рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ОСОБЛИВОСТІ ПІДРАХУНКУ ЗАПАСІВ НАФТИ І ВІЛЬНОГО ГАЗУ В СКЛАДНОПОБУДОВАНИХ КОЛЕКТОРАХ

ОСОБЛИВОСТІ ПІДРАХУНКУ ЗАПАСІВ НАФТИ І ВІЛЬНОГО ГАЗУ В СКЛАДНОПОБУДОВАНИХ КОЛЕКТОРАХ - раздел Философия, ПІДРАХУНОК ЗАПАСІВ НАФТИ І ГАЗУ Підрахунок Запасів Нафти І Газу В Складнопобудованих Колекторах У Даний Час Я...

Підрахунок запасів нафти і газу в складнопобудованих колекторах у даний час являє собою одну з найскладніших проблем. Тим часом, саме з такими колекторами зв’язані найбільш продуктивні поклади нафти і газу.

Складнопобудовані колектори можуть бути приурочені до карбонатних і теригенних порід. Для карбонатних колекторів характерна вторинна пустотність. Ефективна ємність таких колекторів може бути представлена або тільки системою тріщин, або тріщинами в сполученні з порожнечами, що утворилися в результаті процесів вилуговування, перекристалізації і доломітизації вапняків. Такі колектори відносяться до колекторів тріщинно-кавернозного або тріщинно-карстового типів. Для них, як правило, характерні непроникна матриця, висока ємність за рахунок порожнеч вилуговування і висока продуктивність. У карбонатних колекторах змішаного типу матриця володіє міжзерновою пористістю і містить нафту і газ. У теригенних тріщинно-порових колекторах роль тріщин як ємностей незначна, основною ємністю в таких колекторах служить матриця, однак тріщини характеризуються дробрими фільтраційними властивостями.

Колектори тріщинного типу. Під коефіцієнтом тріщинуватості kт розуміється частка об’єму сполучених тріщин в об’ємі взірця породи. Її величина змінюється від 0,1 - 0,2 до 1 - 2%. По керну kт визначається в шліфах як відношення добутку розкритості тріщин (b) і сумарної їхньої довжини (l) до площі шліфа (S), тобто

Визначення тріщинуватості по шліфах ведеться під мікроскопом. Середня величина досліджуваного параметра в межах пропластка або нерозчленованого пласта знаходиться зважуванням по площі всіх шліфів незалежно від того, у всіх шліфах виявлені тріщини чи ні:

де n - число шліфів, у яких встановлені тріщини;

k – загальне число досліджених шліфів.

Дня одержання представницької вибірки і виділення тріщинуватих інтервалів шліфи в розрізі повинні відбиратися через 1 м. Якщо інтервали з різнонаправленим орієнтуванням тріщин виділити не вдається, то обчислення kт у кожному шліфі визначаються по вище наведеній формулі із введенням коефіцієнта α, що враховує системи розташування тріщинуватості.

Для визначення коефіцієнта тріщинуватості за допомогою геофізичних методів використовується спосіб А. М Нечаю - спосіб «двох розчинів», при якому опір породи і фільтрату бурового розчину при першому вимірі повинні відрізнятися від таких при другому вимірі в 3-4 рази.

Середнє по свердловині значення тріщинуватості горизонту або продуктивного розрізу в цілому для масивних покладів визначається зважуванням по товщині інтервалів, що характеризуються визначеним орієнтуванням тріщин.

Нафто-(газо-) насиченість колекторів тріщинуватого типу близька до одиниці (0,9-0,95) і на даний час важко визначена. У зв'язку зі слабкою вивченістю проблеми таких колекторів у цілому підрахунок запасів у них на всіх стадіях здійснюється на основі карти ізопахіт і з урахуванням середніх значень параметрів по покладу, розрахованому як середнє арифметичне по свердловинах. При цьому тріщинуватість і нафто-(газо-) насиченість враховуються коефіцієнтом ефективної порожнечості kпорж.еф. Звідси запаси нафти в межах площі однієї категорії розраховуються по формулі:

;

запаси газу:

.

Запаси покладу визначаються сумою запасів площі кожної категорії, виділеної в межах площі покладу. По даних однієї свердловини карта ізопахіт не складається і підрахунок запасів ведеться по найбільш простих формулах:

;

.

Колектори тріщинно-кавернозного типу. Для тріщинно-кавернозних карбонатних порід Б. Ю. Вендельштейн пропонує наступну формулу граничного значення коефіцієнта ефективної порожнечі kеф.порж.гр.:

,

де kп.заг. – коефіцієнт загальної пористості, що визначається по даних НГМ або ГГМ;

kп.мз. – коефіцієнт неефективної відкритої пористості міжзерневої частини породи, що визначається або по керну, або по величині питомого опору породи по даних БКЗ або екранованому зонді.

При достатньо повному виносі керну і його вивченості kеф.порж.гр визначається для пластового перетинання в кожній свердловині як середня арифметична величина. Середнє значення параметра в свердловині по геофізичних даних розраховуються як середньозважене по ефективних нафто-(газо-) насичених товщах. Способи визначення середніх значень, по покладу і варіанти формул об’ємного методу для різних стадій вивченості аналогічні як і для колекторів тріщинуватого типу.

Колектори тріщинно-порового типу. В цих колекторах основним вміщувачем нафти і газу служать між- зернові пори і лише частково – тріщини. Підрахунок запасів в колекторах даного типу до цього часу відноситься до найбільш складних проблем. Як показали дослідження останніх років, для виявлення ролі колектора кожного типу в породах, важливу роль відіграють промислові дослідження.

Так, дуже цінні дані про параметри колекторів, що вивчаються, по даних Е. В. Соколовського, Ю. І. Тречнікова отримані промисловими дослідженнями в свердловинах, що розкрили колектори тріщинно-порового типу і на покладах Східного Ставропілля в пермо-тріасових карбонатних відкладах.

Дослідження проводилися масообмінним методом і методом стаціонарного потоку поміченої рідини. В свердловину 2-4 рази нагнітали по 10-20 м3 поміченої нафти чи води. Після кожної закачки свердловина закривалась на 0,5-5 діб, а потім по аналізу проб із запущеної в роботу свердловини визначалась зміна концентрації індикатора.

Проведений комплекс досліджень дозволив встановити об’ємну щільність тріщин, середню відстань між ефективними тріщинами і коефіцієнт ефективної тріщинуватості (0,05-0,22% для покладів теригенних відкладів, і 0,18-0,37 % для покладів карбонатних відкладів Східного Ставропілля). Матриця карбонатних порід виявлялась в основному водонасиченою.

По всіх аптських покладах встановлено, що початкова і залишкова нафтонасиченість залежать від пористості пласта, причому породи з пористістю нижче 7% непродуктивні (рис. 19.1).


Рисунок 19.1 - Зв'язок між коефіцієнтами нафтонасиченості kн і пористості kн матриці гірських порід (по Є. В. Соколовскому, Ю.І. Тречникову).

1 - зведений графік зміни початкової нафтонасиченості; зміна залишкової нафтонасиченості порід аптекського покладу на родовищах: 2-Малгобек-Вознесенка-Али-Юрт, 3 - Карабулак-Ачалуки

 

При пористості 14 % kн.поч досягає 72 %. Витиснення нафти з матриці відбувається при значеннях нафтонасиченості вище 19-40 %. Отже, у колекторах тріщинно-порового типу нафтонасиченість значною мірою залежить від величини пористості, що обумовлює необхідність диференціації запасів у поровій частині порожнього простору за вузьким значенням коефіцієнта відкритої пористості. При цьому важливо зауважити, що використання середніх значень для підрахунку запасів може привести до істотних погрішностей. Розрахунок балансових запасів покладу в аптських відкладах Карабулак-Ачалукського родовища за середнім значенням параметрів дав завищенні запаси у порівнянні з пропонованим способом на 17%. Завищення видобувних запасів, ще вище.

Розрахунок нафто-(газо-)насичених об’ємів колекторів по вузьких інтервалах значень коефіцієнта відкритої пористості - досить трудомістка процедура, що вимагає побудови безлічі карт. Щоб скоротити об’єм графічних і рахункових робіт, ті ж об’єми колекторів без утрати вірогідності можна одержати, якщо застосувати методику розрахунку для порід, що характеризуються взаємозв'язком параметрів. З цією метою в кожному продуктивному інтервалі розрізу в першу чергу розраховується значення коефіцієнтів ефективної пористості kп.еф.. Середнє значення по свердловині kп,еф,св визначається зважуванням значень kп,еф інтервалів по їхній товщині.

Запаси нафти і вільного газу відкритого покладу пластового типу підраховуються по формулах без складання карт ізопахіт:

;

Запаси масивних, літологічно і стратиграфічно обмежених покладів визначаються на основі карт ізопахіт:

;

.

На наступних стадіях вивченості покладів для підрахунку запасів нафти і вільного газу в поровій частині порожничого простору колектора тріщинно-порового типу по кожному об’єкті складається карта в ізолініях hн.еф.k.п.еф. Відповідно до цього формули варіантів об'ємного методу будуть мати такий вигляд:

;

.

Як було показано вище, середнє значення kп.еф в обох випадках визначається зважуванням по об’єму колекторів. При закономірній зміні по площі параметрів нафти вони вводяться під знак інтегралів.

Підрахунок запасів у тріщинній частині пустотного простору ведеться по формулах, розглянутих вище для колекторів цього типу.

Колектори змішаного типу. У колекторах змішаного типу, зв’язаних з потужними товщинами карбонатних порід, порожничий простір визначається міжзерновою пористістю, тріщинуватістю і кавернозністю. На всіх стадіях вивченості покладів у колекторах змішаного типу для підрахунку запасів як нафти, так і газу, застосовуються формули підрахунку запасів у колекторах порового типу. Наявність каверн у розрізі враховується часткою кавернової складової загальної порожнечі, що додається до міжзернової пористості, а тріщинуватість порових інтервалів враховується в показнику відкритої пористості. В інтервалах продуктивної товщі, що характеризуються параметрами нижче кондиційних, запаси в тріщинній ємкості підраховуються окремо по формулах для колекторів цього типу.


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ПІДРАХУНОК ЗАПАСІВ НАФТИ І ГАЗУ

Університет нафти і газу... М В Ляху...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ОСОБЛИВОСТІ ПІДРАХУНКУ ЗАПАСІВ НАФТИ І ВІЛЬНОГО ГАЗУ В СКЛАДНОПОБУДОВАНИХ КОЛЕКТОРАХ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Cуть класифікації запасів і ресурсів
Класифікація запасів і ресурсів – нормативно науково обґрунтований документ, який охопив накопичений досвід пошуків, розвідки і розробки нафтових і газових родовищ. Класифікація запасів і ресурсів

Комплексний підхід до вивчення нафтових і газових родовищ
У „Класифікації запасів та ресурсів...” (1997 рік) відображені вимоги комплексного та раціонального використання корисних копалин. Раціональне та комплексне використання корисних копалин базується

Підрахунковий план
Основним графічним документом при підрахунку запасів є підрахунковий план. Підрахунковий план (рис. 2.1) складається на основі структурної карти покрівлі продуктивних пластів – колекторів або ж по

СУМАРНІ РЕСУРСИ НАФТИ, ГАЗУ І КОНДЕНСАТУ
Для порівняння нафтогазоносності різних регіонів користуються інтегральними оцінками, які включають в себе накопичений видобуток, запаси, ресурси нафти, газу і конденсату всіх категорій. Першим наз

КАТЕГОРІЙНІСТЬ ЗАПАСІВ І ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО РОЗВІДАНОСТІ І ВИВЧЕНОСТІ ПОКЛАДІВ НАФТИ І ГАЗУ
Відповідно до сучасної класифікації запасів родовищ нафти і горючих газів, розвідані запаси нафти і газів, а також вміст у них cупутніх компонентів, за ступенем їх розвіданості і вивчення підрозділ

Природні резервуари
Природним резервуаром (по В.О. Броду) називається природна ємність для нафти, газу і води, всередині якої вони можуть циркулювати і форма якої обумовлена співвідношенням колектора з вміщаючим його

Умови залягання флюїдів в покладі
Будь-яке природне скупчення нафти і газу в пастці називається покладом.    

Класифікація покладів по фазовому стану ВВ
Залежно від фазового стану і основного складу вуглеводневих з'єднань в надрах поклади нафти і газу підрозділяються на (рис 5.2): - нафтові, які містять тільки нафту, в різній степені насич

Основні особливості, що характеризують умови розробки покладів
Будь-який нафтовий або газовий поклад володіє потенційною енергією, яка в процесі розробки витрачається на витіснення нафти і газу з резервуару (продуктивного пласта). Витіснення флюїдів з покладу

Групи запасів нафти і газу, основні принципи їх підрахунку і обліку
За народногосподарським значенням запаси нафти, газу, конденсату і компоненти, що містяться в них і мають промислове значення, поділяються на дві групи, що підлягають самостійному підрахунку і облі

ВЛАСТИВОСТІ І ХАРАКТЕР ЗАЛЯГАННЯ НАФТИ, ГАЗУ І ЗВ’ЯЗАНОЇ ВОДИ В ПЛАСТОВИХ УМОВАХ
У процесі формування рідких і газоподібних вуглеводнів в пастці проходить диференціація газу, нафти і води за їх густиною. Газ займає найбільш підвищену частину пласта – колектора, утворюючи газову

Відхилення вуглеводневих газів від законів ідеальних газів
Вуглеводневі та інші неідеальні гази в тій чи іншій мірі відхиляються від законів газового стану для ідеальних газів. Стисливість вуглеводневих газів. Рівняння Клапейрона буде дійсне для в

Основні властивості нафти
Густина нафти, як і густина будь–якої речовини – це маса одиниці її об’єму. Вона вимірюється в кг/м3 або т/м3 і визначається за формулою:

Властивості нафти в пластових умовах
В пласті нафта знаходиться під дією високих тисків і підвищених температур; крім того в ній міститься розчинений газ. Все це в значній мірі відбивається на її властивостях і умовах руху по пласту.

Нафто-, газо- і водонасиченість порід
Всередині нафтонасичених і газонасичених пластів не весь об’єм пор заповнений нафтою або газом; частина його зайнята залишковою водою, яка при формуванні покладу не була витіснена внаслідок різних

Нафто-, газо- і водонасиченість порід
Всередині нафтонасичених і газонасичених пластів не весь об’єм пор заповнений нафтою або газом; частина його зайнята залишковою водою, яка при формуванні покладу не була витіснена внаслідок різних

Регіональний етап
На цьому етапі проводяться регіональні геолого-геофізичні роботи. Відповідно до завдань регіональний етап ділять на дві стадії: прогнозування нафтогазоносності і оцінка зон нафтогазонакопичення.

Пошуковий етап
Пошукові роботи направлені на забезпечення необхідних умов для приросту розвіданих запасів нафти і газу. Він розділяється на стадію виявлення і підготовки об'єктів для пошукового буріння і стадію п

Розвідувальний етап
Цей етап ділиться на дві стадії: оцінка родовищ (покладів) і підготовка їх до розробки. Стадія оцінки родовищ (покладів).Об'єктами робіт на цій стадії служать відкриті род

Комплексне вивчення продуктивних відкладів в пошукових і розвідувальних свердловинах
Інструкція передбачає вимоги по комплексному вивченню продуктивних відкладень на родовищах нафти і газу в пошукових і розвідувальних свердловинах в процесі буріння свердловин, дослідження керна, пр

Комплексне дослідження проб нафти, газу, конденсату і підземних вод
В процесідослідження відібраних проб нафти, газу і конденсату повинні бути визначені: - для нафти, приведеної до стандартних умов методом диференціального розгазування - фракційний і групо

Взаємозв’язок категорій запасів і ресурсів з етапами і стадіями геологорозвідувальних робіт і розробки покладів
У Класифікації запасів і ресурсів ...1998 р. кожна категорія тісно пов'язана з відповідним етапом і стадією геологорозвідувального процесу або розробки покладів. Основні риси такої ув'язки

Виділення оціночних об’єктів прогнозних ресурсів
У сучасній науці під системами зазвичай розуміють складні об'єкти, для яких характерні множинність, різнотипність і різноякісність утворюючих їх елементів і зв'язків. До важливих властивостей систе

Виділення підрахункових об’єктів перспективних ресурсів
При підрахунку перспективних ресурсів категорії С3 рівень підрахункових об’єктів в плані відповідає окремій пастці, здатній акумулювати нафту і газ. Тип пастки визначається будовою струк

Підрахункові об’єкти запасів нафти і газу
Перший підрахунок запасів виявленого (відкритого) покладу виконується після отримання промислового припливу нафти і газу на перспективній площі. У розрізі підрахунковий об’єкт приймається як пласт

ВИМОГИ ДО ГЕОЛОГІЧНОЇ ВИВЧЕНОСТІ ОБЄКТІВ РОБІТ
  По кожній розвідувальній свердловині слід провести комплекс досліджень необхідних для підрахунку запасів, а саме: - детальне вивчення для визначення літологічних і петрогра

Та наявних в них корисних компонентів
Підрахунок запасів родовищ та оцінка перспективних ресурсів нафти, газу і конденсату та наявних в них “корисних компонентів проводиться на певну дату згідно з вимогами класифікації” (1997р.), якою

СТАТИЧНА І ДИНАМІЧНА МОДЕЛІ ПОКЛАДІВ НАФТИ І ГАЗУ, ЯК ОСНОВА ПІДРАХУНКУ ЗАПАСІВ І ПЕРЕВОДУ ЇХ У БІЛЬШ ВИЩІ КАТЕГОРІЇ
Ю.А. Косигін і Ю.А. Воронін, розвиваючи системно – структурний підхід в геології, виділяють три типи геологічних об’єктів: статичні, динамічні, ретроспективні. Геологічні об’єкти статич

ЛЕКЦІЯ №11
МЕТОДИ ПІДРАХУНКУ ЗАПАСІВ НАФТИ, ГАЗУ І КОНДЕНСАТУ   На теперішній час достатньо обґрунтовані теоретично і практично три групи методів підрахунку запасів і ресурсів нафти і г

Суть об’ємного методу підрахунку
Виходячи з того, що нафта і газ в надрах знаходяться в порах, тріщинах, кавернах теригенних або карбонатних порід і займають верхню частину пастки внаслідок гравітаційного розподілу і характеризуют

Об’ємний метод підрахунку запасів нафти
Об’ємний метод підрахунку запасів нафти відомий у вигляді декількох варіантів: - власне об’ємний метод; - об’ємно-статистичний метод; - метод ізоліній; - об’ємно

Метод ізоліній
Метод ізоліній заснований на групуванні і сумісному графічному відображенні у вигляді карт (в ізолініях) комплексних параметрів об’ємного методу для підрахунку запасів нафти. Іноді об’єднується пот

Підрахунок запасів вільного газу об’ємним методом
Об’ємний метод підрахунку вільного газу також є ефективним методом, що може бути використаний для підрахунку запасів на будь-якій стадії пошукових, розвідувальних і експлуатаційних робіт або розроб

Підрахунок запасів вільного газу за методом падіння тиску
Даний метод іноді називають статистичним або методом матеріального балансу для газів. Досить простий, так як не вимагає визначення границь покладу, пустотного газонасиченого об’єму покладу та інших

Підрахунок запасів газу розчиненого в нафті
Початкові балансові запаси розчиненого в нафті газу () при будь-якому режимі в покладі визначаються за початков

Підрахунок запасів конденсату
Рідини, які відносяться до конденсатів за фізико – хімічними властивостями займають проміжне положення між нафтою і газом. Вони, як правило, вмішують значно більший відсоток вуглеводнів від етану д

Підрахунок балансових запасів етану, пропану, бутанів та інших цінних компонентів
Балансові запаси етану, пропану та бутанів підраховується на газових, нафтогазових і нафто-газоконденсатних родовищах або покладах при вмісті етану не менше 3% і розвіданих поточних запасів газу не

МЕТОД МАТЕРІАЛЬНОГО БАЛАНСУ
Метод матеріального балансу заснований на вивченні зміни фізичних параметрів рідини газу, які вміщуються в пласті, в залежності від зміни тиску при розробці. В процесі видобутку з пласта рідини (на

Виведення рівняння, заснованого на законі збереження матерії
Вивід цього рівняння базується на тому, що первісна кількість вуглеводнів (в об’ємних одиницях) в пласті приведених до деякого тиску дорівнює сумі вуглеводнів (в об’ємних одиницях), що видобуті і я

Виведення рівняння, заснованого на законі постійності об’єму пор первісно зайнятого нафтою і газом
Виведення цього рівняння базується на тому, що об’єм пор який звільнився в пластових умовах (в результаті видобутку нафти, газу і води, а також усадки нафти) буде рівний об’єму пор, який буде зайня

РОЗРАХУНОК ЕФЕКТИВНОСТІ РІЗНИХ ВИДІВ ЕНЕРГІЇ В НАФТОГАЗОНОСНОМУ ПЛАСТІ
Вивчення виду і ролі діючої енергії в нафтогазо-носному пласті має велике значення при здійсненні і аналізі системи розробки пласта. Виявлення і розрахунок ефективності різних видів енергі

МАТЕРІАЛЬНИЙ БАЛАНС ПРИ ПІДРАХУНКУ ЗАПАСІВ ГАЗУ
При газовому режимі роботи газових покладів виведення формул матеріального балансу може бути засновано на любому вихідному положенні методу. Дійсно, якщо виходити з постійності об’єму пор,

Принципи статистичного методу
Принципи статистичного методу підрахунку запасів нафти і газу є досить прості. Вони заключаються в знаходженні в графічному або аналітичному виразі того або іншого зв’язку, який характеризує попере

Статистичний метод підрахунку запасів нафти
Як вже відмічалось для різних геолого – промислових умов з метою підрахунку запасів нафти використовуються різні статистичні залежності. Але найбільш широке розповсюдження в практиці підрахунку зал

Підрахунок перспективних ресурсів категорії
Об’єктами підрахунку перспективних ресурсів нафти, газу і конденсату є підготовлені до глибокого буріння пастки структурного і не структурного типу. На перспективних площах в кожному пласті (горизо

Безпосереднє визначення площі нафтогазоносності
Цей спосіб застосовується, якщо: а) перспективна структура підготовлена сейсмічними методами на рівні продуктивного пласта (горизонту); б) нафтогазоносний пласт на сусідніх поклад

Визначення можливої площі нафтогазонасиченості за допомогою коефіцієнта заповнення пастки
Визначення передбачуваної площі перспективної структури за допомогою коефіцієнта заповнення пастки доцільно, якщо: 1) структура підготовлена структурним бурінням або структурним бурінням в

Принципи визначення решту параметрів підрахунку
Коефіцієнт відкритої пористості (m), коефіцієнт нафто- і газонасиченості (bн) і (bг), перерахунковий коефіцієнт (q), густина нафти (rн

Визначення перспективних ресурсів категорії С3 на перспективних площах з передбачуваними нафтогазовими або газонафтовими покладами
Визначення перспективних ресурсів категорії С3 на перспективних площах з передбачуваними нафтогазовими або газонафтовими покладами більш складне ніж у випадку однофазових покладів. Склад

Оцінка прогнозних ресурсів
Для оцінки прогнозних ресурсів на будь – якій території, насамперед необхідно зробити оцінку цієї території якісно, тобто з точки зору наявності сприятливих умов для можливого знаходження в ній наф

Особливості підрахунку запасів вільного газу в нафтогазових і газонафтових покладах
Двохфазовий стан покладів значно ускладнює не тільки процес розвідки і розробки, але і підрахунок запасів нафти і вільного газу. У газонафтових покладах необхідні додаткові дослідження по обґрунтув

ОСОБЛИВОСТІ ПІДРАХУНКУ ЗАПАСІВ НАФТИ І ВІЛЬНОГО ГАЗУ В ГАЗОНАФТОВИХ І НАФТОГАЗОВИХ ПОКЛАДАХ
Двохфазний стан покладів значно ускладнює не тільки процес розвідки і розробки, але і підрахунок запасів нафти і вільного газу. В газонафтових покладах необхідні додаткові дослідження по обґрунтува

ЛЕКЦІЯ №21
ВИБІР МЕТОДУ ПІДРАХУНКУ ЗАПАСІВ НАФТИ І ГАЗУ ЗАЛЕЖНО ВІД РЕЖИМУ І СТУПЕНЯ РОЗВІДАНОСТІ ПОКЛАДУ (РОДОВИЩА)   Можливість успішного застосування того або іншого

ВИЗНАЧЕННЯ КОЕФІЦІЄНТІВ НАФТО-, ГАЗО- І КОНДЕНСАТОВІДДАЧІ
Коефіцієнти нафто-, газо- і конденсатовіддачі, являють собою співвідношення між видобувними і балансовими запасами відповідних вуглеводнів і є важливими геолого-економічними показниками ефективност

Визначення коефіцієнта нафтовіддачі
Під коефіцієнтом нафтовіддачі (або коефіцієнтом вилучення нафти) розуміють відношення видобувних запасів нафти (Qвид.), тобто сумарного можливого видобутку нафти з покл

Способи розрахунку коефіцієнтів нафтовіддачі
З наведених вище даних можна бачити, що нафтовіддача залежить від багатьох факторів. Тому всебічний облік цих факторів на стадії оцінки покладу, на якій необхідно запрогнозувати нафтовіддачу, дуже

Визначення коефіцієнта газо - і конденсатовіддачі
Поняття про газо- і конденсатовіддачу ототожнюється з поняттям про нафтовіддачу і можуть бути виражені аналогічними формулами. Для вільного газу:

Фактори, які впливають на газо- і конденсатовіддачу
На газо-і конденсатовіддачу впливають також дві групи факторів: природні (геологічні) і штучні (характер розробки). Однак дія цих факторів значно відрізняється. Так, як на нафтовіддачу (і

Способи розрахунку газовіддачі газових і газоконденсатних покладів
Розрахунок газовіддачі газових покладів залежить від роботи покладів. У випадку газового режиму, який характеризується збереженням об’єму пор, що зайняті газом і постійним складом газу, то коефіціє

Способи розрахунку газовіддачі нафтових покладів
Чисельне вираження коефіцієнту вилучення розчиненого в нафті газу визначається співвідношеннями: ,

Способи розрахунку конденсатовіддачі
Газоконденсатні поклади можуть розроблятися як при постійному пластовому тиску (при водонапірному режимі або з застосуванням заходів по дії на пласт), так і при режимі природного виснаження енергії

Переведення запасів в більш високі категорії
В процесі розбурювання покладів нафти по технологічній схемі і покладів газу по проекту дослідно – промислових робіт, а також при розбурюванні цих же покладів по проектам розробки щорічно здійснюєт

Особливості перерахунку запасів нафти, газу і конденсату покладів, що знаходяться розробці
Перерахунок запасів здійснюється у випадках, коли запаси покладу після розбурювання по першому проектному документу змінюються більш ніж на 20 % в порівнянні з раніше прийнятими або затвердженими в

ПІДРАХУНОК ЗАПАСІВ НАФТИ І ГАЗУ НА ПЕОМ
Попередні десятиріччя кінця ХХ століття і текучий час характеризувалися широким впровадженням ПЕОМ в практику підрахунку запасів нафти і газу. З одного боку, задача автоматизації підрахунку запасів

Порядок представлення матеріалів в ДКЗ України
Розвідані запаси нафти, горючих газів і супутніх компонентів, які служать або можуть служити базою сировини для діючих, реконструйованих і проектованих підприємств, підлягають обов’язковому затверд

Текст звіту
В тексті звіту повинні бути надані характеристики родовища, опис проведених геолого – розвідувальних, геофізичних, гідрогеологічних, дослідницьких і випробу-вальних робіт та їх результатів, обґрунт

Графічні матеріали
В звіті з підрахунку запасів повинні міститися наступні графічні матеріали. 1 Оглядова карта району родовища з вказівкою місця положення його, найближчих родовищ, нафто-газопромислів, нафт

Документація геологорозвідувальних, геофізичних дослідницьких і випробувальних робіт і інші початкові дані, необхідні для підрахунку запасів
До підрахунку запасів повинні бути прикладені наступні матеріали первинної документації. 1 Опис керна по продуктивних пластах (горизонтах), а також породах, що залягають вище і нижче за ко

Оформлення матеріалів
1 На титульному листі звіту вказуються: організація - що проводила розвідку і що виконала підрахунок запасів, повне найменування родовища і район його розташування, дата, на яку зроблений підрахуно

ТИПОВІ НЕДОЛІКИ ЗВІТІВ
Звіт з промислової оцінки нафтового або газового родовища є багатоплановою комплексною роботою, в якій бере участь великий колектив фахівців різного напряму і рівня знань. Кожний з фахівців характе

ТОЧНІСТЬ ПІДРАХУНКУ запасів І ВИЗНАЧЕННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ ОБ’ЄМІВ РОБІТ
  При підрахунку запасів нафти і газу різними методами визначаються різні групи запасів: початкові, балансові – об’ємним методом і методом матеріального балансу; початкові видобувні –

Необхідна детальність розрахунків
З метою стандартизації характеру і розмірності величини запасів нафти, газу і супутніх корисних компонентів “Класифікація запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр”, 1997р. передбач

ЗАКЛЮЧЕННЯ
Промислова оцінка родовищ нафти і газу вимагає проведення широкого комплексу регіональних і детальних геологічних, геофізичних, фізико – хімічних, гідродинамічних та інших досліджень, спрямованих н

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги