Закономірність розходження темпів виконання функцій елементами логістичної системи.

Більшість логістичних систем розвиваються і змінюються в часі але при цьому їх елементи мають свій темп виконання функцій. В таких системах одним із видів системоутворюючих відносин є узгодженість темпів виконання функцій елементами.

Без узгодження система може втратити цілісність , здатність виконання своїх функцій елементами.

Закономірність «системного розходження», чи диференціація , існує в усіх функціональних областях логістики. Чим вище рівень організаційних форм, тим з більшою чіткістю вона знаходиться. Розходження і диференціація через допоміжні зв’язки визиває стрімкість , з іншої сторони , до все більшої стійкості форм, а з іншої - до наступного розходження через накопичувані суперечності. Чим більше початкова відмінність системи, тим швидше повинно проходити подальше розходження, а звідси виходить, і розвиток суперечок, призводячи до розриву зв’язків.

Всяке системне розходження потребує організації спеціально підібраних допоміжних зв’язків. Наприклад, керівник служби логістики підприємства підбирає сот рудників так, щоб вони доповнювали один одного в інтересах зростання якості обслуговування споживачів Якщо необхідно, то проходить вивчення кожного з них, спеціально організується необхідне розходження в сторону допоміжних зв’язків.

8. 20% закономірність.

За статистикою 20% підприємств створюють 80% всієї продукції в світі в той час як 80% середніх і дрібних підприємств створюють 20% продукції. Так, 20% найбільш активна частина вчених створює 80% наукової продукції, а інша менш активна, 80% частина створює 20% продукції.

Ця 20% закономірність розповсюджується на бджільництво і навіть на мурашник, де також існує 20% активна частина мурах, що створює 80% продукції. Якщо при цьому умовно вибрати найбільш активну 20 % частину і пересилити окремо, то з них знову утвориться нова більш активна (20%) і менш активна (80%) частини.

9. Закон системності.

Закон системності стверджує, що любий об’єкт є об’єкт-система і любий об’єкт-система належить до хоч би однієї системи об’єктів одного і того ж роду. В логістичних об’єктах можна виділити наступні системні атрибути:

¨ первинні нероздільні на одному рівні дослідження елементи системи;

¨ зв’язки між елементами, що пов’язують їх в одне ціле, це відношення цілісності;

¨ закони, композиції відношень, що представляють аксіоми зв’язку, порядку безперервності, паралельності.

10. Закономірність переходу з макрорівня на мікрорівень в логістичних системах..

Ця закономірність є однією з важливих в тенденції розвитку сучасних логістичних систем. В логістичних системах головні підсистеми безперервно розвиваються в межах макрорівня, і вони увесь час стають більш досконалими. Але настає момент, коли їх подальший розвиток на макрорівні е неможливим. Тоді логістична система, зберігаючи свою функцію, здійснює принципову перебудову і її складові частини починають функціонувати на мікрорівні.