рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Сучасний етап розвитку банківської системи

Сучасний етап розвитку банківської системи - раздел Философия, НФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В ЕКОНОМІЦІ Першим І Найважливішим Фактором Серед Складового Процесу Організації, Оснащен...

Першим і найважливішим фактором серед складового процесу організації, оснащення, функціонування й розвитку ІТ у банківських систе-мах є тісна взаємодія з бізнесом, зв'язок зі стратегією інновацій кон-кретних банків, задоволення вимог бізнесу й досягнення бізнесів-цілей. Оскільки ІТ є специфічної і стрімко змінюючоюся областю діяльності, то до них застосо-вуються організаційні підходи, що відповідають їх специфіці. ІТ можуть бути не тільки джерелом розвитку банківських технологій, але й засобом серйозних обмежень бізнес-ініціатив за вартістю, часом, якості й реалізу-ємості. Оптимізація й постійне вдосконалювання ІТ є ключовим підходом у реалізації бізнес-процесів і ефективному досягненні цілей [18,42,43].

Реформування банківської системи України більшою мірою наближає її до практики, прийнятої в західних країнах. Розроблено обов'язкові економічні нормативи для ключових областей діяльності банків. Нормативи стосуються достатності капіталу, позичковій діяльності, мінімальній ліквідності, концентрації операцій, валютного ризику й т.д.

Стратегія розвитку банківської системи включає наступні положення:

-прийняття повного набору міжнародних норм в області бухгалтерського обліку й звітності,

- введення механізмів прозорого поширення інформації щодо фінансів,

- дотримання більш діючого нагляду за діяльністю банків і ін.

Такі міри сприяють інтеграції банківської системи України у світове фінансове середовище. Передбачається підвищення прозорості банківських операцій із широким спектром універсальних фінансових інструментів (цінних паперів). Удосконалювання банківської системи - складний і багатоступінчастий процес, що вимагає рішення комплексних проблем, що виведе банківську систему України на новий якісний рівень.

Багато питань ще не реалізовані. Перехід комерційних банків від українських стандартів бухгалтерського обліку до Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку (МСБО) потребує погодженості банківського бухгалтерського обліку з міжнародними нормами. Національний Банк України й Уряд поставили за обов'язок банкам перейти на міжнародні стандарти фінансової звітності. Реалізація такого переходу потребує відповідної підготовки управлінського персоналу, прийняття виправлень у Законі про бухгалтерський облік і в пов'язаних з ним нормативних актах, удосконалення оподатковування й т.д. Робота на основі міжнародних стан-дартів для ряду банків приведе до необхідності або піти з ринку, або вдатися до злиття дрібних банків з більше сильними й підготовленими банками. Неминучим буде скорочення слабких структур і поглинання їх великими.

При переході банків на формування звітності за міжнародними стандартами основними є проблеми пов'язані, з розробкою відповідних інформаційних технологій і підготовкою кадрів. Однак міжнародні стандарти не вирішують всіх проблем, але є необхідною умовою для реформування економіки України, а також міжнародної економічної інтеграції. Для повного використання потенціалу стандартів варто розвивати корпоративні принципи упраління, підвищувати рівень забезпечення й використання як зовнішньої, так і внутрішньої управлінської інформації.

Необхідність твердого й постійного регулювання банківської системи обумовлена статусом, який вона займає в економічному, соціальному, політичному житті країни.

Банківська система виконує ряд важливих функцій.

1.Підтримує національну платіжну систему, дозволяючи проводити своєчасні й точні розрахунки між господарюючими структурами (суб'єктами), органами влади, населенням і т.д.

2.Є головної складового процесу заощаджень і інвестицій, направляючи грошові ресурси в найбільш значимі сфери діяльності, служить розвитку економіки.

3.Регулює рівень грошової пропозиції, знижуючи коливання фінансових і інших ринків і досягаючи більш стабільних темпів економічного росту.

4.Є провідним учасником валютного ринку, забезпечуючи необхідний рівень курсу національної валюти, підвищуючи конкурентоспроможність національних виробників, зм'якшуючи інфляцію.

Порушення цілісності, стабільності банківської системи становить небезпеку для економіки, населення й держави в цілому.

Основними напрямками регулювання банківської системи є:

- страхування депозитів;

- підвищення вимог до капіталу банків;

- контроль (моніторинг) діяльності комерційних банків;

- обмеження у використанні цінних паперів (портфельні обмеження).

Значна частина пасивів (у тому числі й депозитів) банківської системи піддається кон'юнктурним коливанням і являє собою вкрай нестійке джере-ло, тому потрібно їх страхування. Механізм дії системи страхування депози-тів полягає в тім, що за рахунок виплати банками страхової премії форму-ється спеціальний фонд, що здійснює виплати вкладникам у випадку банк-рутства банку. При цьому вкладник одержує гарантію повернення внеску.

Вимоги до капіталу безпосередньо спрямовані на попередження зайвого прийняття ризиків банками, на встановлення оптимальних співвід-ношень між власними й позиковими засобами, щоб уникнути криз. Однак фіксація мінімального рівня власного капіталу мінімізує чисто фінансову частину ризиків, поліпшує характер середньої й довгострокової платоспро-можності, але ніяк не регламентує обсяг інших ризиків, прийнятих банком.

Наступним елементом регулювання банківських ризиків виступає моніторинг (контроль) стану банку, здійснення адміністративних і оператив-них заходів щодо зниження рівня ризику. Ціль моніторингу не стільки фор-мальний аналіз, але і якісна оцінка прийнятих банком зобов'язань. Введення моніторингу доцільно, якщо ріст ліквідності перевищує витрати на моніторинг.

Портфельні обмеження використовуються, щоб не допустити діяль-ності комерційних банків на ринку цінних паперів через схильність остан-нього великому ризику. Тому все банки підрозділяються на інвестиційні й комерційні, що повинне знижувати рівень ризику для банків у цілому.

Економічна ситуація в Україні й світі постійно міняється, динамічно розвивається ринок банківських продуктів і послуг. Це вимагає впровадження нових банківських технологій. Питання вдосконалення й впровадження нових банківських технологій є особливо актуальним для сучасної української банківської сфери. Підходити до його рішення треба з позиції наукових знань, використовуючи останні досягнення в науці й практиці. Значну частину банківських проблем вирішує область знань, що розвиває методологію й організацію інноваційної діяльності.

Через специфіку своєї діяльності банки в більшості випадків займаються не дослідженнями й створенням нововведень, а їх освоєнням, впровадженням і поширенням.

У банківській діяльності доцільно виділити два найбільш важливі аспекти технологічного розвитку.

1. Планування впровадження нових технологій з використанням методів прогнозу, аналізу потреб банку й конкурентного середовища, аналізу існуючих методів роботи, документопотоков, тенденцій розвитку банківської справи.

2. Організація впровадження технологій з розробкою планів, підготовкою структурних змін, оптимізацією складу й обсягу фінансових, матеріальних, трудових, інформаційних і інших ресурсів.

Найбільш важливими факторами в розвитку банківської справи й технологій є:

- оцінка якості послуг з позицій клієнта;

- оцінка конкурентоспроможності банківських послуг і банку в цілому;

- необхідність виявлення ринкових тенденцій і здійснення прогнозів розвитку банківської системи;

- аналіз якості внутрішніх процесів у банку, виявлення вузьких місць у діяльності банку.

Всі пропозиції по нововведеннях оформлюються у вигляді бізнес- проектів з попередньою оцінкою доходів і витрат. Такий підхід сприяє більш високій якості прийнятих рішень. Сполучення принципів інновацій-ного й стратегічного менеджменту в банківській сфері істотно підвищує конкурентоспроможність банку в жорстких умовах сучасного ринку й бізнесу.

Слід відзначити ріст роздрібного сектора банківської сфери. Український ринок банківського роздробу переживає важливий якісний стрибок. Уперше за всю історію розвитку банківських послуг в Україні має місце споживче кредитування, що динамічно розвивається. Розроблюються проекти автоматизованого роздрібного обслуговування. Інтерес українських банків до роздробу й зустрічний інтерес споживачів до роздрібних банківських послуг є взаємовигідним. Розвивається бізнес банківських (пластикових) карт і супутнього устаткування, наприклад банкоматів. Ростуть обсяги поставок, проявляється інтерес до багатофункціональних пристроїв. Банкомат - це не просто автомат, що видає готівку, він є пристроєм автоматизації роздрібного банкинга, що виконує різні функції (прийом платежів і депозитів, продаж передплачених карток і купонів і ін.). З'являються перші проекти автоматизованих банківських філій, виконаних як комплекси банківського самообслуговування, яким дозволена лише частина банківських операцій, але вони розширюють доступність для користувачів і подібні традиційним банківським відділенням. Розгортаються комплекси банківського самообслуговування у великих торгових центрах.

Найважливішим параметром в оцінці стійкості банку служить величина його капіталу. Чим він могутніше, тим простіше банку справлятися зі своїми поточними зобов'язаннями. По величині значення капіталу визначається можливість вести певні операції із клієнтськими засобами. Спостерігається активізація процесу зрощування дрібних банків з великими. Відбувається перерозподіл банківських капіталів убік їх збільшення, що оздоровить банківську систему.

Забезпечення зазначених вище заходів щодо вдосконалення й розвитку банківських процесів пов'язане із плануванням інфраструктури інформаційних технологій банків. Створення автоматизованих банківських технологій, крім використання загальних (системотехнічних) принципів побудови, вимагає урахування особливостей структури, специфіки й обсягів банківської діяльності. Особливості організаційної взаємодії всіх підрозділів банку викликають необхідність планування багаторівневих і багатоланкових систем у банках зі складними інформаційними зв'язками.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

НФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В ЕКОНОМІЦІ

ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В ЕКОНОМІЦІ... Навчальний посібник Частина...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Сучасний етап розвитку банківської системи

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Харків - 2009
  УДК 004:33(075.8)   Рецензенти: 1. Тимофеєв В.М., завідувач кафедри „Економічного аналізу і аудита”, доктор економічних наук, професор, ХНТУ

Організація фінансового менеджменту в умовах ринку
У ринковій економіці управління фінансами є однієї з основних і пріоритетних задач, що стоїть перед будь-яким підприємством незалежно від форми організації, сфери й масштабів його діяльності. Пріор

Характеристика цілей і функціональних задач фінансового менеджменту
Цілі фінансового менеджменту в умовах ринку можуть бути досить різноманітними. У кожному конкретному випадку вони залежать від страте-гічних і тактичних задач, реалізуємих на підприємстві. Поза зал

Інформаційне забезпечення фінансового менеджменту
Ефективне рішення задач фінансового менеджменту вимагає використання адекватних інформаційних ресурсів, які по джерелах формування і відношенню до керованого об'єкта можуть бути розділені на внутрі

Програмне забезпечення фінансових рішень
Однієї з найважливіших проблем при розробці інформаційних технологій у фінансовому менеджменті є вибір відповідних програмних продуктів. При цьому різноманіття задач фінансового менеджменту обумовл

Технологія рішення задач фінансового менеджменту в умовах АІТ
Технологія рішення задач фінансового менеджменту в умовах АІТ у загальному випадку включає виконання наступних процедур: - збір і підготовку інформації; - обробку, накопичення й з

Тести до розд. 8
1. Якими з перерахованих критеріїв варто керуватися в першу чергу при виборі технічних засобів реалізації інформаційних технологій фінансового менеджменту? а) вартістю технічних засобів;

Автоматизація банківської діяльності
Використання сучасних інформаційних технологій кардинально впливає й змінює бізнес-процеси в банках, виводячи їх на принципово інший рівень. Банківські технології нерозривно пов'язані з інформаційн

Проблеми інформаційного забезпечення в банківській діяльності
Здійснюючи обробку основного обсягу інформації інтегрована автоматизована банківська система (АБС) є технологічною базою сучасного банку. Інтегрованій АБС властиві взаємозв'язок всіх інформаційних

Інноваційні процеси в банках
Інноваційні процеси в сфері банківської діяльності пов'язані з доцільністю нових пропозицій і одержанням від них вигоди для господарю-ючих суб'єктів. Раціональність є реальним двигуном іннов

Концепція банківської інформаційної системи
Банківську систему України започатковано в березні 1991 р. після прийняття Верховною Радою України Закону України «Про банки і банків-ську діяльність». Цей Закон став правовою підставою для створен

Особливості організації інформаційного забезпечення НБУ
Організація інформаційного забезпечення НБУ визначається складом керованих об'єктів предметної області, задач, даних і сукупністю інформаційних потреб користувачів НБУ. Згідно із визначенням інформ

Телекомунікаційні системи Національного банку України
У Національному банку України телекомунікаційні технології визнано як програмно-технічний і організаційно-технологічний комплекс, що надає багатофункціональні послуги з передачі інформації. За думк

Розрахунків в Україні
Система електронних платежів (СЕП) - державна платіжна система, що виконує міжбанківські розрахунки, заснована на безпаперовій технології розрахунків і передачі електронних повідомлень засобами еле

НБУ - користувач світової міжбанківської телекомунікаційної системи S.W.I.F.T.
Відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність» на Національний банк України покладаються функції удосконалення операцій в іноземній валюті. Для забезпечення організації та прискор

Автоматизація банківської звітності
Перехід України до ринкової економіки та її інтеграція в світові орга-нізації вимагають послідовного реформування банківського обліку та звіт-ності відповідно до міжнародних стандартів. За рекоменд

Автоматизована система управління Національним банком України
Під автоматизованою системою управління Національним банком розуміється сукупність функціональних і забезпечуючих підсистем, що автоматизують функції управління НБУ. Структуру НБУ створено за принц

Контрольні запитання
1. Яка роль інформаційних технологій у розвитку банківської системи Україні? 2. Перелічите функції, виконувані банківською системою. 3. Назвіть найбільш важливі фактори, що визнач

Тести к розд. 9
  1. Удосконалювання банківської справи пов'язане з розвитком: а) економіки країни; б) інформаційних технологій; в) інформатизації суспільства. 2.

Обґрунтування необхідності автоматизації завдань страхової справи
Автоматизація задач страхової справи в першу чергу залежить від зміни форм взаємодії машини і користувача. На початковому етапі використання ЕОМ переважно вирішувалися задачі, що формували дані про

Вимоги до створення інформаційних систем страхування.
Автоматизація задач страхової справи в першу чергу залежить від зміни форм взаємодії машини і користувача. На початковому етапі використання ЕОМ переважно вирішувалися задачі, що формували дані про

Контрольні запитання
1. Дайте визначення, що таке система "Страхування". 2. Яким образом страхування впливає на економіку? 3. Назвіть основні функції страхування. 4. На які види дія

Тести к розд. 10
1. Використання обчислювальних систем в страховій діяльності забезпечує _________________ роботи за рахунок скорочення термінів обробки інформації, збільшення аналітичних можливостей, що відбиваєть

Автоматизовані інформаційні системи і технології в маркетингу
В умовах функціонування ринку покупців маркетинг організації може розглядатися як складна система, що реалізує комплекс заходів щодо задово-лення попиту споживачів на продукцію й послуги за допомог

Задачі автоматизованої інформаційної технології маркетингу
Бурхливе впровадження інформаційних технологій у фінансову сферу економіки й різноманіття програмних продуктів, пропонованих на ринку інформаційно-технічних виробів призначені для рішення задач обл

Задачі автоматизованої інформаційної технології маркетингу
Бурхливе впровадження інформаційних технологій у фінансову сферу економіки й різноманіття програмних продуктів, пропонованих на ринку інформаційно-технічних виробів призначені для рішення задач обл

Порядок виконання постановок задач маркетингу
Декомпозиція АІС на окремі відносно відособлені з погляду практичних додатків частини дозволяє здійснити модульний принцип побудови АІТ. При цьому одиничний структурно-функціональний елемент АІС ро

План постановки задачі
Організаційно-економічна сутність задачі: - найменування задачі; - ціль рішення; - призначення (для яких об'єктів підрозділів і користувачів призначена);

Інформаційні потреби служби маркетингу на підприємстві
Інформаційні потреби маркетингових служб складаються з первинної й вторинної інформації. Первинна інформація з'являється безпосередньо в результаті взаємодії виробників товару зі споживачами, покуп

Склад і організація внугримашинного інформаційного забезпечення задач маркетингу
Інформація, необхідна для організації збуту продукції, має ключове значення, тому що будь-яка діяльність в системі управління матеріальними ресурсами ґрунтується на знанні конкретної ситуації, що з

Бази даних, що використовуються при вирішенні задач маркетингу
Бази даних як вихідний матеріал для надання практично всіх інших видів інформаційних послуг, утворюють основу сучасного інформаційного ринку. На основі баз даних можна вести обслуговування споживач

Поняття, цілі і задачі технологічного забезпечення
Оснащення обчислювальною технікою всіх галузей людської діяльності гостро порушує питання про технологічне забезпечення інформаційних систем. Не є виключенням і інформаційні системи маркетингу, що

Технічне забезпечення АІТ рішення задач збутової діяльності
Технічне забезпечення АІТ маркетингової діяльності-сукупність комп-лексу технічних засобів (КТЗ), методичних матеріалів по його створенню й функціонуванню й персоналу, що здійснює монтаж, налагодже

Збутовою діяльністю
Структурна система управління збутом складається з набору мікропроцесорних пристроїв і програмного забезпечення, зв'язки між якими відбивають специфіку об'єкта керування. Програмне забе

Технологія рішення аналітичних і прогнозних задач маркетингу
У маркетинговій діяльності важливе місце займають задачі аналітичного й прогнозного характеру, рішення яких пов’язане з великими часовими, трудовими витратами, а головне - вимагають участі висококв

Задачі маркетингу
Система маркетингу припускає рішення великої кількості задач, що нерідко суперечать одна одній. Цим обумовлюється багатоцільовий характер маркетингового планування, в результаті чого виникає задача

Тести до розділу 11
1.Маркетингова інформаційна система може розглядатися як____________ інформаційна система (ЕІС). Вставте пропущене слово. 2 Технологічне забезпечення АІТ складається з підсистем:

Законодавчі та нормативні акти
1. Закон України «Про інформацію» від 2.10.1992 // Там само. - 1992. - № 48. 2. Закон України «Про концепцію Національної програми інформатизації» від 4.02.1998 // Там само. - 1998. - № 27

Літературні джерела
13. Зацеркляний М.М. Інформаційни системи і технології у финансово-кредитних установах [Текст]: навч. посібник / М.М. Зацеркляний,О.Ф.Мельников; К.: Видавничиї дім „Професіонал”. 2007.- 327.-ІSBN 9

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги