рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Операційний менеджмент

Операційний менеджмент - раздел Философия,   Операційний Менеджмен...

 

Операційний менеджмент

Опорний конспект лекцій ПЕРЕДМОВА  

Відмінності виробничого та операційного менеджменту.

Виробничий менеджмент – частина операційного. Наприклад відбувається така трансформація у різних сферах:    

Основні функції операційних менеджерів.

1. Планування: менеджери визначають цілі та виграші для організації, здійснюють політику організації. 2. Організація: Менеджери розвивають структуру груп, відділів, підрозділів… 3. Штати: Менеджери визначають потребу в робочій силі, прийом кадрів, навчання, збільшення персоналу.

Контрольні запитання.

2. Дайте визначення операційного менеджменту. 3. У чому відмінність операційного менеджменту від виробничого? 4. Назвіть головні етапи розвитку операційного менеджменту, та дайте їхню характеристику.

Операції як види діяльності

2. Постачання: діяльність, пов’язана зі зміною права власності на фізичний товар. 3.Транспортування: діяльність, пов’язана із переміщенням товарів або людей з… 4. Сервіс: діяльність, пов’язана зі змінами стану споживачів.

Основні моделі проведення операцій

Моделі для виробництва і поставок

МОДЕЛЬ 1. Постачальник Запас Обробка Запас Споживач Запаси в даному випадку гарантують безперебійну роботу підприємства. Незалежність від постачальників сировини.

Транспортування і сервіс

1. покупець сам вкладає внесок в процес; 2. послуги не можна зберігати. Для того, щоб задовольнити замовлення покупця, необхідно мати достатні можливості для задоволення попиту або мати…

Операційна система

Операційна функція

Підприємства (організації) розрізняються за видами діяльності, які входять в операційну функцію: ü Організації, які виробляють товар (такі організації є крупними… ü Організації, які надають послуги (витрачають незначну кількість вхідних матеріалів). Але послуги, як правило,…

Операційна функція в організації

  Директор    

Функції операційного менеджменту

ü Спеціальні проблеми – безпосередньо пов’язані із технологічною стороною діяльності і не мають прямого відношення до управлінських функцій. … ü Управлінські проблеми включають використання матеріальних, фінансових… Сукупність проблем, розв’язанням яких займаються менеджери в операційній системі, можна графічно зобразити у вигляді…

Методи і принципи операційного менеджменту

1. організаційні 2. адміністративні 3. економічні

Контрольні запитання.

2. Основні моделі проведення операцій. 3. Операційна система. 4. Функції операційного менеджменту.

Стратегічні та тактичні рішення операційного менеджменту

Стратегічні рішення.

2. Стратегія процесу – можливості процесу, котрі доступні для виробництва товару. Рішення по процесу прив’язують менеджмент до основних підходів… 3. Стратегія вибору місця знаходження. Рішення по місцезнаходженню… 4. Стратегія розміщення. Рішення по розташуванню потужностей, персоналу, складів і т. д. Будуть залежати від стратегії…

Тактичні рішення операційного менеджменту

2. Тактика складання розкладів. Ефективність розкладів роботи та руху матеріальних ресурсів – основа своєчасного здійснення проекту. 3. Тактика по якості. Рішення повинні забезпечувати потрібну якість… 4. Тактика надійності та ремонту. Рішення повинні відповідати потрібному рівню надійності і ремонту обладнання.

Процес прийняття рішень.

1. Визначення проблеми та фактів, що впливають на неї. Встановлення чітко існуючої проблеми — найскладніший крок. 2. Встановлення критерію рішень і цілей. Підприємство не повинно мати множину… 3. Формулювання моделей та зв’язків між цілями та змінними. Змінних значень повинно бути мінімально, інакше прийняте…

Основи теорії прийняття рішень.

1. Терміни: а) Альтернатива — напрям дії або стратегія, яка може бути обрана. б) Стан природи — ситуація, на яку той, хто приймає рішення не може впливати.

Прийняття рішення в умовах ризику

EMV(варіант і)= (віддача по 1-му стану природи)х(ймовірність 1-го стану природи)+(віддача по 2-му стану природи)х(ймовірність 2-го стану природи… Для того ж прикладу. Ймовірність сприятливого ринку така ж, як і для несприятливого, тобто 50:50.

Життєвий цикл товару.

В економічній практиці доцільно життєвий цикл товару розділяти на 4 фази: – впровадження; – ріст;

Технологія комп'ютерного проектування і виробництва.

 

Конструювання товару удосконалилося завдяки використанню комп'ютерного проектування (CAD).

Проектувальник використовує пакет програм і дисплей комп'ютера як креслярську дошку, де формуються креслення деталі.

Комп'ютерне виробництво (САМ). CAD технології адаптовані до умов виробництва деталі, визначають необхідні режими обробки виробу, записують маршрут обробки у вигляді кодових сигналів, наприклад для верстатів із ЧПУ.

Такі системи одержали назву CAD/САМ-системи. Системи Match CAD, АUTO CAD одержали широке поширення.

Перевага CAD/CAM систем.

ü Короткий час проектування. Час зменшується за рахунок стандартизації типових вузлів у програмі. ü Зниження виробничих витрат. Більш ефективне використання людських… ü Доступність бази даних. Кожен хто вміє робити на комп'ютері, може тією чи іншою мірою освоїти CAD/CAM…

Сутність послуг

1. Сервіс – це та галузь, у якій кожна людина вважає себе фахівцем. Ми усі вважаємо, що точно знаємо, що саме хочемо одержати від підприємства, що… 2. Обслуговування носить різко виражений ідеосинкразичний характер: те, що… 3. Висока якість роботи ще не означає високої якості обслуговування. Так, цілком можливо, що в автомайстерні відмінно…

Сервісний Бізнес і внутрішнє обслуговування

1. Сервісний бізнес являє собою сферу діяльності, основною метою якої є надання клієнтам якої-небудь конкретної послуги або набору послуг при… 2. Внутрішнє обслуговування – це процес надання всім підрозділам і службам… Філософія обслуговування наочно відображена в сервісному трикутнику, наведеному на рис. 7.1.

Операційна класифікація послуг

Термін контакт зі споживачем послуги відбиває фізичну присутність клієнта в системі, а надання послуги - робочий процес, використовуваний для… Ґрунтуючись на цій концепції, можна зробити висновок, що сервисніми системами…

Проектування сервісних організацій

Могутнім математичним інструментом для аналізу багатьох найбільш частих сервісних ситуацій є моделі черг. Ці моделі дозволяють більш точно… Існує багато дуже важливих факторів, що відрізняють процес проектування і… По-друге, хоча устаткування і програмне забезпечення, створюване для підтримки проектування сервісної сфери, можна…

Сервісна стратегія: спрямованість і переваги

Сервісна стратегія починається з вибору операційної спрямованості, тобто з визначення пріоритетів, що досягаються, (Performance Priorities), на основі яких фірма, що працює в сфері обслуговування, буде конкурувати на ринку. Ці пріоритети включають наступне.

1. Уважне і ввічливе ставлення до клієнтів.

2. Висока швидкість і зручність надання послуг.

3. Ціна послуги.

4. Розмаїтість послуг (ґрунтується на філософії "купи усі за один раз").

5. Якість матеріалів, використовуваних при наданні послуг. Для прикладу можна привести виготовлення окулярів у присутності клієнта або складання чіткого і зрозумілого страхового поліса.

6. Унікальні навички, що формують рівень пропозиції послуг, такі як розробка стилів зачісок, проведення операції на головному мозку або уроки гри на піаніно.

Структуризація сервісних контактів: сервіс-системна матриця

Угорі матриці показаний ступінь контакту "клієнт – канал обслуговування": захищене ядро, тобто система, що припускає фізичне відділення… Усередині матриці перераховані основні способи контактування клієнта із… Як уже відзначалося, у міру підвищення ступеня контакту клієнта і системи (а отже, і його впливу) продуктивність…

Сервісний план

Так само як при проектуванні виробничого процесу, стандартним інструментом, застосовуваним у ході складання проекту процесу обслуговування, є блок-схема. В останні роки фахівці найвищого класу в проектуванні сфери послуг стали називати такі блок-схеми сервісними планами (Service Blueprints), що підкреслює важливість проектувального процесу. Унікальною властивістю сервісного плану є чітке розмежування між високим ступенем контакту з клієнтом (тобто тією частиною процесу, що проходить на очах у клієнта) і тими операціями за якими клієнт спостерігати не може. Ця межа проходить на плані через так звану "рису видимості".

Сервісний план описує основні характеристики операцій обслуговування, але не містить яких-небудь указівок щодо того, як забезпечується відповідність процесу обслуговування даному планові.

Tpи типи сервісних систем

- метод потокової лінії (набув популярності завдяки корпорації McDonald's); - метод самообслуговування (широко відомий унаслідок використання торгових… - метод індивідуального підходу (налагодження тісного взаємозв'язку між конкретним клієнтом і окремим продавцем –…

Основи формування виробничого плану.

Портфель замовлень включає аналіз мінливих замовлень, формування прогнозів по завершенню робіт; аналіз умов виставлення рахунків на оплату і прогноз… Величина замовлень може формуватися за двома напрямками: ü по попередньому одержанню замовлення;

Основні системи управління запасами.

Основна мета управління запасами на підприємстві – знизити загальні щорічні витрати на утримання запасів до мінімуму за умови задовільного… 1. Система з фіксованим обсягом замовлення. Тут обсяг замовлення суворо… У цій системі замовлення здійснюються в суворо визначені моменти часу через рівні інтервали, наприклад раз на місяць,…

Управління запасами методом ABC.

Метод ABC – класифікація матеріальних запасів відповідно до визначеного показника важливості (у літературі зустрічається також як “закон 80/20” чи діаграма Парето).

ABC класифікує запаси по якомусь визначеному показнику важливості, звичайно по річному використанню даного товару в грошовому вираженні (тобто грошова вартість одиниці товару на складі, помножена на річний показник використання даного товару).

Як правило, використовуються три класи предметів: A (дуже важливі), B (середнього ступеня важливості), C (найменш важливі), хоча в дійсності число категорій може бути і більшим.

Клас A складає до 20% загального числа предметів по обсягу і до 80% за ціною. До класу відносяться до 30% предметів по обсягу і до 15% за ціною. Предмети класу C можуть складати до 50% по обсягу збереження і всього лише 5% за ціною.

Система “точно в термін”.

Система “точно в термін” – виробнича система, у якій обробка і рух матеріалів і виробів відбуваються точно у той момент, коли в них виникає… Основна ідеяполягає в тому, щоб зробити процес якомога коротшим,… Для реалізації системи потрібно досягти наступних цілей:

Переваги і недоліки системи “точно в термін”.

ü скорочення запасів (сировини, напівфабрикатів, готової продукції); ü скорочення площ; ü активна участь і підвищена мотивація робітника;

Ремонтне господарство

Слід відмітити, що в цілому витрати на ремонт технологічного обладнання складають 6-20% собівартості обладнання. Основні завдання ремонтних служб і підрозділів наступні: 1. Підтримання технологічного обладнання в постійній експлуатаційній готовності.

Інструментальне господарство

1. Відділ або бюро інструментального господарства (ВІГ, БІГ). 2. Інструментальний цех. 3. Центральний інструментальний склад (ЦІС).

Енергетичне господарство

До складу енергогосподарства входять: 1. Теплове господарство (котельна, бойлерні). 2. Водопостачання і каналізація (насосні станції).

Показники електрогосподарства

Основні (інтегральні) техніко-економічні показники наступні:

1. Показники економічності виробництва і розподілу енергії:

ü питомі витрати палива на виробництво енергії і тепла;

ü питомі витрати електроенергії на 1000 м3 стиснутого повітря.

2. Показники енергоємності продукції:

Е = Еф / n,

де Еф – електроенергія, фактично витрачена на виробництво;

n – кількість виробленої продукції (т, шт, грн);

3. Показник енергоозброєності виробництва:

Ев = Ме / Ф,

де Ме – сумарна потужність встановлених на підприємстві енергоустановок, кВт;

Ф – вартість основних виробничих фондів, грн.

Енергетичні баланси

Як правило, баланси складаються на річний період із розбиванням по кварталах. До складу балансу входять: 1. Розрахунок потреби основного і допоміжного виробництва в усіх видах енергії і палива.

Транспортне господарство

Сучасне промислове виробництво постійно займається перевезенням вантажів, і в цьому процесі зазвичай приймають участь дві групи транспорту:

1. Транспорт сторонніх організацій, які здійснюють перевезення за договорами.

2. Транспорт, що належить підприємству.

Завдання транспортного господарства можна розділити на дві групи:

1. Забезпечення переміщення матеріалів в чіткій відповідності до вимог технологічного процесу.

2. Забезпечення мінімізації витрат на перевезення і навантажувально-розвантажувальні роботи.

Ці завдання актуальні, оскільки кількість робітників транспортного господарства досягає 25-50% від всієї кількості робітників, зайнятих в інфраструктурі підприємства. Ці завдання реалізують транспортні підрозділи цеха, дільниці, які спеціалізуються на перевезенні вантажів.

Класифікація транспортних засобів

Класифікація транспортних засобів Вид транспорту Вид транспортних засобів Зовнішній Міжцеховий …      

Організація міжцехових перевезень

Розрізняють дві основні системи перевезення вантажів: маятникова і кільцева. Маятникова система - передбачає зв’язок між двома пунктами з наступними…

Складське господарство

Складське господарство призвано забезпечувати безперебійну роботу виробничих цехів.

Функції складського господарства:

1. приймання матеріальних цінностей;

2. попередня підготовка матеріалів до виробництва (розпакування, сортування);

3. забезпечення зберігання матеріальних цінностей;

4. комплектування матеріалів;

5. організація видавання і доставки вантажів споживачам;

6. постачання на виробництво всіх необхідних матеріалів;

7. відвантаження готової продукції.

Операції системи складування

Перевірка, приймання Визначення місця Підготування

Зазначення, кодування складування накладних

Склади підрозділяють:

Постачальницькі склади – для постачання, забезпечення виробничого процесу.

Виробничі склади – підпорядковані керівництву цехів (цехові склади).

Збутові склади – в розпорядженні відділу збуту (готова продукція).

Спеціалізовані склади - для зберігання визначених матеріалів (паливо і т.д.).

Служба постачання на підприємстві

Матеріально-технічне забезпечення підприємства – це процес постачання на склади або одразу на робочі місця необхідних матеріально-технічних ресурсів.

Головна мета служби матеріально-технічного постачання – своєчасно забезпечити підрозділи підприємства необхідними видами ресурсів необхідної кількості і якості з мінімальною їх вартістю при мінімальних витратах на транспортування.

В практиці роботи підприємства існує:

Транзитна форма постачання сировини – коли підприємство отримує матеріали безпосередньо від виробників ресурсів (без посередників). Застосовується при масовому споживанні матеріалів.

Складська форма постачання – застосовується коли необхідні ресурси менше транзитної форми постачання. Підприємство в цьому випадку отримує ресурси зі складів, баз і т.д.

Функції постачання виконують

2. на середніх підприємствах – відділи (бюро); 3. на великих підприємствах – відділи матеріально-технічного постачання.  

Виробнича частина служби забезпечення

2. Калібрувальна дільниця необхідна для переробки прокату в калібрувальну сталь для верстатів-автоматів. 3. Дільниця кріплення виготовляє кріплення. Складське господарство на великих підприємствах виділено в окремий цех.

Управління збутом

1. планування; 2. організація; 3. контроль і регулювання.

Функції збутового контролю і регулювання

2. контроль за виконанням планів збуту; 3. оперативне регулювання збутової діяльності; 4. оцінка і стимулювання діяльності збутового апарату;

Ціна якості

На забезпечення якості витрачаються великі кошти. Так, в оброблюваній промисловості США сума витрат на забезпечення якості складає 10-20% від вартості реалізованої продукції, тобто ціна якості дорівнює 1/5 від ціни товару.

Ціна якості складається з двох груп витрат:

1. витрати на забезпечення якості продукції;

2. витрати, які пов’язані з незадовільною якістю продукції.

Основні складові ціни якості промислової продукції

 

       
   
Ціна якості продукції
 
 

 


Рис. 11.2. Основні складові ціни якості промислової продукції.

Аналіз ціни якості в залежності від якості продукції показує, що існує оптимальна ціна якості, тобто оптимальні сумарні витрати на якість продукції при її “оптимальній” якості.

Визначення оптимальної ціни якості

    ціна якості - 3

Система управління якістю на підприємстві

В більш конкретному вигляді філософія якості формується в циклі: “планування – виконання – контроль – нормування”. На цій основі сформовано ряд… 1. зроби так, щоб прагнення до вдосконалення товару або послуг було… 2. застосовуй нову філософію якості, щоб досягнути стабільності роботи підприємства;

Служба ВТК на підприємстві

Технічний контроль здійснюється за двома напрямками:

1. контроль якості сировини і готової продукції;

2. контроль параметрів технологічного режиму.

Завдання ВТК:

1. визначення якості готової продукції;

2. попередження впливу випадкових та об’єктивних факторів на якість продукції;

3. забезпечення виконання заданого технологічного режиму.

Система якості за вітчизняними та зарубіжними стандартами

Моделі оцінки якості в конкурсних системах 1. Винагорода Європейського форуму якості – European Quality Award (EQA). В…  

Стандарти якості ISO серії 9000:2000

Процедура сертифікації окремого товару доволі трудомістка, і це ще не означає, що якість її буде однаково високою. Внаслідок цього були розроблені… ISO 9000 не встановлює стандарти, але вони говорять про те, що сертифікована… Політика в області якості може бути сформульована у вигляді принципів діяльності підприємства його довгострокової…

Процес забезпечення якості при наданні сервісних послуг

Рис. 11.8. Структура процесу надання послуг. Контрольні запитання: 1. Основні поняття , які входять до сучасної концепції якості.

– Конец работы –

Используемые теги: Операційний, Менеджмент0.052

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Операційний менеджмент

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ з дисципліни Менеджмент. Поняття та зміст менеджменту. Поняття та сутність менеджменту
з дисципліни Менеджмент... ЗМІСТ... Модуль Змістовний модуль Поняття та зміст менеджменту Поняття та сутність менеджменту Зовнішнє та внутрішнє середовище...

Лекция №1.Теоретические и методологические основы финансового менеджмента. Лекция рассчитана на 4 часа. 1.Цели и задачи финансового менеджмента в деятельности хозяйствующих субъектов. Условия реализации финансового менеджмента
Лекция Теоретические и методологические основы финансового менеджмента Лекция рассчитана на часа... Цели и задачи финансового менеджмента в деятельности хозяйствующих субъектов Условия реализации финансового...

Особенности понятия о менеджменте. Определение менеджмента. Организация – причина, по которой обуславливает существование менеджмента
рассматриваются типа организаций... Формальная группа людей деятельность которых сознательно координируется... Менеджмент предполагает управление не только формальными но и неформальными организациями которые образуются и...

ИСТОРИЧЕСКОЕ ЗНАЧЕНИЕ ТЕРМИНА «МЕНЕДЖМЕНТ». УПРАВЛЕНЧЕСКИЕ РЕВОЛЮЦИИ. АНТИЧНОСТЬ: ЗАРОЖДЕНИЕ ЦИВИЛИЗОВАННОГО МЕНЕДЖМЕНТА
УДК... ББК... К Кравченко А И ISBN В книге рассматривается история...

Методические рекомендации по написанию курсовых работ по дисциплине «Стратегический менеджмент» для студентов специальностей 080507.65 «Менеджмент организации»
Методические рекомендации по написанию курсовых работ по дисциплине... Рекомендовано к изданию кафедрой менеджмента ИММиФ...

Сущность, цели и задачи менеджмента. Функции менеджмента. Менеджер ХХI века
Миссия это генеральная цель организации ее сверх цель в которой должны присутствовать как минимум три основные составляющие... При разработке миссии учитываются следующие группы факторов... История возникновения и развития организации ее традиций достижений и промахов сложившийся имидж...

Вид занятия: вводная лекция 1.Менеджмент как наука и учебная дисциплина. 2.Роль менеджмента в современном обществе
Введение ч... Учебные цели ознакомление студентов с целями и задачами курса порядком изучения предмета литературой...

Наука и искусство менеджмента. Виды менеджмента
Возникновение этой школы связано с Анри Файоля... Файоль неоднократно подчеркивал что никакого противоречия между его теорией и... Принципы управления...

Курсовая работа по менеджменту Реформы менеджмента в России с 1965 до нашего времени
Но историю любой страны можно оценивать и как череду событий, происходящих в экономике. Не исключение и история России, которую можно рассматривать как ряд… Цель работы – выявить особенности перехода к рыночным отношениям в России. Объектом исследования является Россия, как…

Конспект лекций по курсу Основы менеджмента 1. Сущность и признаки менеджмента как особого рода деятельности
Тема... Менеджмент и менеджер сущность и содержание Сущность и признаки менеджмента как особого рода деятельности...

0.036
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам