Аналіз фактичного стану досліджуваної проблеми(відповідно до обраної теми роботи).

3. Основні шляхи вирішення досліджуваної проблеми(пропозиції автора курсової роботи щодо досягнення її основної мети).

Назви розділів повинні бути узгоджені з темою курсової роботи.

В основній частині належить викласти основні теоретичні та методичні положення роботи згідно з планом.

У першому розділі основної частини (теоретичному) курсової роботи розкривається сутність розглянутої економічної категорії (об'єкта дослідження). Необхідно вивчити законодавчо-нормативну базу України, суб'єктів господарювання. В першому розділі розкриваються основні поняття, підходи до трактування основних категорій, розв’язання даної проблеми дослідження. Варто показати власну позицію студента в оцінюванні проблеми і можливості її розв’язання. Необхідно робити посилання на літературні джерела, які використовуються, і точки зору авторів, що цитуються. Теоретичну частину роботи доцільно ілюструвати рисунками, схемами, діаграмами й іншими наочними матеріалами.

Результати дослідження законодавчої бази бажано оформити у вигляді таблиці (наприклад, у формі таблиці 1).

Таблиця 1 Огляд законодавчої регулюючої бази

№ пор. Повна назва законодавчого (нормативного) акту Основні питання, що регламентуються (регулюються)
     
     
     

 

Після таблиці необхідно навести короткий підсумок щодо проведеного аналізу та висловити своє ставлення до повноти та характеру врегулювання тієї чи іншої проблеми з боку держави.

Обов'язково в курсовій роботі виділяються проблемні та дискусійні аспекти дослідження. Кожен студент у відповідності до своєї теми повинен самостійно обрати 1–2 ключових терміни щодо предмету дослідження та навести їх тлумачення, які містяться в різних джерелах (економічна література, періодичні видання, законодавчі та інші нормативні акти тощо).

Ці дослідження доцільно оформити у вигляді таблиці (приклад її наведено у табл. 2).

Таблиця 2 Узагальнення підходів до трактування категорії ________

Категорія Визначення Автор Джерело
       
       

 

Ці тлумачення необхідно проаналізувати і висловити своє відношення щодо відповідності таких економічній природі відповідних категорій. Точка зору автора курсової роботи повинна бути обґрунтованою.

При написанні аналітичного другого розділу обов’язковим для розкриття теми курсової роботи є залучення числових даних. У ході дослідження необхідно проаналізувати статистичні дані щодо вибраної теми в цілому по Україні, області, місту, джерелом яких є статистичні щорічники, дані офіційних сайтів, звітні дані по конкретному суб'єкту фінансових відносин (якщо такий досліджується).

Числовий матеріал варто наводити по ходу викладу окремих питань теми, погоджуючи його з відповідними теоретичними положеннями. Цифровий матеріал має бути наданий у вигляді таблиць і рисунків (схем, діаграм, графіків), які повинні бути логічним продовженням викладених теоретичних положень. На кожну таблицю та рисунок потрібно давати посилання на джерело інформації, супроводжувати їх аналізом змісту та висновками. Усі наведені в тексті цитати також потрібно супроводжувати посиланнями на відповідні джерела.

Бажано зробити порівняльний аналіз із досліджуваної тематики (якщо це можливо) стосовно зарубіжних країн.

У рекомендаційній частині (третьому розділі) студентам необхідно розглянути основні шляхи розв’язання даної економічної проблеми, показати уміння вибрати й обґрунтувати найбільш ефективний з них. При цьому знайдений шлях варто співвіднести з відповідною практикою і врахувати світовий досвід у даній галузі.

Висновки курсової роботи (2–3 сторінки) повинні випливати з проведеного дослідження і мати зв’язок з його результатами. У висновках курсової роботи підбивають підсумки з усіх висвітлених питань, визначаються шляхи і напрями розв’язання проблемних аспектів теми. Рекомендації можуть бути розроблені студентом як самостійно на підставі практичного досвіду, так і через узагальнення пропозицій, що містяться у літературних джерелах.

Список використаних літературних джерел у курсовій роботі має складати не менше 30 назв, із яких 8–10 джерел – статті з періодичних видань за останні 2 – 4 роки.

За необхідності до курсової роботи додаються додатки.

 

До змісту роботи висуваються такі вимоги:

- системність, послідовність і конкретність викладення матеріалу;

- виділення в тексті окремих абзаців, адже занадто громіздке речення і великі фрагменти не сприяють його розумінню;

- завершеність викладення кожної думки;

- виключення повторень.

Зміст роботи треба викладати відповідно до плану, стисло, лаконічно, не припускаючи повторень та непотрібних відступів від теми.

Текст курсової роботи має бути набраний на комп'ютері або написаний чітким, розбірливим почерком без пропусків та скорочень слів (крім загальновживаних або згідно з правилами скорочення).

На кожну таблицю та інші ілюстрації треба давати посилання на джерело, супроводжувати їх аналізом змісту та висновками.

Одна з головних вимог до графічного і табличного матеріалу — їх наочність. Заголовки (назви) таблиць, схем, графіків, діаграм мають відображати основний зміст ілюстрованого матеріалу та вказувати на об'єкт і період, якого стосуються дані. У таблицях вказуються одиниці виміру, а в графіках та діаграмах — масштаб.

Наявність у роботі ілюстрацій, які називаються «рисунками» (схеми, діаграми, графіки), дає змогу викласти матеріал більш доказово, полегшує його сприйняття.