Органи державного нагляду за Охороною праці в Україні. Права та повноваження

Органи державного нагляду за Охороною праці в Україні. Права та повноваження.

1. Державний комітет України по нагляду за безпечним веденням гірничо - промислових робіт (Держгірпромтехнагляд України); 2. Державні органи санітарно-епідеміологічного нагляду в системі Міністерства… 3. Державний пожежний нагляд в системі Міністерства надзвичайних ситуацій;

Нормативно-правові акти з охорони праці: опрацювання, прийняття та скасування.

2) Закон України про охорону праці 3) Кодекс законів про працю З-м визначаються основні положення щодо реалізації Конституційного права працівників на охорону праці, їх життя,…

Обов’язки працівника щодо додержання вимог, нормативно-правових актів з охорони праці

Працівник зобов'язаний:

· дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства;

· знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту;

· проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.

Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.

Відповідальність за порушення зак-ва про охорону праці:

· Дисциплінарна (догана, звільнення)

· Адміністративна (накладання штрафіа)

· Матеріальна

· Кримінальна

 

Страхові виплати потерпілому під час його професійної реабілітації

Страховими виплатами є грошові суми, які виплачуються застрахованому чи особам, які мають на це право, у разі на­стання страхового випадку.

Потерпілому, який проходить професійне навчання або перекваліфікацію за індивідуальною програмою реабілітації (якщо після встановлення ступеня втрати професійної пра­цездатності минуло не більше одного року), Фонд соціального страхування від нещасних випадків провадить щомісячні страхові виплати в розмірі середньомісячного заробітку про­тягом строку, визначеного програмою реабілітації.

Фонд соціального страхування від нещасних випадків оплачує вартість придбаних потерпілим інструментів, проте­зів та інших пристосувань, відшкодовує потерпілому інші необхідні витрати, пов'язані з його професійною підготовкою.

 

Спеціальне розслідування нещасних випадків

Спеціальне розслідування групового нещасного випадку, під час якого загинуло 5 і більше осіб або травмовано 10 і більше осіб, може проводитися… У разі групових і смертельних випадків, роботодавець зобов’язаний негайно… · Територіальні органи державного нагляду;

Навчання працівників та посадових осіб з охорони праці

1. Вступний (запис на заяві про прйом на роботу) 2. Первинний (на робочому місці перед початком роботи) 3. Повторний (якщо небезпечно – 1 раз на 3 місяці, якщо ні – 1 раз на 6 місяців)

Порядок забезпечення працівників спец. одягом та ЗІЗ

Спецодяг і спецвзуття, що видаються працівникам, повинні бути зручними в роботі, належної якості, відповідати вимогам державних стандартів і… Спецодяг і спецвзуття є власністю підприємства. Тому власник або уповноважений… У разі дострокового зношення цих засобів не з вини працівника власник або уповноважений ним орган зобов'язаний…