Порядок представлення матеріалів в ДКЗ України

Розвідані запаси нафти, горючих газів і супутніх компонентів, які служать або можуть служити базою сировини для діючих, реконструйованих і проектованих підприємств, підлягають обов’язковому затвердженню ДКЗ України у відповідності з класифікацією запасів.

Представлення підрахунку запасів на повторний розгляд здійснюється у випадках:

а) коли оцінка родовища за час, що минув після попереднього затвердження запасів, суттєво змінився в результаті розвідувальних та експлуатаційних робіт;

б) коли при затвердженні запасів ДКЗ України не було прийнято рішення про можливість проектування і будівництва нафтодобувного і газодобувного підприємства в зв’язку з недорозвіданістю родовища або низької якості представлених матеріалів.

Матеріали з підрахунку запасів вносяться на розгляд ДКЗ України організаціями, які здійснюють розвідку, експлуатацію і підрахунок запасів родовища.

Міністерства і організації, які передбачають внести матеріали з підрахунку запасів на розгляд ДКЗ України, повинні до 1 січня наступного року представити в ДКЗ України список родовищ, підрахунки запасів по яким підлягають розгляду на протязі року з вказанням календарного терміну представлених матеріалів.

Матеріали підрахунку запасів перед направленням їх в ДКЗ України розглядаються представниками зацікавлених геологічних, проектних та експлуатаційних організацій. Результати розгляду і заключення по звіту в обов’язковому порядку надаються в ДКЗ України одночасно із звітом.

До звіту з матеріалами з підрахунку запасів повинні бути надані техніко-економічні розрахунки і обґрунтування величини коефіцієнтів вилучення нафти і конденсату з пластів, що вміщують нафту і конденсат.