рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Все про маргарини.

Все про маргарини. - раздел Философия, Товарознавча характеристика цукру та крохмалепродуктів Маргари́н — Високодисперсна Жироводяна Система, До Скла...

Маргари́н — високодисперсна жироводяна система, до складу якої входять високоякісні харчові жири, молоко, сіль, цукор, емульгатори, інші компоненти.

Технологія виробництва маргарину складається з трьох основних процесів: емульгування, охолодження і механічној обробки емульгованого жиру з іншими компонентами. Маргарини поділяють на 4 групи: бутербродні брускові, бутербродні м'які (наливні) поліпшеној якості, столові, для промисловој переробки. Бутербродні маргарини і для промисловој переробки не мають товарних сортів, крім безмолочного, який поділяють на вищий і перший сорт; столові маргарини — на вищий і перший сорти.

Маргарини виготовляють висококалорійні — містять не менше 72% і низькокалорійні — містять від 50 до 72% жиру, в тому числі від 23 до 40% рідкој оліј.

Бутербродні брускові маргарини виготовляють з саломасів, переетерифікованих жирів, олії. В бутербродних брускових маргаринах міститься 82% жиру. Бутербродні м'які (наливні) маргарини поліпшеної якості виготовляють з таких жирів як брускові, але вони мають пластичну мастку консистенцію. За вмістом жиру јх поділяють на низькокалорійні — містять 55—72% жиру та висококалорійні — містять 82% жиру.

Столові маргарини виготовляють з саломасів, універсальної жировї суміші і олії. Тільки в деякі види додають вершкове масло, кокосову або пальмоядрову оліј Маргарини для промисловој переробки - рідкий для хлібопекарськој промисловості виготовляють; рідкий молочний для кондитерськој промисловості; Дефекти маргарину: прогірклий, олійний, металевий, рибний, сирний та інші неприємні і сторонні присмаки і запахи; борошниста, сирна консистенція, стікаюча волога; пліснявіння, забруднення маргарину і споживчој тари (при наявності плісені на транспортній тарі і пакувальних матеріалах нефасованого маргарину, він підлягає зачищенню і використовується для промпереробки).

21. Характеристика м’яса забійних тварин.

Основною сировиною для виробництва м’яса в Україні є велика рогата худоба і свині. На якість м’яса впливає порода, стать, вік, вгодованість, умови відгодівлі і утримання тварин, стан їх перед забоєм. Залежно від віку і статі велику рогату худобу ділять на 4 групи: І – доросла худоба (корови, воли, бугаї, телиці старші 3 років) і корови-первістки з приймальною масою менше 350 кг; ІІ – корови-первістки у віці до 3 років з приймальною масою 350 кг і більше; ІІІ – молодняк – тварини у віці від 3 місяців до з років; IV – телята у віці від 14 днів до 3 місяців. За вгодованістю вікові групи тварин ділять на І та ІІ категорії.

Свиней за продуктивними ознаками ділять на три основні типи: сальний, беконний і м’ясо-сальний. Залежно від живої маси, віку і товщини сала свиней за вгодованістю ділять на 5 категорій. І – свині віком до 8 місяців, живою масою 80 – 105 кг, білої масті без пігментних плям. ІІ – свині крім свиноматок живою масою 60 – 130кг, з товщиною сала 1,5 – 4см, а також підсвинків з живою масою 20 – 60кг, з товщиною сала не менше 1 см. ІІІ – свині з товщиною сала 4,1 см і більше, ІV – кнурі й свиноматки живою масою понад 130кг, V – поросята-молочники живою масою 4 – 8кг, у яких не виступають ребра і остисті відростки хребців.

Овець залежно від переважної продуктивності ділять на тонкорунні, напівтонкорунні, м’ясо-сальні та інші

22. Характеристика динаміки забійних тварин впродовж процесів охолодження.

Після забою тварин і під час зберігання в м’ясі відбуваються зміни під дією тканинних ферментів і мікроорганізмів, які потрапляють із повітря. Залежно від часу після забою тварин зміни м’яса умовно ділять на 3 послідовні стадії: посмертне заклякання, дозрівання і глибокий автоліз.

Посмертне заклякання наступає через 2 – 3 години після забою. М’язи твердіють, втрачають здатність розтягуватись, значно збільшується їх жорсткість і опір до розрізу. Виникнення і тривалість процесу заклякання залежить від до забійного стану тварини, швидкості охолодження і температури зберігання м’яса.

Дозрівання м’яса –це сукупність змін властивостей м’яса, зумовленим поглибленням автолізу, внаслідок яких м’ясо набуває добре вираженого аромату і смаку, стає м’яким і соковитим, більш волого містким і доступним для дії травних ферментів. Частково підвищується рН, збільшується вміст вільних амінокислот, поліпшується розварювання колагену та сполучної тканини. Тривалість дозрівання м’яса залежить від температури, вгодованості, віку тварин.

Псування м’яса.Тривале зберігання дозрілого м’яса в охолодженому стані призводить до глибоких автолітичних процесів: білки і жир розкладаються на простіші сполуки, внаслідок чого змінюється консистенція, смак, запах і колір м’яса.

Загар м’яса –це псування. Яке виникає при повільному охолодженні і заморожуванні теплих туш великої маси і підвищеної вгодованості.

Ослизіннявиникає при порушенні умов зберігання, різких коливаннях температури і вологості,

недостатньому охолодженні туш. Гниття – це процес глибокого розкладу білків під впливом гнилісних бактерій.

Пліснявіння м’ясазумовлене розвитком на поверхні плісеневих грибів.

Бродіннямолочнокисле особливо інтенсивно може розвиватися в печінці й конині.

23. Поняття про якість харчових продуктів

Під якістю розуміють сукупність властивостей товарів, що зумовлюють їх здатність задовольняти певні потреби людини. Якісні характеристики однієї або декількох властивостей продовольчих товарів називають показниками якості. Показники якості бувають одиничними, якщо визначають одну властивість продукції і комплексними, якщо характеризують дві або більше властивостей продуктів Показники якості поділяють на органолептичні, що визначаються за допомогою органів чуття; Фізико-хімічні та мікробіологічні. Показники якості харчових продуктів умовно об’єднують в групи: показники призначення, збереженості, естетичні, транспортабельності, безпеки у споживанні. Показники призначенняхарактеризують властивості продукту: фасування, пакування, маркування, органолептичні фізико-хімічні, мікробіологічні показники.Показники збереженостівідображають здатність продукту зберігати якість протягом певного строку за оптимальних умов. Естетичні показники– це інформаційна виразність товару, привабливість, чіткість маркування, виконання усіх позначень тощо. Показники транспортабельностіздатність харчових продуктів зберігати споживні властивості під час перевезення. Показники безпекихарактеризують нешкідливість продукту для людини при споживанні. Продовольчі товари за показниками якості поділяються на стандартні, нестандартні, технічний брак і абсолютний брак. Стандартну продукцію деяких видів продовольчих товарів поділяють на сорти. Сорт – це градація якості продукції певного виду за одним або кількома показниками якості, встановленими нормативною документацією.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Товарознавча характеристика цукру та крохмалепродуктів

Крохма ль С Н О n полісахарид білий під мікроскопом зернистий порошок нерозчинний у холодній воді у гарячій воді набухає утворює... Крохмаль під дією різних факторів змінює свої власт ті Осн хім реакція... модифіковані К продукти під дією фіз хім біологічної або комбінованої обробки змінюють свої власт ті Вони...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Все про маргарини.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Характеристика пива
  Пиво – слабоалкогольний пінистий напій, який містить значну кільк. Екстрактивних речовин (3-10%),обмежену спирту (1,5-7%), добре тамує спрагу, має приєину гіркість

Хар-ка сметани, кисломолочного сиру.
Смета́на — це один з найпоживніших молочних продуктів харчування. Виготовляється сквашуванням нормалізованих вершків за допомогою чистих культур кисломолочних бактерій. Завдяк

Характеристика чаю та кави.
Чай – тонізуючий напій, має приємні смакові властивості, добре втамовує спрагу, нормалізує обмін речовин. Хімічний склад.Найважливішими речовинами, що міс

Все про борошно.
Бо́рошно — продукт розмелу зерна, який використовується для виготовлення хліба, макаронів, кондитерських та ін. виробів. Залежно від виду сировини розрізняють борошно пшеничне

Хар-ка вин.
Вино́, алкогольний напій, звичайно одержується з ферментованого виноградного соку, хоча вина роблять і з багатьох інших фруктів. Червоне вино одержують з винограду зі шкіркою,

Хар-ка азотистих сполук.
У складі азотистих сполук, крім вуглецю, водню і кисню, є азот. До цих сполук відносять: білки, амінокислоти, аміди кислот, аміни, аміак,нітрати, нітрити. Білки є основною азотистою сполукою харчов

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги