рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Страхування майна юридичних осіб.

Страхування майна юридичних осіб. - раздел Философия, СТРАХУВАННЯ Для Того Щоб Підприємство Змогло Захистити Себе Від Фінансових Збитків У Разі...

Для того щоб підприємство змогло захистити себе від фінансових збитків у разі настання непередбачених обставин, укладаються дого­вори добровільного страхування майна підприємств і організацій, незалежно від форм підпорядкування та видів діяльності.

За основним договором страхуванню підлягає все майно, що належить підприємству: будівлі, споруди, передавальні пристрої, силові, робочі та інші машини, обладнання, транспортні засоби, риболовецькі судна, знаряд­дя лову, об’єкти незавершеного будівництва, інвентар, готова продук­ція, сировина, товари, матеріали та інше майно.

За додатковими договорами може бути застраховане майно, одержане підприємством згідно з договором майнового найму (якщо воно не застраховане у наймодавця), або прийняте від інших підприємств та населення для переробки, ремонту, перевезення, зберігання, на комісію тощо, а також майно, отримане на час проведення експериментальних або дослідницьких робіт, експонування на виставках.

Не приймаються звичайно на умовах добровільного страхування особливо коштовне майно й майно, що не має об’єктивної вартісної оцінки:

· гроші готівкою;

· акції, облігації та інші цінні папери;

· рукописи, креслення й інші документи, бухгалтерські та ділові книги;

· дорогоцінні метали;

· технічні носії інформації, комп’ютерних та аналогічних систем (магнітні плівки, касети, магнітні диски і т. ін. );

· майно, яке знаходиться в застрахованому приміщенні, але не на­лежить страхувальникові.

Дане майно, а також майно, страховий захист якого здійснюється по специфічних умовах (транспорт, пересувні машини, сільськогосподарські тварини, ділова деревина й дрова тощо), можуть бути застраховані на особливих умовах як доповнення до основного договору.

Не можуть бути застраховані будівлі, спорудження й інше майно, що перебуває в зоні, який загрожують обвали, зсуви, повені й інші стихійні лиха з моменту оголошення у встановленому порядку про таку погрозу.

Будинки, споруди й інше майно вважаються застрахованими також на випадок, коли у зв’язку з пожежею або загрозою стихійного лиха необхідно їх розібрати або перенести на нове місце. У суму збитку при цьому включаються витрати на розбирання (демонтаж), перевезення майна та збирання (монтаж).

Правилами страхування майна державних підприємств виключаються зі страхової відповідальності:

збитки, що відбулися внаслідок подій, неминучих у процесі роботи або природно випливають із неї (корозії, гниття, природного зношування або інших природних властивостей);

збитки, заподіяні застрахованому майну в результаті обробки його вогнем, теплом або в результаті іншого термічного впливу на нього з метою переробки або в інших цілях (сушіння, варіння, прасування, копчення, жарка, гаряча обробка або плавлення металів тощо).

У майновому страхування виділяють такі типи договорів за типами ризиків:

· страхування від вогню, удару блискавки, вибуху, падіння пілотованого літального апарата, його частин або вантажу (так зване страхування FLEXA (Fіre + Lіghtnіng + Explosіon + Aіrcraft іmpact));

· комплексне страхування "від вогню та інших ви­падків", яке включає, крім ризиків пожежі і вибуху, землетрус; зсув; обвал; буря; ураган; повінь; град, зливу; осідання ґрунту; затоплення; шторм; цунамі; туман; пошкодження майна водою з водопровідних, каналізаційних, опалювальних систем; крадіжку зі зломом (пограбування).

Значну небезпеку у страхуванні складає так зване "недострахування", яке виникає у випадках збільшення ринкової вартості застрахованого майна під час дії договору. У цьому випадку у страховика з’являється формальний привід для застосування пропорційної системи страхування. Існують різні методи, які виключають небезпеку "недостраху­вання":

· страхування на випадок збільшення вартості майна;

· баланс сум;

· страхування за середнім залишком;

· застереження про приведення сум у відповідність.

Страхові платежі перераховуються за строк, що лишився до закінчен­ня дії договору; за кожний місяць додатково нараховується 1/12 річно­го страхового внеску.

У майновому страхуванні страхувальник зобов’язаний :

· письмово повідомити страховика про реорганізацію чи ліквідацію;

· не пізніш як за 3 доби повідомити страховика про пошкодження майна, а про знищення – протягом однієї доби від дня страхової події. Під добою маються на увазі робочі дні;

· утримувати майно відповідно до протипожежних та інших правил, забезпечувати виконання вимог органів нагляду, додер­жувати правил зберігання й експлуатації майна та технології виконан­ня робіт; вживати всіх заходів для запобігання настання страхового випадку і підвищення страхового ризику;

· у разі загибелі (пошкодження) або викрадення майна внаслідок неправомірних дій третіх осіб – негайно повідомити органи внутрішніх справ;

· у разі загибелі, руйнування, втрати або пошкодження застрахо­ваного майна подати страховій компанії копії відповідних документів компетентних органів, необхідні для встанов­лення причин загибелі або пошкодження майна і визначення обсягу втрат;

· зберігати до прибуття представника страхової компанії пошкод­жене і вціліле майно в тому вигляді, який воно мало після страхового випадку.

Якщо страхувальник не виконає зазначених обов’язків, страхова компанія має право відмовитись від сплати страхового відшкодування.

Страховик зобов’язаний:

· не пізніш як за 3 доби після одержання письмової заяви страху­вальника про загибель чи пошкодження розпочати складання страхового акту і за 15 днів скласти розрахунок втрат (за умови що страхувальником подані всі необхідні документи);

· керуватися документами слідчих органів, судів, висновками ор­ганів пожежної охорони, гідрометеорологічної служби та іншою інфо­рмацією відомств і установ про причини й розмір загибелі та пошкод­ження майна.

Методика визначення збитку та страхового відшкодування зале­жить від об’єкта страхування (будівлі, засоби виробництва, товари і т. ін. ), суб’єкта страхування (державне підприємство, колгосп і т. ін. ), стихійного лиха (пожежа, землетрус, повінь тощо). Відповідні органи мають надати страхувальникові такі документи:

· при пожежі – довідку (акт) органу пожежного нагляду;

· у разі стихійного лиха – довідку органів гідрометеорологічної служби;

· на випадок крадіжки майна або його знищення, пов’язаного з крадіжкою, – відповідну постанову слідчих органів з обов’язковим списком майна, яке було вкрадене або знищене.

Розмір збитку в разі загибелі (руйнування) будівель, споруд та ін­ших основних засобів визначається на під­ставі повної балансової вартості, за якою вони застра­ховані, а в разі пошкодження – на основі вартості відновлення (ремонту) за даними експертизи. До суми збитку входять також втрати від пошкодження майна внаслідок заходів, що вживалися для його рятування, усі необхідні і доцільні ви­трати на рятування, зберігання та впорядкування застрахованого май­на після настання страхового випадку, проведення експертиз за рахунок страхувальника тощо.

Договір страхування, за яким виплачено страхове відшкодування, зберігає чинність до кінця зазначеного в ньому строку в розмірі різни­ці між страховою сумою, обумовленою договором, і сумою виплаченого страхового відшкодування. Якщо страхове відшкодування виплачене в розмірі повної страхової суми, договір втрачає чинність.

Майнове страхування сільськогосподарських підприємств характеризується комплексністю. Воно включає в себе страхування врожаю сільськогос­подарських культур та багаторічних насаджень, тварин, будинків, ма­шин, транспортних засобів, кормів, насіння, готової продукції та ін­ших матеріальних цінностей.

Страхування сільськогосподарських підприємств здатні здійсню­вати лише ті страховики, які мають розгалужену мережу філій та представництв. Страхування сільськогосподарських виробників має певні особливості, пов’язані із безпосереднім зв’язком у них економічного і природного процесів відтворення між собою. Сільське господарство перебуває у великій залежності від метеорологічних та інших природних умов.

Об’єкти майнового страхування сільськогосподарських підприємств розбито на чотири групи. Перелічимо їх за спаданням ступеню ризику.

Перша – урожай сільськогосподарських культур і багаторічних насад­жень плодоносного віку крім урожаю природних сіно­косів і пасовищ, культур, посіяних на зелене добриво, сіяних підпокривних та безпокривних багаторічних трав, а також культур, які господарство висівало протягом трьох…п’яти років, але жодного разу не отримувало врожаю. Згідно з чинним законодавством, страхування врожаю сільськогосподарських культур та багаторічних насаджень для держа­вних підприємств є обов’язковим, а для коле­ктивних і фермерських господарств – добровільним. Страхування врожаю сільськогосподарських культур і багаторіч­них насаджень здійснюється на випадок їх пошкодження або загибелі через: посуху, вимерзання, заморозок, град, зливу, бурю, по­вінь, сель, пожежу; вимокан­ня або випрівання врожаю, спричинені стихійним лихом. При вирощу­ванні врожаю в захищеному ґрунті страховим вважається також припинення по­дання електроенергії, до якого призвело стихійне лихо або аварія при пошкодженні самої споруди. Вартість урожаю визначається множенням планової площі посіву на її середньорічну урожайність за останні 5 років і на погоджену сторонами ціну оди­ниці продукції. Страхова сума не повинна перевищувати 70 % варто­сті врожаю для добровільного і 50 % – для обов’язкового страхування.

До другої групи відносяться дерева і плодово-ягідні кущі, що зростають у садах, та вино­градники. Не приймаються на страхування багаторічні насадження, знос або зрідження яких становить понад 70 %, а також ті, що підля­гають списанню з балансу. Багаторічні насадження страхуються на випадок повної загибелі внаслідок хвороб, сильних снігопадів, повені, бурі, зли­ви, граду, землетрусу, пожежі, посухи, знищення карантинними комахами. Страхова сума визначається аналогічно попередній групі.

Третю групу складають сільськогосподарські тварини, птиця, кролі, хутряні звірі, бджоли у вуликах, крім господарств, де щодо тварин установлено каран­тин або інші обмеження. Страхування здійснюється по досягнен­ні ними певного віку, окремо страхується молодняк. Страховими випадками вважаються знищення внаслідок пожежі, аварії, вибуху, стихійного лиха, обвалу, селю, нещасного випадку, ожеледиці, насту, попадання під рухомий тран­спорт або під дію електричного струму або вимушений забій за розпорядженням ветеринарної служби. Страхова сума встановлюється за домовленістю сторін, але не вищою за балансову вартість.

Четверта група – будівлі, споруди, сільськогосподарська техніка, об’єкти незаве­ршеного будівництва, передавальні пристрої, силові, робочі та інші машини, транспортні засоби, сировина, матеріали, продукція, судна та засоби лову крім непридатних до використання або сильно зношених. Страхування здійснюється на випадок знищення або пошкодження через пожежу, вибух, удар блис­кавки, повінь, паводок, землетрус, бурю, ураган, зливу, град, зсув, не­звичайні для даної місцевості снігопади, сель, припинення постачання електроенергії. Страхова сума за матеріалами, кормами, насінням, готовою продукцією та іншими ма­теріальними цінностями визначається аналогічно попередній групі, а основні засоби приймаються на стра­хування за ціною, не вищою від залишкової вартості.

Крім того, тварини, обладнання, машини та інше майно можуть бути застраховані на випадок крадіжки та неправомірних дій третіх осіб.

При пошкодже­нні або загибелі врожаю сільськогосподарських культур розмір збитку визначають виходячи з вартості втрат врожаю застрахованої культури або групи культур (залежно від того, як їх було взято на страхування), множачи різни­цю між вартістю фактично одержаного урожаю даного року і страховою сумою за цінами реалізації цієї продукції. Якщо будь-яку культуру посіяно на площі, більшій за взяту в розрахунок при страхуванні, розмір збитку у разі її за­гибелі (пошкодження) визначається з розрахунку всієї фактичної пло­щі посіву даної культури пропорційно до відсотка площі культури за договором страху­вання від фактично посіяної. Слід зауважити на специфіку розрахунку суми збитку у випадках досіву, підсіву пошкодженої культури та якщо культура сіється страхувальником вперше, а також те, що при обов’язковому страхуванні виникає відповідальність страховика лише по кількісних втратах, а при добровільному страхуванні – також і по якісних.

Розмір збитку, завданого загибеллю тварин, визначається множенням середньої страхової суми за одну голову тварини і кількості загиблих голів. Що ж до ви­мушено забитих тварин, то слід враховувати ще вартість реалізованого м’яса, придатного для харчових цілей, і шкурок хутрових тварин, якщо за висновком ветеринарної служби вони будуть визнані ­придатними для використання.

При знищенні основних засобів роз­мір збитку визначають з огляду на повну балансову вартість (з ураху­ванням зносу) і витрати на рятування й упорядкування майна після страхового випадку. При пошкод­женні майна збиток визначають, виходячи з відновної вартості. Збиток при пошкодженні (загибелі) кормів, насіння, готової про­дукції та інших товарно-матеріальних цінностей визначається на під­ставі бухгалтерської звітності.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

СТРАХУВАННЯ

Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова... Сиренко І В Зінченко А І Пащенко О В...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Страхування майна юридичних осіб.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

СТРАХУВАННЯ
    Миколаїв – 2011 ЗМІСТ ВСТУП.. 5 РОЗДІЛ 1. Зміст дисципліни. 7 І.1. Розподіл тем. 7 І.2. Методичні рекомендац

Тема 1. Сутність, принципи і роль страхування.
Засвоюючи цю тему, необхідно усвідомити, що за умов ризикового характеру функціонування будь-якого підприємства і не менш ризикового проживання кожної людини існує нагальна потреба попередження і в

Тема 2. Класифікація страхування.
При вивченні цієї теми, студентам потрібно звернути увагу в першу чергу на те, чим зумовлена необхідність класифікації страхування та визначити її основу. Необхідно усвідомити, що під поняттям клас

Тема 3. Страхові ризики та їх оцінювання.
Приступаючи до вивчення цієї теми, необхідно зазначити, що саме ризик слугує передумовою виникнення страхових відносин. Без наявності відповідного ризику немає страхування, оскільки немає страховог

Тема 4. Державне регулювання страхової діяльності.
У вивченні цієї теми слід усвідомити, що оскільки страхування виконує функції захисту економічної та соціальної сфери суспільства, його ефективне застосування можливе лише на основі розробки і посл

Тема 5. Страховий ринок.
Перш ніж приступити до роботи над цією темою, доцільно згадати з попередніх навчальних дисциплін, які вивчали студенти, що являє собою ринок як економічна категорія. Після чого, вже усвідомлюючи су

Тема 6. Страхова організація.
Вивчаючи цю тему, слід усвідомити, що діяльність будь-якої страхової компанії як історично визначеної організаційної форми страхового фонду завжди знаходиться в залежності від економічного середови

Тема 7. Доходи, витрати і прибуток страховика.
У вивченні цієї теми слід ознайомитися з діючим інструктивним та нормативним матеріалом, який стосується формування доходів, витрат та прибутку страховика. Як відомо з попередніх засвоєних тем курс

Тема 8. Фінансова надійність страхової компанії.
Необхідно з'ясувати, що під фінансовою стійкістю страхової компанії розуміють такий стан (кількість та якість) її фінансових ресурсів, який забезпечує платоспроможність та подальший розвиток органі

Тема 9. Особисте страхування.
Слід зазначити, що особисте страхування є однією з галузей страхування та домінуючим видом страхування у світі. Воно зумовлено ризиковим характером діяльності людей різних професій, підвищеним ступ

Тема 10. Майнове страхування.
Треба зазначити, що об'єктом страхових відносин цієї галузі страхування виступає майно в різноманітних його видах. Для цілей страхування прийнято класифікувати майно за видами господарюючих суб'єкт

Тема 11. Страхування відповідальності.
Приступаючи до вивчення цієї теми, необхідно з'ясувати, що страхування відповідальності є специфічним видом страхування і суттєво відрізняється від будь-якого іншого виду страхування. В якості об'є

Тема 12. Перестрахування і співстрахування.
Для засвоєння цієї теми, в першу чергу, необхідно зазначити, що перестрахування становить систему економічних відносин, згідно з якою страховик, приймаючи на страхування ризики, частину відповідаль

Необхідність і форми страхового захисту
Протягом усього історичного шляху розвитку людське суспільство в кожній сфері своєї діяльності стикається із суперечностями між природою і людиною, а також між окремими суб’єктами суспільних віднос

Сутність та функції страхування.
Світове законодавство визначає страхування як фінансову сферу. Так, Генеральна угода з торгівлі послугами (GATS) [1] (п.5 Додатка з фінансових послуг), ухвалена 15.04.1994 року при створенні

Витоки страхування.
Сучасне страхування пройшло ряд етапів розвитку, яким були притаманні певні особливості організації й проведення. Організація страхового фонду, що виражається у взаємних зобов’язаннях відш

Принципи страхування
Принципи – це основні ідеї, керівні положення, що визначають зміст і напрямки тої чи іншої діяльності. З одного боку, вони виражають закономірності, з іншого боку – являють собою найбільш загальні

Поняття класифікації та її значення.
Для кращого розуміння страхування слід дослідити його класифікацію за внутрішніми та зовнішніми ознаками. Деякі ознаки класифікації страхування викликані внутрішньою логічною структурою страхування

Економічна класифікація страхування.
Класифікацію за економічними ознаками слід розпочати з об’єкту страхування, на які спрямовується страховий захист. Вона передбачає виокремлення трьох галузейстрахування: ·

Юридична класифікація страхування.
Класифікація за юридичними ознаками передбачає застосування вимог міжнародного та національного законодавства, яке визначає види та форми страхування. Так, згідно з директивами ЄС, з 1 січня 1978 р

Поняття та види ризиків.
Поняття ризику взагалі пов’язується з усвідомленням небезпеки, загрози, ненадійності, невизначеності, непевності, випадковості, що можуть привести до шкоди або збитку. В економічній літературі найп

Теоретична база дослідження ризиків у страхуванні.
Теоретичну та методологічну основу вивчення ризику, обчислення імовірності настання подій, втрат та збитків становить теорія ризику. Як наука вона розвивається у двох напрямках: · стохасти

Управління ризиками.
Управління ризиками має своєю метою активний контроль над ризиком з боку підприємства. В сучасній економічній науці виник новий напрямок, який отримав назву ризик-менеджмент (англ. Rіsk manageme

Форми та методи державного регулювання страхової діяльності.
Державне регулювання є необхідним елементом організації страхової справи. Воно є проявом науково обґрунтованого самозахисту суспільства від властивих ринковому механізму руйнівних тенденцій, які об

Державні органи, що здійснюють регулювання страхування в Україні.
Україна має орган з державного нагляду за страховою діяльністю. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 166 від 14. 03.1993 р. був створений Укрстрахнагляд, який підпорядковувався Кабінету

Напрямки вдосконалення державного регулювання страхування.
Державна політика щодо розвитку страхового ринку, закріплена законодавчо, знайшла відображення у Концепції розвитку страхового ринку до 2010 р. , затвердженій Держфінпослуг в 2005 р. Держа

Законодавче регулювання страхування в Україні.
Система правового регулювання в Україні включає в себе наступну ієрархію нормативно-правових актів: · Конституція України; · міжнародні договори, згоду на обов’язковість яких дала

Правила страхування
Головними документами, на основі яких здійснюється управління поточною діяльністю страховика з добровільних видів страхування, є Правила страхування. Правила страхування розробляються страховиком д

Договори страхування як підстава для надання страхової послуги
Реалізація страхових послуг – кінцева мета і сенс існування страхових компаній. Якщо страхові послуги знаходять збут, тобто укладаються договори страхування та продаються страхові поліси, то це озн

Поняття та елементи страхового ринку.
Можна виділити кілька підходів до трактування поняття про страховий ринок в залежності від того, яка з його характеристик буде вважатися головною. Страховий ринок – це особливі соціально-е

Світовий ринок страхування
В 2007 р. обсяг зібраних страхових премій усіма страховими компаніями світу за видами страхування, не зв’язаним зі страхуванням життя, досяг 4,1 трлн. доларів США. Щорічне збільшення складало близь

Страховий ринок України
Початок становлення страхового ринку України припадає на початок 90-х рр. ХХ ст. Вважається, що розвиток страхового ринку України відбувався в наступні етапи. Після виходу у травні 1993 р.

Поняття та види страховиків
Страховик – це організація, яка бере на себе за певну плату зобов’язання у разі настання страхового випадку відшкодувати страхувальникові чи особам, яких він назвав, завданий збиток або виплатити с

Організаційна структура управління страховика
Під структурою організації розуміються насамперед зв’язки між її частинами, що впливають на досягнення мети організації. Перш за все це поділ роботи на завдання, що виконуються керівництвом, управл

Реалізація страхових послуг
В основі діяльності страховика покладено термін "страховий продукт (послуга)". Страховий продукт (послуга) – це комплекс цивільно-правових відносин щодо захисту майнових інтере­сів громад

Доходи, витрати та прибуток страховика
Головною особливістю діяльності страховика є те, що на відміну від сфери виробництва, де виробник спочатку витрачає кошти на виробництво продукції, а потім отримує виторг від реалізації, страховик

Управління поточною фінансовою діяльністю страховика
Страхування є особливим видом економічних відносин, тому економіко-фінансові основи діяльності страхової компанії мають значну специфіку. Відмінності стосуються, насамперед, питань формування фінан

Фінансова надійність та платоспроможність страховика
Особливістю діяльності страховика є своєрідність страхового процесу, на вході й виході якого присутні кошти, які лише тимчасово є у страховика і які сплачуються страхувальником наперед. Ця особливі

Страхові резерви
Міжнародний досвід розрахунку страхових резервів пока­зує, що вони формуються за рахунок страхових премій до визначення фактичної збитковості страхової суми з урахуванням наявності у стра­ховому по

Страхування життя та пенсій.
До страхування життя відносять всі види страхування, де в якості об’єкту страхування виступає життя людини. Основними страховими випадками є смерть застрахованої особи під час дії договору страхува

Змішане страхування життя
Одним із найпопулярніших видів особистого страхування є зміша­не страхування життя. Воно дає змогу поєдну­вати в одному договорі для одної особи страхування на випадок дожит­тя і на випадок смерті.

Страхування від нещасних випадків
Страхування від нещасних випадків належить до ризикових видів діяльності страховика. Його мета – страховий захист фізичних осіб на випадок втрати здоров’я або смерті внаслідок нещасного випадку. На

Медичне страхування
Медичне страхування є складовою частиною державного соціального страхування і являє собою форму соціального захисту інтересів населення в охороні здоров’я. Ціль медичного страхування – гарантувати

Загальні положення майнового страхування.
Майнове страхування здійснюється переважно у формі добровільного страхування, за винятком державного та комунального майна, переданого в оренду. Страхувальниками можуть бути будь-які підприємства й

Страхування транспортних засобів.
Підгалуззю майнового страхування із транспортне страхування – сукупність видів страхування від небезпек, що виникають на різних шляхах сполучення. Об’єктами страхування можуть бути як транспортні з

Страхування вантажів
Страхування вантажів – один з найпоширеніших видів страхових операцій. Його умови в усьому світі характеризуються уніфікованістю та опрацьованістю, тому вони широко застосовуються і на українському

Страхування комерційних ризиків
Сферою страхування в цьому випадку виступає комерційна діяльність страхувальника. З усієї сукупності ризиків в контексті цього виду страхування під підприємницькими ризиками розуміються такі, що бе

Страхування технічних ризиків
Страхування технічних ризиків можна розділити на два напрямки: · страхування самої техніки, установок, технологічних ліній тощо на випадок їхнього виходу з ладу, порушення роботи, загибелі

Страхування майна громадян
Відповідно до Закону України "Про страхування" послуги щодо страхування майна громадян надаються в добровільній формі відповідно до правил страхування, розроблених страховиками. Правила с

Страхування кредитних ризиків
Надання комерційного кредиту є важливим інструментом сучасних ринкових відносин. Особливістю кредитних відносин є те, що предмет їхнього спільного інтересу (кредит) ставить кредитора та позичальник

Страхування депозитів
У якості джерел для проведення активних операцій банківські установи широко залу­чають грошо­ві кошти юридичних та фізичних осіб у вигляді добровільно зроб­лених ними вкладів для відповідального зб

Страхування фінансових ризиків
Страхування фінансових ризиків розглядається у вузькому та широкому розумінні. З першої точки зору воно тлумачиться відносно лише кредитних ри­зиків, а широке розуміння охоплює також усі види страх

Загальні поняття відповідальності та її страхування
Страхування відповідальності – це галузь страхування, де об'єктом страхування виступають майнові інтереси, що не суперечать законодавству України, пов’язані з відшкодуванням страхувальником заподія

Страхування відповідальності на транспорті
Страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів у світі є одним із найбільш масових видів. Необхідність такого страхування обумовлюється кількома обставинами. По-перше, трансп

Страхування відповідальності виробника за якість продукції
Об’єктом цього виду страхування є майнові інтереси страхувальника в разі притягнення його до відповідальності за шкоду особистості або майну, що винила у результаті використання виробленого ним тов

Страхування відповідальності роботодавця
Результатом стрімкого розвитку промисловості, ускладнення тех­нологічних процесів стало збільшення кількості нещасних випадків та професійних захворювань серед працівників. Розвиток європейських кр

Страхування професійної відповідальності
Страхування професійної відповідальності пов'язане з можливістю пред'явлення претензій до осіб, зайнятим виконанням своїх професійних обов'язків або наданням послуг. Також воно відоме під назвою &q

Страхування відповідальності за екологічне забруднення
Національні законодавства та міжнародні угоди покладають безумовну відповідальність за викиди небезпечних речовин у навколишнє середовище за принципом "платить забруднювач". При цьому зап

Комбінований поліс зі страхування цивільної відповідальності
Страхування цивільної відповідальності набуває популярності і в Україні. Законодавство та нормативні акти з цих видів активно розвивається, особливо щодо обов’язкової форми. Виникають нові види стр

Економічна сутність співстрахування та її реалізація
Під співстрахуванням розуміється такий вид страхування, при якому два або більше страховиків беруть участь певними частками у страхуванні одного й того самого об'єкт страхування та ризику. Даний сп

Сутність та види перестрахування
Перестрахування – страхування одним страховиком (цедентом, перестрахувальником) на визначених договором умовах ризику виконання всіх або частини своїх обов’язків перед страхувальником у іншого стра

ІІІ.1. Теми рефератів
1. Аналіз господарчої діяльності страховиків. 2. Базові принципи страхування. 3. Вимоги законодавства України щодо страхових посередників. 4. Дослідження ринку міста за в

ІІІ.1. Теми рефератів
1. Аналіз господарчої діяльності страховиків. 2. Базові принципи страхування. 3. Вимоги законодавства України щодо страхових посередників. 4. Дослідження ринку міста за в

ІІІ.1. Теми рефератів
1. Аналіз господарчої діяльності страховиків. 2. Базові принципи страхування. 3. Вимоги законодавства України щодо страхових посередників. 4. Дослідження ринку міста за в

ІІІ.3. Тестові завдання з курсу.
Тема 1. Сутність, принципи і роль страхування. Дайте визначення таких понять: Страхування. Страховик. Страхувальник (клієнт страхової компанії).

ІІІ.4. Питання вихідного контролю
1. Сутність, необхідність, економічний зміст страхування. 2. Поняття фінансової надійності страхової компанії. 3. Специфічні функції страхування та їх взаємозв'язок з функціями фі

ЛІТЕРАТУРА
1. Генеральна угода з торгівлі послугами. – http://zakon. rada. gov. ua/cgі-bіn/laws/maіn. cgі?nreg=981_017 2. Цивільний кодекс України // Голос України. – 1998. – 17 черв. 3. Пов

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги