рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Організація холдингу.

Організація холдингу. - раздел Философия, КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З КУРСУ ОБ’ЄДНАНЬ ПІДПРИЄМСТВ Для Сучасної Капіталістичної Економіки, - Писав М. І. Кулагин, - Характерними...

Для сучасної капіталістичної економіки, - писав М. І. Кулагин, - характерними є стосунки влади і підпорядкування, різноманітні форми залежності між учасниками господарського обороту. Концентрація і централізація капіталу і виробництва призводять до появи в господарському житті різного роду об'єднання юридично самостійних суб'єктів (зазвичай юридичних осіб), пов'язаних стосунками економічної залежності. Підприємства об'єднуватися в різних правових формах: асоціації (союзи), некомерційні партнерства, прості товариства, холдингові і інвестиційні компанії, фінансові холдингові компанії, банківські і фінансово-промислові групи, холдинги і банківські холдинги. Крім того, в правову форму холдингу можуть «одягатися» концерни, синдикати, конгломерати. Холдинги мають величезне значення в економіці західних країн, багаторічну історію і в більшості з них знаходять чітке законодавче закріплення.

На думку багатьох правознавців, перші холдингові компанії (холдингова або держательская - від англійського слова hold - тримати) з'явилися в США у кінці XIX ст. як особливий тип фінансової компанії, яка створювалася для володіння контрольними пакетами акцій інших компаній з метою контролю і управління їх діяльністю. Правова основа організації холдингових компаній була створена в 1889 р., коли в штаті Нью-Джерсі, одному з найбільш вільних для підприємництва, з метою розширення корпоративної системи були дозволені до створення холдингові компанії у вищезгаданому сенсі цього терміну.

Проте іншою батьківщиною холдингу називають континентальну Європу або Великобританію. Дати заснування перших холдингових компаній тут потрапляють на період між 1822 і 1890 р. Так, в 1822 р. була заснована компанія "Societe Generale de Belgique", в 1886 р. в Лондоні була створена "The Nobel Dynamit Trust Сompany ", а в 1879 і 1890 рр. в Швейцарії було засновано холдингові компанії "Банк східних залізниць" і "Швейцарський залізничний банк".

Відмітимо, що сформувалися два підходи до трактування холдингу. Згідно з першим, холдинг розглядається як особливий тип компанії, активи якої формуються головним чином з акцій (долею в статутному капіталі) інших компаній з метою встановлення контролю над їх діяльністю.

Оксфордський енциклопедичний словник визначає холдингову компанію (holding соmраnу) як компанію, створену для володіння акціями інших компаній, які вона, таким чином, контролює.

Російський енциклопедичний словник дає аналогічне трактування цього терміну таким чином: "Холдинг-компанія (від англ. holding - що володіє) - акціонерна компанія, що використовує свій капітал для придбання контрольних пакетів акцій інших компаній з метою встановлення контролю над ними".

Згідно з деякими західними джерелами холдингом також є головна або материнська компанія, яка контролює інші компанії за допомогою утримання їх акцій, або компанія, діяльність якої зводиться до володіння долями в інших компаніях і здійснення управління ними. Така точка зору дістала назву англосакською.

Для характеристики сукупності юридичних осіб, чиї акції (долі в статутному капіталі) внесені в активи головної організації, вітчизняні прибічники англосакської традиції вводять спеціальні терміни, наприклад: "об'єднання юридичних осіб, очолюване холдинговою компанією, - інтегрована холдингова структура"

Згідно з другим підходом, холдингом визнається сукупність юридичних осіб, певним чином пов'язаних між собою. "Під холдингом розуміється структурована організація юридичних осіб, одне з яких (холдингова компанія) має можливість чинити вплив на рішення інших учасників холдингу (дочірніх компаній)". Прибічники цієї точки зору припускають, що термін "холдинг" означає групу юридичних осіб, підприємницьке об'єднання, а "холдингова компанія" - головна компанія в холдингу.

Слід також розрізняти поняття компанії, що управляє, і головної компанії. Головна компанія здійснює функції по управлінню холдингом, проте вона може для виконання цих функцій створити компанію, що управляє.

Холдинг утворюється тоді, коли одна компанія (дочірня) залежить від іншої (основної), яка виконує по відношенню до неї контрольні і управлінські функції, що склалося або через участь однієї компанії в статутному капіталі інший (утримання контрольного пакету акцій або доль), або через особливі контрактні положення між компаніями, незалежно від того, чи називають компанії себе холдингами або ні. Саме цим холдинги відрізняються від інвестиційних компаній, які вкладають кошти в інші компанії, у тому числі і шляхом придбання їх акцій (долею), у власних інтересах заради отримання прибутку. Холдинги ж шляхом придбання акцій (долею) інших компаній бажають отримати саме контроль над іншими компаніями. Залежно від економічного критерію такі об'єднання можуть виступити у формі концернів, синдикатів, конгломератів.

Холдинг - материнська компанія і група її дочірніх фірм, об'єднаних загальним володінням. Засновницька діяльність материнського підприємства полягає в створенні чи придбанні дочірніх фірм.

Основні шляхи створення холдингу:

- перетворення підприємства з виділенням з його складу підрозділів у якості юридично самостійних;

- об'єднання пакетів акцій юридично самостійних підприємств;

- утворення нових акціонерних товариств.

Під холдингом розуміється будь-який суб'єкт, що має в розпорядженні дочірні підприємства і що має можливість контролювати їх діяльність.

Холдингове об'єднання складається з: головного підприємства; представництв і філій.

В основу формування організаційної структури холдингу покладений універсальний принцип формування бізнес-одиниць, що застосовується в процесі реструктуризації диверсифікованих і багатопрофільних підприємств. Особливість холдингу в тім, що бізнес-одиниця може функціонувати на базі однієї чи декількох дочірніх фірм, а дочірня фірма може бути не тільки бізнесом-одиницею, але і виконувати допоміжні функції.

У рамках великої бізнес-одиниці можуть формуватися бізнесу-одиниці нижчого порядку і таким чином холдинг не відрізняється від багатопрофільного диверсифікованого підприємства.

Бізнес-одиниця - автономний підрозділ фірми, що здійснює закінчений діловий цикл. Бізнес-одиниця має статус центра прибутку чи центра відповідальності залежно від принципу формування бюджету та являє собою центр продажів, інвестицій або центр фінансового управління.

Організація холдингу дозволяє проводити єдину виробничу, технологічну, інвестиційну і збутову політику в масштабах усього господарського об'єднання, координувати фінансові і матеріальні потоки, розподіляти відповідальність і змінювати механізм прийняття рішень.

До складу холдингу входять юридичні особи двох категорій:

- ядро холдингу - група основних профільних дочірніх фірм;

- спеціалізовані сервісні фірми. Сервісна система перебуває в підпорядкуванні вищої ланки управління холдингом оскільки забезпечує функції оперативного управління товарно-матеріальними потоками, перерозподілу капіталів, контролю за діяльністю дочірніх фірм.

У штаб-квартирі холдингу знаходиться служба корпоративного планування, що створює і ліквідує дочірні компанії, розробляє корпоративні схеми.

Найважливішими елементами організаційного розвитку холдингу є: створення системи допоміжних, фінансових, інвестиційних і посередницьких компаній, що забезпечують діяльність основних підрозділів фірми.

Особливу проблему представляє організація системи фінансового управління холдингом, розробка фінансових, інвестиційних і податкових схем, оптимізація товарних і фінансових потоків.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З КУРСУ ОБ’ЄДНАНЬ ПІДПРИЄМСТВ

ДОНБАСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ... КАФЕДРА ЕКОНОМІКИ ПІДПРИЄМСТВ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Організація холдингу.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Макіївка ДонНАБА – 2010
Зміст   ВСТУП РОЗДІЛ 1. ОБ'ЄДНАННЯ ПІДПРИЄМСТВ У СУЧАСНІЙ ЕКОНОМІЦІ.

Макіївка ДонНАБА – 2010
Зміст   ВСТУП РОЗДІЛ 1. ОБ'ЄДНАННЯ ПІДПРИЄМСТВ У СУЧАСНІЙ ЕКОНОМІЦІ.

Етапи розвитку підприємств України
Сучасний стан вітчизняних промислових підприємств склався в результаті тривалої еволюції, облік тенденцій якої, знання особливостей її етапів дозволяють об’єктивно оцінити стан підприємств нині і н

Класифікація корпорацій
Розмір корпорації Кількість вхідних підприємств Організаційно-правова форма вхідних підприємств Чисельність робітників

Форми об’єднань підприємств.
  Картель- це спілка або угода підприємців, форма об'єднання, учасники якого домовляються про умови виробництва і збуту продукції, рівні цін, термінах платежів

Форми об’єднань підприємств.
  Картель- це спілка або угода підприємців, форма об'єднання, учасники якого домовляються про умови виробництва і збуту продукції, рівні цін, термінах платежів

Форми об’єднань підприємств.
  Картель- це спілка або угода підприємців, форма об'єднання, учасники якого домовляються про умови виробництва і збуту продукції, рівні цін, термінах платежів

Кооперування підприємств.
Науково-технічний прогрес веде до концентрації в одному продукті витрат праці працівників усе більшої кількості спеціалізованих галузей, що ускладнює виробничі зв'язки і викликає розвиток кооперува

Ринок і державне регулювання.
Державне регулювання економіки являє собою систему заходів законодавчого, виконавчого і контролюючого характеру, здійснюваних правоспроможними державними установами з метою адаптації соціально-екон

Пряме економічне регулювання діяльності підприємств.
  З погляду впливу на економіку в цілому і на суб'єкти ринку може здійснюватися пряме і непряме економічне державне регулювання. Пряме державне економічне регулювання включає, як прав

Непряме економічне регулювання діяльності підприємств.
Непряме регулювання включає такі види, як податкове, митне, амортизаційне, кредитно-грошове і валютне регулювання. Слід зазначити, що митне й амортизаційне регулювання є складовими більш загальної

Поняття закону організації.
Закони організації є об'єктивними, вони первинні стосовно законів для організації. Закони організації мають у своєму складі загальне й особливе. Загальна частина закону універсальна, а осо

Основні закони організації.
Закон синергії: для будь-якої організації існує такий набір елементів, при якому її потенціал буде або істотно більше простої суми потенціалів, що входять до неї елементів (ефект резонансу),

Типи синергізму господарських комплексів міста
Тип синергізму За рахунок чого забезпечується Примітка Синергізм менеджменту У різних областях бізнесу керів

Параметри самозбереження організації
  Рівень Діапазон значень, % Коментарі і варіанти рішень - (1000) – (-100) Руй

Фонові закони організації.
  Закон єдності синтезу й аналізу . Аналіз у теорії організації включає основні процедури поділу цілого на частини і поліпшення функціонування цих частин. Синтез включає процед

Фонові закони організації.
  Закон єдності синтезу й аналізу . Аналіз у теорії організації включає основні процедури поділу цілого на частини і поліпшення функціонування цих частин. Синтез включає процед

Типи організаційних структур.
У системних дослідженнях під структурою мається на увазі стійкий рисунок взаємних стосунків елементів цілісного об'єкту. З позиції системи, структура відбиває закономірну модель зв'язків елементів

Види об’єднань по взаємодії сфер бізнесу.
У різних об'єднаннях існує різне відношення до взаємодії між собою окремих сфер бізнесу, обумовлене як суб'єктивними, так і об'єктивними факторами. По принципах взаємодії між сферами бізнесу можна

Класифікація комунікацій в організації.
Управління організаційними відношеннями входить у сферу діяльності керівника будь-якого рівня. Кожний керівник повинен створити згуртований і працездатний колектив, спроможний разом із ним досягти

Методи формування комунікацій в організації і напрями комунікаційних потоків.
Для взаємодії зі своїми співробітниками керівники вибирають різні комунікаційні методи. Вибір методу комунікації залежить від характеру передаваної інформації, ресурсів, що знаходяться у розпорядже

Протиріччя в комунікаціях і методи управління ними
  Теорія організації розглядає комунікації між організацією і зовнішнім середовищем; між підрозділами компанії; між робітниками підрозділів по рівнях виробництва і управління; неформа

Механізм використання матриці ефективності рівней протиріч.
  Успішне функціонування компанії залежить від ряду умов. Серед них: ступінь уваги керівника до діяльності своїх підпорядкованих і виробництва в цілому, діапазон кваліфікації робітник

Організаційна культура й організаційне поводження.
Організаційна культура означає упорядковану сукупність виробничих, суспільних і духовних досягнень людей. Ця сукупність може бути явної, тобто зафіксованої у формі яких-небудь документів і н

Ієрархія організаційної культури
Теорія організації розглядає ієрархію організаційної культури, що стосується особистості, групи, компанії, корпорації. Корпоративна організаційна культура характерна для розподілени

Процес управління організаційною культурою.
Про організаційну культуру компанії можна говорити тільки у випадку, коли більшість співробітників ключових посад розділяють систему поглядів, що визначає взаєморозуміння керівництва і зовнішнього

Система управління холдингом
  Якщо компанія планує територіально і (або) функціонально розширити свою діяльність, вона може піти двома шляхами: створити філіальну мережу або утворити холдинг. Але якщо по зобов'я

Причини створення і механізм управління дочірньою фірмою.
  В структуру холдингу входять дочірні фірми, головні причини створення яких полягають в наступному: - диверсифікованість операцій компанії для перегрупування ресурсів і виді

Фінансова модель холдингової компанії.
Оскільки холдингам властива пірамідальна корпоративна структура, що забезпечує контроль сукупних активів і дозволяє істотно збільшити прибутковість інвестиційного капіталу. Однак при падінні рівня

Методи фінансового контролю за дочірньою фірмою.
Створення дочірньої компанії принципово не відрізняється від реалізації інвестиційного проекту, але вимагає розробки корпоративної схеми, що враховує механізм фінансової взаємодії материнської і до

Автоматизовані системи управління фінансами холдингу.
Автоматизовані бухгалтерсько-фінансові системи управління холдингом дозволяють виділити основні центри фінансового управління, поставити під контроль витрати фірми, її внутрішні і зовнішні фінансов

Автоматизовані системи управління фінансами холдингу.
Автоматизовані бухгалтерсько-фінансові системи управління холдингом дозволяють виділити основні центри фінансового управління, поставити під контроль витрати фірми, її внутрішні і зовнішні фінансов

Автоматизовані системи управління фінансами холдингу.
Автоматизовані бухгалтерсько-фінансові системи управління холдингом дозволяють виділити основні центри фінансового управління, поставити під контроль витрати фірми, її внутрішні і зовнішні фінансов

Автоматизовані системи управління фінансами холдингу.
Автоматизовані бухгалтерсько-фінансові системи управління холдингом дозволяють виділити основні центри фінансового управління, поставити під контроль витрати фірми, її внутрішні і зовнішні фінансов

Поняття і сутність циклу «наука-виробництво».
Створення розгалуженої мережі організаційних структур з високим інноваційним потенціалом, здатних забезпечити взаємодію науки, техніки і виробництва, їх психологічну сумісність являють собою основн

Розвиток науково-виробничих комплексів.
У свою чергу, замовником продукції наукових центрів можуть бути тільки сильні корпорації, що інтегрують у собі цілі технологічні ланцюги і поєднують усе виробництво високотехнічної кінцевої продукц

ТЕМА 4.1. ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВО-ФІНАНСОВИХ ГРУП
4.1.1. Поняття промислово-фінансових груп. 4.1.2. Способи формування промислово-фінансових груп. 4.1.3. Роль промислово-фінансових груп у рішенні економічних зада

Характеристика об’єднань підприємств
Показник Об’єднання підприємств ПФГ Холдингова група (компанія) Концерн Корпорація

Поняття і сутність глобалізації.
  Розвиток підприємств відбувається в умовах прискореної глобалізації. Проблеми глобалізації, що виникли в індустріальну епоху і впливають на всі сторони соціально-економічного розвит

Діяльність транснаціональних корпорацій.
  У материнських структурах ТНК, більш 80 % яким знаходяться в розвинених країнах, утримуються найбільш істотні потужності по виробництву інноваційної продукції, устаткування, нової п

Глобалізація та економіка України
  Яку стратегію обрати постсоціалістичним країнам, Україні у світі, глобальним станом якої є нестабільність, нестійкість, необоротність, а стійкість зустрічається рідко і триває недов

Поняття стратегічних альянсів.
Стратегічні ділові альянси — порівняно нове явище в міжнародній маркетинговій діяльності і міжнародному менеджменті й особливо велику активність придбали з кінця 1980-их — і особливо в 1990-і роки.

Види стратегічних альянсів.
  Кожен тип ділового стратегічного альянсу має різну модель координації і контролю взаємозв'язків і інформаційного обміну між учасниками, обумовлену специфікою сфери діяльності, цілей

Особливості стратегічних альянсів у міжнародному бізнесі.
  Стратегічні альянси в міжнародному бізнесі бувають різних типів. Приведемо найбільш типові приклади утворення і функціонування стратегічних альянсів у міжнародній практиці.

Поняття кластера.
  Згідно теорії Майкла Портера, кластер - це група взаємозв'язаних компаній (постачальники, виробники та ін.), що географічно є сусідами, і пов'язаних з ними організацій (освіт

Поняття кластера.
  Згідно теорії Майкла Портера, кластер - це група взаємозв'язаних компаній (постачальники, виробники та ін.), що географічно є сусідами, і пов'язаних з ними організацій (освіт

Зарубіжний досвід формування кластерів.
Кластерне управління і державна промислова політика. На думку Портеру, в сучасній економіці, особливо в умовах глобалізації, традиційне ділення економіки на сектори або галузі втра

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги