рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ДОВГОВІЧНОСТІ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

ДОВГОВІЧНОСТІ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ - раздел Философия, КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З дисципліни ОСНОВИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ   Рухомий Склад Автомобільного Транспорту Розрахований На Визна...

 

Рухомий склад автомобільного транспорту розрахований на визначений ресурс,тобто обсяг роботи (пробіг у км) або термін експлуатації у роках, установлений заводом-виготовлювачем. Власник АТЗ повинен знати ресурс, щоб розуміти, коли прийде час замінити основні агрегати, зробити капітальний ремонт або придбати новий АТЗ. Звичайно ці дані носять емпіричний характер, отже – досить орієнтовний. Але ж зазначені заходи означають великі одноразові витрати, які можуть істотно відбитися на прибутку АТП. Тому важливо як можна точніше знати строк, коли прийдеться ці витрати понести, щоб завчасно до них підготуватися.

В "Положенні-84" наведені норми пробігу рухомого складу до КР (табл. 2.3, 4.2) і викладена методика їхнього коригування залежно від умов експлуатації, модифікації рухомого складу й природно-кліматичних умов. Однак ми вже вказували на недосконалість класифікації умов роботи у "Положення-84". Діючий зараз в Україні аналогічний документ має ще більші недоліки.

Довговічність автомобіля і його агрегатів, їхній ресурс добре співвідносяться із сумарною витратою палива автомобілем. Фізичні основи цього зв'язку очевидні. Залишковий ресурс об'єкта у великий мірі визначається зносом його тертьових пар. Зношування – це процес усунення частини матеріалу з поверхні деталі при терті, воно відбувається зі споживанням енергії. Основне джерело енергії на автомобілі – паливо в баці. Чим більше роботи виконує автомобіль, тим більше знос і тим більша витрата палива. У різних умовах експлуатації фактична робота автомобіля, двигуна, шин тощо на одиницю транспортної роботи може дуже сильно коливатися. Відповідно буде коливатися й залишковий ресурс об'єкта. Для двигуна зв'язок між виконаною ним механічною роботою (і, отже, зносом) і витратою палива очевидний. Це пряма лінійна залежність. А от пробіг автомобіля в цьому сенсі – невдалий показник: чим важчі умови роботи, тим пробіг менше, а витрата палива й ресурсу більше. Для шин, на перший погляд, картина інша: пробіг шин дорівнює пробігу автомобіля. Однак у важких умовах шини передають набагато більші крутні моменти, а тому зношуються швидше. І тут зв'язок з витратою палива чіткіше, ніж із пробігом. Те ж саме можна сказати про трансмісію.

Виконані дослідження дозволяють уважати, що при роботі автомобіля в різних умовах добуток його пробігу до КР на питому витрату палива є величина постійна – константа:

де L1 – пробіг до КР на дорозі 1 групи; КД – коефіцієнт коригування пробігу автомобіля (для середніх умов 0,77).

Наприклад, для ЗИЛ-431410:

LCP QCP/100=350000 0,77(30,35+2,8 6 0,75 0,5)/100 98 600 л (73 т).

Ці 98 600 л і є сумарна витрата палива QC за весь пробіг автомобіля до капремонту. Отже, згадана константа LCP QCP=100QC. У загальному вигляді, з урахуванням атмосферно-кліматичних умов, пробіг до КР у км:

 

 

Вище ми навчилися розраховувати витрату палива для різних дорожніх умов. Виходить, можна для цих умов обчислювати очікуваний пробіг до КР.

За розрахунками, сумарна витрата палива становить для КамАЗ-5320 – 65 000 л, КрАЗ-260 – 88 000 л, МАЗ-500 – 50 000 л.

Така розрахункова методика дає гарний збіг з результатами, отриманими емпіричним шляхом і наведеними, наприклад, у "Положенні-84" (див. табл. 12).

Отже, якщо правильно враховувати роботу автомобіля й витрату палива, завжди можна визначити спочатку залишковий ресурс по сумарній витраті палива, а потім, користуючись наведеною вище формулою, перерахувати його в пробіг у кілометрах для очікуваних умов роботи. Якщо рухомий склад АТП працює рік у рік у стабільних умовах на одних і тих же перевезеннях, розрахунок цей дуже простий: LКР=K QC; наприклад, для ЗИЛ-431410 при LКР=350 000 і QC=98 600 л значення K=3,55.

Аналогічно по витраті палива можна обчислити очікувані пробіги окремих агрегатів і елементів. Наприклад, очікуваний пробіг шин у даних умовах експлуатації LШ×НП=100×QC, де НП – норма витрати палива в л/100 км для цих умов.

 

Таблиця 12

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З дисципліни ОСНОВИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

Харківський національний автомобільно дорожній університет... ХНАДУ Факультет транспортних систем...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ДОВГОВІЧНОСТІ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Різних видів транспорту за основними показниками
Вид ТЗ Повна масса ТЗ, т Частка маси вантажу в повній масі ТЗ Середня технічна швидкість, км/год Потужність двигуна

ЗАСОБІВ З РІЗНИМИ ПОВЕРХНЯМИ Й ПРОФІЛЯМИ ДОРІГ
  Тяговий баланс. Можливості автомобіля по виконанню транспортної роботи визначаються, з одного боку, його потужністю, з іншого боку – опорами руху, які поглинають ча

НА ЕФЕКТИВНІСТЬ РОБОТИ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ
  Взаємодія системи "машина-людина" з елементами умов експлуатації. АТЗ працюють під постійним управлінням людини. Тому не можна відривати роботу машини від

УМОВ ЕКСПЛУАТАЦІЇ
  Завдання керівництва АТП – забезпечити високу ефективність перевезень і технічну готовність парку при низької собівартості. Одна з необхідних для цього умов – реальність планування

Класифікація умов роботи, запропонована в ХАДІ
Умови роботи Класифікаційна ознака Підкласи Позначення Межі зміни параметрів Відносні коефіцієнти зміни

МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ВИТРАТИ ПАЛИВА
  Необхідність економії палива відчувається усе гостріше в усьому світі. При збереженні нинішніх темпів витрати нафти її запасів вистачить на 30-50 років. Ще Д.І. Менделєєв казав: &qu

Значення коефіцієнтів А, В, С для деяких моделей
Модель А В С ЗиЛ-431410 0,85 0,026 0,0035 Кам

ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ФАКТОРІВ НА ВИТРАТУ ПАЛИВА
  Розглянемо, як впливають на витрату палива різні групи факторів: конструкція автомобіля й двигуна, якість палива, режими руху й умови роботи автомобіля.

ЛЕКЦІЯ № 7 ШКІДЛИВІ ВИКИДИ АВТОМОБІЛІВ
  Шкідливі компоненти, що забруднюють довкілля. Ми спалюємо паливо, щоб зробити корисну роботу. Що при цьому відбувається з погляду хімії й фізики? Паливо – це суміш

ЛЕКЦІЯ № 8 СОБІВАРТІСТЬ ТРАНСПОРТНОЇ РОБОТИ
Собівартість – це сума витрат підприємства (або власника АТЗ) на роботу рухомого складу. Питома собівартість СБ – це собівартість одиниці транспортної роботи, коп./т км.  

Зіставлення розрахункових даних
з нормативними за "Положенням-84" (на прикладі ЗИЛ-431410) ГУЕ НТ, л/100 км (при b=0,5, g=0,75)

У різних дорожніх і транспортних умовах
ГУЕ LШ, тис. км

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги