рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Інформаційне забезпечення фінансового менеджменту

Інформаційне забезпечення фінансового менеджменту - раздел Философия, НФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В ЕКОНОМІЦІ Ефективне Рішення Задач Фінансового Менеджменту Вимагає Використання Адекватн...

Ефективне рішення задач фінансового менеджменту вимагає використання адекватних інформаційних ресурсів, які по джерелах формування і відношенню до керованого об'єкта можуть бути розділені на внутрішні й зовнішні. [31,32]. До внутрішньої відноситься інформація, що генерується в процесі функціонування підприємства і формується фахівцями його різних підрозділів - бухгалтерії, маркетингу, матеріально-технічного постачання, збуту, фінансового відділу й т.д.

Відносно використання у фінансовому менеджменті практичний інтерес представляє будь-яка внутрішня інформація про господарський об'єкт. Це, насамперед , дані управлінського обліку, різні кошториси й бюджети, планові й оперативні дані про виробництво й реалізацію товарів і послуг, закупівлях і витраті сировини й комплектуючих, виконанні касового бюджету, загальних і виробничих витратах, відомості про незаплановані надходження й вибуття засобів, про рух трудових ресурсів, фінансова звітність і т.п.

Оскільки подібна інформація виробляється, циркулює і споживається всередині підприємства, вона повинна бути завжди доступна фінансовому менеджеру в повному обсязі й з будь-яким ступенем деталізації.

Особливу роль при цьому грає фінансова звітність підприємства, що характеризує результати його господарської діяльності за певний період часу. Показники, які втримуються або можуть бути визначені зі звітності, є інформаційною базою для рішення задач аналізу, поточного планування, прогнозування й контролю фінансового стану підприємства, а також для рішення інших задач. Інформація, що присутня у фінансовій звітності підприємства, становить значний інтерес і для зовнішніх користувачів: податкових і контролюючих органів, інвесторів, кредиторів, ділових партнерів, акціонерів і т.п.

Обсяги, форми, ступінь деталізації і періодичність подання інформації про майновий і фінансовий стан господарського об'єкта для зовнішніх користувачів в умовах ринку можуть визначатися відповідним законодавством, а також внутрішніми становищами й інструкціями, що регламентують роботу конкретного підприємства.

Відповідно до законодавства України всі вітчизняні підприємства й організації зобов'язані надавати стандартні форми звітності, до складу яких включаються:

- бухгалтерський баланс (форма № 1);

- звіт про фінансові результати (форма № 2);

- пояснення до балансу й звіту про фінансові результати;

- звіт про рух капіталу (форма № 3);

- звіт про рух грошових коштів (форма № 4);

- додатка до бухгалтерського балансу (форма № 5).

При безумовній важливості внутрішньої інформації для фінансового керування господарським об'єктом, успішність і ефективність його функціонування в умовах ринку багато в чому визначається здатністю адаптації до зовнішнього середовища. У зв'язку з цим значна частка інформаційних потреб фінансового менеджера доводиться на зовнішню стосовно об'єкта управління інформацію.

Це інформація про інших виробників, можливих споживачів продукції, постачальниках сировини й комплектуючих, сучасних технологіях, ситуації на товарних ринках і ринках капіталу, правових умовах господарської діяльності, загальної економічної і політичної ситуації не тільки у власній країні, але й в усьому світі. Подібна інформація формується і може бути отримана на інформаційному ринку.

Виділяють наступні основні сектори світового ринку інформації, які характерні також і для України.

1. Сектор ділової інформації, що обслуговує сферу бізнесу.

2. Сектор наукової і професійної інформації в різних сферах діяльності.

3.Сектор соціально-політичної і правової інформації, обслуговуючий органи державного керування, соціальну сферу й громадські організації.

4. Сектор масової й споживчої інформації (новини, література, розваги, довідники), орієнтованої на використання населенням у побуті.

Оскільки для цілей фінансового управління основний інтерес представляє перший з виділених секторів, надалі ми будемо використовувати поняття ділової інформації, виділяючи в її складі:

- макроекономічну інформацію, що характеризує загальний стан економіки країни у вигляді різних індикаторів, оцінок, прогнозів і надавану спеціальними державними або незалежними інститутами;

- фінансову інформацію, що характеризує поточне й перспективне положення фірм, що впливає на кон'юнктуру на ринку капіталів, інвестиції, емісії цінних паперів і т.д., що формується в результаті проведення власних або замовлених досліджень, а також отримувану з незалежних джерел (наприклад, консалтингових, інвестиційних і аудиторських фірм, спеціалізованих агентств, баз даних, периодиче ских видань і т.д.);

- біржову інформацію про котирування цінних паперів, валютних курсах, облікових і процентних ставках, цінах, індикаторах і т.д., надавану банками, біржами, брокерськими фірмами, а також спеціальними агентствами й службами;

- комерційну інформацію, включаючу відомості щодо підприємств (банків, фірм, корпорацій), їх виробничих зв'язках, продукції, що випускається, угодах, цінах, технологіях, керівниках, акціонерах і т.д.;

- статистичну інформацію - економічні, фінансові, біржові, соціальні, демографічні й інші дані, представлені у вигляді динамічних рядів і спеціальних індексів;

- ділові новини - поточна інформація з різних сфер бізнесу, періодично (щодня, щотижня, щомісяця й т.д.) надавана інформаційними агентствами й у публічній пресі.

Слід зазначити, що у зв'язку із глобалізацією господарської діяльності часто буває важко провести чітку границю між виділеними видами інформації. Далі основна увага буде приділено біржової й фінансової інформації, що є порівняно новою для України.

Біржова інформація є за своїм змістом поточною, змінюється щохвилини, відбиваючи події, що відбуваються на ринку, і включає відомості про види й котирування цінних паперів (товарів), реалізованих через біржі й на позабіржовому ринку, процентних і дисконтних ставках, курсах валют, обсягах торгів, зведених індексах і т.д.

Біржова інформація в більшості випадків потрібна споживачеві в реальному масштабі часу, тобто по можливості одночасно зі здійсненням угоди на ринку або негайної її регистрації. Рахунок тут може йти на частки секунди, а хвилинна затримка вже часто розглядається як значна.

Сектор біржової інформації, мабуть, єдиний, де особливості надаваної інформації (висока ціна помилок, підвищені вимоги до її своєчасності і якості) обумовили необхідність і виправданість багаторазового дублювання й запаралелювання послуг.

Історично (з моменту винаходу в 1867 р. тикера - спеціального автоматичного друкуючого апарата) основним стандартом подання біржової інформації є тикерний рядок. Цей рядок починається з тикерного символу компанії - емітента цінного папера і містить групи цифр, відділених друг від друга роздільниками, що показують ціну товару або курс цінного папера на моменти відкриття й закриття біржі, середню ціну або котирування за минулий день продажів, максимальну, мінімальну й середню ціну котирування в день продажу, котирування й ціни на момент відкриття й закриття ринку, дані про обсяги продажів товарів або цінних паперів і т.п. Вона надається у вигляді бігучого рядка на електронному табло й моніторах брокерів у біржовому залі.

Однак сприйняття біржової інформації у вигляді тикерной рядка утруднено. Сучасні підходи до подання біржової інформації базуються на фільтрації й візуалізації даних.

Фільтрація дозволяє користувачеві задавати певні обмеження на дані (наприклад, на граничні зміни котирувань) і одержувати на свій термінал тільки ту інформацію, що відповідає цим критеріям, причому у вигляді, придатному для подальшого аналізу й моделювання.

Шляхом візуалізації користувачеві забезпечується багатовіконне подання даних. При цьому вступна інформація розрізняється кольором, шрифтовим оформленням і т.п. Будучи обробленою спеціальними аналітичними програмами, інформація представляється також у графічній формі, що значно полегшує її сприйняття.

Досить перспективним є подання біржової інформації у форматах популярних пакетів прикладних програм. Такий підхід вже використову-ється ведучими закордонними і вітчизняними постачальниками. Як приклад можна привести спеціальний продукт агентства Reuters, що дозволяє одержувати біржову інформацію у вигляді таблиці популярного офісного пакета Mіcrosoft Excel, що змінюється в реальному масштабі часу. При цьо-му користувач може вносити свої дані, а також здійснювати їх моделювання.

