ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ РОБОТИ

 

У якості засобів вимірювання аналізуються пружинні манометри, які є найпоширенішими з приладів, що вимірюють тиск. Вони працюють за принципом деформації трубчастої пружини під впливом тиску середовища. Манометри застосовуються у всіх випадках, коли необхідно знати, контролювати і регулювати тиск, найбільш часто манометри застосовують в теплоенергетиці, на хімічних, нафтогазових підприємствах, підприємствах харчової галузі.

Для запропонованих викладачем приладів, а також для зображених на Рис. 2.2-2.9, зробити опис пристрою за наступною схемою:

1. Різновид приладу – до якої групи відноситься:

Манометри – прилади з вимірюванням від 0,06 до 1000 МПа, вимірюють надлишковий тиск, тобто додатну різницю між абсолютним і барометричним тиском.

Вакуумметри – прилади для вимірювання розрідження (тиск нижче за атмосферний), до -100 кПа.

Мановакуумметри – манометри, що вимірюють як надлишковий (від 60 кПа до 240 МПа), так і вакуум метричний (-100 кПа) тиски.

Напірометри – манометри малих надлишкових тисків (до 40 кПа).

Барометри – прилад, що вимірює атмосферний тиск.

2. Клас точності приладу, до якої групи – прецизійні або технічні – він відноситься (вказується на шкалі або в паспорті прилада).

3. Границі вимірювань у відповідних одиницях.

4. Ціна поділки шкали приладу.

5. Оцінка особливостей середовища, що вимірюється, та умов експлуатації приладу.

Загальнотехнічні – призначені для вимірювання не агресивних до сплавів міді рідин, газів в парів.

Спеціальні – кисневі – мають бути знежиреними через можливість вибуху незначного забруднення механізму при контакті з чистимм киснем (колір корпуса, може бути голубим).

Спеціальні – ацетиленові – не допускають у виготовленні вимірювального механізму сплавів міді через можливість утворення вибухонебезпечної ацетиленістої міді при контакті з ацетиленом (колір корпуса, може бути білим).

Спеціальні аміачні – мають бути стійкими до корозії (колір корпуса, може бути жовтим).

6. Визначення габаритних – діаметр корпуса - та приєднувальних розмірів.

 

Рисунок 2.2. Рисунок 2.3.

 

Рисунок 2.4. Рисунок 2.5.

 

Рисунок 2.6. Рисунок 2.7.

 

Рисунок 2.8. Рисунок 2.9.