Графічні матеріали

В звіті з підрахунку запасів повинні міститися наступні графічні матеріали.

1 Оглядова карта району родовища з вказівкою місця положення його, найближчих родовищ, нафто-газопромислів, нафтогазопроводів, залізних і шосейних доріг і населених пунктів.

2 Структурна карта за даними польової геофізики, структурного буріння або інших методів, що послужила основою для розвідки глибоким бурінням. На цій карті повинні бути нанесені проектні і фактично пробурені розвідувальні свердловини з вказівкою початку і кінця їх буріння і фактичного матеріалу, встановленого в основу побудови карти.

3 Структурна карта покрівлі найхарактернішого і вивченого горизонту, що вивчаються (світи, ярусу) з вказівкою відміток покрівлі у всіх свердловинах (структурних, розвідувальних, експлуатаційних), а також назв тектонічних блоків, куполів і інших відособлених полів.

4 Зведений (нормальний) геолого-геофізичний розріз родовища в масштабі від 1:500 до 1:2000 із стратиграфічним розчленовуванням, з каротажною характеристикою, коротким описом порід і характерною фауною, вказівкою електричних, сейсмічних і інших реперів і виділенням нафтогазонасиченості пластів (горизонтів).

5 Геологічні профілі (поперечні і один-два повздовжніх) по родовищу з нанесенням стратиграфічного розчленовування відкладень, літологічних особливостей, тектонічних порушень, а також положень покладів нафти і газу, водо-нафтового, газонафтового або газоводяного контактів.

6 Кореляційні профілі продуктивних пластів, складені за даними каротажу з урахуванням опису керна в масштабі 1:200, з виділенням проникних порід, нафтогазонасичених інтервалів, а також з вказівкою даних лабораторних досліджень керна, інтервалів перфорації, результатів випробування і положень ВНК, ГНК, ГВК і їх абсолютних відміток і глибин. По маловивчених родовищах складається по можливості схема зіставлення відкладень з розрізами сусідніх добре вивчених родовищ, аналогічних за геологічною будовою.

7 Структурні карти по підошві колекторів кожного продуктивного горизонту в масштабі підрахункового плану представляються по пластових покладах для контролю за внутрішніми контурами нафто-газоносності.

8 Схема випробування кожного пласта (горизонту), по якому обґрунтовується положення контактів; на ній повинні вказуватися глибини залягання пластів-колекторів, інтервали перфорації, результати випробування і характеристика нафтогазонасиченості за даними каротажу; по невипробуваних пластах повинна приводитися характеристика нафтогазонасиченості їх за даними каротажу. Всі інтервали повинні бути дані в глибинах і абсолютних відмітках.

9 Карти ізоліній сумарної ефективної потужності і нафтонасиченої (газонасиченої) потужності в масштабі підрахункових планів. При невеликій кількості свердловин ці карти можна представляти на одному плані. На картах повинні бути нанесені межі категорій запасів і початкові дані для побудови вказаних карт.

10 Підрахункові плани по кожному пласту в масштабі, залежному від розмірів родовища і складності його будови. Підрахункові плани складаються на основі структурної карти покрівлі (поверхні) продуктивних пластів-колекторів або ж реперу, що добре простежується, поблизу (при коливанні більше 10 м) покрівлі пласта. На підрахункових планах показуються зовнішній і внутрішній контури нафтогазоносності, межі категорій запасів і всі пробурені свердловини (в умовних позначеннях) на дату підрахунку запасів: а) розвідувальні, б) експлуатаційні; в) законсервовані в очікуванні організації промислу; г) нагнітальні і наглядові; д) що дали безводну нафту, газ, нафту з водою, газ з конденсатом і водою, воду; е) що знаходяться у випробуванні; ж) невипробувані з вказівкою характеристики нафто-, газо- і водонасиченості пластів-колекторів за даними інтерпретації матеріалів комплексу методів промислово-геофізичних досліджень; з) що розкрили пласт, складений непроникними породами; і) ліквідовані з вказівкою причини ліквідації.

По випробуваних свердловинах указуються інтервали глибин і відміток крівлі і підошви колектора і інтервалів перфорації, початковий і поточний дебіти нафти, вільного газу і води, діаметр штуцера, депресії, тривалість експлуатації, здобич і відсоток води; кількість врахованих при підрахунку запасів визначень пористості, проникності. При сумісному випробуванні двох і більш пластів (горизонтів) указуються їх індекси. Дебіти нафти і газу обов'язково указуються робітники і при однакових штуцерах.

По експлуатаційних свердловинах приводяться дата вступу до експлуатації, початкових і поточних дебітів і пластового тиску, здобута кількість нафти, газу, води, дата початку обводнення і поточний відсоток обводнення (у разі великого числа свердловин ці відомості приводяться в таблиці на підрахунковому плані або на листі, прикладеному до нього).

На підрахунковому плані повинно бути точно нанесено положення гирл, забоїв свердловин і точок перетину ними крівлі відповідного продуктивного пласта. Крім того, на ньому поміщається таблиця з вказівкою прийнятих авторами величин підрахункових параметрів, кількість підрахованих запасів, їх категорії, а також ці ж дані, прийняті за рішенням ДКЗ України; вказується дата, на яку підраховані запаси.

При повторному підрахунку запасів на підрахункових планах повинні бути нанесені межі категорій запасів, затверджених за попереднім підрахунком, а також виділені свердловини, пробурені після попереднього підрахунку запасів.

11 рафіки, що характеризують динаміку здобичі по окремих покладах і родовищі в цілому, а також зміни пластового тиску і дебітів нафти, води і газу за період експлуатації (можуть бути поміщені в тексті). В основу цих графіків повинні бути встановлені дані по місяцях.

12 Характерні індикаторні діаграми і криві відновлення тиску по свердловинах (можуть бути поміщені в тексті) .

13 Графіки кореляційної залежності питомих коефіцієнтів продуктивності від проникності пластів, залежності промислово-геофізичних показників від пористості, проникності, нафтогазонасиченості пластів.

14 Графіки зміни властивостей пластової нафти і конденсату залежно від тиску і температури.

15 Карта розробки і стану фундації пробурених свердловин.

16 При підрахунку запасів газу по методу падіння тиску повинні бути представлені: а) графіки падіння і відновлення пластового тиску в часі по свердловинах і в цілому по покладу; б) індикаторні криві по свердловинах; в) карта ізобар початкового пластового тиску; г) карта ізобар поточного пластового тиску; д) профілі падіння пластового тиску; е) графіки залежності приведеного пластового тиску від сумарного відбору газу по свердловинах і в цілому по покладу; ж) графіки зміни пластового тиску в часі по свердловинах; з) графік для визначення коефіцієнта надстисливості газу при зниженні пластового тиску; і) ізотерми конденсації стабільного конденсату.