рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Задачі автоматизованої інформаційної технології маркетингу

Задачі автоматизованої інформаційної технології маркетингу - раздел Философия, НФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В ЕКОНОМІЦІ Бурхливе Впровадження Інформаційних Технологій У Фінансову Сферу Економіки Й ...

Бурхливе впровадження інформаційних технологій у фінансову сферу економіки й різноманіття програмних продуктів, пропонованих на ринку інформаційно-технічних виробів призначені для рішення задач обліково-статистичного характеру. З цими задачами логічно й информационно тісно зв'язані маркетингові задачі, що становлять основу інфраструктури керу-вання виробничо-збутовою діяльністю на сучасному етапі. З огляду на ріст конкуренції, можна передбачати, що їх рішення буде все більше актуальним. Більш того, в умовах ринку єдино можливою концепцією керування є марке-тинг, найважливіші функції якого - дослідження, організація й планування.

У той же час готових повних систем автоматизованого маркетингу на українському інформаційному ринку знайти практично неможливо. Така спрямованість ринкової пропозиції, що віддає перевагу фінансово-бухгалтерському комплексу, обумовлена не тільки важливістю рішення бухгалтерських завдань на підприємствах і в комерційних структурах, але й суб'єктивно психологічними причинами.

Автоматизована система маркетингу може розглядатися як упорядкована (по призначенню) сукупність програмних модулів і інформа-ційних наборів даних, що допомагає в ході прийняття маркетингових рішень керуючим персоналом фірми або організації. Як і будь-яка інформаційно пораждуюча система, вона містить у собі ряд стандартних підсистем, таких, як технічна, інформаційна, інструментально-системна, проблемно-орієнтована програмна, документально-описова, прогнозно-статистична, підсистема управління персоналом. Кожна підсистема несе своє навантаження, має специфічну функціональну спрямованість.

У сукупності вони призначені в першу чергу для оптимального узгодження множини цілей, які ставляться різними підрозділами економіко-виробничої структури або окремого підприємства, залежно від того рівня, на якому вирішуються маркетингові задачі. Напрямок, зміст і можливості впровадження прийомів і методів автоматизації насамперед залежать від організації маркетингової роботи на підприємстві, вибору структури керування маркетингом, розподілу задач і обов'язків зайнятого в цій сфері персоналу. При цьому служба маркетингу поставляє іншим підрозділам підприємства інформацію аналітичного й рекомендаційного характеру, на якій базується прийняття рішень із питань асортиментної, технологічної, науково-технічної й фінансової політики підприємства.

В основі прийняття маркетингових рішень лежать вимоги ринку. Ясно, що при такій постановці роботи багаторазово зростає роль статистичних підпрограм. Вони носять універсальний характер і можуть бути успішно використані незалежно від типу маркетингу, будь то маркетинг продукції інженерного і виробничо-технічного призначення, споживчого товару або послуг. Інформаційна система маркетингу є частиною системи керування мікроекономічним об'єктом і повинна забезпечувати поетапне проведення маркетингових досліджень, починаючи від збору й реєстрації даних і закінчуючи процесом їх аналізу й виробленням рекомендацій.

Всі види досліджень можна підрозділити на ринкові й кон'юнктурні. Основні напрямки ринкових досліджень показано на рис.11.2. До кон'юнктурних досліджень відносяться:

- вивчення можливостей проведення експортно-імпортних операцій;

- планування обсягу й структури продукції;

- аналіз витрат на реалізацію продукції; облік валютних курсів.

Виходячи з потреб маркетологів, що виникають у ході проведення досліджень, будується автоматизована інформаційна технологія маркетингу. Послідовність рішення й склад задач у значній мірі залежать від предметної області, у якій доводиться працювати маркетологам, і навіть від конкретного набору товарів (послуг), що просуваються на ринку. Можна виділити загальний склад задач автоматизованої системи маркетингу, самого поняття "маркетинг" як філософії бізнесу, що ставить у главу кута потреби ринку. Звідси й основний перелік задач: прогнозування купівельного попиту, ціноутворення, оптимізація асортименту товарів, вибір раціональних способів їх просування й доставки, аналіз зовнішнього середовища.

Системний підхід до управління виробництвом і реалізації продукції сьогодні неможливо застосувати без використання організаційно-економічних принципів і ефективних технологій маркетингу, що припускає побудову динамічної моделі попиту й ціноутворення на мікроекономічному рівні. Відомо, що в середньому 40% працюючого населення в розвинених країнах зайнято в сфері маркетингу. У той же час можна констатувати, що в нашій країні, особливо в периферійних містах і сільській місцевості, методи вивчення мікропопиту не знайшли достатнього поширення ні в практиці комерційних банків, ні в діяльності промислових і навіть торговельних фірм. Аналіз практики й дослідницьких робіт, присвячених проблемам моделювання попиту, показує, що основна маса досліджень проводилася на обласному, або загальноукраїнському рівнях. Разом з тим розвиток малого й середнього бізнесу гальмується через відсутності економіко-математичних розробок і комп'ютеризованих технологій для рішення практичних задач

маркетингу на мікроекономічному рівні. У цьому зв'язку актуальною є розробка методології мікроекономічного наскрізного маркет-моделювання (МЭСММ), покликаного зв'язати інформаційно-фінансовий і товарний ринки в рамках єдиної організаційно-економічної системи, яким може бути, зокрема , фінансово-промислова група.

Відповідні економіко-математичні моделі базуються на положеннях теорії графів, кластерного аналізу, теорії оптимального управління й охоплюють основні стадії життєвого циклу товару: від ринкових досліджень і промислового впровадження інновації до рішення проблеми вибору каналів збуту й набору супутніх сервісних послуг. Зокрема, як товар може розгляда-тися й банківська послуга. Таким чином, у системі здійснюється єдиний підхід до рішення задач банківського й товарного маркетингу, що дозволяє говорити про технологію наскрізного маркет- моделювання, що включає всі послідовні стадії процесу маркетингової діяльності господарюючого суб'єкта.

Так, відносно банківської складової комп'ютерної реалізації цих моделей до неї відносяться наступні задачі "Автоматизованої системи банківського маркетингу":

- диверсифікованість продуктового ряду, оптимізація асортиментної стратегії за критеріями "максимальний прибуток -мінімальний ризик";

- філіальна стратегія й тактика банку;

- узгодження керування активними й пасивними операціями з урахуванням обмежень ліквідності, платоспроможності й інших нормативів;

- управління кредитним портфелем;

- управління інвестиційним портфелем;

- моделювання й регулювання споживчого попиту на послуги банку;

- ціноутворення;

- оптимальний вибір засобів комунікації, "каналів збуту" банківських послуг, методів реклами;

- сегментація ринку (оптовий і роздрібного), вибір ефективної ніші, класифікація клієнтських рахунків;

- управління персоналом і структурними підрозділами банку на основі прогнозів рентабельності;

- аналіз зовнішнього середовища банку й рейтингование конкурентів, що обслуговуються й потенційних клієнтів;

- розробка технології впровадження інновацій (у тому числі трастовые операції, комплектування банківських послуг, програма "Керування особистими заощадженнями клієнта").

Наведена система вже сьогодні активно впроваджується в практику банківської діяльності багатьох українських банків. Для її реалізації були розроблені:

- метод балансування графа зв'язків факторних ознак;

- алгоритми рішення задачі целочисленного програмування для визначення оптимального оперативного плану;

- евристичний алгоритм автоматичної класифікації множини товарів з метою поділу й вибору каналів збуту;

- комплексний метод прогнозування попиту, що синтезує приватні прогнози на коротко- і середньострокову перспективу;

- пошуковий адаптивний алгоритм екстремального регулювання попиту в умовах зміни ринкового середовища з вибором ціни як управляючого параметру.

Особливістю розроблених моделей є їх здатність до адаптації залежно від зміни інформаційного тла. Алгоритми не пред'являють високих вимог до обсягу апріорної інформації. Безперервне спостереження за станом товарних і фінансових ринків дозволяє оперативно реагувати на них. Базові принципи економіко-математичного моделювання інваріантні щодо товару, що й дозволяє поширити їх і говорити про методи наскрізного моделювання, незалежно від характеру досліджуваного ринку.

Таким чином, створення автоматизованої системи наскрізного маркет- моделювання, мабуть, вигідно й комерційному банку, і його клієнтам - юридичним особам, оскільки дозволяє уникнути зайвих витрат на виробництво нікому не потрібної продукції, призначати на товари й послуги ефективні ціни, упорядковувати й будувати найбільше доцільно ринкову діяльність господарюючого суб'єкта. При цьому може бути підвищена конку-рентоспроможність системи "банк-клієнт" як єдиного цілого за рахунок оптимального погодженого управління, поліпшення показників стійкості всієї економічної системи конкретного територіального регіону за рахунок інформаційної поінформованості й уравнивания шансів суб'єктів ринку.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

НФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В ЕКОНОМІЦІ

ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В ЕКОНОМІЦІ... Навчальний посібник Частина...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Задачі автоматизованої інформаційної технології маркетингу

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Харків - 2009
  УДК 004:33(075.8)   Рецензенти: 1. Тимофеєв В.М., завідувач кафедри „Економічного аналізу і аудита”, доктор економічних наук, професор, ХНТУ

Організація фінансового менеджменту в умовах ринку
У ринковій економіці управління фінансами є однієї з основних і пріоритетних задач, що стоїть перед будь-яким підприємством незалежно від форми організації, сфери й масштабів його діяльності. Пріор

Характеристика цілей і функціональних задач фінансового менеджменту
Цілі фінансового менеджменту в умовах ринку можуть бути досить різноманітними. У кожному конкретному випадку вони залежать від страте-гічних і тактичних задач, реалізуємих на підприємстві. Поза зал

Інформаційне забезпечення фінансового менеджменту
Ефективне рішення задач фінансового менеджменту вимагає використання адекватних інформаційних ресурсів, які по джерелах формування і відношенню до керованого об'єкта можуть бути розділені на внутрі

Програмне забезпечення фінансових рішень
Однієї з найважливіших проблем при розробці інформаційних технологій у фінансовому менеджменті є вибір відповідних програмних продуктів. При цьому різноманіття задач фінансового менеджменту обумовл

Технологія рішення задач фінансового менеджменту в умовах АІТ
Технологія рішення задач фінансового менеджменту в умовах АІТ у загальному випадку включає виконання наступних процедур: - збір і підготовку інформації; - обробку, накопичення й з

Тести до розд. 8
1. Якими з перерахованих критеріїв варто керуватися в першу чергу при виборі технічних засобів реалізації інформаційних технологій фінансового менеджменту? а) вартістю технічних засобів;

Сучасний етап розвитку банківської системи
Першим і найважливішим фактором серед складового процесу організації, оснащення, функціонування й розвитку ІТ у банківських систе-мах є тісна взаємодія з бізнесом, зв'язок зі стратегією інновацій к

Автоматизація банківської діяльності
Використання сучасних інформаційних технологій кардинально впливає й змінює бізнес-процеси в банках, виводячи їх на принципово інший рівень. Банківські технології нерозривно пов'язані з інформаційн

Проблеми інформаційного забезпечення в банківській діяльності
Здійснюючи обробку основного обсягу інформації інтегрована автоматизована банківська система (АБС) є технологічною базою сучасного банку. Інтегрованій АБС властиві взаємозв'язок всіх інформаційних

Інноваційні процеси в банках
Інноваційні процеси в сфері банківської діяльності пов'язані з доцільністю нових пропозицій і одержанням від них вигоди для господарю-ючих суб'єктів. Раціональність є реальним двигуном іннов

Концепція банківської інформаційної системи
Банківську систему України започатковано в березні 1991 р. після прийняття Верховною Радою України Закону України «Про банки і банків-ську діяльність». Цей Закон став правовою підставою для створен

Особливості організації інформаційного забезпечення НБУ
Організація інформаційного забезпечення НБУ визначається складом керованих об'єктів предметної області, задач, даних і сукупністю інформаційних потреб користувачів НБУ. Згідно із визначенням інформ

Телекомунікаційні системи Національного банку України
У Національному банку України телекомунікаційні технології визнано як програмно-технічний і організаційно-технологічний комплекс, що надає багатофункціональні послуги з передачі інформації. За думк

Розрахунків в Україні
Система електронних платежів (СЕП) - державна платіжна система, що виконує міжбанківські розрахунки, заснована на безпаперовій технології розрахунків і передачі електронних повідомлень засобами еле

НБУ - користувач світової міжбанківської телекомунікаційної системи S.W.I.F.T.
Відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність» на Національний банк України покладаються функції удосконалення операцій в іноземній валюті. Для забезпечення організації та прискор

Автоматизація банківської звітності
Перехід України до ринкової економіки та її інтеграція в світові орга-нізації вимагають послідовного реформування банківського обліку та звіт-ності відповідно до міжнародних стандартів. За рекоменд

Автоматизована система управління Національним банком України
Під автоматизованою системою управління Національним банком розуміється сукупність функціональних і забезпечуючих підсистем, що автоматизують функції управління НБУ. Структуру НБУ створено за принц

Контрольні запитання
1. Яка роль інформаційних технологій у розвитку банківської системи Україні? 2. Перелічите функції, виконувані банківською системою. 3. Назвіть найбільш важливі фактори, що визнач

Тести к розд. 9
  1. Удосконалювання банківської справи пов'язане з розвитком: а) економіки країни; б) інформаційних технологій; в) інформатизації суспільства. 2.

Обґрунтування необхідності автоматизації завдань страхової справи
Автоматизація задач страхової справи в першу чергу залежить від зміни форм взаємодії машини і користувача. На початковому етапі використання ЕОМ переважно вирішувалися задачі, що формували дані про

Вимоги до створення інформаційних систем страхування.
Автоматизація задач страхової справи в першу чергу залежить від зміни форм взаємодії машини і користувача. На початковому етапі використання ЕОМ переважно вирішувалися задачі, що формували дані про

Контрольні запитання
1. Дайте визначення, що таке система "Страхування". 2. Яким образом страхування впливає на економіку? 3. Назвіть основні функції страхування. 4. На які види дія

Тести к розд. 10
1. Використання обчислювальних систем в страховій діяльності забезпечує _________________ роботи за рахунок скорочення термінів обробки інформації, збільшення аналітичних можливостей, що відбиваєть

Автоматизовані інформаційні системи і технології в маркетингу
В умовах функціонування ринку покупців маркетинг організації може розглядатися як складна система, що реалізує комплекс заходів щодо задово-лення попиту споживачів на продукцію й послуги за допомог

Задачі автоматизованої інформаційної технології маркетингу
Бурхливе впровадження інформаційних технологій у фінансову сферу економіки й різноманіття програмних продуктів, пропонованих на ринку інформаційно-технічних виробів призначені для рішення задач обл

Порядок виконання постановок задач маркетингу
Декомпозиція АІС на окремі відносно відособлені з погляду практичних додатків частини дозволяє здійснити модульний принцип побудови АІТ. При цьому одиничний структурно-функціональний елемент АІС ро

План постановки задачі
Організаційно-економічна сутність задачі: - найменування задачі; - ціль рішення; - призначення (для яких об'єктів підрозділів і користувачів призначена);

Інформаційні потреби служби маркетингу на підприємстві
Інформаційні потреби маркетингових служб складаються з первинної й вторинної інформації. Первинна інформація з'являється безпосередньо в результаті взаємодії виробників товару зі споживачами, покуп

Склад і організація внугримашинного інформаційного забезпечення задач маркетингу
Інформація, необхідна для організації збуту продукції, має ключове значення, тому що будь-яка діяльність в системі управління матеріальними ресурсами ґрунтується на знанні конкретної ситуації, що з

Бази даних, що використовуються при вирішенні задач маркетингу
Бази даних як вихідний матеріал для надання практично всіх інших видів інформаційних послуг, утворюють основу сучасного інформаційного ринку. На основі баз даних можна вести обслуговування споживач

Поняття, цілі і задачі технологічного забезпечення
Оснащення обчислювальною технікою всіх галузей людської діяльності гостро порушує питання про технологічне забезпечення інформаційних систем. Не є виключенням і інформаційні системи маркетингу, що

Технічне забезпечення АІТ рішення задач збутової діяльності
Технічне забезпечення АІТ маркетингової діяльності-сукупність комп-лексу технічних засобів (КТЗ), методичних матеріалів по його створенню й функціонуванню й персоналу, що здійснює монтаж, налагодже

Збутовою діяльністю
Структурна система управління збутом складається з набору мікропроцесорних пристроїв і програмного забезпечення, зв'язки між якими відбивають специфіку об'єкта керування. Програмне забе

Технологія рішення аналітичних і прогнозних задач маркетингу
У маркетинговій діяльності важливе місце займають задачі аналітичного й прогнозного характеру, рішення яких пов’язане з великими часовими, трудовими витратами, а головне - вимагають участі висококв

Задачі маркетингу
Система маркетингу припускає рішення великої кількості задач, що нерідко суперечать одна одній. Цим обумовлюється багатоцільовий характер маркетингового планування, в результаті чого виникає задача

Тести до розділу 11
1.Маркетингова інформаційна система може розглядатися як____________ інформаційна система (ЕІС). Вставте пропущене слово. 2 Технологічне забезпечення АІТ складається з підсистем:

Законодавчі та нормативні акти
1. Закон України «Про інформацію» від 2.10.1992 // Там само. - 1992. - № 48. 2. Закон України «Про концепцію Національної програми інформатизації» від 4.02.1998 // Там само. - 1998. - № 27

Літературні джерела
13. Зацеркляний М.М. Інформаційни системи і технології у финансово-кредитних установах [Текст]: навч. посібник / М.М. Зацеркляний,О.Ф.Мельников; К.: Видавничиї дім „Професіонал”. 2007.- 327.-ІSBN 9

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги