рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Збутовою діяльністю

Збутовою діяльністю - раздел Философия, НФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В ЕКОНОМІЦІ Структурна Система Управління Збутом Складається З Набору Мікропроцесорних Пр...

Структурна система управління збутом складається з набору мікропроцесорних пристроїв і програмного забезпечення, зв'язки між якими відбивають специфіку об'єкта керування.

Програмне забезпечення АІТ - сукупність програм регулярного застосу-вання, описів і інструкцій з їх використання, призначених для технічної екс-плуатації автономних ЕОМ, АРМ обчислювальних систем і мереж, а також участь фахівців- програмістів у створенні й супроводі програмних продуктів.

Основним програмним забезпеченням у збутовій діяльності є програми, які при обробці комерційної інформації дозволяють вирішувати основні задачі по управлінню товарними запасами, організації руху товарів, контролю за витратами обігу, вибору каналів і методів збуту, аналізу, плануванню й контролю за товарообігом, по організації сервісу, визначенню оптимальної ціни товару й т.д.

Всі програмні модулі, використовувані в збутовій діяльності, информационно зв'язані з автоматизованим банком даних і між собою і мають функціональну самостійність.

Робота із програмним забезпеченням, використовуваним у підсистемі, організується в діалоговому режимі і створює умови для обробки комерційної інформації в режимі реального часу. Це дозволяє організувати звертання до інформаційної підсистеми із запитом про стан об'єкта керування в будь-який момент часу й одержувати оперативну інформацію про рух товарів, товарні запаси, стані товарно-грошових потоків і періодичній звітності, вироблюваною системою.

До програмного забезпечення пред'являються вимоги високої надійності, ефективного використання ресурсів ЕОМ, структурності, модульности, ефективності по витратах, дружності стосовно користувачів і т.д.

Програмне забезпечення (ПЗ) АІТ збутовій діяльності забезпечує погоджену роботу всіх пристроїв ПЕОМ і їх взаємодію з користувачем. У складі програмного забезпечення виділяють загальне і прикладне програмне забезпечення. Структура програмного забезпечення наведена на рис. 11.6.

Рисунок 11.6 - Класифікація програмного забезпечення АІТ маркетингу.

У якості загального програмного забезпечення використовуються різні операційні системи для локальних ПЕОМ і операційні системи локальних обчислювальних мереж. Головне призначення загального ПЗ - запуск прикладних програм і управління процесом їх виконання.

Найбільше розповсюдження для локальних ПЕОМ одержали операційні системи MS DOS фірми Mіcrosoft різних версій. Використовуються також програми Unіx, OS/2 і ін. Останнім часом широке поширення одержало інтегроване операційне середовище, що містить як операційну систему, так і операційну оболонку - Wіndows ХР.

Для локальних обчислювальних мереж використовуються операційні системи NetWare (Novell), Wіndows NT, Unіx і ін., які організують роботу ПЕОМ, підключених до ЛВМ.

Спеціальне програмне забезпечення АРМ звичайно складається з унікальних програм і функціональних пакетів прикладних програм. Саме від функціонального ПЗ залежить конкретна спеціалізація АРМ. З огляду на те, що спеціальне ПЗ визначає область застосування АРМ і склад розв'язуваних користувачем задач, воно створюється на основі інструментальних програмних засобів діалогових систем, орієнтованих на рішення задач обробки інформації зі схожими особливостями.

ПЗ АРМ повинне мати властивості адаптивності й настроюваності на конкретне застосування відповідно до вимог користувача.

Базовими прикладними програмними засобами при створенні АРМ для організації збутової діяльності є профамні засоби для підготовки текстів, табличних документів, програмні засоби для автоматизації робіт зі створення й ведення баз даних, пошуку необхідних відомостей для підготовки різних документів, бухгалтерські програми, спеціалізовані програми по обробці комерційної інформації. Велике поширення одержали інтегровані пакети прикладних програм, у складі яких є текстовий редактор, табличний процесор, СУБД, а також конкретний командний файл настроювання ПЗ на конкретний вид (режим) обробки інформації. Це дозволяє організувати роботу користувача на АРМ у збутовій діяльності в діалоговому режимі з максимальним урахуванням його професійних вимог, що забезпечує цілісну обробку комерційної інформації.

Збутова діяльність на підприємстві, у фірмі інтегрується з іншими функціональними задачами керування матеріальними ресурсами, що знаходить висвітлення в складі програмного забезпечення. Великий вплив на цей процес роблять і закордонні програмні розробки, у яких є присутнім злиття задач маркетингу й збуту продукції із задачами фінансового аналізу, бухгалтерського обліку й ін.

Багато задач збутової діяльності підприємства інтегровані в пакети програм бухгалтерського обліку. На українському ринку вони представлені в різних варіантах: від самих найпростіших, здатних виконувати мінімальний набір операцій, використовуваних у невеликих фірмах, до складних, включаючих розгалужений, здійснюючий розширений комплекс операцій із глибокою аналітикою. До бухгалтерських пакетів прикладних програм, що враховують функції збуту підприємства, можна віднести такі програмні продукти фірм:

- "1С" (програма "ПРОД");

- " Інтелект-Сервіс" (програми "Бембі +" для малих підприємств і "БЕСТ" - комплексна інтегрована версія для автоматизації бухгалтерської, фінансово-економічної й комерційно-виробничої діяльності середніх підприємств різного профілю);

- "Плюс/Мікро ЛТД" (програма "Лука З" - збут і закупівлі, угоди купівлі- продажу, контроль за рухом товарів і запасів);

- "Омега" (програма "Trade House" по обліку торговельних операцій);

- "Новий Атлант" (програма " Бізнес-Меркурій" - інтегрована система керування товарообігом для торгуючих організацій, програма "Бізнес-Аналіз" для аналізу фінансового стану й комерційної діяльності підприємств);

- " Софт-Майстер" (програма "Комерсант СМ" - комплексна автоматизація торговельної діяльності, рух товарів, облік платежів, взаєморозрахунків, виконання договорів, контроль за працівниками, за рухом готівки, зміною обсягів продажів і одержанням прибутку, одержанням форм бухгалтерської звітності й т.д.).

У багатьох існуючих програмах автоматизують задачі по обліку замовлень клієнтів і контролю за ходом їх виконання.

Ці операції являють собою найважливішу ланку всього ланцюжка заходів щодо збуту продукції. Автоматизація подібних операцій підвищує надійність циркулюючих у системі даних, одночасно підвищуючи продуктивність у підсистемі збутової діяльності.

Обробка інформації, пов'язаної із замовленнями клієнтів, будується на даних п'яти основних розділів баз даних АБД підприємства або фірми:

- клієнти й умови платежу;

- стан запасів і поточне постачання;

- портфель замовлень;

- ціни виробів і інформація про перевезення;

- дані про попередні замовлення.

З моменту реєстрації замовлення на терміналі інформація автоматично передається й ранжується. Потім виконуються спеціальні операції по обробці даних, що відповідають операціям реалізації продукції, проведення яких необхідно підприємству для обліку й виконання вимог клієнтів.

У всіх программных засобах по обробці даних для організації збутової діяльності є інформаційні зв'язки між окремими підсистемами, комплексами задач і окремих задач. Наприклад, відомості про надходження товарів, товарних запасах у бухгалтерському обліку формуються в сальдових і оборотних відомостях, регістрах по рах. 41 і рах. 60. Між цими обліковими регістрами в рамках підсистеми "Бухгалтерський облік" існують внутрішні зв'язки. Одночасно шукані відомості використовуються й при обліку вико-нання договорів з постачальниками, а також при вибірці фондів. Тут спосте-рігаються зв'язки між підсистемами, тобто зовнішні інформаційні зв'язки.

Впровадження комп'ютерної інформаційної підсистеми збутової діяльності підприємства або фірми сприяє підвищенню оперативності контролю руху товарів на всіх його етапах, поліпшенню умов схоронності товарно-матеріальних цінностей, упорядкуванню внутрішнього документо-обігу, виключенню непродуктивних витрат управлінської праці. У рамках Арм- Фахівця зі збуту продукції весь інформаційний фонд підприємства функціонує у формі бази даних, бази знань і програмних засобів, які організовані в автоматизованому банку даних. Бази даних являють собою фактографічні дані про маркетингову діяльність. Інтелектуальною оболон-кою їх корисного прочитання є бази знань - методи й методика аналізу.

Програмні засоби утворюють інструмент автоматизованого виконання маркетингових задач для інформаційного обслуговування господарської діяльності. В цих умовах основним програмним засобом у підсистемі збутової діяльності є СУБД, що являють собою комплекс програм і язикових засобів, призначених для створення, ведення й використання баз даних, що містять всю необхідну комерційну інформацію про збутову діяльність підприємства або фірми.

СУБД виконує наступні функції:

- введення в базу нових файлів і записів;

- відновлення вмісту бази;

- видалення (знищення) непотрібних програм і даних;

- пошук інформації;

- видачу інформації на ПЕОМ або термінали користувачів;

- об'єднання й поділ файлів;

- копіювання й відновлення файлів;

- захист інформації від несанкціонованого доступу;

- усунення помилок у роботі;

- облік роботи користувачів і складання звітів і т.д.

Виходячи з функцій СУБД у збутовій діяльності, до них пред'являються наступні вимоги:

- використання мінімальних засобів, необхідних для створення бази;

- простота пошуку й відновлення вмісту бази даних;

- багаторазове використання користувачами однієї й тої ж інформації;

- швидкий доступ до потрібних відомостей;

- видача відомостей про інформацію, що втримується в базі;

- зменшення надмірності збереженої інформації;

- забезпечення вірогідності інформації;

- постійна готовність до роботи;

- захист інформації від несанкціонованого доступу й т.д.

У світі налічується кілька десятків СУБД для ПЕОМ. Однак у цьому різноманітті є загальні принципи побудови таких програм, організації їх функционування й можливості обробки даних. Серед зазначених пакетів відомі DBASE, DATAPLEX, FOXBASE, REFLEX, R:BASE, PARADOX, ORACLE, MS ACCESS і ін.

Різні пакети відрізняються як ідеологією побудови, так і своїми можливостями, але всім їм властива своя мова маніпулювання даними, орієнтована на роботу в режимі діалогу. Діалог може бути побудований у двох різновидах:

- командний режим, у якому користувач вводить потрібну йому команду, а система її негайно виконує;

- режим ASSІST, що є режимом роботи з меню, де користувачеві надається можливість вибору основних команд програми з меню.

Найбільше поширення на АРМ маркетологів одержали СУБД для роботи з базами даних в архітектурі " клієнт-сервер". Стосовно до систем баз даних архітектура "клієнт-сервер" актуальна головним чином тому, що забезпечує просте й відносно дещеве рішення проблеми колективного доступу до баз даних у локальній обчислювальній мережі. До певної міри системи баз даних, засновані на зазначеній архітектурі, є спрощеним наближенням до розподілених систем баз даних, не потребуючим рішення основного набору проблем розподілених баз даних.

Реальне поширення архітектури "клієнт-сервер" у маркетинговій діяльності стало можливим завдяки розвитку й широкому впровадженню в практику концепції відкритих корпоративних систем. Розвиток останніх відбувся за рахунок міжнародної й національної стандартизації апаратних і програмних інтерфейсів. Головною причиною розвитку концепції відкритих систем у маркетинговій діяльності з'явився повсюдний перехід до використання локальних обчислювальних мереж і ті проблеми комплексування апаратно-програмних засобів, які викликав цей перехід. В зв'язку з бурхливим розвитком технологій глобальних комунікацій відкриті системи здобувають ще більше значення й масштабність.

Головною перевагою відкритих систем, спрямованих убік користувачів- маркетологів, є незалежність від конкретного постачальника. Орієнтуючись на продукцію компаній, що дотримуються стандартів відкритих систем, маркетолог, що отримує будь-який продукт такої компанії, може продовжити нарощування потужності своєї системи, здобуваючи продукти будь-якої іншої компанії, що дотримує стандарти. Причому це стосується як програмних,так і апаратних засобів.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

НФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В ЕКОНОМІЦІ

ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В ЕКОНОМІЦІ... Навчальний посібник Частина...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Збутовою діяльністю

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Харків - 2009
  УДК 004:33(075.8)   Рецензенти: 1. Тимофеєв В.М., завідувач кафедри „Економічного аналізу і аудита”, доктор економічних наук, професор, ХНТУ

Організація фінансового менеджменту в умовах ринку
У ринковій економіці управління фінансами є однієї з основних і пріоритетних задач, що стоїть перед будь-яким підприємством незалежно від форми організації, сфери й масштабів його діяльності. Пріор

Характеристика цілей і функціональних задач фінансового менеджменту
Цілі фінансового менеджменту в умовах ринку можуть бути досить різноманітними. У кожному конкретному випадку вони залежать від страте-гічних і тактичних задач, реалізуємих на підприємстві. Поза зал

Інформаційне забезпечення фінансового менеджменту
Ефективне рішення задач фінансового менеджменту вимагає використання адекватних інформаційних ресурсів, які по джерелах формування і відношенню до керованого об'єкта можуть бути розділені на внутрі

Програмне забезпечення фінансових рішень
Однієї з найважливіших проблем при розробці інформаційних технологій у фінансовому менеджменті є вибір відповідних програмних продуктів. При цьому різноманіття задач фінансового менеджменту обумовл

Технологія рішення задач фінансового менеджменту в умовах АІТ
Технологія рішення задач фінансового менеджменту в умовах АІТ у загальному випадку включає виконання наступних процедур: - збір і підготовку інформації; - обробку, накопичення й з

Тести до розд. 8
1. Якими з перерахованих критеріїв варто керуватися в першу чергу при виборі технічних засобів реалізації інформаційних технологій фінансового менеджменту? а) вартістю технічних засобів;

Сучасний етап розвитку банківської системи
Першим і найважливішим фактором серед складового процесу організації, оснащення, функціонування й розвитку ІТ у банківських систе-мах є тісна взаємодія з бізнесом, зв'язок зі стратегією інновацій к

Автоматизація банківської діяльності
Використання сучасних інформаційних технологій кардинально впливає й змінює бізнес-процеси в банках, виводячи їх на принципово інший рівень. Банківські технології нерозривно пов'язані з інформаційн

Проблеми інформаційного забезпечення в банківській діяльності
Здійснюючи обробку основного обсягу інформації інтегрована автоматизована банківська система (АБС) є технологічною базою сучасного банку. Інтегрованій АБС властиві взаємозв'язок всіх інформаційних

Інноваційні процеси в банках
Інноваційні процеси в сфері банківської діяльності пов'язані з доцільністю нових пропозицій і одержанням від них вигоди для господарю-ючих суб'єктів. Раціональність є реальним двигуном іннов

Концепція банківської інформаційної системи
Банківську систему України започатковано в березні 1991 р. після прийняття Верховною Радою України Закону України «Про банки і банків-ську діяльність». Цей Закон став правовою підставою для створен

Особливості організації інформаційного забезпечення НБУ
Організація інформаційного забезпечення НБУ визначається складом керованих об'єктів предметної області, задач, даних і сукупністю інформаційних потреб користувачів НБУ. Згідно із визначенням інформ

Телекомунікаційні системи Національного банку України
У Національному банку України телекомунікаційні технології визнано як програмно-технічний і організаційно-технологічний комплекс, що надає багатофункціональні послуги з передачі інформації. За думк

Розрахунків в Україні
Система електронних платежів (СЕП) - державна платіжна система, що виконує міжбанківські розрахунки, заснована на безпаперовій технології розрахунків і передачі електронних повідомлень засобами еле

НБУ - користувач світової міжбанківської телекомунікаційної системи S.W.I.F.T.
Відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність» на Національний банк України покладаються функції удосконалення операцій в іноземній валюті. Для забезпечення організації та прискор

Автоматизація банківської звітності
Перехід України до ринкової економіки та її інтеграція в світові орга-нізації вимагають послідовного реформування банківського обліку та звіт-ності відповідно до міжнародних стандартів. За рекоменд

Автоматизована система управління Національним банком України
Під автоматизованою системою управління Національним банком розуміється сукупність функціональних і забезпечуючих підсистем, що автоматизують функції управління НБУ. Структуру НБУ створено за принц

Контрольні запитання
1. Яка роль інформаційних технологій у розвитку банківської системи Україні? 2. Перелічите функції, виконувані банківською системою. 3. Назвіть найбільш важливі фактори, що визнач

Тести к розд. 9
  1. Удосконалювання банківської справи пов'язане з розвитком: а) економіки країни; б) інформаційних технологій; в) інформатизації суспільства. 2.

Обґрунтування необхідності автоматизації завдань страхової справи
Автоматизація задач страхової справи в першу чергу залежить від зміни форм взаємодії машини і користувача. На початковому етапі використання ЕОМ переважно вирішувалися задачі, що формували дані про

Вимоги до створення інформаційних систем страхування.
Автоматизація задач страхової справи в першу чергу залежить від зміни форм взаємодії машини і користувача. На початковому етапі використання ЕОМ переважно вирішувалися задачі, що формували дані про

Контрольні запитання
1. Дайте визначення, що таке система "Страхування". 2. Яким образом страхування впливає на економіку? 3. Назвіть основні функції страхування. 4. На які види дія

Тести к розд. 10
1. Використання обчислювальних систем в страховій діяльності забезпечує _________________ роботи за рахунок скорочення термінів обробки інформації, збільшення аналітичних можливостей, що відбиваєть

Автоматизовані інформаційні системи і технології в маркетингу
В умовах функціонування ринку покупців маркетинг організації може розглядатися як складна система, що реалізує комплекс заходів щодо задово-лення попиту споживачів на продукцію й послуги за допомог

Задачі автоматизованої інформаційної технології маркетингу
Бурхливе впровадження інформаційних технологій у фінансову сферу економіки й різноманіття програмних продуктів, пропонованих на ринку інформаційно-технічних виробів призначені для рішення задач обл

Задачі автоматизованої інформаційної технології маркетингу
Бурхливе впровадження інформаційних технологій у фінансову сферу економіки й різноманіття програмних продуктів, пропонованих на ринку інформаційно-технічних виробів призначені для рішення задач обл

Порядок виконання постановок задач маркетингу
Декомпозиція АІС на окремі відносно відособлені з погляду практичних додатків частини дозволяє здійснити модульний принцип побудови АІТ. При цьому одиничний структурно-функціональний елемент АІС ро

План постановки задачі
Організаційно-економічна сутність задачі: - найменування задачі; - ціль рішення; - призначення (для яких об'єктів підрозділів і користувачів призначена);

Інформаційні потреби служби маркетингу на підприємстві
Інформаційні потреби маркетингових служб складаються з первинної й вторинної інформації. Первинна інформація з'являється безпосередньо в результаті взаємодії виробників товару зі споживачами, покуп

Склад і організація внугримашинного інформаційного забезпечення задач маркетингу
Інформація, необхідна для організації збуту продукції, має ключове значення, тому що будь-яка діяльність в системі управління матеріальними ресурсами ґрунтується на знанні конкретної ситуації, що з

Бази даних, що використовуються при вирішенні задач маркетингу
Бази даних як вихідний матеріал для надання практично всіх інших видів інформаційних послуг, утворюють основу сучасного інформаційного ринку. На основі баз даних можна вести обслуговування споживач

Поняття, цілі і задачі технологічного забезпечення
Оснащення обчислювальною технікою всіх галузей людської діяльності гостро порушує питання про технологічне забезпечення інформаційних систем. Не є виключенням і інформаційні системи маркетингу, що

Технічне забезпечення АІТ рішення задач збутової діяльності
Технічне забезпечення АІТ маркетингової діяльності-сукупність комп-лексу технічних засобів (КТЗ), методичних матеріалів по його створенню й функціонуванню й персоналу, що здійснює монтаж, налагодже

Технологія рішення аналітичних і прогнозних задач маркетингу
У маркетинговій діяльності важливе місце займають задачі аналітичного й прогнозного характеру, рішення яких пов’язане з великими часовими, трудовими витратами, а головне - вимагають участі висококв

Задачі маркетингу
Система маркетингу припускає рішення великої кількості задач, що нерідко суперечать одна одній. Цим обумовлюється багатоцільовий характер маркетингового планування, в результаті чого виникає задача

Тести до розділу 11
1.Маркетингова інформаційна система може розглядатися як____________ інформаційна система (ЕІС). Вставте пропущене слово. 2 Технологічне забезпечення АІТ складається з підсистем:

Законодавчі та нормативні акти
1. Закон України «Про інформацію» від 2.10.1992 // Там само. - 1992. - № 48. 2. Закон України «Про концепцію Національної програми інформатизації» від 4.02.1998 // Там само. - 1998. - № 27

Літературні джерела
13. Зацеркляний М.М. Інформаційни системи і технології у финансово-кредитних установах [Текст]: навч. посібник / М.М. Зацеркляний,О.Ф.Мельников; К.: Видавничиї дім „Професіонал”. 2007.- 327.-ІSBN 9

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги