рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Призначення, бойові властивості, загальна будова та принцип дії гранатомета

Призначення, бойові властивості, загальна будова та принцип дії гранатомета - раздел Философия, ГЛАВА 1. ОСНОВИ ВНУТРІШНЬОЇ ТА ЗОВНІШНЬОЇ БАЛІСТИКИ 40-Мм Ручний Протитанковий Гранатомет Рпг-...

40-мм ручний протитанковий гранатомет РПГ-7 призначе­ний для боротьби з танками, самохідними артилерійськими установками та іншими броньованими засобами противника. Також гранатомет можна використовувати для ураження живої сили противника, що знаходиться в легких укриттях і спорудах міського типу.

Стрільба з гранатомета ведеться пострілами ПГ-7В та ПГ-7ВМ з надкаліберною протитанковою гранатою кумулятивної дії. Граната має бронепробивну дію, яка надає можливість боротьби з сучасними танками і самохідними артилерійськими установками. Постріл ПГ-7ВМ дещо легше за постріл ПГ-7В і має більшу пробивну силу, купчастість бою і стійкість проти вітру.

Найбільш ефективна відстань стрільби з гранатомета по танках, САУ та інших цілях, котрі мають висоту 2 метра і більше на відстані прямого пострілу, що для пострілу ПГ-7В дорівнює 330 м, ПГ-7ВМ – 310м.

Тактико-технічні характеристики гранатомета РПГ-7 надані у таблиці 7.

 

Таблиця 7. Тактико-технічні характеристики гранатомета РПГ-7.

 

Тактико-технічні характеристики РПГ-7
Прицільна відстань, м
Бойова швидкострільність, постріл за хвилину 4-6
Початкова швидкість гранати, м/с
Вага гранатомета, кг 6,3
Вага пострілу ПГ –7 в, кг 2,2
Калібр, мм: - гранатомета - пострілу  
Здатність до пробиття броні завтовшки, мм до 400
Вага прицілу, кг 0,5
Збільшення прицілу, кратність 2,7
Поле зору прицілу, град. 1,3
Діаметр вихідної зіниці, мм 4,5
Дозволяючи можливість, пострілів не більше 28
Вага комплекту прицілу, кг 0,95

 

Рис. 36. Загальний вигляд ручного протитанкового гранатомета

а – РПГ; б – РПГ-7.

Основні частини і механізми гранатомета

 

Гранатомет складається з таких основаних частин і механізмів:

- ствола з механічним (відкритим прицілом);

- ударно-спускового механізму з запобіжником;

- бойкового механізму;

- оптичного прицілу.

У гранатомета РПГ-7Д крім того, є механізм блокування, а у гранатомета з нічним прицілом – основа механізму світлоблоку­вання.

В комплект гранатомета входять запасні частини, інструмент та приладдя.

Постріл до гранатомету складається з протитанкової гранати та порохового заряду.

Рис. 37. Основні частини і механізми гранатомета:

1 – ствол;

2 – ударно-спусковий механізм;

3 – бойковий механізм;

4 – оптичний приціл.

 

Робота основних частин і механізмів гранатомета

 

При пострілі з гранатомету від удару по бойку у капсулі-запалювачі гранати запалюється пороховий заряд. Гази, що утворилися від горіння порохового заряду, надають гранаті обертальний рух (за допомогою турбінки) та викидають її з каналу ствола зі швидкістю при стрільбі пострілом ПГ-7В – 120 м/с, ПГ-7ВМ – 140 м/с.

Після вильоту гранати з каналу ствола відчиняються пір’я стабілізатора, відбувається взведення запальника (детонатора) на відстані, яка забезпечує безпеку стріляючого, запалюється пороховий заряд реактивного двигуна.

При горінні порохового заряду реактивного двигуна, внаслідок витоку порохових газів через соплові отвори, утворюється реактивна сила та швидкість польоту гранати збільшується, досягаючи в кінці повного згорання заряду 300 м/с. Надалі граната летить за інерцією.

При зустрічі гранати з перепоною (ціллю) п’єзоелемент запальника (детонатора) стискується, в результаті чого виробляється електричний струм, під дією якого вибухає електродетонатор запальника, а потім розривний заряд гранати. Під час вибуху гранати утворюється кумулятивний (зосереджений, направлений) струмінь, який пробиває броню (перепону), вражає живу силу, руйнує озброєння та обладнання, а також запалює па­ливо.

При пострілі гранатомет відбою не має. Це забезпечується витіканням порохових газів назад через сопло та розтруб патрубку стволу. Утворена внаслідок цього сила, направлена наперед, врівноважує силу відбою, а дія порохових газів на передню стінку розширення труби (зарядної комори) визиває деякий рух гранатомету наперед (викат), який сприймається стріляючим малопомі­тно.

 

Призначення та будова основних частин і механізмів гранатомета

Ствол гранатомета призначений для напрямку польоту гранати і відведення порохових газів при пострілі. Канал ствола гладкий, відкритий з обох кінців. Діаметр каналу ствола називається калібром, який дорівнює 40 мм.

Ствол гранатомета складається з труби і патрубка. У гранатомета РПГ-7 труба і патрубок з'єднані між собою за допомогою різьби. Для виключення самовільного відгвинчування патрубок приварений до труби.

У гранатомета РПГ-7Д труба і патрубок з'єднуються за допомогою секторних виступів патрубка та виїмок труби, що відповідають їм, і фіксуються в зібраному вигляді засувом. Для запобігання прориву порохових газів у кільцевій проточці труби розміщений обтюратор.

Труба в казенній частині має розширення, що утворює зарядну камеру.

Патрубок має в передній частині сопло, у задній частині - розтруб, що закінчується тареллю, що охороняє казенну частину ствола від засмічення землею, піском і іншими предметами при випадковому утиканні гранатомета в грунт.

На стволі є: на дульній частині – виріз для фіксатора гранати; зверху – основи (виступи) для кріплення мушки і прицільної планки; знизу – вушка для приєднання ударно-спускового механі­зму, основа бойкового механізму з гніздом для бойкового механізму і виступом для кріплення ударно-спускового механі­зму, тонкостінний виступ для кріплення рукоятки ствола, що полегшує утримання гранатомета під час стрільби; ліворуч – планка з виступами для кріплення оптичного (нічного) прицілу; праворуч – дві антабки для кріплення ременя з чохлами і плечовим ременем.

У гранатомета РПГ-7Д є на трубі виступи з пазами, а на патрубку – стійка з фіксатором і пружиною для кріплення патрубка на трубі в десантному положенні; вушка для кріплення корпусу (кожуха) механізму блокування.

На стволі гранатомета закріплені хомутиками дерев'яні накладки, що охороняють гранатометника від опіку під час стрільби. Хомутики стягуються гвинтами.

Ударно-спусковий механізм призначений для спуску курка з бойового зводу, здійснення удару по бойку і для встановлення гранатомета на запобіжник. Складається з корпусу, курка, запобіжника, спускового гачка, шептала і стержня з бойовою пружиною.

Рис. 38. Ударно-спусковий механізм:

1 – корпус;

2 – шептало;

3 – стержень

4 – курок;

5 – бойова пружина;

6 – запобіжник;

7 – спусковий гачок

 

Корпус має кришку, запобіжну скобу, вікно для спускового гачка, паз для шептала, гніздо для бойової пружини з пазом для вибивала, гніздо для стопора запобіжника і його пружини, виріз для курка і виріз для з'єднання корпусу ударно-спускового механізму зі стволом. Окрім цього, у корпусі є отвір для чеки, отвір для осі спускового гачка, нарізний отвір для осі курка, отвір для запобіжника, чотири наскрізних нарізних отвори для гвинтів кришки і нарізний отвір для гвинта шептала. Корпус закінчується пластиною, що із прикріпленими до неї двома пластмасовими щічками утворює рукоятку.

Курок призначений для завдання удару по бойку. Він має спицю з насічкою для встановлення курка на бойовий звід, два виступи (бойовий і запобіжний) для зчеплення із шепталом і отвір для осі курка.

Запобіжник призначений для запирання спускового гачка, що виключає можливість випадкового пострілу. Він має бортик і два гнізда, в які, залежно від положення запобіжника, входить стопор, що підгортається пружиною. Щоб поставити гранатомет на запобіжник, треба натиснути на запобіжник з лівого боку так, щоб червона кільцева смужка була утоплена до рівня кришки корпусу. Щоб зняти гранатомет із запобіжника, треба натиснути на запобіжник з правого боку й утопити його.

Спусковий гачок призначений для спуску курка з бойового зводу. Спусковий гачок має верхній зуб для виведення шептала із зчеплення з бойовим виступом курка, отвір для осі, хвіст для натискання пальцем під час здійснення пострілу і нижній зуб для упора в бортик запобіжника при встановленні гранатомета на запобіжник.

Шептало призначено для утримання курка на бойовому зводі. Шептало являє собою пластинчасту пружину, на передньому кінці якої є зуб для зчеплення з бойовим (запобіжним) виступом курка. У хвостовій частині шептала є отвір для кріплення шептала гвинтом до корпусу ударно-спускового механізму.

Стержень з бойовою пружиною призначений для надання курку обертального руху, необхідного для завдання удару по бойку. Стержень має головку з напрямними плічками і двома виступами (малим і великим) та отвір для вибивача.

Механізм блокування гранатомета РПГ-7Д разом з ударно-спусковим механізмом виключає можливість здійснення пострілу при недокрученому стволі.

Стержень патрубка. У гранатометів раннього випуску механізм блокування тросовий. Він складається з корпусу, движка, засува, важеля, осей засува і движка, трубки і троса. У гранатометів останнього випуску механізм блокування стержневий. Він складається з кожуха, стержня із заслонкою, пружини, важеля й осі.

Бойковий механізм призначений для розбивання капсуля-запалювача гранати. Він міститься в гнізді основи бойкового механізму і складається з бойка, пружини бойка, опорної втулки і ніпеля.

Оптичний приціл є основним прицілом гранатомета. Збільшення прицілу 2,7х, поле зору 13. Оптичний приціл складається з корпусу з кронштейном, оптичної системи, механізму вивірки прицілу, пристрою освітлення сітки при стрільбі в нічних умовах, пристрою для ока і налобника.

Корпус призначений для з'єднання всіх частин прицілу, має кронштейн для кріплення прицілу на гранатометі. На кронштейні є затискний гвинт, ручка зі стопором для повороту затискного гвинта і засува для кріплення ручки на затискному гвинті.

 

 

Рис. 39. Бойковий механізм: Рис. 40. Оптичний приціл.

1 – бойок;

2 – пружина бойка;

3 – опорна втулка;

4 – ніпель.

 

Оптична система складається з об'єктива для одержання зображення об'єкта, що спостерігається; призми для повного обертання зображення; сітки для прицілювання, окуляра для розглядання зображення об'єкта, що спостерігається; захисних скелець об'єктива і сітки для запобігання прицілу від попадання вологи і пилу. Для запобігання від забруднення й ушкодження захисного скла об'єктива на виступ об'єктива надівається ковпачок, прикріплений до корпусу прицілу за допомогою ременя. На оправі окуляра за допомогою хомутика закріплений гумовий пристрій для ока. На сітці прицілу нанесена шкала прицілу (горизонтальні лінії), шкала бічних виправлень (вертикальні лінії) і далекомірна шкала (суцільна горизонтальна і крива пунктирна лінія), поділки (лінії) шкали прицілу позначені ліворуч цифрами 2, 3, 4, 5, що відповіда­ють відстаням стрільби в сотнях метрів (200, 300, 400, 500 м).

Поділки (лінії) шкали бічних виправлень позначені знизу (направо і наліво від центральної лінії) цифрами 1, 2, 3, 4, 5. Відстань між двома вертикальними лініями відповідає десятитисячним (0-10). За шкалою бічних виправлень можна вводити бічні виправлення праворуч і ліворуч до 0-50. Лінія шкали прицілу, що відповідає дальності 300 м, і центральна лінія шкали бічних виправлень зроблені подвійними для полегшення вибору необхідних поділок при прицілюванні. Центральна лінія продовжена нижче шкали прицілу для виявлення бічного нахилу гранатомета. Далекомірна шкала розрахована на висоту цілі 2,7 м. Це значення висоти цілі позначено знизу горизонтальною лінією. Над верхньою пунктирною лінією нанесена шкала з розподілами, відстань між якими відповідає зміні відстані до цілі на 100 м. Цифри шкали 2, 4, 6, 8, 10 відповідають відстаням 200, 400, 600, 800, 1000 м. Над шкалою прицілу нанесений знак "+", позначка для перевірки прицілу.

Механізм вивірки прицілу призначений для забезпечення паралельності нульової лінії прицілювання й осі каналу ствола гранатомета і введення виправлення на температуру.

До приладдя гранатомета входять:

- шомпол для чищення і змащування гранатомета, що складається з переднього стебла з коронкою, лапками і протиркою та заднього стебла з ручкою; лапки, що підпружинені, дозволяють проводити чищення і змащування розширеної частини ствола гранатомета; канавки призначені для утримування клоччя і ганчір'я під час чищення і змащування гранатомета;

- стебло з шайбою для видалення із каналу ствола залишків гільзи порохового заряду накручується на заднє стебло з ручкою шомпола;

- ремінь з чохлами для запобігання забруднення канапу ствола гранатомета; плечовий ремінь для перенесення гранатомета;

- сумка для зберігання і перенесення трьох пострілів з пороховими зарядами; сумка для зберігання і перенесення двох гранат з пороховими зарядами і приладдя, інструменту та запасних частин гранатомета.


До комплекту гранатомета входять:

 

- інструмент – ключ-викрутка, вибивач, пристосування для збирання ударно-спускового механізму;

- запасні частини – бойки (2 шт.), опорні втулки (2 шт.), пружини бойка (2 шт.) та ніпель (1 шт.)

 

 

Рис. 41. Інструмент:

 

1– ключ-викрутка; 2 – вибивач; 3 – пристосування для уда­рно-спускового механізму; 4 – паз для вибивача; 5 – паз для ключа-викрутки.

До групового комплекту на 9 гранато­метів входять: прилад для перевірки прицільних пристроїв, пристосування для розбирання та збирання ударно-спускового механізму, ключ-викрутка, вибивач, хомутик передній, хомутик задній (2 шт.), щока рукоятки ствола (2 шт.), щока ударно-спускового механізму (права і ліва), бойова пружина, пружина стопора, пружина бойка (9 шт.), бойок (9 шт.), опорна втулка, дерев'яна накладка (18 шт.), футляр для групового комплекту.

До комплекту прицілу входить чохол для перенесення прицілу та приладдя до нього, захисту прицілу від дощу під час розташування його на гранатометі; має зовнішні кишеньки для розташування: серветок, пристрою зимового освітлення сітки, запасних електричних лампочок, батарейок, ключа-викрутки, двох світлофільтрів.

 


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ГЛАВА 1. ОСНОВИ ВНУТРІШНЬОЇ ТА ЗОВНІШНЬОЇ БАЛІСТИКИ

ФАКУЛЬТЕТ ВІЙСЬКОВОЇ ПІДГОТОВКИ... О І Герасименко... ВОГНЕВА ПІДГОТОВКА...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Призначення, бойові властивості, загальна будова та принцип дії гранатомета

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Постріл і його періоди
Пострілом називається викидання кулі (гранати) з каналу ствола зброї енергією газів, які утворюються при згоранні порохового заряду. Постріл відбувається в дуже короткий проміжок часу (0,001-0,06 с

Початкова швидкість кулі (гранати) та її практичне значення
  Для польоту кулі в повітрі велике значення має швидкість, з якою куля покидає канал ствола, тобто швидкість в точці вильоту. Ця швидкість одна з основних характеристик польоту кулі

Траєкторія польту кулі (гранати) в повітрі, її елементи та форми
Утворення траєкторії В момент пострілу ствол зброї займає відповідне положення. Політ кулі в повітрі починається по прямій лінії, яка є продовженням осі каналу ствола в момент ви

Прямий постріл
  Тепер, коли ми ознайомились з польотом кулі в повітрі, не важко зрозуміти, що якщо ціль буде знаходитись на лінії продовження осі каналу ствола, то куля в неї не попаде, а впаде ниж

Прикритий, мертвий та простір, що уражається, їх практичне значення
  Простір за укриттям, що не пробивається кулею, від його гребеня до точки зустрічі* називається прикритим простором. Прикритий простір тим більший, ч

Автомат Калашникова АК-74
    Рис. 10. Загальний вигляд автомата Калашникова АК-74.

Призначення, бойові властивості, загальна будова та принцип дії автомата
5,45 мм автомат Калашникова є індивідуальною зброєю. Автомат призначений для знищення живої сили та ураження вогневих засобів противника. Для ураження противника в рукопашн

Призначення та будова основних частин та механізмів автомата
Ствол призначений для направлення польоту кулі. В середині ствол має чотири нарізи, які в’ються зліва вгору направо. Нарізи призначені для придання кулі об

Розбирання і складання автомата
Розбирання автомата може бути повним та неповним. Неповне – для чистки, змащування та огляду автомата. Повне – для чистки при сильному забруднен

Призначення, бойові властивості та загальна будова пістолета
9-мм пістолет Макарова (ПМ) є особистою зброєю нападу і захисту, призначеною для ураження супротивника на невеликій відстані.

Можливі затримки і несправності під час стрільби і способи їх усунення
Пістолет при правильному поводженні з ним, уважному догляді і збереженні є надійною і безвідмовною зброєю. Однак, при тривалій роботі, через зношування ч

Розбирання і складання пістолета
Розбирання пістолета може бути неповним і повним. Неповне розбирання виконується для чищення, змащення та огляду пістолета. Повне розбирання - для чищення при сильному забрудненні

Ручний протитанковий гранатомет РПГ-7
Ручний протитанковий гранатомет РПГ-7 багаторазового використання з реактивним протитанковим пострілом ПГ-7 належить до "довгожителів" (на озброєння над

Будова гранат. Порядок зарядження гранатомета
Для стрільби з гранатомета використовуються постріли ПГ-7в (ПГ-7вм). Постріл складається з таких частин:  

Затримки, які виникають під час стрільби та способи їх усунення
У наслідок необережного поводження з гранатометом, забруднення і спрацювання частин, а також при несправності пострілів під час стрільби можуть виникати затримки.

Вушко з отворами для запобіжної чеки.
  Запобіжна чека служить для утримання спускового важеля на трубці ударного механізму. Вона проходить через отвори пружини спускового важеля й стінок трубки ударного механізму; для її

Прийоми та способи стрільби з автомата
  Стрільба з автомата може вестися з різних положень і з будь-якого місця, звідки видно ціль або ділянку місцевості, на якій очікується поява супротивника. При веденні вогню

Не слід вибирати місце для стрільби поблизу окремих місцевих предметів, які виділяються, а також на гребенях висот.
Залежно від обстановки й характеру місцевості автоматник під час бою пересувається бігом, прискореним кроком і перебіжками або переповзанням. Перед початком пересування автомат ставиться на запобіж

Правила стрільби з автомата
Правила стрільби – основні положення й рекомендації з підготовки й ведення стрільби з різних видів зброї. Правила стрільби з автоматів містять рекомендації з ви

Прийоми та способи стрільби з пістолета
  Способами стрільби є: - стрільба з положення стоячи; - стрільба у положення з коліна; - стрільба з положення лежачи; - стрільба

Правила стрільби з пістолета
Військовослужбовець, озброєний пістолетом, веде вогонь в бою самостійно, відповідно до обставин. Вибір місця для стрільб

Основні вимоги до організації та проведення стрільб
  Основні вимоги до організації та проведення стрільб викладені в Курсі стрільб зі стрілецької зброї і бойових машин Сухопутних військ (КС СЗ і БМ СВ-99). Курс стрільб назнач

Особовий склад, який не засвоїв правил та заходів безпеки, до стрільби та обслуговуванню стрільб не допускається.
Ті, хто стріляє повинні беззаперечно та точно виконувати всі правила та заходи безпеки під час стрільби. Щоб не допустити нещасних випадків і гарантувати безпеку тих, хто стріляє, і тих, х

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО МОДУЛЬНОЇ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
1. Постріл і його періоди. 2. Початкова швидкість кулі (гранати) та її практичне значення. 3. Відбій зброї та кут вильоту. 4. Траєкторія польоту кулі (гранати) та її прак

Прийняті скорочення
АВ –автоматичний вогонь. АК – автомат Калашникова. АКМ – автомат Калашникова модернізований. АКМС – мо

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги