рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Первинний (повний) технічний огляд

Первинний (повний) технічний огляд - раздел Философия, БЕЗПЕКИ, ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ 9.3.1. Первинний (Повний) Технічний Огляд Ліфтів Проводять Після Установлення...

9.3.1. Первинний (повний) технічний огляд ліфтів проводять після установлення ліфта перед введенням в експлуатацію.

Під час проведення повного технічного огляду ліфт повинен підлягати огляду, перевірянням і динамічному випробовуванню.

Випробовування ліфта проводять відповідно до вимог інструкції виробника ліфта, якщо така є. У разі її відсутності - в обсязі вимог цього розділу.

9.3.2. Під час огляду ліфта повинно бути перевірено:

- стан устатковання і його кріплень, канатів, ланцюгів, електропроводки, огорожі шахти, огорожі машинного і блочного приміщень, а також відстані і розміри, регламентовані цими Правилами;

- наявність і стан заводських табличок і графічних символів;

- наявність і стан технічної документації;

- наявність дозволу на експлуатацію (технічне обслуговування) і ремонт ліфтів;

- відповідність установлення ліфта установчому кресленню і наявність у ньому і в принциповій електричній схемі записів відповідальної особи про відповідність виконаних монтажних робіт кресленням. Записи повинні бути підписані відповідальною особою.

9.3.3. Під час перевіряння ліфта з порожньою кабіною повинна бути проконтрольована робота:

- лебідки;

- дверей кабіни і шахти;

- пристроїв безпеки, крім тих, які перевіряються під час динамічного випробовування ліфта;

- системи керування;

- сигналізації і освітлення;

- гідроприводу (витікання і тиск робочої рідини) у гідравлічного ліфта.

Зовнішнім оглядом слід перевірити стан купе кабіни.

Крім того, у ліфта, обладнаного лебідкою з канатотяговим шківом, перевірити неможливість підіймання противаги за нерухомої кабіни.

9.3.4. Під час динамічного випробовування ліфта повинні бути перевірені міцність механізмів ліфта, його кабіни, підвісок, канатів (ланцюгів) і їх кріплення, а також дія гальма.

У ліфта, обладнаного лебідкою з канатотяговим шківом, додатково перевірити відсутність сковзання канатів у канавках шківа.

Під час випробовування гідравлічного ліфта перевіряється міцність і герметичність гідроциліндра і трубопроводів, міцність конструкцій і правильність налагоджування запобіжного клапана та його спрацювання.

А також повинно бути перевірено, що кабіна з номінальним навантаженням, установлена на верхньому поверсі, не опускається більше ніж на 10 мм вниз за 10 хв.

9.3.5. Під час випробовування ліфта з електроприводом постійного струму або з частотним регулюванням, у яких передбачене утримання кабіни на рівні поверхової площадки за рахунок магнітного поля (крутильного моменту) електродвигуна, додатково перевірити надійність електричного гальмування, тобто утримання кабіни приводом з розімкнутим механічним гальмом у разі наявності в кабіні рівномірно розподіленого на підлозі вантажу, маса якого дорівнює вантажопідйомності ліфта, визначеній за фактичною корисною площею підлоги кабіни, під час розміщення кабіни на рівні нижньої і верхньої поверхової площадок протягом максимального часу, який вказаний в інструкції виробника на кожній з них.

9.3.6. Під час динамічного випробовування ліфта перевірити в дії його механізми, спрацювання уловлювачів і обмежувача швидкості, а також перевірити точність зупинення кабіни.

Випробовування буферів кабіни повинно проводитись тільки після монтажу ліфта.

Випробовування, крім перевіряння точності зупинки кабіни, проводити за наявності в кабіні рівномірно розподіленого на підлозі вантажу, маса якого дорівнює вантажопідйомності ліфта.

Перевіряння точності зупинення кабіни повинно проводитись під час руху в обох напрямках порожньої кабіни і кабіни з вантажем, маса якого дорівнює вантажопідйомності ліфта.

9.3.7. Випробовування буферів повинно проводитись з номінальною або зменшеною (вказаною виробником в інструкції по випробовуванню ліфта) швидкістю руху кабіни (противаги), крім гідравлічних буферів, зі зменшеним ходом плунжера.

Випробовування гідравлічних буферів зі зменшеним ходом плунжера повинно проводитись зі швидкістю руху кабіни (противаги) на 15% менше від швидкості, на яку вони розраховані. У цьому випадку в паспорті ліфта повинна бути указана швидкість, за якої випробовуються буфери.

9.3.8. Під час випробовування буферів повинна бути унеможливлена дія пристрою уповільнення і точного зупинення на нижній і верхній поверхових площадках.

Вимкнення електродвигуна перед посадкою кабіни або противаги на буфер здійснюється кінцевим вимикачем.

9.3.9. Результати випробовувань буфера вважаються незадовільними, якщо:

- у пружинного буфера під час посадки кабіни або противаги на нього відбувається повне стискання пружини або її поломка;

- у гідравлічного буфера відбувається заїдання плунжера під час посадки кабіни або противаги на буфер або у разі зворотного його ходу після зняття кабіни (противаги) з буфера.

9.3.10. Уловлювачі, які випробовуються, повинні зупиняти і утримувати на напрямних кабіну (противагу), яка рухається вниз з вантажем.

Випробовування проводиться на спуску кабіни з необхідним вантажем, рівномірно розподіленим на підлозі кабіни, під час роботи привода за таких умов:

1) уловлювачі миттєвої дії або миттєвої дії з буферним ефектом:

кабіна повинна бути з номінальним навантаженням і рухатися з номінальною швидкістю;

2) уловлювачі поступової дії:

кабіна повинна бути навантажена на 125% від номінального навантаження у ліфтів з жорстким приводом і номінальним навантаженням у гідравлічних ліфтів і рухатися вниз з номінальною швидкістю або меншою.

9.3.11. Уловлювачі, які приводяться в дію від обмежувача швидкості, випробовуються без обриву та імітації обриву тягових канатів (ланцюгів).

9.3.12. Уловлювачі, які приводяться в дію пристроєм, який спрацьовує від обриву або слабини всіх тягових канатів (ланцюгів), випробовуються від дії цього пристрою.

Кабіна (противага) повинна бути розміщена в нижній частині шахти, а шлях, який проходить кабіна (противага) з моменту початку падіння до посадки її на уловлювачі, повинен бути не більше ніж 100 мм.

У випадку несправності уловлювачів повинно бути унеможливлено падіння кабіни (противаги) на відстань більше ніж 200 мм за рахунок використання будь-яких пристроїв, установлених в шахті на період випробовування.

9.3.13. Уловлювачі, які приводяться в дію від обмежувачів швидкості і від пристрою, який спрацьовує від обриву або слабини всіх тягових канатів (ланцюгів), повинні випробовуватись незалежно від кожного з приводних пристроїв.

9.3.14. Після проведення випробовувань треба переконатися, що не відбулося ніяких несприятливих змін, які можуть впливати на нормальну роботу ліфта. Якщо потрібно, можуть бути замінені тертьові компоненти. Візуальне перевіряння вважається достатнім.

9.3.15. Обмежувач швидкості повинен бути випробуваний на спрацювання за частоти обертання, яка відповідає швидкості руху кабіни (противаги), зазначеній в пункті 9.9.1 ДСТУ EN 81-1:2003 і пункті 9.10.2.1 EN 81-2:2003, а також на його здатність приводити в дію уловлювачі під час перебування каната обмежувача швидкості на робочому шківі.

9.3.16. Якщо у ліфта самостійного користування корисна площа підлоги кабіни перевищує площу, зазначену в таблиці 1 цих Правил для його вантажопідйомності, крім перевірок і випробовувань, викладених в цьому підрозділі, повинна бути перевірена неможливість введення в дію ліфта з кабіни або з поверхової площадки у разі завантаження кабіни масою, яка перевищує на 10% вантажопідйомність ліфта.

9.3.17. Дозволяється випробовування ліфта проводити за іншою методикою, узгодженою з спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з промислової безпеки та охорони праці.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

БЕЗПЕКИ, ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ

БЕЗПЕКИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ... Н А К А З N... Зареєстровано в Міністерстві юстиції України жовтня р за N...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Первинний (повний) технічний огляд

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

II. Нормативні посилання
У цих Правилах є посилання на такі нормативні документи:ДСТУ 2860-94 Надійність техніки. Терміни та визначення ДСТУ 3552-97 Ліфти пасажирські та вантажні. Терміни та визначення ДС

III. Загальні положення
3.1. Загальні вимоги Ці Правила встановлюють вимоги до будови, виготовлення, монтажу, налагодження, проведення технічного огляду та експертного обстеження, експлуатації, ремонту, реконстру

IV. Терміни та визначення понять
У цих Правилах використано терміни, установлені чинними нормативно-правовими актами, стандартами, будівельними нормами, санітарними нормами і правилами (далі - нормативні документи). 4.1.

Загальні вимоги
6.1.1. Ліфти, їх складові частини, прилади та пристрої безпеки повинні відповідати вимогам цих Правил і чинних нормативних документів. 6.1.2. Оснащеність для виконання робіт з монтажу, рем

Вантажопідйомність, перевезення пасажирів та вантажів
6.2.1. Не дозволяється перевезення в кабіні ліфта пасажирів і (або) вантажів загальною масою, яка перевищує вантажопідйомність ліфта. 6.2.2. У ліфта самостійного користування корисна площа

Будівельна частина ліфтів
6.3.1. Будівельна частина, призначена для розміщення устатковання ліфта, повинна відповідати вимогам ДБН В.2.2-9-99, ДБН В.2.2-15-2005, ДБН В.1.1-7-2002 і бути розрахована на навантаження, які вини

Шахта ліфта
6.4.1. Шахта ліфта повинна бути огороджена з усіх сторін на всю її висоту і мати перекриття та підлогу. Дозволяється часткове огородження шахти ліфта у разі виконання таких вимог:

Машинне і блочне приміщення
6.5.1. Лебідка, низьковольтний комплектний пристрій (станція управління) (далі - НКП), трансформатори, перетворювачі, ввідний пристрій тощо повинні бути установлені в спеціальному приміщенні (машин

Виготовлення
7.1.1. Виготовлення і поставлення на виробництво ліфтів або їх складових частин здійснюється відповідно до вимог чинних нормативних документів. Умови праці та організація робочих місць при

Монтаж, налагодження, ремонт, реконструкція, модернізація ліфтів
7.2.1. Монтаж, налагодження, ремонт, реконструкцію, модернізацію ліфтів повинні виконувати суб'єкти господарювання, які отримали дозвіл відповідно до вимог НПАОП 0.00-4.05-2003. 7.2.2. Мон

Реєстрація
9.1.1. Новоустановлені ліфти, крім малого вантажного, підлягають реєстрації в територіальних органах спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки та охорони

Технічний огляд, експертне обстеження і введення в експлуатацію
9.2.1. У процесі експлуатації ліфти підлягають технічним оглядам і експертним обстеженням, проведення яких здійснюється згідно з НПАОП 0.00-6.18-2004 і цим розділом. 9.2.2. Ліфти повинні п

Періодичний (черговий) технічний огляд
9.4.1. Періодичному технічному огляду підлягають ліфти не рідше одного разу на 24 місяці протягом установленого строку служби, якщо інше не встановлено експлуатаційними документами виробника.

Позачерговий технічний огляд
9.5.1. Позачерговий технічний огляд ліфта проводять у разі: - введення його в експлуатацію після ремонту, реконструкції або модернізації; - перерви в експлуатації більше як на 12

Експертне обстеження (технічне діагностування) ліфтів
9.6.1. Експертне обстеження проводиться у разі: - закінчення граничного строку експлуатації; - реконструкції (перебудови) або модернізації, якщо це обумовлено нормативно-правовими

Експлуатація ліфтів
9.7.1.Суб'єкт господарювання, який має намір розпочати (продовжити) експлуатацію ліфтів, повинен отримати дозвіл відповідно до вимог НПАОП 0.00-4.05-2003 і забезпечувати їх утримання в справному ст

X. Будівельні підйомники
10.1. На будівельні підйомники поширюється дія цих Правил з урахуванням вимог щодо будівельних підйомників, викладених у цій главі. Виробник забезпечує кожний будівельний підйомник паспорт

Загальні вимоги
11.1.1. На підйомники поширюються вимоги глави VI цих Правил, крім пунктів 6.1.12, 6.1.16 цих Правил. 11.1.2. Номінальна швидкість руху кабіни повинна бути не більше ніж 0,3 м/с.

Будівельна частина і розміщення устаткування
11.2.1. Будівельна частина повинна відповідати вимогам розділу 6.3 цих Правил, крім пункту 6.3.6 цих Правил. 11.2.2. Всі підходи до підйомника повинні бути вільними і мати освітлення відпо

Напрямні
11.3.1. Рух кабіни повинен здійснюватись по жорстких напрямних, прямолінійна частина яких повинна бути вертикальною. 11.3.2. Після проходження кабіною тієї дільниці шахти, на якій вона змі

Лебідка, зірочки, ланцюги
11.5.1. Лебідка підйомника, зірочки, ланцюги повинні бути розраховані на навантаження, які виникають у робочому режимі підйомника, а також під час повного технічного огляду відповідно до вимог пунк

Електрична частина
11.6.1. Технічна характеристика електричного устаткування, електромережі та їх виконання повинні відповідати параметрам підйомника за напругою і частотою мережі живлення, струмовим навантаженням, н

Технічний огляд
11.7.1. На проведення технічного огляду поширюються вимоги розділів 9.2 та 11.7 цих Правил. 11.7.2. Повний технічний огляд Повний технічний огляд підйомника проводиться один раз н

Бракування сталевих канатів
  1. Бракування сталевих канатів, які перебувають в роботі, здійснюється за кількістю обривів дротин на довжині кроку сукання згідно з даними таблиці 1. Таблиця 1 Но

Додаток 3 Зразок заяви на реєстрацію ліфта
до Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів   Зразок   Керівнику __________________ ____________________________ (територіальний

Додаток 4 Паспорт ліфта типовий
до Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів   ПАСПОРТ ЛІФТА(*) (типовий) ______________ (*) Тверда обкладинка розмірами 218 х 290 мм (А4). ---

Додаток 6 Акт готовності будівельної частини ліфта
  до Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів   АКТ готовності будівельної частини ліфта "___" __________ 200___ року

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги