У різних дорожніх і транспортних умовах

ГУЕ
LШ, тис. км

 

Це досить добре погоджується з діючими нормами пробігу шин, установленими на підставі емпіричних даних: у них вказане зниження пробігу до 30% при роботі в особливо тяжких умовах і підвищення на 30% при роботі в особливо сприятливих умовах (відповідно 90 1,3 = 117; 90 0,7 = 63).

Таким же шляхом можна погодити із сумарною витратою палива періодичності технічних обслуговувань. Тут тільки треба враховувати, що в нормативах «Положення-84» періодичності ТО задаються для 1 категорії умов експлуатації, а норми витрати палива – для середніх умов.

 

де QCB – сумарна витрата палива на пробігу між впливами даного виду; lB1 – нормативний пробіг між впливами даного виду в 1 групі УЕ; QCP – витрата палива в л/100 км для середніх умов експлуатації (лінійна норма витрати палива за діючою методикою нормування).

 

* * *

 

Отже, ми переконалися, що виконувана автомобілем транспортна рабо-та самим серйозним образом залежить від умов експлуатації. Розумна класифікація цих умов заснована на об'єктивному кількісному критерії – досяжній середній технічній швидкості, яку можна прямо виміряти для будь-якого маршруту, на будь-якому виді перевезень і в будь-який період. Зі швидкістю можна однозначно пов'язати всі основні показники роботи автомобіля – його продуктивність, собівартість перевезень, витрату палива, ресурс автомобіля і його частин, потребу в запасних частинах, викид шкідливих речовин. Ми вивчили досить прості формули, які дозволяють обчислювати всі ці показники і надійно прогнозувати їх на майбутні періоди роботи, тобто роблять планування й нормування роботи транспорту більш точним і реальним. На цій основі може й повинна будуватися робота організатора експлуатації транспортних засобів.