рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Поняття та елементи страхового ринку.

Поняття та елементи страхового ринку. - раздел Философия, СТРАХУВАННЯ Можна Виділити Кілька Підходів До Трактування Поняття Про Страховий Ринок В З...

Можна виділити кілька підходів до трактування поняття про страховий ринок в залежності від того, яка з його характеристик буде вважатися головною.

Страховий ринок – це особливі соціально-економічне середовище і сфера економічних відношень, частина фінансового ринку, де об’єктом купівлі-продажу виступає страховий захист, формується попит та пропозицію на нього.

Страховий ринок можна розглядати і як особливу систему організації грошових відносин із формування і розподілу страхового фонду, щоб забезпечити страховий захист суспільства за допомогою створення структури страхових організацій, які беруть участь у продажу відповідних страхових послуг.

Страховий ринок реалізує прямі відношення між страховиком і страхувальником за допомогою наповнення змісту страхової послуги конкретними товарно-грошовими відносинами.

Об’єктивна необхідність виникнення й розвитку страхового ринку визначається наявністю суспільної потреби на страхові послуги й наявністю страховиків, здатних їх задовольнити.

Основна мета страхового ринку – забезпечення безперервності процесу суспільного відтворення через продаж страхової послуги, що здійснює матеріальну компенсацію шкоди (збитку), яка заподіяна майновим інтересам страхувальників у результаті настання подій, що називаються страховими випадками. Метою розвитку страхового ринку є підвищення рівня страхового захисту майнових інтересів фізичних та юридичних осіб, формування ефективних ринкових механізмів залучення інвестиційних ресурсів у національну економіку за рахунок забезпечення ефективного функціонування ринку страхових послуг з урахуванням міжнародного досвіду, застосування сучасної ринкової інфраструктури та фінансових інструментів. Головною функцією страхового ринку є акумуляція й розподіл страхового фонду з метою страхового захисту суспільства.

Класифікація страхового ринку передбачає його інституціональну, територіальну, галузеву й організаційну структури.

Інституціональна структура заснована на розмежуванні форм власності, у якій створюється страхової організації . Вона може бути представлена акціонерними, взаємними та державними страховиками. Публічні (державні) страховики створюються й керуються як правило, від імені уряду. Приватні страховики створюються фізичними особами –акціонерами. Прикладом індивідуальних страховиків може служити страховий ринок Ллойда. Такі ж ринки організовані й у деяких країнах Європи й в окремих штатах США, де фізичні особи, що мають страховий бізнес, об’єднані в синдикати. Синдикати формуються , як правило, по видах страхування. Очолює синдикат андерайтер, що бере на страхування ризики від імені усіх членів.

Територіальна структура дозволяє дослідити страхові ринки:

· внутрішній (місцевий) страховий ринок;

· національний (зовнішній) страховий ринок;

· міжнародний (світовий) страховий ринок.

Внутрішній (місцевий) – це страховий ринок, де є безпосередній попит на страхові послуги з боку клієнтів, що може бути задоволений конкретними страховиками. Національний (зовнішній) – це страховий ринок, який перебуває у межах певної держави, охоплює декілька внутрішніх ринків і до якого належать страхові компанії, які діють всередині держави і за кордоном. Міжнародний (світовий) – це пропозиція і попит на страхові послуги у масштабах світового співтовариства.

У галузевій (видовій) структурі виділяють ринки:

· особистого страхування;

· майнового страхування;

· страхування відповідальності;

· страхування економічних ризиків;

· перестраховування.

Організаційна структура страхового ринку може бути представлена як:

· страхові компанії, які здійснюють формування страхового фонду й об’єднують індивідуальні, колективні й суспільні інтереси. Існують також страхування в організаційній формі взаємного страхування;

· об’єднання страховиків в товариства, асоціації, пули й інших формах для координації діяльності, захисту інтересів своїх членів і здійснення загальних програм;

· товариства взаємного страхування можуть створювати громадяни і юридичні особи-страховики з метою страхового захисту своїх майнових інтересів. Сплата страхового платежу здійснюється за рахунок чистого прибутку, на відміну від класичного страхування, витрати на яке переважно відносяться на собівартість;

· страхові посередники (страхові агенти й брокери), через яких страховики здійснюють страхову діяльність;

· перестрахувальні компанії – організації, які не виконують страхових операцій, а приймають у перестрахування ризики інших страховиків;

· орган нагляду за страховою діяльністю, який працює для забезпечення дотримання вимог законодавства України, ефективного розвитку страхових послуг, запобігання неплатоспроможності страховиків і захисту інтересів страхувальників (див. п.5.3).

Найвідомішим представником об’єднань страховиків в Україні є Ліга страхових організацій України. Страховики, яким дозволено займатися страхуванням відповідальності власників транспортних засобів, створили Моторне (транспортне) страхове бюро України, яке. Страховики у сферах авіаційних і морських ризиків створюють Авіаційне й Морське страхові бюро. Страховики, які мають дозвіл на страхування відповідальності операторів ядерних установок, зобов’язані створити ядерний страховий пул. Страховий пул – об’єднання страхових компаній для спільного страхування певних ризиків. Діяльність пулу будується на принципі страхування. Кожна компанія передає в пул застраховані ризики, одержуючи певну частку зібраних пулом внесків і в тій же частці несе відповідальність по відшкодуванню збитків.

Закон України "Про страхування" крім страховиків та страхувальників вводить третю сторону – страхових посередників. За Законом страховими посередниками можуть бути страхові агенти та стразові (перестрахові) брокери.

Страхові агенти – громадяни або юридичні особи, які діють від імені та за дорученням страховика та виконують частину його страхової діяльності (укладання договорів страхування, одержання страхових платежів, виконання робіт, пов’язаних з виплатами страхових сум і страхового відшкодування). Страхові агенти є представниками страховика і діють в його інтересах за комісійну винагороду на підставі договору із страховиком.

Страхові брокери – громадяни або юридичні особи, які зареєстровані у встановленому порядку як суб’єкти підприємницької діяльності та здійснюють посередницьку діяльність на страховому ринку від свого імені на підставі доручень страхувальника або страховика.

Діяльність страхових агентів і страхових брокерів має спільні риси, але й суттєві відмінності. Страховий агент є уповноваженим страховика і діє за агентською угодою в його інтересах. Страховий брокер є уповноваженим страхувальника, а перестраховий брокер – страхової компанії, що бажає перестрахувати прийняті ризики. Незалежність брокера від страховика (перестраховика) є гарантом того, що він, обираючи страхову компанію для свого клієнта, керується виключно його інтересами.

У міжнародній практиці використовують узагальнене визначення діяльності страхових брокерів та страхових агентів. Діяльність страхових брокерів визначена як професійна діяльність осіб, які, діючи з повною свободою вибору підприємства, зводять разом, з метою страхування або перестрахування, осіб, що мають потребу в страхуванні або перестрахуванні, тоді як страхові або перестрахові підприємства виконують підготовчу роботу для укладання договорів страхування або перестрахування і, де це доречно, надають допомогу в застосовуванні і виконанні таких договорів, зокрема в разі виникнення вимог страхового відшкодування. Діяльність страхових агентів визначена як професійна діяльність осіб, що мають інструкцію з одного чи більшої кількості контрактів або уповноважені діяти від імені та за дорученням (або лише за дорученням) одного чи більше страхових підприємств з надання, пропонування і виконання підготовчої роботи для укладання або з укладання договорів страхування чи з надання допомоги в застосовуванні та виконанні таких договорів, зокрема при виникненні вимог страхового відшкодування.

Страхові компанії несуть повну фінансову відповідальність за своїх агентів. Страхові брокери використовують гарантії щодо професійної відповідальності, перш за все, страхування. В Україні механізму надання фінансових гарантій з боку страхових посередників не існує.

До внутрішнього середовищастрахового ринку відносять:

· страхові продукти (послуги по конкретних видах страхування);

· систему організації продажу страхових продуктів і формування попиту на них;

· гнучку систему тарифів ( ціни, пільги, знижки, націнки, штрафи, пеня тощо);

· інфраструктуру страховиків (агентства, контори, філії, представництва, канали комерційного зв’язку);

· матеріальні й фінансові ресурси, що визначають стан страховика:

· людські ресурси страховика;

· фінансовий стан страховика і довіра до нього з боку фінансових інститутів та страхувальників;

· ліквідність страхового фонду страховика.

Страхові продукти – специфічні фінансові послуги, пропоновані на страховому ринку. Ціна їх відображається в страховому тарифі, формується на основі конкуренції. Нижня границя ціни визначається умовами рівноваги між надходженнями платежів у страховий фонд страховика і виплатою з нього відшкодувань та виплат, верхня – потребами страховика. Ціна послуги конкретного страховика залежить від величини й структури його страхового портфеля, якості інвестиційної діяльності, величини управлінських витрат і очікуваного прибутку. Перелік видів страхових послуг, що пропонуються на страховому ринку, називається його асортиментами.

Система організації продажу страхових продуктів може будуватися у таких формах:

· купівля-продаж безпосередньо в представництвах і агентствах страхових компаній;

· через страхових агентів;

· через альтернативну мережу поширення (в Італії та Франції, наприклад, 50 % страхових продуктів поширюються через банки, у Великобританії близько половини продуктів продається через телефонну мережу);

· комбіновані форми.

Власна внутрішня інфраструктура страховика складається з:

· представництв – підрозділів страховика, що не мають статусу самостійної юридичної особи й займаються, як правило, збором інформації, рекламою, презентаціями, пошуком клієнтів, але не здійснюють комерційної діяльності;

· агентства – підрозділи, що мають право виконувати всі функції представництва, а також здійснювати операції з укладення й обслуговування договорів;

· філії (відділення) – підрозділи, що теж не мають права юридичної особи й здійснюючу діяльність, керуючись законодавством, нормативними актами, Статутом і рішеннями загальних зборів акціонерів, ради директорів і керівництва страховика.

Зовнішнє середовище страхового ринку – це система взаємодіючих факторів, що не належать до внутрішнього середовища і впливають на нього. Воно складається з елементів, якими страховик може керувати та на які він впливати не може, але повинен їх ураховувати. Фактори на які страховик може впливати: ринковий попит, конкуренція, професійна етика, страхові ноу-хау тощо. Вони знаходять свій прояв через інфраструктуру страхового ринку – правове й нормативне забезпечення, інформаційну й аудиторську мережу, наукове обслуговування, кадри, система організації професійної освіти тощо.

До складових зовнішнього середовища страхового ринку, на які страховик впливати не може, відносяться: чисельність населення, його вікова й статева структура, сезонні міграції, купівельна спроможність населення тощо.

Таким чином, страховий ринок представ як відкрита система, здатна до розширення й звуження, що залежить як від загальної економічної ситуації в країні, так і від активності страховика. Тому страховик, прагнучи отримати прибуток, повинен використовувати останні досягнення науки управління в ринкових умовах та концепцію маркетингу.

Принципи, на яких ґрунтується функціонування та розвиток страхового ринку, враховують інтереси споживачів страхових послуг, його професійних учасників і держави. Основними принципами є:

· вільний рух капіталів та страхових послуг;

· захист прав споживачів страхових послуг;

· вільний вибір страховика;

· прозорість діяльності учасників страхового ринку;

· уніфікація процедур страхування;

· використання міжнародного досвіду;

· державне регулювання та нагляд у сфері страхування;

· невтручання органів державної влади в поточну діяльність учасників страхового ринку;

· рівність перед законом усіх учасників страхового ринку;

· функціонування страхового ринку на засадах вільної конкуренції.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

СТРАХУВАННЯ

Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова... Сиренко І В Зінченко А І Пащенко О В...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Поняття та елементи страхового ринку.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

СТРАХУВАННЯ
    Миколаїв – 2011 ЗМІСТ ВСТУП.. 5 РОЗДІЛ 1. Зміст дисципліни. 7 І.1. Розподіл тем. 7 І.2. Методичні рекомендац

Тема 1. Сутність, принципи і роль страхування.
Засвоюючи цю тему, необхідно усвідомити, що за умов ризикового характеру функціонування будь-якого підприємства і не менш ризикового проживання кожної людини існує нагальна потреба попередження і в

Тема 2. Класифікація страхування.
При вивченні цієї теми, студентам потрібно звернути увагу в першу чергу на те, чим зумовлена необхідність класифікації страхування та визначити її основу. Необхідно усвідомити, що під поняттям клас

Тема 3. Страхові ризики та їх оцінювання.
Приступаючи до вивчення цієї теми, необхідно зазначити, що саме ризик слугує передумовою виникнення страхових відносин. Без наявності відповідного ризику немає страхування, оскільки немає страховог

Тема 4. Державне регулювання страхової діяльності.
У вивченні цієї теми слід усвідомити, що оскільки страхування виконує функції захисту економічної та соціальної сфери суспільства, його ефективне застосування можливе лише на основі розробки і посл

Тема 5. Страховий ринок.
Перш ніж приступити до роботи над цією темою, доцільно згадати з попередніх навчальних дисциплін, які вивчали студенти, що являє собою ринок як економічна категорія. Після чого, вже усвідомлюючи су

Тема 6. Страхова організація.
Вивчаючи цю тему, слід усвідомити, що діяльність будь-якої страхової компанії як історично визначеної організаційної форми страхового фонду завжди знаходиться в залежності від економічного середови

Тема 7. Доходи, витрати і прибуток страховика.
У вивченні цієї теми слід ознайомитися з діючим інструктивним та нормативним матеріалом, який стосується формування доходів, витрат та прибутку страховика. Як відомо з попередніх засвоєних тем курс

Тема 8. Фінансова надійність страхової компанії.
Необхідно з'ясувати, що під фінансовою стійкістю страхової компанії розуміють такий стан (кількість та якість) її фінансових ресурсів, який забезпечує платоспроможність та подальший розвиток органі

Тема 9. Особисте страхування.
Слід зазначити, що особисте страхування є однією з галузей страхування та домінуючим видом страхування у світі. Воно зумовлено ризиковим характером діяльності людей різних професій, підвищеним ступ

Тема 10. Майнове страхування.
Треба зазначити, що об'єктом страхових відносин цієї галузі страхування виступає майно в різноманітних його видах. Для цілей страхування прийнято класифікувати майно за видами господарюючих суб'єкт

Тема 11. Страхування відповідальності.
Приступаючи до вивчення цієї теми, необхідно з'ясувати, що страхування відповідальності є специфічним видом страхування і суттєво відрізняється від будь-якого іншого виду страхування. В якості об'є

Тема 12. Перестрахування і співстрахування.
Для засвоєння цієї теми, в першу чергу, необхідно зазначити, що перестрахування становить систему економічних відносин, згідно з якою страховик, приймаючи на страхування ризики, частину відповідаль

Необхідність і форми страхового захисту
Протягом усього історичного шляху розвитку людське суспільство в кожній сфері своєї діяльності стикається із суперечностями між природою і людиною, а також між окремими суб’єктами суспільних віднос

Сутність та функції страхування.
Світове законодавство визначає страхування як фінансову сферу. Так, Генеральна угода з торгівлі послугами (GATS) [1] (п.5 Додатка з фінансових послуг), ухвалена 15.04.1994 року при створенні

Витоки страхування.
Сучасне страхування пройшло ряд етапів розвитку, яким були притаманні певні особливості організації й проведення. Організація страхового фонду, що виражається у взаємних зобов’язаннях відш

Принципи страхування
Принципи – це основні ідеї, керівні положення, що визначають зміст і напрямки тої чи іншої діяльності. З одного боку, вони виражають закономірності, з іншого боку – являють собою найбільш загальні

Поняття класифікації та її значення.
Для кращого розуміння страхування слід дослідити його класифікацію за внутрішніми та зовнішніми ознаками. Деякі ознаки класифікації страхування викликані внутрішньою логічною структурою страхування

Економічна класифікація страхування.
Класифікацію за економічними ознаками слід розпочати з об’єкту страхування, на які спрямовується страховий захист. Вона передбачає виокремлення трьох галузейстрахування: ·

Юридична класифікація страхування.
Класифікація за юридичними ознаками передбачає застосування вимог міжнародного та національного законодавства, яке визначає види та форми страхування. Так, згідно з директивами ЄС, з 1 січня 1978 р

Поняття та види ризиків.
Поняття ризику взагалі пов’язується з усвідомленням небезпеки, загрози, ненадійності, невизначеності, непевності, випадковості, що можуть привести до шкоди або збитку. В економічній літературі найп

Теоретична база дослідження ризиків у страхуванні.
Теоретичну та методологічну основу вивчення ризику, обчислення імовірності настання подій, втрат та збитків становить теорія ризику. Як наука вона розвивається у двох напрямках: · стохасти

Управління ризиками.
Управління ризиками має своєю метою активний контроль над ризиком з боку підприємства. В сучасній економічній науці виник новий напрямок, який отримав назву ризик-менеджмент (англ. Rіsk manageme

Форми та методи державного регулювання страхової діяльності.
Державне регулювання є необхідним елементом організації страхової справи. Воно є проявом науково обґрунтованого самозахисту суспільства від властивих ринковому механізму руйнівних тенденцій, які об

Державні органи, що здійснюють регулювання страхування в Україні.
Україна має орган з державного нагляду за страховою діяльністю. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 166 від 14. 03.1993 р. був створений Укрстрахнагляд, який підпорядковувався Кабінету

Напрямки вдосконалення державного регулювання страхування.
Державна політика щодо розвитку страхового ринку, закріплена законодавчо, знайшла відображення у Концепції розвитку страхового ринку до 2010 р. , затвердженій Держфінпослуг в 2005 р. Держа

Законодавче регулювання страхування в Україні.
Система правового регулювання в Україні включає в себе наступну ієрархію нормативно-правових актів: · Конституція України; · міжнародні договори, згоду на обов’язковість яких дала

Правила страхування
Головними документами, на основі яких здійснюється управління поточною діяльністю страховика з добровільних видів страхування, є Правила страхування. Правила страхування розробляються страховиком д

Договори страхування як підстава для надання страхової послуги
Реалізація страхових послуг – кінцева мета і сенс існування страхових компаній. Якщо страхові послуги знаходять збут, тобто укладаються договори страхування та продаються страхові поліси, то це озн

Світовий ринок страхування
В 2007 р. обсяг зібраних страхових премій усіма страховими компаніями світу за видами страхування, не зв’язаним зі страхуванням життя, досяг 4,1 трлн. доларів США. Щорічне збільшення складало близь

Страховий ринок України
Початок становлення страхового ринку України припадає на початок 90-х рр. ХХ ст. Вважається, що розвиток страхового ринку України відбувався в наступні етапи. Після виходу у травні 1993 р.

Поняття та види страховиків
Страховик – це організація, яка бере на себе за певну плату зобов’язання у разі настання страхового випадку відшкодувати страхувальникові чи особам, яких він назвав, завданий збиток або виплатити с

Організаційна структура управління страховика
Під структурою організації розуміються насамперед зв’язки між її частинами, що впливають на досягнення мети організації. Перш за все це поділ роботи на завдання, що виконуються керівництвом, управл

Реалізація страхових послуг
В основі діяльності страховика покладено термін "страховий продукт (послуга)". Страховий продукт (послуга) – це комплекс цивільно-правових відносин щодо захисту майнових інтере­сів громад

Доходи, витрати та прибуток страховика
Головною особливістю діяльності страховика є те, що на відміну від сфери виробництва, де виробник спочатку витрачає кошти на виробництво продукції, а потім отримує виторг від реалізації, страховик

Управління поточною фінансовою діяльністю страховика
Страхування є особливим видом економічних відносин, тому економіко-фінансові основи діяльності страхової компанії мають значну специфіку. Відмінності стосуються, насамперед, питань формування фінан

Фінансова надійність та платоспроможність страховика
Особливістю діяльності страховика є своєрідність страхового процесу, на вході й виході якого присутні кошти, які лише тимчасово є у страховика і які сплачуються страхувальником наперед. Ця особливі

Страхові резерви
Міжнародний досвід розрахунку страхових резервів пока­зує, що вони формуються за рахунок страхових премій до визначення фактичної збитковості страхової суми з урахуванням наявності у стра­ховому по

Страхування життя та пенсій.
До страхування життя відносять всі види страхування, де в якості об’єкту страхування виступає життя людини. Основними страховими випадками є смерть застрахованої особи під час дії договору страхува

Змішане страхування життя
Одним із найпопулярніших видів особистого страхування є зміша­не страхування життя. Воно дає змогу поєдну­вати в одному договорі для одної особи страхування на випадок дожит­тя і на випадок смерті.

Страхування від нещасних випадків
Страхування від нещасних випадків належить до ризикових видів діяльності страховика. Його мета – страховий захист фізичних осіб на випадок втрати здоров’я або смерті внаслідок нещасного випадку. На

Медичне страхування
Медичне страхування є складовою частиною державного соціального страхування і являє собою форму соціального захисту інтересів населення в охороні здоров’я. Ціль медичного страхування – гарантувати

Загальні положення майнового страхування.
Майнове страхування здійснюється переважно у формі добровільного страхування, за винятком державного та комунального майна, переданого в оренду. Страхувальниками можуть бути будь-які підприємства й

Страхування майна юридичних осіб.
Для того щоб підприємство змогло захистити себе від фінансових збитків у разі настання непередбачених обставин, укладаються дого­вори добровільного страхування майна підприємств і організацій, неза

Страхування транспортних засобів.
Підгалуззю майнового страхування із транспортне страхування – сукупність видів страхування від небезпек, що виникають на різних шляхах сполучення. Об’єктами страхування можуть бути як транспортні з

Страхування вантажів
Страхування вантажів – один з найпоширеніших видів страхових операцій. Його умови в усьому світі характеризуються уніфікованістю та опрацьованістю, тому вони широко застосовуються і на українському

Страхування комерційних ризиків
Сферою страхування в цьому випадку виступає комерційна діяльність страхувальника. З усієї сукупності ризиків в контексті цього виду страхування під підприємницькими ризиками розуміються такі, що бе

Страхування технічних ризиків
Страхування технічних ризиків можна розділити на два напрямки: · страхування самої техніки, установок, технологічних ліній тощо на випадок їхнього виходу з ладу, порушення роботи, загибелі

Страхування майна громадян
Відповідно до Закону України "Про страхування" послуги щодо страхування майна громадян надаються в добровільній формі відповідно до правил страхування, розроблених страховиками. Правила с

Страхування кредитних ризиків
Надання комерційного кредиту є важливим інструментом сучасних ринкових відносин. Особливістю кредитних відносин є те, що предмет їхнього спільного інтересу (кредит) ставить кредитора та позичальник

Страхування депозитів
У якості джерел для проведення активних операцій банківські установи широко залу­чають грошо­ві кошти юридичних та фізичних осіб у вигляді добровільно зроб­лених ними вкладів для відповідального зб

Страхування фінансових ризиків
Страхування фінансових ризиків розглядається у вузькому та широкому розумінні. З першої точки зору воно тлумачиться відносно лише кредитних ри­зиків, а широке розуміння охоплює також усі види страх

Загальні поняття відповідальності та її страхування
Страхування відповідальності – це галузь страхування, де об'єктом страхування виступають майнові інтереси, що не суперечать законодавству України, пов’язані з відшкодуванням страхувальником заподія

Страхування відповідальності на транспорті
Страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів у світі є одним із найбільш масових видів. Необхідність такого страхування обумовлюється кількома обставинами. По-перше, трансп

Страхування відповідальності виробника за якість продукції
Об’єктом цього виду страхування є майнові інтереси страхувальника в разі притягнення його до відповідальності за шкоду особистості або майну, що винила у результаті використання виробленого ним тов

Страхування відповідальності роботодавця
Результатом стрімкого розвитку промисловості, ускладнення тех­нологічних процесів стало збільшення кількості нещасних випадків та професійних захворювань серед працівників. Розвиток європейських кр

Страхування професійної відповідальності
Страхування професійної відповідальності пов'язане з можливістю пред'явлення претензій до осіб, зайнятим виконанням своїх професійних обов'язків або наданням послуг. Також воно відоме під назвою &q

Страхування відповідальності за екологічне забруднення
Національні законодавства та міжнародні угоди покладають безумовну відповідальність за викиди небезпечних речовин у навколишнє середовище за принципом "платить забруднювач". При цьому зап

Комбінований поліс зі страхування цивільної відповідальності
Страхування цивільної відповідальності набуває популярності і в Україні. Законодавство та нормативні акти з цих видів активно розвивається, особливо щодо обов’язкової форми. Виникають нові види стр

Економічна сутність співстрахування та її реалізація
Під співстрахуванням розуміється такий вид страхування, при якому два або більше страховиків беруть участь певними частками у страхуванні одного й того самого об'єкт страхування та ризику. Даний сп

Сутність та види перестрахування
Перестрахування – страхування одним страховиком (цедентом, перестрахувальником) на визначених договором умовах ризику виконання всіх або частини своїх обов’язків перед страхувальником у іншого стра

ІІІ.1. Теми рефератів
1. Аналіз господарчої діяльності страховиків. 2. Базові принципи страхування. 3. Вимоги законодавства України щодо страхових посередників. 4. Дослідження ринку міста за в

ІІІ.1. Теми рефератів
1. Аналіз господарчої діяльності страховиків. 2. Базові принципи страхування. 3. Вимоги законодавства України щодо страхових посередників. 4. Дослідження ринку міста за в

ІІІ.1. Теми рефератів
1. Аналіз господарчої діяльності страховиків. 2. Базові принципи страхування. 3. Вимоги законодавства України щодо страхових посередників. 4. Дослідження ринку міста за в

ІІІ.3. Тестові завдання з курсу.
Тема 1. Сутність, принципи і роль страхування. Дайте визначення таких понять: Страхування. Страховик. Страхувальник (клієнт страхової компанії).

ІІІ.4. Питання вихідного контролю
1. Сутність, необхідність, економічний зміст страхування. 2. Поняття фінансової надійності страхової компанії. 3. Специфічні функції страхування та їх взаємозв'язок з функціями фі

ЛІТЕРАТУРА
1. Генеральна угода з торгівлі послугами. – http://zakon. rada. gov. ua/cgі-bіn/laws/maіn. cgі?nreg=981_017 2. Цивільний кодекс України // Голос України. – 1998. – 17 черв. 3. Пов

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги