ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ РОБОТИ

 

Протягом роботи виконуються 4 ідентичних за своєю послідовністю експерименти (пункти 2 – 5).

Увага ! Кран 9 необхідно відкривати для кожного вимірювання відповідно на:

1) ½ оберта; 2) 1 оберт; 3) 1 ½ оберта; 4) 2 оберти.

 

1. Виходячи зі шкали лінійки 3, визначають величини напору . Якщо нульова відмітка лінійки 3 не збігається з поздовжньою віссю насадки, тобто розташована вище за неї на деяку висоту , то рівень (дійсний)=+. У подальших розрахунках необхідно використовувати саме цю величину.

2. При закритому вентилі 6 відкрити вентиль 5, при цьому вода подається до напірного резервуару 1. Контроль рівня води в ньому здійснюється за допомогою лінійки 3.

3. Після того, як рівень води в напірному резервуарі 1 становитиме приблизно на 5 см вище рівня (що досягається регулюванням вентиля для подачі води в напірний резервуар 5 та вентиля для зливу води з напірного резервуару 6), відкрити кран 9, що приведе до витікання води через насадку 8.

4. Не закриваючи крана 9, відкрити вентиль 6, що приведе до зниження рівня води в напірному резервуарі 1 до величини . Регулюванням вентиля 5 і крана 6 необхідно підтримувати рівень незмінним.

5. Провести вимірювання витрат води через насадку 8 за допомогою секундоміра та мірної ємності. Значення , записати до протоколу лабораторної роботи.

6. Закрити вентиль 5, відкрити вентиль 6 для повного спорожнення напірного резервуару 1.