рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ПРОТЕЗУВАННЯ ДЕФЕКТІВ ЗУБНИХ РЯДІВ СУЦІЛЬНОЛИТИМИ МОСТОПОДІБНИМИ ПРОТЕЗАМИ

ПРОТЕЗУВАННЯ ДЕФЕКТІВ ЗУБНИХ РЯДІВ СУЦІЛЬНОЛИТИМИ МОСТОПОДІБНИМИ ПРОТЕЗАМИ - раздел Философия, Тема: 5.1. Види конструкцій зубних протезів. Огляд клініко-лабораторних етапів виготовлення   Суцільнолиті Мостоподібні Протези У Клініці Ортопедичної Стом...

 

Суцільнолиті мостоподібні протези у клініці ортопедичної стоматології
набувають усе більшого поширення через свої незаперечні переваги над штамповано-паяними. Відсутність припою надало каркасам цих протезів особливої міцності, а можливість точного моделювання оклюзійної поверхні одночасно опорних коронок та проміжної частини робить їх ефективнішими у функціональному відношенні.

До недоліків штамповано-паяних мостоподібних протезів відносять потемніння лінії спайки, що особливо незручно у разі заміщення дефектів фронтальної ділянки зубного ряду.

Усунення припою має важливе значення для профілактики виникнення
станів неснприйняття різнополюсних металів у ротовій порожнині. Штамповано-паяні протези фактично складаються з трьох видів сплавів: це — метал коронки, припій та метал проміжної частини. Незважаючи на приналежність їх до однієї групи сплавів (нержавіюча сталь, золоті сплави), вони відрізняються за складом за рахунок лигуючих компонентів і мають різну структуру. Ці чинники створюють умови для виникнення гальванічних струмів та виходу із сплавів мікроелементів хрому, нікелю, міді тощо. Залежно від кислотно-лужного стану слини кожної людини рівень виходу іонів та величина гальванічних струмів коливаються у широких межах. У зв'язку з удосконаленням технології виготовлення мостоподібних протезів та розробкою методів прецезійного, високоточного лиття у багатьох країнах світу відмовилися від застосування штамповано-паяних мостоподібних протезів.

Висока точність суцільнолитих мостоподібних протезів, постійне удосконалення клініко-лабораторних етапів їх виготовлення дозволило усунути побічну дію цих протезів, досягти тривалішого лікувального ефекту.

Методика отримання двошарового відбитка дає можливість точно визначити рівень розташування краю коронки, його товщину і тим самим не порушувати фізіологічних процесів у яснах, у шарі прикріпленого епітелію, який виконує бар'єрну функцію. Процес моделювання воскової композиції та прецезійне лиття у поєднанні з шаром фіксувального матеріалу визначеної товщини забезпечує точне охоплення шийки зуба та щільне прилягання до уступу. Слід зазначити, що обсяг тканин, які необхідно зпрепарувати під суцільнолиті коронки, майже не відрізняється від такого у разі застосування металевих штампованих коронок. У деяких випадках він незначно збільшений за рахунок створення конусної культі у 2-3° шляхом зпрспарування по периметру оклюзійної частини зуба. Суцільнолиті коронки застосовують у бічних ділянках зубного ряду, який не видно під час розмови та усмішки.

Головною перевагою суцільнолитих мостоподібних протезів є те, що за їх допомогою створюється можливість забезпечення рівномірного та щільного прилягання штучних коронок до поверхні культі зуба, в тому числі і в пришийковій ділянці.

Суцільнолиті мостоподібні протези добре фіксуються на опорних зубах та надійно зберігають оклюзійні взаємовідношення навіть у складних клінічних умовах, передусім за наявності патологічної стертості зубів, глибокого травмівного прикусу, часткової втрати зубів, що ускладнена зниженням міжкоміркової висоти.

Відливають суцільнолиті мостоподібні протези із золотих, срібно-паладієвих та хромо-кобальтових сплавів.

Процес виготовлення суцільполитого мостоподібного протеза складається із послідовних клінічних та лабораторних етапів.

Після детального обстеження хворого складають план ортопедичного лікування. До того як розпочати безпосередньо препарування опорних зубів, необхідно зняти повні анатомічні відбитки та вивчити діагностичні моделі, на яких визначають висоту, форму та товщину коронкової частини, розташування у зубному ряді, співвідношення із зубами-антагопістами, враховуючи наявність достатнього місця для виготовлення суцільполитого мостоподібного протеза, зон та обсягу препарування.

Препарування опорних зубів проводять під місцевою анестезією, у тришийковій ділянці створюють уступ або препарують без його створення. Препарування з уступом передбачає значне видалення твердих тканин зубів, тому його створення на молярах, а також за умови низьких клінічних коронок необов'язкове, а в молодих людей — за наявності великої пульпової камери. Методика препарування аналогічна такій у разі виготовлення металокерамічної коронки.

Ортопедичне лікування суцільнолитими мостоподібними протезами передбачає зняття подвійного відбитка сучасними силіконовими масами. Отриманням названого відбитка, фіксацією зубних рядів у положенні центральної оклюзії, фіксацією на препаровані зуби провізорних захисних коронок закінчується перший клінічний етап.

У зуботехнічній лабораторії технік-лаборант, отримавши подвійний відбиток, готує комбіновану розбірну модель. Моделі верхньої та нижньої щелеп загіпсовують в артикулятор у положенні центральної оклюзії за допомогою воскової пластинки. Далі технік-лаборант моделює воскову композицію суцільполитого мостоподібного протеза. Гіпсові культі опорних зубів покривають лаком, залишаючи вільною від нього пришийкову частину, що забезпечує точне прилягання суцільнолитої коронки у пришийковій частині культі зуба. Потім на кожний опорний зуб виготовляють по два полістеролових ковпачки, товщина першого (внутрішнього) — 0,1 мм, другого - 0,3 мм. Замість внутрішнього ковпачка часто на культю зуба наносять два шари лаку. Перший ковпачок служить для компенсації об'ємної усадки та створює місце для прошарку цементу, другий — для отримання чистої відлитої поверхні, для надання більшої жорсткості восковій репродукції та запобігання її деформації під час формування. Для моделювання воскової репродукції суцільнолитих коронок можна використовувати набори сучасних моделювальних восків, які значно скорочують час моделювання та поліпшують якість литва.

Розташувавши воскові репродукції опорних зубів на моделі у попередньому положенні, моделюють проміжну частину мостоподібного протеза за допомогою воску або використовують готові заготовки проміжних частин, приливають їх воском, перевіряють оклюзійні співвідношення і починають готувати воскову репродукцію до лиття (див. мал. 67).

На ротовій поверхні воскової репродукції мостоподібного протеза створюють ливникову систему. У такому разі штифти з моделями резервуарів для сплаву фіксують на кожній ланці протеза з довжиною штифта не більше ніж 5 мм, діаметром - не більше ніж 2-3 мм. Усі муфти з'єднують резервуарною смужкою, яка надає восковій репродукції жорсткості та оберігає її від деформації під час зняття з робочої моделі. До резервуарної смужки прикріплюють штифти із воску, після виплавлення яких у вогнетривкій масі утворюються канали для проходження розплавленого металу.

Воскову репродукцію обережно знімають з робочої моделі, видаляють
внутрішні ковпачки так, щоб їх можна було використати. Далі воскову репродукцію мостоподібного протеза розміщують на відливальний конус, покривають кільцем для лиття (опокою) і заповнюють вогнетривкою масою. Після її затвердіння видаляють штифти, кювету-опоку обробляють у муфельній печі за температури від 200 до 800 °С протягом 1 год. Після того форму заповнюють металом, проводять охолодження кювети, відокремлюють відлитий протез із формувальної маси й обробляють у піскоструменевому апараті.

Зубний технік проводить припасовку спочатку кожної суцільнолитої коронки на гіпсових культях зуба, а потім — усього мостоподібного протеза.

Методика виготовлення суцільнолитих мостоподібних протезів за восковими репродукціями, що вигорають, нині широко застосовується у клініці ортопедичної стоматології.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Тема: 5.1. Види конструкцій зубних протезів. Огляд клініко-лабораторних етапів виготовлення

Базова тема для розуміння гігієністом зубним того що в Україні серед основних видів стоматологічної допомоги ортопедична посідає чільне місце... Особливістю ортопедичної стоматологічної служби є те що вона утри мується за... Надання ортопедичної допомоги міському населенню здійснюється орто педичним відділенням міської стоматологічної...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ПРОТЕЗУВАННЯ ДЕФЕКТІВ ЗУБНИХ РЯДІВ СУЦІЛЬНОЛИТИМИ МОСТОПОДІБНИМИ ПРОТЕЗАМИ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ВІДНОВЛЕННЯ ЗУБНИХ РЯДІВ МОСТОПОДІБНИМИ ПРОТЕЗАМИ У РАЗІ ЧАСТКОВИХ ДЕФЕКТІВ
Ортопедичне лікування дефектів зубних рядів мостоподібними протезами є найпоширенішим видом у клінічній практиці. Це зумовлено їх малими розмірами, швидкою адаптацією до них, добрими функціональним

КОНСТРУКЦІЇ МОСТОПОДІБНИХ ПРОТЕЗІВ
Мостоподібним незнімним зубним протезом називається лікувальний апарат, який служить для заміщення часткової відсутності зубів та відновлення функції жування. Фіксуються вони на природних зубах і п

БІОМЕХАНІКА МОСТОПОДІБНИХ ПРОТЕЗІВ
Умови, в яких функціонує мостоподібний протез, не можна назвати стандартними. Адже в ротовій порожнині поєднані багатофакторні впливи як на тканини пародонта опорних зубів, так і на саму конструкці

ПОКАЗАННЯ ТА ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ПРОТЕЗУВАННЯ ДЕФЕКТІВ ЗУБНОГО РЯДУ МОСТОПОДІБНИМИ ПРОТЕЗАМИ
  Показаннями до застосування мостоподібних протезів є включені дефекти зубного ряду. Залежно від продовженості та топографії дефекту, що зумовлюються кількістю видалених зубів та фун

ВИБІР ОПОРНИХ ЗУБІВ ДЛЯ МОСТОПОДІБНИХ ПРОТЕЗІВ
  Важливим етапом у виготовленні мостоподібних протезів є вибір опорних зубів. Як показали клінічні спостереження віддалених результатів протезування мостоподібними протезами, однією

ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ КОНСТРУЮВАННЯ МОСТОПОДІБНИХ ПРОТЕЗІВ
  Вибираючи конструкцію мостоподібного протеза, лікар стоматолог-ортопед повинен керуватися певними правилами та принципами, дотримання яких забезпечить виготовлення високоефективних

ПРОТЕЗУВАННЯ ДЕФЕКТІВ ЗУБНИХ РЯДІВ МЕТАЛОКЕРАМІЧНИМИ МОСТОПОДІБНИМИ ПРОТЕЗАМИ
  Використання у клініці ортопедичної стоматології металокерамічних мостоподібних протезів має низку переваг, серед яких необхідно відзначити високу міцність, естетичність, стійкість

АДГЕЗИВНІ МОСТОПОДІБНІ ПРОТЕЗИ
  Поява на стоматологічному ринку композитних матеріалів призвела до розробки та впровадження нового виду незнімних протезів для заміщення не­великих дефектів зубних рядів. Вони отрим

ПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ
  I.Які переваги суцільнолитих мостоподібних протезів над штамповано-паяними? 2.Назвіть клінічні етапи виготовлення суцільнолитих мостоподібних протезів. З.

КЛІНІЧНА ОЦІНКА МОСТОПОДІБНИХ ПРОТЕЗІВ
Найбільшого поширення у клініці ортопедичної стоматології для лікуван­ня часткової втрати зубів набули мостоподібні протези. Оскільки вони є ліку­вальними засобами, їм можна дати оцінку з клінічних

ПОМИЛКИ ТА УСКЛАДНЕННЯ, ЩО МОЖУТЬ ВИНИКАТИ У РАЗІ ЗАСТОСУВАННЯ МОСТОПОДІБНИХ ПРОТЕЗІВ
Під час лікування хворих мостоподібними конструкціями зубних протезів найчастіше спостерігаються такі помилки та ускладнення: 1) завжди результатом поверхового обстеження хворого є неправи

ТЕХНІКА РОЗРІЗАННЯ І ЗНЯТТЯ МЕТАЛЕВИХ КОРОНОК
Лікарю стоматологу-ортопеду часто доводиться у своїй практиці розріза­ти і знімати металеві штамповані коронки, як одиночні, та і в складі мостопо-дібних протезів. Причини можуть бути різні: протер

Протезів у разі часткових дефектів.
Ортопедичне лікування хворих з частковою втратою зубів на щелепах, як свідчать дослідження деяких авторів (В.А. Лабунець, 2000; М.М. Рожко, 1993), має тенденцію до поширення. Постійно зростає кільк

БАЗИС ПРОТЕЗА
Базисом знімного пластинкового протеза є пластинка з йластмаси чи ме­талу, на якій фіксують штучні зуби і пристосування для утримання протеза в ротовій порожнині. Базис протеза розташовують на комі

ШТУЧНІ ЗУБИ
Штучні зуби, які використовуються для заміщення дефектів зубних рядів, повинні відповідати певним вимогам. Вони повинні бути виготовлені з мате­ріалу, який не має подразнювальної або шкідливої дії.

МЕХАНІЧНІ ЗАСОБИ ФІКСАЦІЇ ПРОТЕЗІВ
Найнадійнішу фіксацію протеза забезпечують механічні пристосування — кламери. Лікарі стоматологи-ортопеди мають у своєму розпорядженні різні конструкції кламерів, які дозволяють у

ЗАМКОВІ І СУГЛОБОВІ КРІПЛЕННЯ
Замкові кріплення складаються із двох частин. Перша закріплюється на опорних зубах, на вкладках, напівкоронках або повних коронках.   Вона нерухома і називається матрицею. Др

ЗАМКОВІ І СУГЛОБОВІ КРІПЛЕННЯ
Замкові кріплення складаються із двох частин. Перша закріплюється на опорних зубах, на вкладках, напівкоронках або повних коронках.   Вона нерухома і називається матрицею. Др

ВИБІР ОПОРНИХ ЗУБІВ ДЛЯ КЛАМЕРНОЇ ФІКСАЦІЇ
До опорних зубів ставлять кілька загальних вимог. По-перше, вони повинні бути стійкими. За наявності патологічної рухо­мості зубів їх слід об'єднувати у блок з поряд розміщеними для утворе

ЧАСТКОВИХ ЗНІМНИХ ПЛАСТИНКОВИХ ПРОТЕЗІВ
Ортопедичне лікування хворих частковими знімними пластинковими про­тезами складається з низки послідовних клінічних і лабораторних етапів. Після обстеження хворого та вибору конструкції протеза про

ТЕХНІКА ПОСТАНОВКИ ШТУЧНИХ ЗУБІВ
Постановка штучних зубів у базисі протеза може бути проведена на при-точці і штучних яснах (залежно від конкретної клінічної картини). Постанов­ку фронтальної групи частіше проводять на приточці, р

ЧАСТКОВІ ЗНІМНІ ПЛАСТИНКОВІ ПРОТЕЗИ З МЕТАЛЕВИМ БАЗИСОМ
    За літературними даними, вперше металевий базис був виготовлений із сплаву золота ще в 1757 р. Часткові знімні пластинкові протези з металевими базисами вик

ВІДНОВЛЕННЯ ЗУБНИХ РЯДІВ БЮГЕЛЬНИМИ ПРОТЕЗАМИ У РАЗІ ЇХ ДЕФЕКТІВ
Бюгельними протезами називаються такі, в яких окремі частини з'єднані за допомогою бюгеля. Бюгель у перекладі з німецької мови означає «дуга». Тому у клініці ортопедичної стоматології вони ще отрим

ДО ВИКОРИСТАННЯ БЮГЕЛЬНИХ ПРОТЕЗІВ
  Важливим клінічним завданням для лікаря стоматолога-ортопеда є визначення показань та протипоказань до використання бюгельних протезів. Бюгельні протези показані у разі дефектів зуб

БАЛКОВА СИСТЕМА ФІКСАЦІЇ БЮГЕЛЬНОГО ПРОТЕЗА
  Балкова система фіксації використо­вується у разі протезування включених де-фектів зубних рядів. її суть полягає в наступ­ному: на опорні зуби виготовляють корон­ки, до яких припаюю

КЛАМЕРНА СИСТЕМА ФІКСАЦІЇ БЮГЕЛЬНОГО ПРОТЕЗА
У клініці ортопедичної стоматології для виготовлення бюгельних протезів широкого застосування набули опорно-утримувальні кламери. Це найефектив­ніша та найпоширеніша конструкція кламерів, яка викор

ПЛАНУВАННЯ КОНСТРУКЦІЇ БЮГЕЛЬНИХ ПРОТЕЗІВ
Планування конструкції бюгельних протезів грунтується на вивченні, об'єднанні та аналізі клінічних даних і клініко-лабораторних можливостей його виготовлення. Зокрема, етап планування передбачає: в

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги