоров’я.
  2. Економіка охорони здоров’я
  3. Клінічна епідеміологія
 
1. Прогресивні моделі організації охорони здоров’я в Світі. 2.Джерела фінансування системи охорони здоров’я в Україні. 3.Рівневу структуру організації охорони здоров’я в Україні . 4. Принципи організації охорони здоров’я в Україні. 1.Оцінити існуючу модель організації охорони здоров’я в Україні. 2. Оцінити шляхи фінансування охорони здоров’я в Україні. 3. Визначати пріоритетні напрямки системи охорони здоров’я України
Внутрішньо-предметна інтеграція
  1. Показники здоров'я населення. Основні показники захворюваності з тимчасовою непрацездатністю. Методика їх розрахунку і аналізу. Вивчення захворюваності за контингентами (часто і тривало хворіючі), система їх своєчасного виявлення та оздоровлення.
  2. Показники здоров'я населення. Інвалідність, як непрямий показник здоров'я, розрахунок її рівнів і структури серед міського та сільського населення та серед дітей до 14 років.
  1..Формули розрахунку рівня та структури захворюваності з тимчасовою непрацездатністю. 2. Правила видачі і заповнення листів непрацездатності. 3. Формули розрахунку рівня та структури інвалідності. 4. Облікова документація, що використовується МСЕК.   1. Розраховувати рівень та структуру захворюваності з тимчасовою непрацездатністю. 2. Заповнювати листок непрацездатності. 3. Розраховувати рівень та структуру інвалідності. 4. Вирішувати ситуаційні завдання.

V. Зміст теми заняття

Отримати точну інформацію про захворюваність, її види, сучасні рівні та структуру, ми можемо лише за умови, що на кожному рівні надання медичної допомоги населенню буде проводитись її активна реєстрація. Обов’язковою умовою є також вміння кожного лікаря правильно заповнювати медичну облікову документацію. Робота з загальнообліковою документацією була представлена на попередніх занняттях.

У нашій країні існує спеціальний облік і звітність тих випадків захворювань, які потребують особивої уваги з боку лікаря.Це такі види захворюваності як:

Інфекційна захворюваність: - облік проводиться з метою запобігання розповсюдженню та виникненню епідемічних спалахів, а також попередженню професійних і харчових отруєнь.

Обов'язковій реєстрації та обліку підлягають такі захворювання: черевний тиф, паратифи, інші інфекції, викликані сальмонельозами, бруцельоз, всі форми дизентерії та ряд інших. Перелік захворювань, який періодично змінюється, регламентує МОЗ України.

Встановлено також порядок позачергових повідомлень при особливо небезпечних інфекціях у разі появи їх на території нашої країни.

Особливий облік передбачено також для виявлених інфікованих і хворих на СНІД, що регламентується спеціальними інструктивно-методичними документами.

Одиницею спостереження при вивченні інфекційної захворюваності є кожний випадок захворювання чи підозра на нього. При виявленні їх заповнюється "Екстрене повідомлення про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння" (ф. № 058/0), що є основним документом» для вивчення епідемічної захворюваності.

Екстрене повідомлення повинен заповнити лікар поліклініки чи іншого медичного закладу, незалежно від того, де мешкає хворий. Таким же чином необхідно діяти при виявленні інфекційного захворювання у особи, госпіталізованої для лікування до стаціонару, чи при зміні діагнозу хворого, що вже знаходиться на лікуванні. Заповнює екстрене повідомлення і лікар швидкої медичної допомоги.

В сільській місцевості, окрім лікарів сільських дільничних лікарень і амбулаторій, повідомляти про ці хвороби зобов'язані завідувачі фельдшерсько-акушерських пунктів.

Екстрені повідомлення в лікувально-профілактичних закладах реєструються в журналі реєстрації інфекційних захворювань. При зміні діагнозу інфекційного захворювання лікувальний заклад, у якому це було, зроблено, зобов'язаний заповнити нове екстрене повідомлення на хворого та направити його до санітарно-епідеміологічної станції ага місцем виявлення хвороби.

Всі екстрені повідомлення мають бути протягом 12 годин направлені до санітарно-епідеміологічної станції, котра забезпечує епідеміологічне обстеження осередку інфекційного захворювання за місцем його виявлення (незалежно від місця проживання хворого).


Для аналізу інфекційної захворюваності застосовуються такі показники:

рівень інфекційної захворюванності (співвідношення їх числа до чисельності населення даної території; показники розраховуються на 100 тисяч населення);

сезонність (за основу беруться дані про число захворювань по місяцях, показники сезонних коливань - це співвідношення даних за місяць до середньо­річних);

рівень госпіталізації та повнота охоплення нею (в першому випадку -це відношення числа госпіталізованих до чисельності населення, в другому - до числа виявлених захворювань, у відсотках);

рівень інфекційної захворюванності за віком, статтю, професією (співвідношення числа захворювань у відповідній групі до чисельності населення даної групи);

число виявлених бацилоносіїв на 1000 обстежених.

 

Захворюваність на найважливіші неепідемічні захворювання:

Спеціальному обліку підлягають деякі неепідемічні захворювання:

• злоякісні новоутворення;

• психічні хвороби;

• венеричні хвороби;

• активний туберкульоз;

• важкі мікози.

Необхідність спеціального обліку вказаних захворювань обумовлена:

• високим рівнем розповсюдження;

• значною частотою смертності при деяких із них;

• епідеміологічною значимістю;

• соціальною обумовленістю.

Як правило, при цих захворюваннях необхідне раннє виявлення та всебічне обстеження, активне динамічне спостереження за хворими, спеціальне лікування та виявлення контактів.

Для реєстрації неепідемічних захворювань існують два основних документи:

1. Повідомлення про хворого, якому вперше в житті встановлено діагноз активного туберкульозу, венеричної хвороби, трихофітії, мікроспорії, фавусу, корости, трахоми, психічного захворювання (ф. № 089/0).

Повідомлення про хворого, з уперше в житті встановленим діагнозом раку чи іншого злоякісного новоутворення (ф. № 089/0).

Обидва зазначені документи передаються до відповідних профільних спеціалізованих диспансерів (протитуберкульозних, онкологічних,… МОЗ України з метою вдосконалення реєстрації окремих захворювань у лікувальних… Документ складається лікарями поліклініки, лікарями швидкої та невідкладної медичної допомоги, патологоанатомами,…

VІ. План та організаційна структура заняття

VІІ Матеріали методичного забезпечення заняття

Теоретичні питання (α=ІІ): 1. соціально-медичне значення системи спеціальних державних видів обліку… 2. медико-статистичні документи обліку госпіталізованих хворих і використання цих джерел для регулювання стаціонарної…

СИТУАЦІЙНЕ ЗАВДАННЯ № 1

1. Хворий Карась О.Б., 28 років, водій тролейбуса, який мешкає по вул. Грушевського, 43/4, 10.05. госпіталізований по направленню дільничного лікаря… Заповнити необхідні облікові документи.  

VІІІ Література

основна:

1. Ю.В. Вороненко, В.Ф. Москаленко (за ред.) – Соц. медицина та організація охорони здоров’я. Тернопіль, “Укрмедкнига”. 2000 р., с. 85-98.

2. За ред. Ю.В.Вороненка, В.В.Руденя - Соціальна медицина та організація охорони здоров’я. Посібник до практичних занять. Львів, „Новий світ”, 2004р., с. 158-178.

3. Под ред. В.З Кучеренко –Организация и оценка качества лечебно-профилактической помощи населению. Москва, “ГЭОТАР-Медиа ”, 2008 г., стр. 33-152.

додаткова:

1. Міністерство охорони здоров’я України, Центр медичної статистики МОЗ України– Показники здоров’я населення та використання ресурсів охорони здоров’я в Україні за 2007-2008 роки. Київ, 2009р., ст. 35-225.

2. За ред. М.І.Хвисюка, І.І.Парфьонової– Менеджмент в охороні здоров’я. Частина 1 Харків, ТОВ„Оберіг ”, 2008р., с. 202-219, 224-318.

методична

3. М. Є. Мілерян – Методичні основи підготовки та проведення навчальних занять в медичних вишах. Київ, “Хрещатик”, 2004. 80 с.

4. Методичні розробки для практичних занять з соціальної медицини.

5. Лекції з соціальної медицини.

 

Автор: ас. Гранківський П.В. Затверджено на засіданні кафедри

“___”______200 _р. Протокол № ____

 

 

Зав. кафедри соціальної медицини,

Економіки та організації охорони здоров’я проф. Очередько О.М.

 

– Конец работы –

Используемые теги: економіки, організації, охор, здоров0.074

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Економіки та організації охорони здоров’я

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Економіки та організації охорони здоров’я
Економіки та організації охорони здоров я... Методична розробка для студентів I Y курсу медичного ф ту...

Економіки та організації охорони здоров’я
Економіки та організації охорони здоров я... Методична розробка для студентів IV курсу медичного ф ту... ТЕМА Формування здорового способу життя та засоби гігієнічного виховання населення заняття проводиться на базі...

ТЕМА 1 Предмет, метод і завдання дисципліни Об’єкт та предмет дослідження регіональної економіки Методологія регіональної економіки
Об єкт та предмет дослідження регіональної економіки... Сторія розвитку регіональної економіки... Методологія регіональної економіки...

Менеджмент персоналу. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ. до виконання курсової роботи для студентів галузі знань 0305 - “Економіка і підприємництво”, спеціальність 7.030505 „Управління персоналом і економіка праці”
Менеджмент персоналу Методичні вказівки до виконання курсової роботи Укл Кондиріна А Г Чернігів ЧДТУ с... ЗМІСТ...

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ Я... КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ОХОРОНИ ЗДОРОВ Я... ХАРКІВСЬКИЙ БАЗОВИЙ МЕДИЧНИЙ КОЛЕДЖ...

«Економіка ветеринарної справи» з дисципліни "Організація і економіка ветеринарної справи"
Міністерство аграрної політики України...

Економіки та організації
Економіки та організації Охорони здоров я ТЕМА Експертиза інвалідності порядок її... Цілі розвитку особистості... Формування у майбутніх лікарів поняття про види медичних експертиз а також медико соціальні проблеми дитячої...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проекту"Економіка виробничо-господарської діяльності підприємства" з дисципліни"Економіка підприємства"
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проектуЕкономіка виробничо господарської діяльності підприємства...

Основи охорони праці. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ
з курсу Основи охорони праці для студентів ф ту Е Кількість годин лекцій...

0.031
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам