рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Протиріччя в комунікаціях і методи управління ними

Протиріччя в комунікаціях і методи управління ними - раздел Философия, КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З КУРСУ ОБ’ЄДНАНЬ ПІДПРИЄМСТВ   Теорія Організації Розглядає Комунікації Між Організацією І З...

 

Теорія організації розглядає комунікації між організацією і зовнішнім середовищем; між підрозділами компанії; між робітниками підрозділів по рівнях виробництва і управління; неформальні. Повна підтримка при комунікаціях характеризує або пасивність підпорядкованих і великий авторитет керівника, або некомпетентність підлеглих. Наявність повної підтримки рішень керівника серед підлеглих свідчить про неблагополуччя в компанії. Найбільш природна реакція підлеглих на рішення керівників або спеціалістів - це прояв різноманітних протиріч.

Протиріччя розглядається як процес і як явище. Як процес протиріччя - це реакція робітників із різноманітним ступенем сприйняття й оцінки інформації, отриманої під час обговорення яких-небудь проблем. Наприклад, вираження: «Після обговорення питання всі спеціалісти залишилися при своїй думці» - означає, що не було досягнуто прийнятного для усіх рішення, тобто протиріччя не були усунуті. Як явище протиріччя являє собою набір документів, що відбивають наявні розбіжності у формі протоколів, актів, заяв. Наприклад, протокол про розбіжності, позовна заява в суд і ін. Як процес протиріччя має чотири рівні: розходження, поляризація, сутичка й антагонізм. А комунікації в сукупності мають п'ять рівней нервової напруженості.

Самої спокійної по нервовій напруженості є рівень розходження. Він характеризується тим, що керівник і підпорядковані досягають порозуміння з метою, основними засобами і методами виконання завдання. При цьому можливий різноманітний підхід до окремих сторін реалізації поставленої цілі (задачі) із боку керівника і підлеглих. Проте це не заважає успішному виконанню завдання за схемою, запропонованою керівником.

Поляризація між керівником і виконавцями характеризується порозумінням із метою (задачами), але різним підходом до засобів і методів їх реалізації. Підпорядковані можуть пропонувати не окремі нововведення, а новий набір засобів і методів. Проте це не заважає досягати поставленої керівником цілі заданим шляхом.

Сутичка - це достатньо сильна нервова напруга у відношеннях між керівником і підлеглими при виконанні завдання. Воно характеризується розумінням і підтримкою тільки частини загальної цілі (завдання) із боку підлеглих. У рамках загальних підходів керівник і підлеглий формують для себе різноманітні приватні цілі, задачі і пропонують різноманітні засоби їх реалізації. Сутичка є природним процесом при творчій діяльності. Сутичка може або стати імпульсом до розвитку і впровадження нововведень і наступного переходу протиріччя на більш низий рівень (якщо керівник і виконавці знаходять позитивний компрміс), або перетворитися в антагонізм (якщо керівник і виконавці не знаходять прийнятного рішення). Сутичка позитивно реалізує себе в проектних і дослідницьких організаціях, де важливо не авторство, а конкретний результат (новий товар, послуга, інформація або знання).

Антагонізм - це дуже сильна нервова напруга у відношеннях між керівником і підлеглими при виконанні завдання. Він характеризується принципово різним підходом керівника і підпорядкованого до всіх елементів завдання: до загальних і приватних цілей, засобів і методів їх реалізації. Антагонізм виникає при рішенні нових задач спеціалістами, що мають приблизно однаковий рівень професіоналізму (від дуже високого до дуже низького). Він може призвести до конструктивного або деструктивного (руйнівного) явища як у фаховій області, так і в міжособистих відношеннях.

Всі протиріччя виявляються в організаційних відношеннях. Більш того, ними необхідно управляти, тобто коректувати або змінювати їх у залежності від відповідності їх реальної ситуації. Зміна або переклад протиріч з одного рівня на другий здійснюється за рахунок створення і (або) запобігання конфліктів .

Конфлікт повинен бути підготовлений, обмежений і мати три фази: створення, функціонування і вихід. Конфлікт - це тимчасова емоційна зміна настрою людини або групи людей у зв'язку з одержанням нових даних (впливів, що їх обурюють), які істотно змінюють старе уявлення про явище або процес, що цікавить. Емоційний стан людини, колективу і навіть цілої організації при конфлікті може характеризуватися: зовнішнім спокоєм, пасивністю, бажанням розібратися в його причинах і агресивністю. «Конфлікт» і «протиріччя» мають самостійну основу: конфлікт - психологічну, а протиріччя - організаційну. Конфлікти грають важливу соціально-психологічну роль як у товаристві, так і в будь-якій компанії, неформальної організації. Конфлікти розділяються на природні і штучні.

Природні конфлікти виникають самі собою, коли виявляється велика невідповідність між зовнішньою інформацією про людину, організації або діяльності і власного уявлення людини про себе, організації або діяльності. У процесі конфлікту ця невідповідність, накопичена напруженість у відношеннях людей усувається і якийсь час зберігається рівень відповідності. А далі - по циклу.

Штучні конфлікти створюються людьми для реалізації визначених цілей, у тому числі для зняття стресу, що накопичився. Мистецтвом створення і ліквідації конфліктів володіють невелика кількість людей. Існують різноманітні прийоми запобігання і створення конфліктів.

Велике місце при створенні конфліктів займає інтрига. Інтрига - це навмисне заплутання людей, щоб змусити їх діяти по задуманому сценарії на користь або на шкоду якійсь особі або організації. Зменшити можливість розвитку інтриг можна за рахунок:

- формування стійких особистих уявлень про явища і процеси;

- створення припустимої інформаційної прозорості на всіх рівнях діяльності;

- формування організаційної культури колективу і компанії;

- створення згуртованих цілеспрямованих колективів.

Причиною конфлікту може стати і випадковий збіг обставин, вчинків, нової інформації - це своєрідний «форс-мажор». Такий конфлікт важко передбачити й у цьому випадку керівнику слід оперативно діяти за результатами, а не по попередженню.

Припинення конфлікту після переходу на новий рівень протиріч може бути досягнуто за рахунок прийняття компромісних рішень. Поступки можна досягти чотирма шляхами за рахунок:

- взаємного розуміння того, що серед можливих рішень немає жодного прийнятного для всіх зацікавлених сторін;

- досягнення взаємних поступок (консенсусу) для всіх зацікавлених сторін;

- придушення потреб і інтересів однієї зі сторін;

- попереднього урахування і задоволення ключових потреб і інтересів усіх зацікавлених сторін.

Перший шлях досягнення поступки найпоширеніший. Він заснований на виборі кращого рішення з набору поганих. Ця поступка недовговічна, тому що її база постійно змінюється. Другий шлях заснований на добровільній відмові від якихось важливих вимог економічного, технологічного або соціального характеру. Цей шлях рідко дає позитивні результати, тому що незадоволені вимоги завжди ростуть у ціні і породжують істотні проблеми в організаційних відношеннях. Третій шлях - придушення потреб і інтересів однієї або декількох сторін, досягається за рахунок використання організаційно-розпорядницьких методів при авторитарному стилі управління. Цей шлях доцільний при істотних майнових, правових і фінансових розходженнях у положенні сторін, він практично швидко призводить до компромісу. Четвертий шлях, пов'язаний із попереднім урахуванням і задоволенням ключових потреб і інтересів усіх зацікавлених сторін, найбільше кращий і важкий у здійсненні. Він заснований на виявленні пріоритетів потреб і інтересів людини і суспільства.

Ефективність внутрішньоорганізаційної комунікації залежить від безлічі чинників. Вони підрозділяються на дві трупи: індивідуальні і організаційні.

Під індивідуальними чинниками розуміють все те, що пов'язано із співробітниками організації, їх здатністю і мотивацією брати участь в інформаційному обміні.

Дослідження показують, що є обмежена кількість проблем (комунікаційних бар'єрів), що знижують ефективність комунікації на рівні окремого співробітника. Існує декілька стратегій, що дозволяють досить успішно долати комунікаційні бар'єри і підвищувати ефективність комунікації на рівні співробітників організації.

По-перше, організації повинні звертати спеціальну увагу на розвиток комунікаційних навичок своїх співробітників. До найбільш важливих з них відносяться: активне слухання і надання зворотного зв'язку.

Сенс активного слухання як прийому комунікації полягає в здатності слухача допомогти тому, хто говорить, сказати саме те, що він мав намір сказати. Зворотний зв'язок, що робить процес комунікації двостороннім, значно підвищує його ефективність, оскільки дає можливість уточнити отримане послання

По-друге, дуже важливо забезпечити розвиток у співробітників чисто технічних навичок комунікації: володіння електронною поштою, уміння користуватися факсом, писати меморандуми.

По-третє, керівництво повинне створювати управлінські системи і формувати культуру, що заохочує відкриту комунікацію організації.

Під організаційними чинниками розуміють: організаційна структура, інформаційна перевантаженість і неадекватне технічне оснащення.

Чим більше ієрархічних рівнів в організації, тим складніше передача інформації і вище вірогідність її спотворення. Також негативно позначається на ефективності внутрішньоорганізаційної комунікації нерівність в статусі співробітників, що знаходяться на різних організаційних рівнях, що додає до чисто технічного чинника психологічні бар'єри для обміну інформацією.

Інформаційна перевантаженість може виникнути у такому разі, якщо організація представляє своїм співробітникам більше інформації, чим вимагається для виконання виробничі функцій.

Традиційними засобами мінімізації ефекту перевантаженості є фільтрування інформації і визначення пріоритетів в її обробці. Фільтрація може стати і серйозним бар'єром внутрішньоорганізаційної комунікації у тому випадку, коли інформація просіюється і коригується в інтересу окремих співробітників, а не в цілях організації.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З КУРСУ ОБ’ЄДНАНЬ ПІДПРИЄМСТВ

ДОНБАСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ... КАФЕДРА ЕКОНОМІКИ ПІДПРИЄМСТВ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Протиріччя в комунікаціях і методи управління ними

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Макіївка ДонНАБА – 2010
Зміст   ВСТУП РОЗДІЛ 1. ОБ'ЄДНАННЯ ПІДПРИЄМСТВ У СУЧАСНІЙ ЕКОНОМІЦІ.

Макіївка ДонНАБА – 2010
Зміст   ВСТУП РОЗДІЛ 1. ОБ'ЄДНАННЯ ПІДПРИЄМСТВ У СУЧАСНІЙ ЕКОНОМІЦІ.

Етапи розвитку підприємств України
Сучасний стан вітчизняних промислових підприємств склався в результаті тривалої еволюції, облік тенденцій якої, знання особливостей її етапів дозволяють об’єктивно оцінити стан підприємств нині і н

Класифікація корпорацій
Розмір корпорації Кількість вхідних підприємств Організаційно-правова форма вхідних підприємств Чисельність робітників

Форми об’єднань підприємств.
  Картель- це спілка або угода підприємців, форма об'єднання, учасники якого домовляються про умови виробництва і збуту продукції, рівні цін, термінах платежів

Форми об’єднань підприємств.
  Картель- це спілка або угода підприємців, форма об'єднання, учасники якого домовляються про умови виробництва і збуту продукції, рівні цін, термінах платежів

Форми об’єднань підприємств.
  Картель- це спілка або угода підприємців, форма об'єднання, учасники якого домовляються про умови виробництва і збуту продукції, рівні цін, термінах платежів

Кооперування підприємств.
Науково-технічний прогрес веде до концентрації в одному продукті витрат праці працівників усе більшої кількості спеціалізованих галузей, що ускладнює виробничі зв'язки і викликає розвиток кооперува

Ринок і державне регулювання.
Державне регулювання економіки являє собою систему заходів законодавчого, виконавчого і контролюючого характеру, здійснюваних правоспроможними державними установами з метою адаптації соціально-екон

Пряме економічне регулювання діяльності підприємств.
  З погляду впливу на економіку в цілому і на суб'єкти ринку може здійснюватися пряме і непряме економічне державне регулювання. Пряме державне економічне регулювання включає, як прав

Непряме економічне регулювання діяльності підприємств.
Непряме регулювання включає такі види, як податкове, митне, амортизаційне, кредитно-грошове і валютне регулювання. Слід зазначити, що митне й амортизаційне регулювання є складовими більш загальної

Поняття закону організації.
Закони організації є об'єктивними, вони первинні стосовно законів для організації. Закони організації мають у своєму складі загальне й особливе. Загальна частина закону універсальна, а осо

Основні закони організації.
Закон синергії: для будь-якої організації існує такий набір елементів, при якому її потенціал буде або істотно більше простої суми потенціалів, що входять до неї елементів (ефект резонансу),

Типи синергізму господарських комплексів міста
Тип синергізму За рахунок чого забезпечується Примітка Синергізм менеджменту У різних областях бізнесу керів

Параметри самозбереження організації
  Рівень Діапазон значень, % Коментарі і варіанти рішень - (1000) – (-100) Руй

Фонові закони організації.
  Закон єдності синтезу й аналізу . Аналіз у теорії організації включає основні процедури поділу цілого на частини і поліпшення функціонування цих частин. Синтез включає процед

Фонові закони організації.
  Закон єдності синтезу й аналізу . Аналіз у теорії організації включає основні процедури поділу цілого на частини і поліпшення функціонування цих частин. Синтез включає процед

Типи організаційних структур.
У системних дослідженнях під структурою мається на увазі стійкий рисунок взаємних стосунків елементів цілісного об'єкту. З позиції системи, структура відбиває закономірну модель зв'язків елементів

Види об’єднань по взаємодії сфер бізнесу.
У різних об'єднаннях існує різне відношення до взаємодії між собою окремих сфер бізнесу, обумовлене як суб'єктивними, так і об'єктивними факторами. По принципах взаємодії між сферами бізнесу можна

Класифікація комунікацій в організації.
Управління організаційними відношеннями входить у сферу діяльності керівника будь-якого рівня. Кожний керівник повинен створити згуртований і працездатний колектив, спроможний разом із ним досягти

Методи формування комунікацій в організації і напрями комунікаційних потоків.
Для взаємодії зі своїми співробітниками керівники вибирають різні комунікаційні методи. Вибір методу комунікації залежить від характеру передаваної інформації, ресурсів, що знаходяться у розпорядже

Механізм використання матриці ефективності рівней протиріч.
  Успішне функціонування компанії залежить від ряду умов. Серед них: ступінь уваги керівника до діяльності своїх підпорядкованих і виробництва в цілому, діапазон кваліфікації робітник

Організаційна культура й організаційне поводження.
Організаційна культура означає упорядковану сукупність виробничих, суспільних і духовних досягнень людей. Ця сукупність може бути явної, тобто зафіксованої у формі яких-небудь документів і н

Ієрархія організаційної культури
Теорія організації розглядає ієрархію організаційної культури, що стосується особистості, групи, компанії, корпорації. Корпоративна організаційна культура характерна для розподілени

Процес управління організаційною культурою.
Про організаційну культуру компанії можна говорити тільки у випадку, коли більшість співробітників ключових посад розділяють систему поглядів, що визначає взаєморозуміння керівництва і зовнішнього

Організація холдингу.
Для сучасної капіталістичної економіки, - писав М. І. Кулагин, - характерними є стосунки влади і підпорядкування, різноманітні форми залежності між учасниками господарського обороту. Концентрація і

Система управління холдингом
  Якщо компанія планує територіально і (або) функціонально розширити свою діяльність, вона може піти двома шляхами: створити філіальну мережу або утворити холдинг. Але якщо по зобов'я

Причини створення і механізм управління дочірньою фірмою.
  В структуру холдингу входять дочірні фірми, головні причини створення яких полягають в наступному: - диверсифікованість операцій компанії для перегрупування ресурсів і виді

Фінансова модель холдингової компанії.
Оскільки холдингам властива пірамідальна корпоративна структура, що забезпечує контроль сукупних активів і дозволяє істотно збільшити прибутковість інвестиційного капіталу. Однак при падінні рівня

Методи фінансового контролю за дочірньою фірмою.
Створення дочірньої компанії принципово не відрізняється від реалізації інвестиційного проекту, але вимагає розробки корпоративної схеми, що враховує механізм фінансової взаємодії материнської і до

Автоматизовані системи управління фінансами холдингу.
Автоматизовані бухгалтерсько-фінансові системи управління холдингом дозволяють виділити основні центри фінансового управління, поставити під контроль витрати фірми, її внутрішні і зовнішні фінансов

Автоматизовані системи управління фінансами холдингу.
Автоматизовані бухгалтерсько-фінансові системи управління холдингом дозволяють виділити основні центри фінансового управління, поставити під контроль витрати фірми, її внутрішні і зовнішні фінансов

Автоматизовані системи управління фінансами холдингу.
Автоматизовані бухгалтерсько-фінансові системи управління холдингом дозволяють виділити основні центри фінансового управління, поставити під контроль витрати фірми, її внутрішні і зовнішні фінансов

Автоматизовані системи управління фінансами холдингу.
Автоматизовані бухгалтерсько-фінансові системи управління холдингом дозволяють виділити основні центри фінансового управління, поставити під контроль витрати фірми, її внутрішні і зовнішні фінансов

Поняття і сутність циклу «наука-виробництво».
Створення розгалуженої мережі організаційних структур з високим інноваційним потенціалом, здатних забезпечити взаємодію науки, техніки і виробництва, їх психологічну сумісність являють собою основн

Розвиток науково-виробничих комплексів.
У свою чергу, замовником продукції наукових центрів можуть бути тільки сильні корпорації, що інтегрують у собі цілі технологічні ланцюги і поєднують усе виробництво високотехнічної кінцевої продукц

ТЕМА 4.1. ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВО-ФІНАНСОВИХ ГРУП
4.1.1. Поняття промислово-фінансових груп. 4.1.2. Способи формування промислово-фінансових груп. 4.1.3. Роль промислово-фінансових груп у рішенні економічних зада

Характеристика об’єднань підприємств
Показник Об’єднання підприємств ПФГ Холдингова група (компанія) Концерн Корпорація

Поняття і сутність глобалізації.
  Розвиток підприємств відбувається в умовах прискореної глобалізації. Проблеми глобалізації, що виникли в індустріальну епоху і впливають на всі сторони соціально-економічного розвит

Діяльність транснаціональних корпорацій.
  У материнських структурах ТНК, більш 80 % яким знаходяться в розвинених країнах, утримуються найбільш істотні потужності по виробництву інноваційної продукції, устаткування, нової п

Глобалізація та економіка України
  Яку стратегію обрати постсоціалістичним країнам, Україні у світі, глобальним станом якої є нестабільність, нестійкість, необоротність, а стійкість зустрічається рідко і триває недов

Поняття стратегічних альянсів.
Стратегічні ділові альянси — порівняно нове явище в міжнародній маркетинговій діяльності і міжнародному менеджменті й особливо велику активність придбали з кінця 1980-их — і особливо в 1990-і роки.

Види стратегічних альянсів.
  Кожен тип ділового стратегічного альянсу має різну модель координації і контролю взаємозв'язків і інформаційного обміну між учасниками, обумовлену специфікою сфери діяльності, цілей

Особливості стратегічних альянсів у міжнародному бізнесі.
  Стратегічні альянси в міжнародному бізнесі бувають різних типів. Приведемо найбільш типові приклади утворення і функціонування стратегічних альянсів у міжнародній практиці.

Поняття кластера.
  Згідно теорії Майкла Портера, кластер - це група взаємозв'язаних компаній (постачальники, виробники та ін.), що географічно є сусідами, і пов'язаних з ними організацій (освіт

Поняття кластера.
  Згідно теорії Майкла Портера, кластер - це група взаємозв'язаних компаній (постачальники, виробники та ін.), що географічно є сусідами, і пов'язаних з ними організацій (освіт

Зарубіжний досвід формування кластерів.
Кластерне управління і державна промислова політика. На думку Портеру, в сучасній економіці, особливо в умовах глобалізації, традиційне ділення економіки на сектори або галузі втра

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги