рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Страхування життя та пенсій.

Страхування життя та пенсій. - раздел Философия, СТРАХУВАННЯ До Страхування Життя Відносять Всі Види Страхування, Де В Якості Об’Єкту Стра...

До страхування життя відносять всі види страхування, де в якості об’єкту страхування виступає життя людини. Основними страховими випадками є смерть застрахованої особи під час дії договору страхування, а також її дожиття до певного віку або події.

Договори страхування життя полягають на строк не менш одного року, тому в страхуванні життя можуть сполучатися ощадна й ризикова функції. Страхувальник (застрахований) за до­говором страхування життя може розраховувати на страхову суму або пенсію. Страхуванням життя можна захистити спадщину страхувальника, оскільки його смерть дасть можливість кожному з близьких отримати частку спадщини.

Договори страхування життя мають певні особливості.

По-перше, при страхуванні життя відповідальність страховика настає переважно у разі смерті страхувальника (застрахованої особи) або його дожитті.

По-друге, договір страхування є договором приєднання, оскільки його умови виробляються страховиком, а стра­хувальник лише погоджується.

По-третє, це договір доброї волі, бо в його основу покладено довіру між страхови­ком і страхувальником.

Договором страхування можуть передбачатися такі варіанти зобов’язань страховика:

· сплачувати страхувальникові пенсію довічно або певний період часу;

· сплатити фіксовану страхову суму при дожитті до певного віку;

· сплатити повну страхову суму у разі смерті страхувальника (застрахованої особи);

· погасити кредит, що його взяв страхувальник для придбання якогось товару, після смерті страхувальника.

За нормами світової страхової практики останні три варіанти відносяться до стра­хування капіталів, а перший – до страхування рент. Страхування капіталів передбачає створення нових капіталів. Якщо йдеться про рентне страхування, то певна обумовлена дого­вором частка виплачується страхувальникові (застрахованій особі) у виг­ляді регулярних періодичних виплат, а загальна сума останніх зале­жить від тривалості життя страхувальника (застрахованої особи).

Страхування ренти передбачає, що страхувальник спочатку вносить до стра­ховика компанії за один або кілька разів певну суму, яку останній використовує для цілей інвестування. Після настання страхового випадку страхувальник одержує певні виплати сам (якщо живий) або особа, на користь якої був укладений договір страхування (спадкоємець або вигодонабувач). Договори страхування ренти відрізняються від інших тим, що страхова сума представляє собою суму, яку виплачуватиме страховик страхувальнику (застрахованому) частками і періодично після настання певного часу (віку) і лише за умови повної сплати останнім згідно з договором страхування спла­тить всієї суми внесків.

Великим попитом користується змішане страхування життя, яке передбачає ви­плату у разі дожиття до зазначеного строку (віку) або смерті протягом дії договору страхування.

При укладенні договору страхування визначається розмір страхової суми. Як страховикові, так і страхувальникові важливо знати як всю суму, так і розмір внес­ку, який має бути сплачений. З огляду на те, що протягом людського життя ймо­вірність смерті змінюється, то протягом часу дії договору страхування має змінюватися й розмір премії. Але такий підхід ускладнює роботу страховика і є неприйнятним для страхувальника. Тому премії мають ануїтет ний характер (є не­змінними протягом усього часу дії договору страхування). Страховий внесок може бути сплачений за один раз або сплачуватися щорічно, щоквартально або щомісячно.

Факт укладення договору страхування засвідчується страховим свідоцтвом (полісом). Протягом дії договору страхування життя обов’язком страхувальника є своєчасна та повна сплата страхових премій, а обов’язком страховика – проведення ефективної інвестиційної політики.

Страховик може запропонувати страхувальникові, якого спіткали труднощі зі сплатою внесків, зменшити їх розмір або розмір страхової суми (і припинити сплату внесків). Така операція називається редукуванням (в інших джерелах – редуціюванням). Страхувальнику також надається право за власним бажанням припинити дію договору страхування. При цьому страхова компанія виплачує йому встановлену у договорі частину сплачених та накопичених внесків та інвестиційного доходу, яка називається викупною сумою.

До страхування життя належить страхування дітей. Цей вид страхування можна вважати різновидом змішаного типу страхування життя. Страхувальниками в основному є батьки та родичі дитини, юридичні особи, де працюють батьки (родичі) або сторонні особи.

На страхування приймаються діти від дня народ­ження до досягнення 15 років (ці межі можуть змінюватися страховиком). Стан здоров’я дитини при укладанні договору не має значення. Максимальний строк страхування дорівнює, як правило, 18 рокам (якщо вік дитини на момент укладання договору страхування до 6 мі­сяців). В інших випадках він визначається як різниця між 18 роками і віком дитини на момент укладання договору. Мінімальний строк дії договору становить 3 роки.

Договір страхування укладається на підставі заяви страхувальника встановленої форми. Страхова сума визначається за домовленістю сторін. Розмір страхового внеску залежить від розміру страхової суми і тарифної ставки, яка, в свою чергу, залежить від віку дитини та строку страхування.

Договори страхування дітей укладаються:

· на дожиття до закінчення строку страхування;

· на випадок сме­рті застрахованої дитини або втрати нею здоров’я від нещасного ви­падку.

Розмір суми виплати за наслідки нещасного випадку визначається з урахуванням ступеня роз­ладу здоров’я аж до максимальної суми, яка дорівнює страховій, при стійкому розладі здоров’я. Наслідки загальних захворювань не передбачають обов’язку страхової компанії здійснити виплату (крім окремих винятків).

Якщо страхувальник-фізична осо­ба, який уклав договір страхування, помер, то його права і обов’язки може взя­ти на себе інший. Він зможе одержати викупну суму лише за той період, протягом якого сам сплачував вне­ски; викупну суму щодо частини, сплаченої пе­ршим страхувальником, одержує застрахований.

До страхування життя належить і страхування до вступу в шлюб (весільне). У разі страхування до вступу в шлюб важливо врахувати, що воно здійснюється на випадок дожиття застрахованого до закінчення строку страхування і вступу у зареєстрований шлюб або дожиття до 21 року. Договір страхуван­ня до вступу в шлюб може передбачати й відповідальність страховика при настанні смерті застрахованого під час дії договору або при втраті здоров’я у зв’язку із нещасним випадком. Страхувальниками можуть бути батьками (усиновителями) та іншими родичами дитини, опікунами (піклувальниками) якщо їх стан здоров’я задовольняє страховика та за умови, що на момент закінчення договору їм буде не більш як 75 років, а на момент укладення є 18 років, а також юридичні особи. Строк страхування у цьому виді визначається як різниця між 18 роками і віком дитини на момент укладання договору. Період між закінченням строку страхування і 21 роком вважається вичікувальним періодом. Протягом цього періоду діє тіль­ки страхування на дожиття до обумовленої події. Страхова сума встановлюєть­ся за згодою сторін.

Особливістю цього виду страхування є те, що в разі смерті страху­вальника дія договору страхування не припиняється, він продовжує ді­яти без подальшої сплати внесків до кінця строку страхування і дає право застрахованому одержати страхову суму на підставі дожиття.

Договори довічного страхування укладаються з фізичними особами, які перебувають у певних вікових межах і не є інвалідами І групи за їх особистою заявою. Страхова сума встановлюється за домовленістю сторін, причому страховик може встановлювати її мінімальний і максимальний розміри. Розмір місячного внеску залежить від віку страху­вальника на день подання заяви, страхової суми, статі страхувальника. У разі припинення сплати внесків до­говір діє довічно, якщо страхувальник сплатив усі внески, або протя­гом певного часу, якщо внески сплачені лише за якийсь період.

У разі смерті страхувальника призначеному ним вигодонабувачу виплачується страхова су­ма, обумовлена договором, за окремими винятками. У разі відмови у виплаті страхової суми страхувальникові поверта­ється частина сплачених внесків.

Своєрідним видом страхування на дожиття є страхування додаткової пенсії. Існують різні види таких страхових послуг (ануїтетів):

· строковий ануїтет передбачає, що страховий внесок буде сплачений за один раз, а страхувальникові (застрахованому) протягом усього його життя будуть здійснюватися щорічні виплати;

· ануїтет з відстрочкою виплат в цілому аналогічний попередньому за винятком того, що виплати страховик здійснює з певної дати в майбутньому; при цьому страхувальник може сплачувати платежі одним внеском або регулярно протягом обумовленого періоду;

· тимчасовий ануїтет передбачає, що в договорі між сторонами оговорюється конкретна дата, після якої договір припиняє свою дію;

· гарантований ануїтет – строковий ануїтет, який не залежить від смерті клієнта і гарантується для певного періоду часу;

· ануїтет спільного життя гарантує здійснення виплат в пенсійному віці тому із подружжя, хто залишився живий;

· індексований ануїтет дає змогу зменшити вплив інфляції і підви­щити цінність ануїтету; при цьому розмір початкових внесків нижчий порівняно з ануїтетом з фіксованим рівнем виплат;

· ануїтет захисту капіталу дорожчий, ніж строковий, і передбачає забезпечення гарантії клієнтові страхової компанії або його спадкоєм­цям одержати суму виплачених внесків повністю.

Пенсійне недержавне страхування здійснюється пенсійними фондами і страховими компаніями та іншими фінансовими організаціями. Пенсійних страховиків можна поділити на такі, що мають встановлений розмір внесків (накопичувальні, з виплатою прибутку й ощадні) і що мають встановлений розмір виплат (із твердими розміра­ми виплат протягом того часу, коли здійснюються внески; ставлять розміри виплат в залежності від числа років і середнього заробітку за весь період; ставлять розміри виплат в залежність від числа років і середнього заробітку за кілька років). Фонди у накопичувальних страховиків створюються за участю робо­тодавців; другий тип передбачає, що частина прибутку, на яку має право працівник, передається йому, а інша частина – страховику; ощадні створюються за рахунок коштів працівників, які самі роб­лять відрахування, і роботодавців.

Відповідальність страховика за договорами стра­хування додаткової пенсії може бути розширена за домовленістю сто­рін, наприклад, в разі настання нещасного випадку або смерті страхувальника (застрахованої особи).

Індивідуальні договори страхування додаткової пенсії укладаються з дієздатними громадянами з урахуванням віку, статі і незалежно від стану здоров’я. Вік початку виплати додаткової пенсії може співпадати із визначеним державою як пенсійний або визначатися за домовле­ністю сторін. Страхова сума обумовлюється при укладанні договору страхування з урахуванням можливостей щодо розміру поточних виплат страхувальника страховику.

Додаткова пенсія може виплачуватися протягом життя страхувальника (застрахованої особи) або уп­родовж визначеного періоду. Якщо одержувач не дожив до початку виплати пенсії або одержував її протя­гом короткого часу страховик виплачує залишок спадкоємцям способом, визначеним у договорі.

За згодою сторін накопичена за договором страхування додаткової пенсії сума може бути заставою при отриманні кредиту.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

СТРАХУВАННЯ

Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова... Сиренко І В Зінченко А І Пащенко О В...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Страхування життя та пенсій.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

СТРАХУВАННЯ
    Миколаїв – 2011 ЗМІСТ ВСТУП.. 5 РОЗДІЛ 1. Зміст дисципліни. 7 І.1. Розподіл тем. 7 І.2. Методичні рекомендац

Тема 1. Сутність, принципи і роль страхування.
Засвоюючи цю тему, необхідно усвідомити, що за умов ризикового характеру функціонування будь-якого підприємства і не менш ризикового проживання кожної людини існує нагальна потреба попередження і в

Тема 2. Класифікація страхування.
При вивченні цієї теми, студентам потрібно звернути увагу в першу чергу на те, чим зумовлена необхідність класифікації страхування та визначити її основу. Необхідно усвідомити, що під поняттям клас

Тема 3. Страхові ризики та їх оцінювання.
Приступаючи до вивчення цієї теми, необхідно зазначити, що саме ризик слугує передумовою виникнення страхових відносин. Без наявності відповідного ризику немає страхування, оскільки немає страховог

Тема 4. Державне регулювання страхової діяльності.
У вивченні цієї теми слід усвідомити, що оскільки страхування виконує функції захисту економічної та соціальної сфери суспільства, його ефективне застосування можливе лише на основі розробки і посл

Тема 5. Страховий ринок.
Перш ніж приступити до роботи над цією темою, доцільно згадати з попередніх навчальних дисциплін, які вивчали студенти, що являє собою ринок як економічна категорія. Після чого, вже усвідомлюючи су

Тема 6. Страхова організація.
Вивчаючи цю тему, слід усвідомити, що діяльність будь-якої страхової компанії як історично визначеної організаційної форми страхового фонду завжди знаходиться в залежності від економічного середови

Тема 7. Доходи, витрати і прибуток страховика.
У вивченні цієї теми слід ознайомитися з діючим інструктивним та нормативним матеріалом, який стосується формування доходів, витрат та прибутку страховика. Як відомо з попередніх засвоєних тем курс

Тема 8. Фінансова надійність страхової компанії.
Необхідно з'ясувати, що під фінансовою стійкістю страхової компанії розуміють такий стан (кількість та якість) її фінансових ресурсів, який забезпечує платоспроможність та подальший розвиток органі

Тема 9. Особисте страхування.
Слід зазначити, що особисте страхування є однією з галузей страхування та домінуючим видом страхування у світі. Воно зумовлено ризиковим характером діяльності людей різних професій, підвищеним ступ

Тема 10. Майнове страхування.
Треба зазначити, що об'єктом страхових відносин цієї галузі страхування виступає майно в різноманітних його видах. Для цілей страхування прийнято класифікувати майно за видами господарюючих суб'єкт

Тема 11. Страхування відповідальності.
Приступаючи до вивчення цієї теми, необхідно з'ясувати, що страхування відповідальності є специфічним видом страхування і суттєво відрізняється від будь-якого іншого виду страхування. В якості об'є

Тема 12. Перестрахування і співстрахування.
Для засвоєння цієї теми, в першу чергу, необхідно зазначити, що перестрахування становить систему економічних відносин, згідно з якою страховик, приймаючи на страхування ризики, частину відповідаль

Необхідність і форми страхового захисту
Протягом усього історичного шляху розвитку людське суспільство в кожній сфері своєї діяльності стикається із суперечностями між природою і людиною, а також між окремими суб’єктами суспільних віднос

Сутність та функції страхування.
Світове законодавство визначає страхування як фінансову сферу. Так, Генеральна угода з торгівлі послугами (GATS) [1] (п.5 Додатка з фінансових послуг), ухвалена 15.04.1994 року при створенні

Витоки страхування.
Сучасне страхування пройшло ряд етапів розвитку, яким були притаманні певні особливості організації й проведення. Організація страхового фонду, що виражається у взаємних зобов’язаннях відш

Принципи страхування
Принципи – це основні ідеї, керівні положення, що визначають зміст і напрямки тої чи іншої діяльності. З одного боку, вони виражають закономірності, з іншого боку – являють собою найбільш загальні

Поняття класифікації та її значення.
Для кращого розуміння страхування слід дослідити його класифікацію за внутрішніми та зовнішніми ознаками. Деякі ознаки класифікації страхування викликані внутрішньою логічною структурою страхування

Економічна класифікація страхування.
Класифікацію за економічними ознаками слід розпочати з об’єкту страхування, на які спрямовується страховий захист. Вона передбачає виокремлення трьох галузейстрахування: ·

Юридична класифікація страхування.
Класифікація за юридичними ознаками передбачає застосування вимог міжнародного та національного законодавства, яке визначає види та форми страхування. Так, згідно з директивами ЄС, з 1 січня 1978 р

Поняття та види ризиків.
Поняття ризику взагалі пов’язується з усвідомленням небезпеки, загрози, ненадійності, невизначеності, непевності, випадковості, що можуть привести до шкоди або збитку. В економічній літературі найп

Теоретична база дослідження ризиків у страхуванні.
Теоретичну та методологічну основу вивчення ризику, обчислення імовірності настання подій, втрат та збитків становить теорія ризику. Як наука вона розвивається у двох напрямках: · стохасти

Управління ризиками.
Управління ризиками має своєю метою активний контроль над ризиком з боку підприємства. В сучасній економічній науці виник новий напрямок, який отримав назву ризик-менеджмент (англ. Rіsk manageme

Форми та методи державного регулювання страхової діяльності.
Державне регулювання є необхідним елементом організації страхової справи. Воно є проявом науково обґрунтованого самозахисту суспільства від властивих ринковому механізму руйнівних тенденцій, які об

Державні органи, що здійснюють регулювання страхування в Україні.
Україна має орган з державного нагляду за страховою діяльністю. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 166 від 14. 03.1993 р. був створений Укрстрахнагляд, який підпорядковувався Кабінету

Напрямки вдосконалення державного регулювання страхування.
Державна політика щодо розвитку страхового ринку, закріплена законодавчо, знайшла відображення у Концепції розвитку страхового ринку до 2010 р. , затвердженій Держфінпослуг в 2005 р. Держа

Законодавче регулювання страхування в Україні.
Система правового регулювання в Україні включає в себе наступну ієрархію нормативно-правових актів: · Конституція України; · міжнародні договори, згоду на обов’язковість яких дала

Правила страхування
Головними документами, на основі яких здійснюється управління поточною діяльністю страховика з добровільних видів страхування, є Правила страхування. Правила страхування розробляються страховиком д

Договори страхування як підстава для надання страхової послуги
Реалізація страхових послуг – кінцева мета і сенс існування страхових компаній. Якщо страхові послуги знаходять збут, тобто укладаються договори страхування та продаються страхові поліси, то це озн

Поняття та елементи страхового ринку.
Можна виділити кілька підходів до трактування поняття про страховий ринок в залежності від того, яка з його характеристик буде вважатися головною. Страховий ринок – це особливі соціально-е

Світовий ринок страхування
В 2007 р. обсяг зібраних страхових премій усіма страховими компаніями світу за видами страхування, не зв’язаним зі страхуванням життя, досяг 4,1 трлн. доларів США. Щорічне збільшення складало близь

Страховий ринок України
Початок становлення страхового ринку України припадає на початок 90-х рр. ХХ ст. Вважається, що розвиток страхового ринку України відбувався в наступні етапи. Після виходу у травні 1993 р.

Поняття та види страховиків
Страховик – це організація, яка бере на себе за певну плату зобов’язання у разі настання страхового випадку відшкодувати страхувальникові чи особам, яких він назвав, завданий збиток або виплатити с

Організаційна структура управління страховика
Під структурою організації розуміються насамперед зв’язки між її частинами, що впливають на досягнення мети організації. Перш за все це поділ роботи на завдання, що виконуються керівництвом, управл

Реалізація страхових послуг
В основі діяльності страховика покладено термін "страховий продукт (послуга)". Страховий продукт (послуга) – це комплекс цивільно-правових відносин щодо захисту майнових інтере­сів громад

Доходи, витрати та прибуток страховика
Головною особливістю діяльності страховика є те, що на відміну від сфери виробництва, де виробник спочатку витрачає кошти на виробництво продукції, а потім отримує виторг від реалізації, страховик

Управління поточною фінансовою діяльністю страховика
Страхування є особливим видом економічних відносин, тому економіко-фінансові основи діяльності страхової компанії мають значну специфіку. Відмінності стосуються, насамперед, питань формування фінан

Фінансова надійність та платоспроможність страховика
Особливістю діяльності страховика є своєрідність страхового процесу, на вході й виході якого присутні кошти, які лише тимчасово є у страховика і які сплачуються страхувальником наперед. Ця особливі

Страхові резерви
Міжнародний досвід розрахунку страхових резервів пока­зує, що вони формуються за рахунок страхових премій до визначення фактичної збитковості страхової суми з урахуванням наявності у стра­ховому по

Змішане страхування життя
Одним із найпопулярніших видів особистого страхування є зміша­не страхування життя. Воно дає змогу поєдну­вати в одному договорі для одної особи страхування на випадок дожит­тя і на випадок смерті.

Страхування від нещасних випадків
Страхування від нещасних випадків належить до ризикових видів діяльності страховика. Його мета – страховий захист фізичних осіб на випадок втрати здоров’я або смерті внаслідок нещасного випадку. На

Медичне страхування
Медичне страхування є складовою частиною державного соціального страхування і являє собою форму соціального захисту інтересів населення в охороні здоров’я. Ціль медичного страхування – гарантувати

Загальні положення майнового страхування.
Майнове страхування здійснюється переважно у формі добровільного страхування, за винятком державного та комунального майна, переданого в оренду. Страхувальниками можуть бути будь-які підприємства й

Страхування майна юридичних осіб.
Для того щоб підприємство змогло захистити себе від фінансових збитків у разі настання непередбачених обставин, укладаються дого­вори добровільного страхування майна підприємств і організацій, неза

Страхування транспортних засобів.
Підгалуззю майнового страхування із транспортне страхування – сукупність видів страхування від небезпек, що виникають на різних шляхах сполучення. Об’єктами страхування можуть бути як транспортні з

Страхування вантажів
Страхування вантажів – один з найпоширеніших видів страхових операцій. Його умови в усьому світі характеризуються уніфікованістю та опрацьованістю, тому вони широко застосовуються і на українському

Страхування комерційних ризиків
Сферою страхування в цьому випадку виступає комерційна діяльність страхувальника. З усієї сукупності ризиків в контексті цього виду страхування під підприємницькими ризиками розуміються такі, що бе

Страхування технічних ризиків
Страхування технічних ризиків можна розділити на два напрямки: · страхування самої техніки, установок, технологічних ліній тощо на випадок їхнього виходу з ладу, порушення роботи, загибелі

Страхування майна громадян
Відповідно до Закону України "Про страхування" послуги щодо страхування майна громадян надаються в добровільній формі відповідно до правил страхування, розроблених страховиками. Правила с

Страхування кредитних ризиків
Надання комерційного кредиту є важливим інструментом сучасних ринкових відносин. Особливістю кредитних відносин є те, що предмет їхнього спільного інтересу (кредит) ставить кредитора та позичальник

Страхування депозитів
У якості джерел для проведення активних операцій банківські установи широко залу­чають грошо­ві кошти юридичних та фізичних осіб у вигляді добровільно зроб­лених ними вкладів для відповідального зб

Страхування фінансових ризиків
Страхування фінансових ризиків розглядається у вузькому та широкому розумінні. З першої точки зору воно тлумачиться відносно лише кредитних ри­зиків, а широке розуміння охоплює також усі види страх

Загальні поняття відповідальності та її страхування
Страхування відповідальності – це галузь страхування, де об'єктом страхування виступають майнові інтереси, що не суперечать законодавству України, пов’язані з відшкодуванням страхувальником заподія

Страхування відповідальності на транспорті
Страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів у світі є одним із найбільш масових видів. Необхідність такого страхування обумовлюється кількома обставинами. По-перше, трансп

Страхування відповідальності виробника за якість продукції
Об’єктом цього виду страхування є майнові інтереси страхувальника в разі притягнення його до відповідальності за шкоду особистості або майну, що винила у результаті використання виробленого ним тов

Страхування відповідальності роботодавця
Результатом стрімкого розвитку промисловості, ускладнення тех­нологічних процесів стало збільшення кількості нещасних випадків та професійних захворювань серед працівників. Розвиток європейських кр

Страхування професійної відповідальності
Страхування професійної відповідальності пов'язане з можливістю пред'явлення претензій до осіб, зайнятим виконанням своїх професійних обов'язків або наданням послуг. Також воно відоме під назвою &q

Страхування відповідальності за екологічне забруднення
Національні законодавства та міжнародні угоди покладають безумовну відповідальність за викиди небезпечних речовин у навколишнє середовище за принципом "платить забруднювач". При цьому зап

Комбінований поліс зі страхування цивільної відповідальності
Страхування цивільної відповідальності набуває популярності і в Україні. Законодавство та нормативні акти з цих видів активно розвивається, особливо щодо обов’язкової форми. Виникають нові види стр

Економічна сутність співстрахування та її реалізація
Під співстрахуванням розуміється такий вид страхування, при якому два або більше страховиків беруть участь певними частками у страхуванні одного й того самого об'єкт страхування та ризику. Даний сп

Сутність та види перестрахування
Перестрахування – страхування одним страховиком (цедентом, перестрахувальником) на визначених договором умовах ризику виконання всіх або частини своїх обов’язків перед страхувальником у іншого стра

ІІІ.1. Теми рефератів
1. Аналіз господарчої діяльності страховиків. 2. Базові принципи страхування. 3. Вимоги законодавства України щодо страхових посередників. 4. Дослідження ринку міста за в

ІІІ.1. Теми рефератів
1. Аналіз господарчої діяльності страховиків. 2. Базові принципи страхування. 3. Вимоги законодавства України щодо страхових посередників. 4. Дослідження ринку міста за в

ІІІ.1. Теми рефератів
1. Аналіз господарчої діяльності страховиків. 2. Базові принципи страхування. 3. Вимоги законодавства України щодо страхових посередників. 4. Дослідження ринку міста за в

ІІІ.3. Тестові завдання з курсу.
Тема 1. Сутність, принципи і роль страхування. Дайте визначення таких понять: Страхування. Страховик. Страхувальник (клієнт страхової компанії).

ІІІ.4. Питання вихідного контролю
1. Сутність, необхідність, економічний зміст страхування. 2. Поняття фінансової надійності страхової компанії. 3. Специфічні функції страхування та їх взаємозв'язок з функціями фі

ЛІТЕРАТУРА
1. Генеральна угода з торгівлі послугами. – http://zakon. rada. gov. ua/cgі-bіn/laws/maіn. cgі?nreg=981_017 2. Цивільний кодекс України // Голос України. – 1998. – 17 черв. 3. Пов

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги