рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

БЕЗПЕКИ, ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ

БЕЗПЕКИ, ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ - раздел Философия, Державний Комітет України З Промислової Безпеки, Охорони Праці Та Гі...

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПРОМИСЛОВОЇ

БЕЗПЕКИ, ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ

Н А К А З 01.09.2008 N 190

 

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7 жовтня 2008 р. за N 937/15628

 

Про затвердження Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів

 

Відповідно до закону України "Про охорону праці" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Правила будови і безпечної експлуатації ліфтів (далі - Правила), що додаються.

2. Скасувати наказ Держнаглядохоронпраці від 03.11.99 N 208 "Про затвердження Правила будови і безпечної експлуатації ліфтів".

3. Начальнику управління організації державного нагляду в металургії, енергетиці, будівництві та котлонагляду Іванченку В.І. в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Начальнику управління нормативно-правового та юридичного забезпечення Прохорову В.В. уключити цей наказ до Державного реєстру нормативно-правових актів з охорони праці.

5. Заступнику начальника відділу персоналу, діловодства та спец роботи Кравцю В.Ю. забезпечити опублікування наказу в засобах масової інформації.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Держгірпромнагляду Дєньгіна А.П..Голова Держгірпромнагляду ПОГОДЖЕНО: Заступник Міністра з питань житлово-комунального господарства України Голова державного комітету України по водному господарству Заступник Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Голова Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики В.о. Першого заступника Міністра охорони здоров'я України, головного державного санітарного лікаря України Перший заступник Голови Антимонопольного комітету України Заступник Голови Федерації професійних спілок України Директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Голова Державного комітету ядерного регулювання України Міністр регіонального розвитку та будівництва України Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва С.Сторчак І.В.Запатріна В.А.Сташук В.Третьяков Л.В.Лосюк А.М.Пономаренко Ю.Г.Кравченко С.Я.Українець Ю.Мельников О.А.Миколайчук В.С.Куйбіда К.Ващенко

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду 01.09.2008 N 190

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7 жовтня 2008 р. за N 937/15628

 

ПРАВИЛА будови і безпечної експлуатації ліфтів

 

I. Сфера застосування

Ці Правила поширюються на всіх суб'єктів господарювання незалежно від форм власності, які здійснюють виготовлення, монтаж, експлуатацію, ремонт, реконструкцію та модернізацію ліфтів, підйомників та їх складових частин.

 

II. Нормативні посилання

ДСТУ 3552-97 Ліфти пасажирські та вантажні. Терміни та визначення ДСТУ 3321-2003 Система конструкторської документації. Терміни та визначення… ДСТУ 3278-95 Система розроблення та поставлення продукції на виробництво. Основні терміни та визначення

III. Загальні положення

Ці Правила встановлюють вимоги до будови, виготовлення, монтажу, налагодження, проведення технічного огляду та експертного обстеження, експлуатації,… 3.1.1. Дія цих Правил поширюється на: - ліфти електричні з тяговим або жорстким приводом та гідравлічні (далі - ліфти);

IV. Терміни та визначення понять

4.1. Експлуатація - стадія життєвого циклу ліфта чи підйомника, на якому реалізують, підтримують та відновлюють якість виробу. Експлуатація ліфта охоплює етапи введення в експлуатацію за призначенням,… 4.2. Ліфт панорамний - ліфт, який має кабіну і шахту з прозорою огорожею, призначений для огляду пасажирами з кабіни…

V. Небезпеки, пов'язані з експлуатацією ліфтів

Основні види небезпек, небезпечних ситуацій та небезпечних випадків, що можуть виникнути під час нормальної експлуатації ліфтів і які становлять небезпеку для користувачів та обслуговуючого персоналу:

а) защемлення;

б) здавлювання;

в) падіння;

г) несанкціонована зупинка кабіни ліфта між поверхами;

ґ) пожежа;

д) електрошок;

е) вібрація;

є) ушкодження матеріалу з причин:

- механічного ушкодження;

- зносу;

- корозії.

VI. Вимоги безпеки до будови ліфтів

Загальні вимоги

6.1.2. Оснащеність для виконання робіт з монтажу, ремонту та технічного обслуговування ліфтів повинна бути згідно з вимогами ГСТУ 36.1-009-99. 6.1.3. Основні розміри ліфтів повинні відповідати: - пасажирських класів I, II, III і VI - вимогам ДСТУ ISO 4190-1:2001;

Вантажопідйомність, перевезення пасажирів та вантажів

6.2.2. У ліфта самостійного користування корисна площа підлоги кабіни повинна визначатись залежно від його вантажопідйомності згідно з таблицями 1 і… Таблиця 1 -------------------------------------------------------------------------------

Будівельна частина ліфтів

6.3.2. Необхідність улаштування опалення та примусової вентиляції приміщень, призначених для розміщення устатковання ліфта, визначається під час… 6.3.3. Освітлення шахти ліфта, машинного і блочного приміщень повинні бути… 6.3.4. Противага або балансувальний вантаж повинні бути розміщені в одній шахті з кабіною.

Шахта ліфта

Дозволяється часткове огородження шахти ліфта у разі виконання таких вимог: - висота огорожі повинна бути не менше ніж 3500 мм з боку дверей шахти (якщо… Якщо відстань до рухомих частин перевищує 500 мм, розмір 2500 мм може бути зменшений поступово до мінімальної висоти…

Машинне і блочне приміщення

У ліфтах, які не мають машинного приміщення, указане устатковання може бути установлене в шахті ліфта, приямку або на поверхових площадках за умови… У разі розміщення в машинному приміщенні устатковання двох і більше ліфтів на… Ввідний пристрій, якщо є, повинен бути розміщений безпосередньо біля входу в машинне приміщення і установлений окремо…

VII. Вимоги до виготовлення, реконструкції, модернізації, ремонту, монтажу і налагодження ліфтів

Виготовлення

Умови праці та організація робочих місць при виготовленні ліфтів повинні відповідати ГОСТ 12.1.005:88 та ДСН 3.3.6.037-99, ДСН 3.3.6.039-99, ДСН… 7.1.2. Для перевірки якості виготовлених ліфтів, підйомників та їх складових… 7.1.3. Виготовлені ліфти повинні бути забезпечені такою технічною документацією від виробника:

Монтаж, налагодження, ремонт, реконструкція, модернізація ліфтів

7.2.2. Монтаж ліфтів виконується згідно з ГСТУ 36.1-001-97 та (або) настанови з монтажу виробника ліфтів. Налагодження здійснюється згідно з… 7.2.3. Приймання ліфтів після монтажу здійснюються згідно з ГОСТ 22845. 7.2.4. Вимірювання параметрів якості руху ліфта здійснюються згідно з ДСТУ ISO 18738-2004.

VIII. Вимоги до ліфтів, придбаних за кордоном

8.1. Експлуатація ліфтів, придбаних за кордоном, починається після одержання в установленому порядку дозволу згідно з вимогами НПАОП 0.00-4.05-2003.

8.2. Паспорти та технічна документація на ліфти повинні бути викладені українською мовою і відповідати вимогам цих Правил.

IX. Вимоги до експлуатації ліфтів

Реєстрація

9.1.2. Реєстрація проводиться відповідно до вимог цього розділу. 9.1.3. Для реєстрації суб'єкт господарювання, у власності або в користуванні… У заяві зазначаються відомості про дозвіл на експлуатацію ліфтів, який отримано суб'єктом господарювання відповідно до…

Технічний огляд, експертне обстеження і введення в експлуатацію

9.2.2. Ліфти повинні підлягати технічним оглядам: - первинному (повному); - періодичному (черговому);

Первинний (повний) технічний огляд

Під час проведення повного технічного огляду ліфт повинен підлягати огляду, перевірянням і динамічному випробовуванню. Випробовування ліфта проводять відповідно до вимог інструкції виробника ліфта,… 9.3.2. Під час огляду ліфта повинно бути перевірено:

Періодичний (черговий) технічний огляд

9.4.2. Під час періодичного технічного огляду ліфт повинен підлягати огляду, перевірянням в обсязі вимог пункту 9.3.2 цих Правил, крім перевірок,… Перевіряння опору ізоляції повинні бути проведені після закінчення робіт з… Перевіряння елементів заземлення і повного опору петлі "фаза-нуль" повинно бути проведене в термін,…

Позачерговий технічний огляд

- введення його в експлуатацію після ремонту, реконструкції або модернізації; - перерви в експлуатації більше як на 12 місяців; - демонтажу та встановлення на новому місці;

Експертне обстеження (технічне діагностування) ліфтів

- закінчення граничного строку експлуатації; - реконструкції (перебудови) або модернізації, якщо це обумовлено… - аварії або пошкодження, спричиненого надзвичайною ситуацією природного чи техногенного характеру, з метою визначення…

Експлуатація ліфтів

- призначати наказом працівників, відповідальних за організацію робіт з технічного обслуговування і ремонту ліфтів та організацію їх експлуатації; … - призначати наказом електромеханіків, які одночасно є відповідальними особами… - призначати наказом ліфтерів і операторів диспетчерського зв'язку (якщо такий є).

Диспетчеризація ліфтів

9.8.1. Пасажирські, вантажопасажирські ліфти, встановлені в житлових будинках, повинні обладнуватись двостороннім зв'язком з диспетчерським пунктом або пунктом розміщення обслуговуючого персоналу на весь строк їх експлуатації.

9.8.2. Диспетчерський контроль за роботою ліфтів повинен відповідати таким вимогам:

- для всіх ліфтів, крім вантажних малих, між диспетчерським пунктом і кабіною ліфта обладнується двосторонній переговорний зв'язок;

- для пасажирських ліфтів з обертально-розкривними дверима, крім двостороннього переговорного зв'язку, на диспетчерському пункті повинна забезпечуватись сигналізація зачинення всіх дверей шахти і в разі наявності пасажира в кабіні.

9.8.3. Дозволяється підключення до ліфтових установок устатковання, яке призначене для контролю за їх роботою і технічним станом. Підключення цього устатковання проводиться відповідно за схемою підприємства - виробника цього устатковання.

X. Будівельні підйомники

Виробник забезпечує кожний будівельний підйомник паспортом, зразок якого наведений у додатку 5 до цих Правил. 10.2. Технічний огляд вказаних підйомників проводиться згідно з вимогами цієї… Повний технічний огляд підйомників проводиться після встановлення підйомника, а також один раз на 4 роки. Під час…

XI. Електричні багатокабінні пасажирські підйомники безперервної дії

Загальні вимоги

11.1.2. Номінальна швидкість руху кабіни повинна бути не більше ніж 0,3 м/с. 11.1.3. Максимальна величина уповільнення кабіни під час зупинення кнопкою… 11.1.4. В одній кабіні дозволяється перебування одного або двох пасажирів залежно від площі підлоги кабіни відповідно…

Будівельна частина і розміщення устаткування

11.2.2. Всі підходи до підйомника повинні бути вільними і мати освітлення відповідно до вимог пункту 11.6.21 цих Правил. Підлога посадочної (завантажувальної) площадки на відстані не менше ніж 750 мм… 11.2.3. Шахта обгороджується з усіх сторін і на всю висоту. Улаштування перекриття, яке відокремлює шахту від…

Напрямні

11.3.2. Після проходження кабіною тієї дільниці шахти, на якій вона змінює напрям руху, башмаки кабіни або пристрої, які їх замінюють, повинні… 11.3.3. Положення кабіни відносно напрямних на дільниці шахти, де кабіна… 11.3.4. На місці стику кінців суміжних відрізків напрямних повинне унеможливлюватись їх взаємне зміщення.

Кабіна

11.4.1. Кабіна підйомника повинна бути розрахована на ті навантаження, які виникають у робочому режимі підйомника, під час його випробовування відповідно до вимог пункту 11.7.2 цих Правил, а також у разі обриву тягових ланцюгів (ланцюга).

11.4.2. Кабіна підйомника з задньої і бокових сторін повинна мати суцільну огорожу на всю висоту, а також верхнє перекриття і підлогу.

У нижній частині огорожі кабіни дозволяється влаштовувати люк, який замикається, висотою не більше ніж 500 мм для обслуговування устатковання, розміщеного в шахті. Кришка люка відчиняється всередину кабіни.

Відмикання кабіни здійснюється зсередини кабіни спеціальним ключем.

Кабіна не повинна мати дверей.

11.4.3. У разі прикладання до огорожі кабіни, крім огорожі з сітки, в будь-якому місці перпендикулярно до її поверхні навантаження 300 Н прогин не повинен бути більше ніж 15 мм, залишкова деформація - недопустима. Навантаження повинне бути рівномірно розподілене на площі 5 кв.см круглої або квадратної форми і прикладене зсередини кабіни.

У разі прикладення зсередини кабіни в будь-якій точці сітки огорожі перпендикулярно до площини сітки навантаження 150 Н прогин сітки не повинен бути більше ніж 25 мм.

11.4.4. Верхнє перекриття кабіни повинне витримувати навантаження не менше 1000 Н, прикладене на площі 300 х 250 мм у будь-якому місці.

11.4.5. Для виключення можливості проникнення пасажира на дах кабіни верхнє перекриття з передньої сторони повинне мати виріз на всю ширину кабіни. Глибина вирізу повинна бути не менше ніж 250 мм.

11.4.6. Висота кабіни повинна бути не менше ніж 2000 мм від рівня її підлоги до даху.

11.4.7. Розміри підлоги кабіни повинні бути:

800 +- 20 х 800 +- 20 мм - для одного пасажира;

1000 +- 20 х 1000 +- 20 - для двох пасажирів.

11.4.8. Висота вхідного прорізу кабіни повинна дорівнювати висоті кабіни. Ширина вхідного прорізу кабіни повинна дорівнювати ширині підлоги кабіни.

11.4.9. Передня частина підлоги кабіни на всю ширину повинна бути виконана у вигляді відкидної площадки, яка має можливість від зусилля 100 Н і більше повертатись вверх на кут не менше ніж 90 град. Зусилля повинне бути прикладене до краю площадки з боку вхідного прорізу шахти перпендикулярно до площини площадки.

У разі припинення силової дії на площадку вона повинна самостійно повертатись у початкове положення.

Підіймання відкидної площадки кабіни, яка рухається вниз, в зоні посадочних площадок повинне контролюватись вимикачем.

11.4.10. Проміжок між суміжними кабінами повинен бути закритий рухомими щитами (фартухами), розміщеними над і під кабіною.

Щит, розміщений під кабіною, повинен бути встановлений вертикально і взаємодіяти з відкидною площадкою підлоги кабіни. Під час повертання площадки підлоги щит повинен переміщуватись паралельно собі, віддаляючись від передньої стіни шахти. Відстань від щита в піднятому положенні до площадок, передбачених пунктом 11.2.14 цих Правил, які перебувають у горизонтальному положенні, повинна бути не менше ніж 200 мм.

Зазор між щитом, розміщеним під кабіною і огорожею на всьому шляху руху кабіни, повинен бути не більше ніж 20 мм і не менше ніж 15 мм.

11.4.11. Кабіна повинна бути обладнана башмаками або пристроями, які їх замінюють, які не повинні виходити з напрямних, крім тієї дільниці шахти, де кабіна змінює напрям руху.

11.4.12. Кабіна повинна бути підвішена на двох ланцюгах згідно з вимогами пункту 11.5.6 цих Правил.

11.4.13. Всередині кабіни на бокових стінках повинні бути обладнані поручні, які відповідають вимогам пункту 11.2.17 цих Правил.

Відстань по горизонталі між поручнями в кабіні і поручнями, розміщеними на огорожі вхідного прорізу шахти, повинна бути не менше 300 мм.

 

Лебідка, зірочки, ланцюги

11.5.2. Лебідка повинна бути обладнана пристроєм для переміщення кабіни вручну. Штурвал, який використовується в пристрої, може установлюватись на… На лебідці повинен бути указаний напрям обертання штурвала (або пристрою, що… 11.5.3. Лебідка повинна бути обладнана автоматично діючим гальмом нормальнозамкнутого типу.

Електрична частина

11.6.2. Напруга від джерела живлення повинна подаватись через ввідний пристрій з ручним приводом. Ввідний пристрій повинен бути розміщений безпосередньо близько від входу в… Ввідний пристрій повинен бути розрахований на зняття напруги з підйомника під навантаженням і без навантаження.

Технічний огляд

11.7.2. Повний технічний огляд Повний технічний огляд підйомника проводиться один раз на 4 роки. Під час повного технічного огляду підйомник підлягає огляду в обсязі, зазначеному в пункті 9.3.2 цих Правил, а…

Експлуатація і обслуговування

11.8.1. Експлуатація і технічне обслуговування підйомників здійснюється згідно з розділом 9.7 цих Правил та цим розділом.

11.8.2. На основному поверсі і всередині кожної кабіни повинні бути вивішені правила користування підйомником такого змісту:

- дозволяється проїзд тільки одного пасажира або проїзд не більше двох пасажирів;

- підіймання і опускання вантажу не дозволяється;

- проїзд в кабіні вище верхнього поверху або нижче нижнього поверху безпечний.

11.8.3. На кожному поверсі вказується його номер, який добре видно з кабіни підйомника.

11.8.4. На основному поверсі повинна бути вивішена табличка з зазначенням реєстраційного номера і номера телефону для зв'язку з обслуговуючим персоналом або аварійною службою.

XII. Порядок розслідування аварій та нещасних випадків

Розслідування аварій та нещасних випадків, що сталися з працівниками та мали місце під час монтажу, демонтажу, експлуатації, ремонту, налагодження чи обслуговування ліфтів і підйомників, здійснюється відповідно до вимог Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 N 1112.Начальник Управління організації державного нагляду в металургії, енергетиці, будівництві та котлонагляду Держгірпромнагляду В.І.Іванченко

 

Додаток 1 Норми бракування сталевих канатів

до Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів

 

НОРМИ

Бракування сталевих канатів

1. Бракування сталевих канатів, які перебувають в роботі, здійснюється за кількістю обривів дротин на довжині кроку сукання згідно з даними таблиці… Таблиця 1 Норми бракування каната залежно від кількості обривів дротин на довжині одного кроку сукання каната

Додаток 2 Огородження шахти ліфта

до Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів

 

Огородження шахти ліфта

С-кабина;

Н - высота закрытой части;

D - расстояние до движущихся частей лифта (см. рис 2).

 

 

Додаток 3 Зразок заяви на реєстрацію ліфта

  Зразок  

Додаток 4 Паспорт ліфта типовий

  ПАСПОРТ ЛІФТА(*) (типовий) ______________

Додаток 6 Акт готовності будівельної частини ліфта

до Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів   АКТ

– Конец работы –

Используемые теги: безпеки, охор, праці, гірничого, нагляду0.084

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: БЕЗПЕКИ, ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Розділ 1. МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ . Основи охорони та безпеки праці
Список скорочень... Розділ МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ...

Основи охорони праці. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ
з курсу Основи охорони праці для студентів ф ту Е Кількість годин лекцій...

Сучасний стан охорони праці в Україні та за кордоном
Сучасний стан охорони праці в Україні та за кордоном... Основні розділи дисципліни Основи охорони праці... Суб єкти і об єкти охорони праці...

На тему: Аналіз і шляхи підвищення продуктивності праці КУРСОВА РОБОТА з дисципліни “Економіка праці”
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... НАВЧАЛЬНО НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ВИЩА ШКОЛА ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ...

ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРАЦІ
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД... КРИВОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ПОЛІТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРАЦІ...

Конспект лекцій з дисципліни Основи охорони праці
КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ... К т н доц Зацарний В В... Конспект лекцій з дисципліни...

ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРАЦІ
Міністерство науки і освіти України... Державний заклад Південноукраїнський національний педагогічний...

Розв’язання задач з охорони праці
Розв язання задач з охорони праці В дипломних... Таблиця Варіанти завдань для розрахунку бокового природного освітлення Варіант Вид бокового...

Органи державного нагляду за Охороною праці в Україні. Права та повноваження
Працівник зобов язаний... дбати про особисту безпеку і здоров я а також про безпеку і здоров я... знати і виконувати вимоги нормативно правових актів з охорони праці правила поводження з машинами механізмами...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ До виконання розділу «Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях» В дипломних роботах
УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРАВА КРОК... В В Морозов В О Хрутьба В О Кузнецов А С Хрутьба...

0.032
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам