рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Порядок версифікаційного аналізу вірша.

Порядок версифікаційного аналізу вірша. - раздел Философия, ОСНОВИ ТЕОРІЇ ЛІТЕРАТУРИ 1. Запишіть Текст Вірша.   2. Схарактеризуйте Строфіку...

1. Запишіть текст вірша.

 

2. Схарактеризуйте строфіку, якщо вірш має строфічну будову (тип строфи або типи строф, коли вони різного зразка). В іншому випадку зазначте, що вірш астрофічний.

 

3. Схарактеризуйте римування (тип; схема). Якщо вірш неримований, зробіть висновок: це білий вірш чи верлібр.

 

4. Установіть тип версифікаційної системи.

Для цього: 1) у всіх рядках виставте словесні наголоси (враховуйте, за наявності, явище проклітики, енклітики, тенденцію односкладових слів (службових частин мови) “не звучати”, не наголошуватися; властивість слів, у яких три і більше склади, набувати побічного наголошення; можливість ненормативного наголошення, відповідно до вимог ритмоладу твору); 2) пронумеруйте склади (від початку до кінця рядка; кожен рядок має свою нумерацію). Зіставте кількість складів і наголосів у співмірних (тих, що римуються) рядках. У силабічній системі кількість складів у співмірних рядках, або й у всій строфі, творі (повний силабічний вірш) однакова, кількість наголосів різна. У тонічній системі кількість наголосів (словесних або надфразових акцентів (тактів)) однакова, кількість складів різна. У силабо-тонічній системі у співмірних рядках однакова кількість складів, однакова кількість наголосів.

 

5. Зробіть ритмічну схему вірша, витримуючи його рядкову будову (– позначайте наголошений склад; U позначайте ненаголошений склад).

 

6. Визначте тип стопи силабо-тонічного вірша. Для цього випишіть нумерацію наголошених складів кожного рядка строфи, від наступної цифри відніміть попередню: якщо отримане парне число, вірш написаний двоскладовою стопою; якщо ж кратне трьом – трискладовою стопою. Починаючи від початку рядків, вертикальною рискою відітніть стопи в ритмічній схемі вірша. У рядку можуть з’явитися стопи пірихій, спондей, зрідка – двонаголошені трискладові стопи, проте вони залишаються другорядними, допоміжними, підпорядковуючись основній стопі. У вірші можуть закономірно поєднуватися (комбінуватися) різні стопи (це передає зміну ритму в першому й другому (після паузи-цезури) відтинках віршового рядка). Такі вірші називаються логаедами.

 

7. Визначте розмір силабо-тонічного вірша, підрахувавши кількість стоп у рядку (допоміжні стопи враховуються на користь провідних, відповідно збільшуючи їх кількість). Логаед має складний розмір.

 

8. Метр (міра, розмір) силабічного вірша – кількість складів у рядку (наприклад, тринадцятискладник); метр тонічного вірша: для чистого тонічного вірша – кількість наголосів у рядку (тригласник, п’ятигласник), для акцентного вірша – кількість сильних долей (наприклад, дводольник, тридольник).

 

9. Схарактеризуйте рядки силабо-тонічного вірша: акаталектичні (остання стопа витримана у своїх межах), каталектичні (остання стопа усічена, але наголошений склад повинен бути, інакше вона не відбувається); гіперкаталектичні (остання стопа подовжена одним або двома ненаголошеними складами).

 

10. Схарактеризуйте риму: граматична–неграматична, точна–неточна, повна–неповна; чоловіча, жіноча, дактилічна, гіпердактилічна; окситонна–парокситонна.

 

11. Схарактеризуйте клаузулу (у римованому вірші вона тотожна з римою): окситонна, парокситонна, дактилічна, гіпердактилічна.

12. Схарактеризуйте паузи.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ОСНОВИ ТЕОРІЇ ЛІТЕРАТУРИ

Полтавський національний педагогічний університет імені В Г Короленка... Факультет філології та журналістики... Кафедра української літератури...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Порядок версифікаційного аналізу вірша.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Загальні положення.
1.1. Мета і завдання вивчення дисципліни. «Основи теорії літератури» – обов’язкова дисципліна, яка читається студентам-журналістам першого року навчання й спрям

Модульний контроль: 35 балів
Здійснюється на підставі результатів навчальних занять та індивідуальної роботи за рейтинговою системою.     2.2. Модуль ІІ. Генерика та ген

Модульний контроль: 37 балів
Здійснюється на підставі результатів навчальних занять й індивідуальної та самостійної роботи за рейтинговою системою. 2.3. Модуль ІІІ. Версифікація.

Модульний контроль: 32 (+10*) бали
Здійснюється на підставі результатів навчальних занять, індивідуальної та самостійної роботи за рейтинговою системою.     2.4. Модуль ІV.Нау

Перелік тем для написання реферату
1. Жанрові ознаки «Слова про Ігорів похід». 2. Елементи орнаментального стилю у «Слові про Ігорів похід». 3. Ознаки проміжних змістоформ у давньоруських літописах. 4. Про

Порядок композиційного аналізу твору
  1. Жанрова зумовленість (рід, вид, жанровий різновид).   2. Стильова зумовленість (напрям). 3. Зовнішня композиція (структура, будова основного і дод

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги