Cуть класифікації запасів і ресурсів

Класифікація запасів і ресурсів – нормативно науково обґрунтований документ, який охопив накопичений досвід пошуків, розвідки і розробки нафтових і газових родовищ. Класифікація запасів і ресурсів визначає тактику та стратегію пошуків, розвідки і розробки родовищ нафти і газу, наукові принципи планування приросту запасів та масштаби видобутку нафти і газу.

До 5 травня 1997 року в Україні діяла ”Класифікація запасів і ресурсів...” колишнього Радянського Союзу (1983 рік). Ця класифікація в значній мірі відіграла значну роль в збагаченні мінерально–сировинної бази України, але вона не враховувала ринкових умов розвитку промисловості та інших економічних перетворень, які сталися в Україні.

5 травня 1997 року постановою Кабінету Міністрів України № 432 затверджено нову “Класифікацію запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр до геолого-економічного вивчення ресурсів перспективних ділянок та запасів родовищ нафти і газу”. У новій класифікації знайшли відображення: сучасні наукові положення з підрахунку, геолого–економічної оцінки і державного обліку запасів корисних копалин відповідно до рівня їх промислового значення та ступеня геологічного та техніко-економічного вивчення; умови, що визначають підготовленість розвідуваних родовищ корисних копалин до промислового освоєння, а також принципи кількісної оцінки ресурсів корисних копалин.