рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Інноваційні процеси в банках

Інноваційні процеси в банках - раздел Философия, НФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В ЕКОНОМІЦІ Інноваційні Процеси В Сфері Банківської Діяльності Пов'язані З Доцільністю Но...

Інноваційні процеси в сфері банківської діяльності пов'язані з доцільністю нових пропозицій і одержанням від них вигоди для господарю-ючих суб'єктів. Раціональність є реальним двигуном інноваційних процесів, які у свою чергу забезпечують еволюційний розвиток банківської системи.

Неоднорідність споживчої маси банківських послуг обумовлює її сегментованість, тобто наявність стійких груп організацій, фізичних осіб, ряду різноманітних структур і інститутів. Границі, склад і обсяг цих сегмен-тів піддаються змінам, що відкриває можливість для появи нових ідей, товарів, послуг, технологій, інформаційних продуктів. Нововведення краще задовольняють потреби покупців, приносять додатковий прибуток банку. Очевидна раціональність нових пропозицій породжує інновації.

На цьому тлі різко зростає значення маркетингу, що дозволяє розпізнавати сегменти купівельного ринку, виявляти їх характеристики. Маркетингові функції передують етапу розробки нового банківського продукту, послуги для зниження ризику його просування на ринок. Просування нововведень на українському ринку банківських продуктів стримується рядом факторів:

-недостатнім розвитком законодавчої бази, інфраструктури, телекомунікаційного середовища;

- високою в порівнянні із західними ринками вартістю транзакцій;

- низьким фінансовим рівнем українських споживачів (юридичних і фізичних осіб)

Звідси бідніший набір використовуваних фінансових інструментів, більш повільне освоєння нових продуктів і ін. Основна маса банківських інновацій націлена на міжкорпоративний сегмент ринку. Це пов'язане з великим обсягом угод, швидкістю впровадження, информированностью учасників ринку, неоднорідністю клієнтів, що є передумовою появи нових пропозицій. Відзначається посилення конкуренції для банківської сфери з бо-ку організацій, чий бізнес не пов'язаний із пропозицією банківських і фінан-сових послуг. Багато великих роздрібних торговельних підприємств пропо-нують своїм постійним покупцям власні кредитні карти, потіснивши комер-ційні банки на ринку послуг. Це відноситься як до кредитування населення, так і до залучення його фінансів. Масштаби такого явища на прикладі однієї з мереж магазинів становлять близько 60% отриманого прибутку від випуску й обслуговуванню своїх кредитних карток. Іноді поява інновації пов'язана із цілою комбінацією факторів неоднорідності ринку споживачів. Інтенсивне зростання числа інновацій у банківській сфері обумовлене високим рівнем розвитку інформаційних і телекомунікаційних технологій. Високий рівень цих технологій знижує витрати учасників угод Постійно зменшувані витра-ти на розробку й реалізацію інновацій сприяють їхньому росту. Ці особли-вості й визначають динаміку інноваційного розвитку банківської системи.

Основними напрямками розвитку інновацій в українській банківській системі можна назвати наступні:

- дистанційне обслуговування в найрізноманітніших формах;

- нарощування функцій і послуг у клієнтських відносинах, персоніфікування послуг (індивідуалізація послуг під окремих клієнтів);

-забезпечення безпеки інформації, документів, мереж, програмно-технічного встаткування й з дотриманням "прозорості" для державних наглядових і податкових органів, для акціонерів, у тому числі забезпечення юридичної підтримки й захисту;

- розвиток інформаційного забезпечення для управлінських функцій аналізу, прогнозу, стратегічного довгострокового планування;

- розширення роздрібного банкинга;

- участь банків в електронній комерції;

- нарощування функцій і підвищення якісного рівня інформаційних технологій;

- поглиблене розширення інформаційних і функціональних можливостей робочих місць фахівців, адміністраторів, менеджерів і інших користувачів.

Зупинимося на деяких з перелічених напрямків.

Дистанційне обслуговування, реалізоване шляхом використання загальнодоступних мереж, забезпечується взаємодією:

- банк - клієнт;

- Інтернет - клієнт, Інтернет - банк;

- офіс - вилучений менеджер;

- головний офіс - регіональні офіси;

- Інтернет - трейдинг - банк.

Фірми - розроблювачі банківських програмно-технологічних рішень пропонують різноманітні продукти, що обслуговують ті або інші взаємодії з різним функціональним наповненням. Наприклад, програмний комплекс ІnterBank призначений для дистанційного банківського обслуговування клієнтів. Комплекс складається з ряду модулів, об'єднаних концептуаль-ними, архітектурними й технологічними рішеннями. ІnterBank використовує різноманітні канали електронної взаємодії: телефон, мережа Інтернет, мобіл-ьні засоби зв'язку, електронну пошту й інші, займаючи проміжне положення між функціонуючою в банку автоматизованою банківською системою (АБС) і клієнтом. У складі комплексу присутні банківська й клієнтська частини.

Банківська частина включає наступні модулі:

- банк- офіс вилучених робочих місць;

-сервер Інтернет-додатків RS-Portal і прикладні рішення на його основі;

- систему телефонного обслуговування клієнтів RS- Audіo;

- головний вузол (хост) поштової системи RS- Maіl.

Клієнтська частина програмного комплексу ІnterBank містить набір модулів:

- Клієнт Wіndows;

- Клієнт Dos;

- термінал поштової системи RS- Maіl;

- Інтернет-Клієнт для юридичних осіб.

У теоретичну основу комплексу ІnterBank закладені наступні принципи.

1.Склад електронних послуг, надаваних банком, має тенденцію розширюватися. У банках постійно виникає необхідність реалізації рішення, що дозволить додавати нові види послуг згодом, як тільки банку треба буде їх використовувати. Впроваджувати послуги важливо без істотної перебу-дови живого й функціонуючого комплексу, не перериваючи його роботу, і з мінімальними витратами, у тому числі й за невисокою ціною. Склад майбутніх послуг розроблювачеві заздалегідь невідомий, але при грамотній реалізації основи комплексу це відніме мінімум часу й засобів.

2.Технологія виконання електронної банківської послуги повинна враховувати розходження між клієнтами Банк повинен пропонувати кожному клієнтові найбільш вигідний режим обслуговування. Може бути обраний найбільш кращий варіант - Інтернет- Клієнт; немає довіри до ступеня захищеності відкритих мереж - є класичний Банк- Клієнт; взагалі немає комп'ютера - є телефон. Підходячи максимально гнучко до всіх потенційних клієнтів, банк значно розширює клієнтську базу.

3.Електронні засоби реалізації однієї й тої ж банківської послуги можуть бути різними. Якщо в банку відкрито рахунок, то передбачаються можливості виконання операцій по ньому різними способами. Наприклад, документи оформлюються за допомогою програми "Клієнт банку", а поточ-ний залишок виводиться по телефоні. При наявності ноутбука з модемом використовується Інтернет-Клієнт. Необхідно передбачати декілька різних каналів надання конкретної послуги, що закріплюється в рамках єдиного договору клієнта з банком, у якому обмовляється перелік доступних каналів.

4.Технологія дистанційного виконання різноманітних банківських послуг має свою специфіку. Оскільки обсяг послуг і число способів для їх реалізації неухильно ростуть, необхідно уніфікувати в рамках програмного комплексу загальні технологічні операції. У противному випадку можна легко загрузнути в багаторазових реалізаціях того самого або упустити особливості виконання послуги тим або іншому електронному способу. Пояснимо це на прикладі. Клієнт може одержати виписку по рахунку декількома способами - за допомогою традиційної системи "Клієнт-банк", за допомогою факсимільного зв'язка або через Інтернет. Але в основі всього цього різноманіття буде лежати той самий реальний документ - банківська виписка з рахунку клієнта, алгоритм побудови якого буде єдиним. А от надання виписки (рівень подання) буде для всіх трьох випадків різним. Правильне проектування й концептуальне пророблення комплексу техноло-гічних операцій - це саме те, що допомагає вирішити подібні проблеми.

5.Технології дистанційних банківських послуг, що стосуються застосування засобів криптографії й інтеграції із прикладним програмним забезпеченням, повинні бути відкритими як для банку, так і для його клієнтів, але в той же час забезпечувати необхідний захист інформації. Немає потреби доводити, що успіх системи, що реалізує прогресивну концепцію, багато в чому залежить від ступеня її відкритості, а також від можливостей інтеграції з іншими програмними продуктами, зокрема :

- автоматизованою банківською системою;

- автоматизованою системою клієнта банку;

- засобами комунікації (електронною поштою, телефонією, мережними засобами);

- засобами криптографічного захисту (ЗКЗ) і електронного цифрового підпису (ЕЦП).

Іншим прикладом дистанційного банківського обслуговування клієнтів є система ТЕЛЕІНФО. Це багатоканальна інформаційна система вилученого доступу, що дозволяє власникам банківських карт і рахунків, відкритих у банку, цілодобово, у будь-який день і з будь-якої крапки миру одержувати актуальну інформацію про свої банківські карти й рахунки. Можливі оповіщення, які клієнт може одержувати через обрані їм канали відомості по авторизації карти, руху коштів карткового рахунку, наближенні витікання терміну дії карти, овердрафту (негативний залишок). Розмаїтість форм дистанційного обслуговування клієнтів у банках, їх реалізація в практику показані на системах " Клієнт-Банк", "Телебанк", Teclіent.

Система " Клієнт-Банк" виконує електронні розрахунки по каналах зв'язку, забезпечуючи розрахункове й депозитарне обслуговування, використовує стандартні форми платіжних і інших документів.

Система Телебанк реалізує віддалене банківське обслуговування, дозволяє управляти своїми банківськими рахунками цілодобово через мережу Інтернет. Використовуючи цю систему, клієнт може в режимі on- lіne купувати й продавати валюту, робити переводи в любій валюті, розміщати депозити, поповнювати банківські карти, сплачувати комунальні послуги, мобільий зв'язок, доступ в Інтернет, міжміські й міжнародні пере-говори. Можна дізнаватися залишків, одержувати виписки по рахунках і т.д.

Система Teclіent являє собою клієнтський інформаційно-торговельний термінал і призначена для зв'язку із серверною частиною біржової системи, виставляння заявок і здійснення угод у біржовому (позабіржовому) торгі-вельному просторі в рамках установлених лімітів по коштах і фінансовим (нефінансовим) інструментам через мережу Інтернет. Обмін даними відбувається шляхом формування потоку запитів і прийому інформації зі схеми "Клієнт-Сервер". Крім того, програмний комплекс дозволяє відслід-кувати стан поточних заявок, зміну виставлених лімітів при здійсненні угод у ході торговельної сесії, контролювати з'єднання й час обслуговування клієнтських запитів. Є можливість одночасної роботи з декількома ринками.

Інвестиції, зроблені в інформаційні технології, зберігають темп при рості складності останніх, підвищують інтелектуальну цінність працівників. Озброїти працівників сучасними цифровими засобами, доступом до Інтернету - значить полегшити рішення професійних задач, контакти із клієнтами. Роль Інтернету для України усе більше буде зрушуватися убік Інтернет- рішень, які створюють віртуальну інфраструктуру для ведення бізнесу, у тому числі й електронного. Інтернет підвищує запити клієнтів, зміцнює взаємодію з ними, поліпшує їх обслуговування, знижує вартість електронних операцій і т.д. Бурхливий ріст електронної комерції, електронних банківських послуг завойовує ринки, клієнтів, а це зажадає високої активності інноваційних процесів.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

НФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В ЕКОНОМІЦІ

ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В ЕКОНОМІЦІ... Навчальний посібник Частина...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Інноваційні процеси в банках

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Харків - 2009
  УДК 004:33(075.8)   Рецензенти: 1. Тимофеєв В.М., завідувач кафедри „Економічного аналізу і аудита”, доктор економічних наук, професор, ХНТУ

Організація фінансового менеджменту в умовах ринку
У ринковій економіці управління фінансами є однієї з основних і пріоритетних задач, що стоїть перед будь-яким підприємством незалежно від форми організації, сфери й масштабів його діяльності. Пріор

Характеристика цілей і функціональних задач фінансового менеджменту
Цілі фінансового менеджменту в умовах ринку можуть бути досить різноманітними. У кожному конкретному випадку вони залежать від страте-гічних і тактичних задач, реалізуємих на підприємстві. Поза зал

Інформаційне забезпечення фінансового менеджменту
Ефективне рішення задач фінансового менеджменту вимагає використання адекватних інформаційних ресурсів, які по джерелах формування і відношенню до керованого об'єкта можуть бути розділені на внутрі

Програмне забезпечення фінансових рішень
Однієї з найважливіших проблем при розробці інформаційних технологій у фінансовому менеджменті є вибір відповідних програмних продуктів. При цьому різноманіття задач фінансового менеджменту обумовл

Технологія рішення задач фінансового менеджменту в умовах АІТ
Технологія рішення задач фінансового менеджменту в умовах АІТ у загальному випадку включає виконання наступних процедур: - збір і підготовку інформації; - обробку, накопичення й з

Тести до розд. 8
1. Якими з перерахованих критеріїв варто керуватися в першу чергу при виборі технічних засобів реалізації інформаційних технологій фінансового менеджменту? а) вартістю технічних засобів;

Сучасний етап розвитку банківської системи
Першим і найважливішим фактором серед складового процесу організації, оснащення, функціонування й розвитку ІТ у банківських систе-мах є тісна взаємодія з бізнесом, зв'язок зі стратегією інновацій к

Автоматизація банківської діяльності
Використання сучасних інформаційних технологій кардинально впливає й змінює бізнес-процеси в банках, виводячи їх на принципово інший рівень. Банківські технології нерозривно пов'язані з інформаційн

Проблеми інформаційного забезпечення в банківській діяльності
Здійснюючи обробку основного обсягу інформації інтегрована автоматизована банківська система (АБС) є технологічною базою сучасного банку. Інтегрованій АБС властиві взаємозв'язок всіх інформаційних

Концепція банківської інформаційної системи
Банківську систему України започатковано в березні 1991 р. після прийняття Верховною Радою України Закону України «Про банки і банків-ську діяльність». Цей Закон став правовою підставою для створен

Особливості організації інформаційного забезпечення НБУ
Організація інформаційного забезпечення НБУ визначається складом керованих об'єктів предметної області, задач, даних і сукупністю інформаційних потреб користувачів НБУ. Згідно із визначенням інформ

Телекомунікаційні системи Національного банку України
У Національному банку України телекомунікаційні технології визнано як програмно-технічний і організаційно-технологічний комплекс, що надає багатофункціональні послуги з передачі інформації. За думк

Розрахунків в Україні
Система електронних платежів (СЕП) - державна платіжна система, що виконує міжбанківські розрахунки, заснована на безпаперовій технології розрахунків і передачі електронних повідомлень засобами еле

НБУ - користувач світової міжбанківської телекомунікаційної системи S.W.I.F.T.
Відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність» на Національний банк України покладаються функції удосконалення операцій в іноземній валюті. Для забезпечення організації та прискор

Автоматизація банківської звітності
Перехід України до ринкової економіки та її інтеграція в світові орга-нізації вимагають послідовного реформування банківського обліку та звіт-ності відповідно до міжнародних стандартів. За рекоменд

Автоматизована система управління Національним банком України
Під автоматизованою системою управління Національним банком розуміється сукупність функціональних і забезпечуючих підсистем, що автоматизують функції управління НБУ. Структуру НБУ створено за принц

Контрольні запитання
1. Яка роль інформаційних технологій у розвитку банківської системи Україні? 2. Перелічите функції, виконувані банківською системою. 3. Назвіть найбільш важливі фактори, що визнач

Тести к розд. 9
  1. Удосконалювання банківської справи пов'язане з розвитком: а) економіки країни; б) інформаційних технологій; в) інформатизації суспільства. 2.

Обґрунтування необхідності автоматизації завдань страхової справи
Автоматизація задач страхової справи в першу чергу залежить від зміни форм взаємодії машини і користувача. На початковому етапі використання ЕОМ переважно вирішувалися задачі, що формували дані про

Вимоги до створення інформаційних систем страхування.
Автоматизація задач страхової справи в першу чергу залежить від зміни форм взаємодії машини і користувача. На початковому етапі використання ЕОМ переважно вирішувалися задачі, що формували дані про

Контрольні запитання
1. Дайте визначення, що таке система "Страхування". 2. Яким образом страхування впливає на економіку? 3. Назвіть основні функції страхування. 4. На які види дія

Тести к розд. 10
1. Використання обчислювальних систем в страховій діяльності забезпечує _________________ роботи за рахунок скорочення термінів обробки інформації, збільшення аналітичних можливостей, що відбиваєть

Автоматизовані інформаційні системи і технології в маркетингу
В умовах функціонування ринку покупців маркетинг організації може розглядатися як складна система, що реалізує комплекс заходів щодо задово-лення попиту споживачів на продукцію й послуги за допомог

Задачі автоматизованої інформаційної технології маркетингу
Бурхливе впровадження інформаційних технологій у фінансову сферу економіки й різноманіття програмних продуктів, пропонованих на ринку інформаційно-технічних виробів призначені для рішення задач обл

Задачі автоматизованої інформаційної технології маркетингу
Бурхливе впровадження інформаційних технологій у фінансову сферу економіки й різноманіття програмних продуктів, пропонованих на ринку інформаційно-технічних виробів призначені для рішення задач обл

Порядок виконання постановок задач маркетингу
Декомпозиція АІС на окремі відносно відособлені з погляду практичних додатків частини дозволяє здійснити модульний принцип побудови АІТ. При цьому одиничний структурно-функціональний елемент АІС ро

План постановки задачі
Організаційно-економічна сутність задачі: - найменування задачі; - ціль рішення; - призначення (для яких об'єктів підрозділів і користувачів призначена);

Інформаційні потреби служби маркетингу на підприємстві
Інформаційні потреби маркетингових служб складаються з первинної й вторинної інформації. Первинна інформація з'являється безпосередньо в результаті взаємодії виробників товару зі споживачами, покуп

Склад і організація внугримашинного інформаційного забезпечення задач маркетингу
Інформація, необхідна для організації збуту продукції, має ключове значення, тому що будь-яка діяльність в системі управління матеріальними ресурсами ґрунтується на знанні конкретної ситуації, що з

Бази даних, що використовуються при вирішенні задач маркетингу
Бази даних як вихідний матеріал для надання практично всіх інших видів інформаційних послуг, утворюють основу сучасного інформаційного ринку. На основі баз даних можна вести обслуговування споживач

Поняття, цілі і задачі технологічного забезпечення
Оснащення обчислювальною технікою всіх галузей людської діяльності гостро порушує питання про технологічне забезпечення інформаційних систем. Не є виключенням і інформаційні системи маркетингу, що

Технічне забезпечення АІТ рішення задач збутової діяльності
Технічне забезпечення АІТ маркетингової діяльності-сукупність комп-лексу технічних засобів (КТЗ), методичних матеріалів по його створенню й функціонуванню й персоналу, що здійснює монтаж, налагодже

Збутовою діяльністю
Структурна система управління збутом складається з набору мікропроцесорних пристроїв і програмного забезпечення, зв'язки між якими відбивають специфіку об'єкта керування. Програмне забе

Технологія рішення аналітичних і прогнозних задач маркетингу
У маркетинговій діяльності важливе місце займають задачі аналітичного й прогнозного характеру, рішення яких пов’язане з великими часовими, трудовими витратами, а головне - вимагають участі висококв

Задачі маркетингу
Система маркетингу припускає рішення великої кількості задач, що нерідко суперечать одна одній. Цим обумовлюється багатоцільовий характер маркетингового планування, в результаті чого виникає задача

Тести до розділу 11
1.Маркетингова інформаційна система може розглядатися як____________ інформаційна система (ЕІС). Вставте пропущене слово. 2 Технологічне забезпечення АІТ складається з підсистем:

Законодавчі та нормативні акти
1. Закон України «Про інформацію» від 2.10.1992 // Там само. - 1992. - № 48. 2. Закон України «Про концепцію Національної програми інформатизації» від 4.02.1998 // Там само. - 1998. - № 27

Літературні джерела
13. Зацеркляний М.М. Інформаційни системи і технології у финансово-кредитних установах [Текст]: навч. посібник / М.М. Зацеркляний,О.Ф.Мельников; К.: Видавничиї дім „Професіонал”. 2007.- 327.-ІSBN 9

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги