ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ ЗАВДАННЯ

7.1 Вивчити опис лабораторної роботи і рекомендовану літературу. Продумати свої дії за комп'ютером.

7.2 Запустити програму лабораторного практикуму і вибрати лабораторну роботу «Індуктивні вимірювальні перетворювачі. Вимірювання переміщень» в групі робіт «Вимірювання неелектричних величин». На робочому столі комп'ютера автоматично з'явиться модель лабораторного стенду з моделями засобів вимірювальної техніки і допоміжних пристроїв (рисунок 4.1) і вікно створеного в середовищі МsExcel лабораторного журналу, який служить для формування звіту за наслідками виконання лабораторної роботи.

7.2 Ознайомтеся з розташування моделей на робочому столі. Умикніть моделі засобів вимірювальної техніки і випробуйте їх органи управління.

7.3 Поставте мікрометричний гвинт на нульову відмітку

7.4 Завдання 1 – Визначення функції перетворення ƒхх(х) комплекту, що складається з індуктивного плунжерного датчика і мостового ланцюга, при холостому ході (Rн=)

7.4.1 Умикніть генератор сигналів і встановите значення живлячої напруги U=10 В і його частоти f=100 Гц.

7.4.2 Перемикач навантаження лабораторного макету необхідно встановити в стан «БЕЗ НАВАНТАЖЕННЯ».

7.4.3 Умикнути мілівольтметр і встановите потрібну межу вимірювань (наприклад, 100 mV).

7.4.4 При знятті функції перетворення проводити переміщення Х мікрометричним гвинтом в діапазоні 15 мм з кроком 1 мм від положення, в якому міст збалансований. Кожного разу проводьте звіт значень напруги на виході лабораторного макету і записуйте його у відповідний елемент таблиці з вкладкою «Вимірювання 1».

7.5 Завдання 2 – Визначення функції перетворення ¦і(х) комплекту, що складається з індуктивного датчика і мостового ланцюга, при кінцевому значенні опору навантаження

7.5.1 Перемикач навантаження лабораторного макету встановите в стан «300 Ом».

7.5.2 Повторити пункти 7.4.3, 7.4.4. Формування таблиці здійснити на наступному листі «Вимірювання 2»

7.5.3 За досвідченими даними побудуйте графіки функції перетворення і розрахуйте чутливість досліджуваного комплекту (для двох сусідніх значень переміщень).

Для побудови графіка необхідно на сторінці «Вимірювання 1» виділити введені значення Х і Uвих і вибрати вкладку на панелі інструментів «Вставка», далі «Діаграма».

У вікні майстра діаграм вибрати тип діаграми «точкова», вид діаграми «Точкова діаграма із значеннями сполученими згладжуючими лініями», натисніть кнопку «Далі». Натисніть на вкладку «Ряд». У рядку «Ім'я» написати «Без навантаження».

Оскільки на одній діаграмі ми будуємо два графіки, необхідно додати другий ряд. Для цього натисніть «Додати» з'явиться Ряд 2. У рядку «Ім'я» напишіть RH=300 Ом.

Встановите курсор в на рядок «Значення Х», потім на станиці «Вимірювання 2» виділите значення переміщення Х.

Встановите курсор в на рядок «Значення Y», потім на станиці «Вимірювання 2» виділите значення напруги Uвих. Натисніть кнопку «Далі».

У рядку «Назву діаграми» напишіть «Графік залежності показань приладу від переміщення плунжера». У рядку «Ось Х» напишіть «Х, мм», а в рядку «Ось Y» напишіть «Uвих, В». Натиснути «Далі» вибрати розміщення діаграми на «окремому» листі, «Готово».

7.5.4 Проаналізувати отримані функції, розрахувати чутливість S і зробити висновки. Визначити чутливість датчика в межах прямолінійної ділянки характеристики за формулами:

- чутливість,

де Δl – зміна токів приладу, В;

Δδ – прирощення вимірювальної величини, мм.

 

7.5.5 Зберегти результати. Звіт з лабораторного заняття зберегти на Робочому столі під прізвищем студентів, що виконують роботу і роздрукувати. Закрити додаток і вимкнути комп'ютер.

 

 

ФОРМА ЗВІТУ

1 МЕТА ЗАНЯТТЯ

___________________________________________________________________________________________________________________________________

 

2 ЗАСТОСОВАНІ ПРИЛАДИ І УСТАТКУВАННЯ

___________________________________________________________________________________________________________________________________

 

3 ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ ЗАВДАННЯ

3.1 Зовнішній вигляд моделі лабораторного стенду.

 

 

3.2 Таблиці результатів вимірювань.

(роздруковуються на комп’ютері з програми)

 

3.3 Графіки залежності показів приладу від переміщення плунжера при двох значеннях опору.

(роздруковуються на комп’ютері з програми)

 

3.4 Результати обчислень чутливості при двох значеннях опору

 

 

Висновок:___________________________________________________________ ____________________________________________________________________

 

Завдання лабораторного заняття виконане ____________________20___ року

______________ ______________

(Підпис студента) (Дата виконання)