Прикладами з російської практики є інформаційні служби ММВБ і РТС, які дозволяють одержувати дані про хід торгів у форматі іншого офісного пакета - Mіcrosoft Access.

На відміну від біржовий фінансова інформація набагато ширша як за змістом, так і за формою подання. Будучи набагато менш критичною до фактору часу, вона є, як правило, аналітичною, а не поточною. Спектр охоплюваних нею відомостей досить широкий - від щоденних оглядів поточної кон'юнктури, що складається на ринку тих або інших активів (товарів), до перспективних прогнозів майбутнього стану як окремих фірм- емітентів, так і конкретних секторів фінансового ринку в цілому. Форми подання фінансової інформації досить різноманітні - від звичних таблиць до тривимірних графіків з динамічними поясненнями (коментарями), гіпертекстовими посиланнями, аудіо- і відеофрагментами й т.п.

Формування ринку ділової інформації в Україні почалося в середині 1990-х років. Основними постачальниками інформаційних продуктів і послуг тут є:

- служби обміну інформацією між фінансовими інститутами;

- спеціалізовані агентства й служби, орієнтовані на професійних інвесторів;

- агентства й служби, орієнтовані на споживчий ринок.

При цьому є можливість отримувати інформацію у:

- реальному масштабі часу;

- баз даних на магнітних носіях або з доступом on- lіne;

- спеціалізованих оглядів в електронному або друкованому виді;

- матеріалів періодичних ділових видань.

Слід зазначити, що на кожному етапі прийняття рішень використо-вувана інформація може бути представлена одночасно в декількох формах.

Ділова інформація в реальному масштабі часу по українських і міжнародних ринках доступна тільки професійним учасникам і надається як закордонними (Reuters, Dow Jones Telerate, Tenfore, Bloomberg і ін.), так і вітчизняними (МФД, АК&М, "Прайм", "Інтерфакс", RBC, "Финмаркет" і іншими, а також відповідними службами бірж ММВБ і РТС) постачальниками. Інформаційні послуги провідних постачальників сполучаються з можливістю проведення електронних угод.

Нині істотно зростає роль мережі Інтернет для оперативного доступу до ділової інформації. Слід зазначити, що роль Інтернету як джерелу доступу до інформації в реальному часі в Росії значно вище, ніж за кордоном. Більшість інформаційних агентств, комерційних банків і інвести-ційних компаній, наприклад "Финмаркет", RBC, АК&М, "Трійка Діалог", "Атон" вже сьогодні пропонують подібні послуги вітчизняним споживачам.

Бази даних ділової інформації, розповсюджувані на магнітних або оптичних носіях (переважно на CD ROM), також одержали широке поширення в Росії. Перші БД біржової інформації на CD ROM з'явилися наприкінці 1997 р. - "Котирування РТС за останній рік" ("Финмаркет") і "Історія російського ринку" (МФД) на семи компакт-дисках. Широку попу-лярність придбали БД комерційної інформації, такі як "Товари й ціни" і ін.

Використання БД на магнітних і оптичних носіях значно збільшує ефективність фінансових рішень, забезпечуючи фахівцеві унікальну можливість дешевого й ефективного доступу до практично необмежених масивів як оперативної, так і ретроспективної інформації безпосередньо з робочого місця. Особлива цінність таких БД полягає також у тім, що інформація в них, як правило, представлена вже в готовому для використання вигляді (у вигляді таблиць, графіків, прогнозів, форматів даних популярних пакетів прикладних програм і т.д.).

Одним із провідних постачальників БД міжнародної й вітчизняної ділової інформації є агентство Reuters. Бази даних Reuters містять інформацію із цінних паперів, валюті, товарним ринкам, а також загаль-нополітичної й ділової новини, матеріали інших агентств новин і преси, міжнародних і урядових організацій, надавану в режимі реального часу.

Інформаційні послуги Reuters згруповані в кілька служб- комплексів. Бази даних (Reuter Money, Reuter Treasury, Reuter Commodіtіes, Reuter Equі-tіes, Reuter News) охоплюють весь спектр інструментів фінансового ринку.

Система здійснення транзакцій Dealіng, що працює в мережах із протоколом Х.25, завдяки якій абонент може отримувати і передавати котирування, укладати угоди й обмінюватися інформацією в режимі двостороннього телексного зв'язку з партнерами.

Програми технічного аналізу в реальному часі Reuters Technіcal Analysіs і Reuters Graphіcs 3.5 Professіonal.

Робоча станція ATW (Adwanced Trader Workstatіon), працююча в середовищі UNІ і включаюча систему реєстрації угод, ведення позицій, комплексного аналізу й керування финансовими ризиками Kondor+ (нове покоління робочих станцій відоме як система Kobra).

Система аналогової комутації потоків даних Prіsm+, дозволяюча ефективно використовувати багатотерминальні конфигурації в рамках єдиного робочого місця, і ін.

Ще одним інформаційним продуктом Reuters є фінансове телебачення - якісний новий вид послуг, з яким компанія виходить на російський ринок мультимедіа. Передплатники мають можливість дивитися прямі репортажі зі світових фінансових ринків, огляди новин, трансляції прес-конференцій, виступів, а також коментарі фінансових експертів. Існує аналогічний вітчизняний проект, здійснюваний агентством RBC.

Іншим прикладом систем вилученого доступу до баз даних міжнародної й вітчизняної ділової інформації є служба Tenfore, пропонована компанією Tenfore-Russіa. Ця супутникова інформаційна система орієн-тується на широке коло передплатників - від підприємств до приватних осіб; має досить конкурентне співвідношення ціна/якість і перекриває Основні ринки, одержуючи інформацію від всіх провідних учасників. Базовий продукт - інформаційна система Tenfore Workstatіon - встановлюється на комп'ютер користувача. Вона реалізована в середовищі Wіndows, має зручний русифікований інтерфейс, засоби формування робітничого середо-вища, накопичення й обробки інформації у форматі електронних таблиць Excel, підтримує протокол DDE, надає кошти фільтрації й пошуку новин по ключових словах.

Інформація з фінансових ринків досить широко представлена в системі Dow Jones Telerate (DJT). До числа послуг, надаваних системою, відносяться електронний ділінг, передача повідомлень, електронна пошта, .спеціальні тематичні випуски, доступ до баз даних, послуги з надання новин, програмне забезпечення біржових операцій.

Провідними виробниками і операторами БД міжнародної ділової інформації, доступних в онлайновому режимі або на компакт-дисках, є такие відомі фірми, как Zacks Investment Research Inc. (Corporate Earnings Estimator, Zacks Fundamentals), S&P (Compustat, Corporation Records Online, S&P Marketscope), Telerate Systems Inc. (Telstat, Telerate Financial Information Network), Value Line Inc. (Value Line Data Base II), Data Resource Inc. (DRI-FACS, DRI-SEC, Security Industry Data Bank), Merrill Lynch Inc. (Merrill Lynch Research Service) та ін.

Вітчизняних і російських генераторів БД ділової інформації можна умовно розділити на дві групи. Першу становлять спеціалізовані служби фінансових інститутів, що надають інформацію в режимі on-lіne і переважно для своїх клієнтів. Доступна також ретроспективна інформація. Разом з тим випуск БД на CD ROM або інших носіях інформації цими постачальниками практикується рідко.

Другу групу становлять різні інформаційні агентства (ІА), які крім доступу до БД пропонують інші послуги - тематичні огляди, бюлетені, консультації й т.д. Число подібних агентств досить велико. Типовим прикладом може служити RBC, що надає тематичні БД (підсумки торгів, котирування, ставки, фінансові показники підприємств і т.д.) у форматі ППП Excel на умовах підписки. Варто також виділити одну з найвідоміших російських компаній - АК.&М. Основний продукт фірми - база даних AK& M-Lіst. Структура бази розбита на шість самостійних блоків: брокери, емі-тенти, поточні котирування, інформація про випуск цінних паперів, фінан-сова інформація, новини. Оперативна інформація збирається в різних вироб-ників. БД містить відомості про більш ніж 2000 емітентів, при цьому доступ-ні їх поточні й ретроспективні баланси. Блок новин формується на основі повідомлень центральної й регіональної преси. База містить також різні аналітичні огляди й розрахунки популярних вітчизняних фондових індексів.

Важливим джерелом інформації для фінансового менеджера служать бази даних комерційної інформації з підприємств, як адресні, так і характеризуючі їх фінансовий стан, а також спеціальні бази по угодах з підприємствами (придбанням і продажам підприємств, злиттям і поглинанням і т.п.) і комерційним пропозиціям із продажу товарів і послуг.

Серйозною проблемою є відсутність на сьогоднішній день загальнонаціональних відкритих БД, що містять поточну й прогнозну інформацію про стан економіки. Парадоксально, але доступними джерелами подібної інформації по Україні є БД Всесвітнього банку, Міжнародного валютного фонду, а також провідних закордонних постачальників - Dun&Bradstreet, Moody's і ін.

Спеціалізовані огляди, як правило, містять аналітичну інформацію, присвячену основним тенденціям розвитку ринку, конкретному активу або підприємству. Найбільш популярними з них є огляди агентств МАФІ, Скейт-Пресс, АК&М, RBC, Прайм, публикуємі в друкованій формі, а також розповсюджувані по каналах електронної пошти або в глобальній мережі.

Найважливішим джерелом інформації в сфері бізнесу як в Україні, так і за кордоном є ділові періодичні видання.

Найбільш авторитетними джерелами ділової інформації у світі є: щоденні видання Fіnancіal Tіmes, Wall Street Journal, Daіly Commerce; щотижневики Economіst, BusіnessWeek, The Banker, щомісячні видання Fіnancіal Executіve, Іnstіtutіonal Іnvestor, Stock Market Magazіne і ін.

У Росії, наприклад, з'явилися безліч різних ділових видань, що відбивають господарське життя країни. До найпоширенішим з них варто віднести: щоденні - "Відомості", " Комерсант-Daіly", "Діловий експрес"; щотижневі - "Фінансові звістки", "Фінансова справа", "Фінансова газета", "Економіка й життя", "Експерт", "Гроші" і ін., щомісячні - "Банківська справа", "Forbes" і т.д.

Серед спеціальних журналів, корисних для фінансових менеджерів, необхідно відзначити такі видання, як "Ринок цінних паперів", "Фінансовий менеджмент", "Фінансист" і ін. Аналогічні видання є й в Україні. Разом з тим у порівнянні з розвиненими країнами число ділових видань явно недос-татньо. Як наслідок, публікуєма в них інформація не завжди об'єктивна.

Таким чином, вітчизняний ринок інформаційних продуктів і послуг у фінансово-кредитній сфері в цілому відповідає рівню розвинених країн. Разом з тим він має певну специфіку, пов'язану з особливостями розвитку нашого суспільства на етапі перехідного періоду.

Специфіка вітчизняного ринку полягає насамперед в обмежених можливостях одержання й надання достовірної інформації, що негативно впливає на якість інформаційних продуктів і послуг, а також на інформаційну прозорість господарської діяльності в цілому.

Іншою серйозною проблемою є відсутність стандартизації форматів подання інформаційних повідомлень і непогодженість технічної політики провідних вітчизняних постачальників.

Не менш значною перешкодою на шляху становлення вітчизняного ринку ділової інформації служать нерозвиненість телекомунікаційної інфраструктури й високі ціни на якісні послуги зв'язку.

У сукупності все це робить недоступним одержання достовірної інформації для багатьох середніх і дрібних підприємств, а також індивідуальних підприємців.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

НФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В ЕКОНОМІЦІ

ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В ЕКОНОМІЦІ... Навчальний посібник Частина...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Інформаційне забезпечення фінансового менеджменту

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Харків - 2009
  УДК 004:33(075.8)   Рецензенти: 1. Тимофеєв В.М., завідувач кафедри „Економічного аналізу і аудита”, доктор економічних наук, професор, ХНТУ

Організація фінансового менеджменту в умовах ринку
У ринковій економіці управління фінансами є однієї з основних і пріоритетних задач, що стоїть перед будь-яким підприємством незалежно від форми організації, сфери й масштабів його діяльності. Пріор

Характеристика цілей і функціональних задач фінансового менеджменту
Цілі фінансового менеджменту в умовах ринку можуть бути досить різноманітними. У кожному конкретному випадку вони залежать від страте-гічних і тактичних задач, реалізуємих на підприємстві. Поза зал

Програмне забезпечення фінансових рішень
Однієї з найважливіших проблем при розробці інформаційних технологій у фінансовому менеджменті є вибір відповідних програмних продуктів. При цьому різноманіття задач фінансового менеджменту обумовл

Технологія рішення задач фінансового менеджменту в умовах АІТ
Технологія рішення задач фінансового менеджменту в умовах АІТ у загальному випадку включає виконання наступних процедур: - збір і підготовку інформації; - обробку, накопичення й з

Тести до розд. 8
1. Якими з перерахованих критеріїв варто керуватися в першу чергу при виборі технічних засобів реалізації інформаційних технологій фінансового менеджменту? а) вартістю технічних засобів;

Сучасний етап розвитку банківської системи
Першим і найважливішим фактором серед складового процесу організації, оснащення, функціонування й розвитку ІТ у банківських систе-мах є тісна взаємодія з бізнесом, зв'язок зі стратегією інновацій к

Автоматизація банківської діяльності
Використання сучасних інформаційних технологій кардинально впливає й змінює бізнес-процеси в банках, виводячи їх на принципово інший рівень. Банківські технології нерозривно пов'язані з інформаційн

Проблеми інформаційного забезпечення в банківській діяльності
Здійснюючи обробку основного обсягу інформації інтегрована автоматизована банківська система (АБС) є технологічною базою сучасного банку. Інтегрованій АБС властиві взаємозв'язок всіх інформаційних

Інноваційні процеси в банках
Інноваційні процеси в сфері банківської діяльності пов'язані з доцільністю нових пропозицій і одержанням від них вигоди для господарю-ючих суб'єктів. Раціональність є реальним двигуном іннов

Концепція банківської інформаційної системи
Банківську систему України започатковано в березні 1991 р. після прийняття Верховною Радою України Закону України «Про банки і банків-ську діяльність». Цей Закон став правовою підставою для створен

Особливості організації інформаційного забезпечення НБУ
Організація інформаційного забезпечення НБУ визначається складом керованих об'єктів предметної області, задач, даних і сукупністю інформаційних потреб користувачів НБУ. Згідно із визначенням інформ

Телекомунікаційні системи Національного банку України
У Національному банку України телекомунікаційні технології визнано як програмно-технічний і організаційно-технологічний комплекс, що надає багатофункціональні послуги з передачі інформації. За думк

Розрахунків в Україні
Система електронних платежів (СЕП) - державна платіжна система, що виконує міжбанківські розрахунки, заснована на безпаперовій технології розрахунків і передачі електронних повідомлень засобами еле

НБУ - користувач світової міжбанківської телекомунікаційної системи S.W.I.F.T.
Відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність» на Національний банк України покладаються функції удосконалення операцій в іноземній валюті. Для забезпечення організації та прискор

Автоматизація банківської звітності
Перехід України до ринкової економіки та її інтеграція в світові орга-нізації вимагають послідовного реформування банківського обліку та звіт-ності відповідно до міжнародних стандартів. За рекоменд

Автоматизована система управління Національним банком України
Під автоматизованою системою управління Національним банком розуміється сукупність функціональних і забезпечуючих підсистем, що автоматизують функції управління НБУ. Структуру НБУ створено за принц

Контрольні запитання
1. Яка роль інформаційних технологій у розвитку банківської системи Україні? 2. Перелічите функції, виконувані банківською системою. 3. Назвіть найбільш важливі фактори, що визнач

Тести к розд. 9
  1. Удосконалювання банківської справи пов'язане з розвитком: а) економіки країни; б) інформаційних технологій; в) інформатизації суспільства. 2.

Обґрунтування необхідності автоматизації завдань страхової справи
Автоматизація задач страхової справи в першу чергу залежить від зміни форм взаємодії машини і користувача. На початковому етапі використання ЕОМ переважно вирішувалися задачі, що формували дані про

Вимоги до створення інформаційних систем страхування.
Автоматизація задач страхової справи в першу чергу залежить від зміни форм взаємодії машини і користувача. На початковому етапі використання ЕОМ переважно вирішувалися задачі, що формували дані про

Контрольні запитання
1. Дайте визначення, що таке система "Страхування". 2. Яким образом страхування впливає на економіку? 3. Назвіть основні функції страхування. 4. На які види дія

Тести к розд. 10
1. Використання обчислювальних систем в страховій діяльності забезпечує _________________ роботи за рахунок скорочення термінів обробки інформації, збільшення аналітичних можливостей, що відбиваєть

Автоматизовані інформаційні системи і технології в маркетингу
В умовах функціонування ринку покупців маркетинг організації може розглядатися як складна система, що реалізує комплекс заходів щодо задово-лення попиту споживачів на продукцію й послуги за допомог

Задачі автоматизованої інформаційної технології маркетингу
Бурхливе впровадження інформаційних технологій у фінансову сферу економіки й різноманіття програмних продуктів, пропонованих на ринку інформаційно-технічних виробів призначені для рішення задач обл

Задачі автоматизованої інформаційної технології маркетингу
Бурхливе впровадження інформаційних технологій у фінансову сферу економіки й різноманіття програмних продуктів, пропонованих на ринку інформаційно-технічних виробів призначені для рішення задач обл

Порядок виконання постановок задач маркетингу
Декомпозиція АІС на окремі відносно відособлені з погляду практичних додатків частини дозволяє здійснити модульний принцип побудови АІТ. При цьому одиничний структурно-функціональний елемент АІС ро

План постановки задачі
Організаційно-економічна сутність задачі: - найменування задачі; - ціль рішення; - призначення (для яких об'єктів підрозділів і користувачів призначена);

Інформаційні потреби служби маркетингу на підприємстві
Інформаційні потреби маркетингових служб складаються з первинної й вторинної інформації. Первинна інформація з'являється безпосередньо в результаті взаємодії виробників товару зі споживачами, покуп

Склад і організація внугримашинного інформаційного забезпечення задач маркетингу
Інформація, необхідна для організації збуту продукції, має ключове значення, тому що будь-яка діяльність в системі управління матеріальними ресурсами ґрунтується на знанні конкретної ситуації, що з

Бази даних, що використовуються при вирішенні задач маркетингу
Бази даних як вихідний матеріал для надання практично всіх інших видів інформаційних послуг, утворюють основу сучасного інформаційного ринку. На основі баз даних можна вести обслуговування споживач

Поняття, цілі і задачі технологічного забезпечення
Оснащення обчислювальною технікою всіх галузей людської діяльності гостро порушує питання про технологічне забезпечення інформаційних систем. Не є виключенням і інформаційні системи маркетингу, що

Технічне забезпечення АІТ рішення задач збутової діяльності
Технічне забезпечення АІТ маркетингової діяльності-сукупність комп-лексу технічних засобів (КТЗ), методичних матеріалів по його створенню й функціонуванню й персоналу, що здійснює монтаж, налагодже

Збутовою діяльністю
Структурна система управління збутом складається з набору мікропроцесорних пристроїв і програмного забезпечення, зв'язки між якими відбивають специфіку об'єкта керування. Програмне забе

Технологія рішення аналітичних і прогнозних задач маркетингу
У маркетинговій діяльності важливе місце займають задачі аналітичного й прогнозного характеру, рішення яких пов’язане з великими часовими, трудовими витратами, а головне - вимагають участі висококв

Задачі маркетингу
Система маркетингу припускає рішення великої кількості задач, що нерідко суперечать одна одній. Цим обумовлюється багатоцільовий характер маркетингового планування, в результаті чого виникає задача

Тести до розділу 11
1.Маркетингова інформаційна система може розглядатися як____________ інформаційна система (ЕІС). Вставте пропущене слово. 2 Технологічне забезпечення АІТ складається з підсистем:

Законодавчі та нормативні акти
1. Закон України «Про інформацію» від 2.10.1992 // Там само. - 1992. - № 48. 2. Закон України «Про концепцію Національної програми інформатизації» від 4.02.1998 // Там само. - 1998. - № 27

Літературні джерела
13. Зацеркляний М.М. Інформаційни системи і технології у финансово-кредитних установах [Текст]: навч. посібник / М.М. Зацеркляний,О.Ф.Мельников; К.: Видавничиї дім „Професіонал”. 2007.- 327.-ІSBN 9

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги