Методика організації художньої самодіяльності.

 

Розпочинати слід з підбору учасників. З цією метоюв ходііндивідуальних бесід виявляються воїни, які мають здібності й навички співу, гри на музичних інструментах, декламації і хореографії, пародії та інших видів і жанрів мистецтва.

Після цього доцільно провести прослуховування, перегляд виступів бажаючих приймати участь в художній самодіяльності із числа відібраних воїнів. По можливості це слід провести в клубі з залучанням начальника клубу, військового диригента або іншого фахівця. В ході прослуховування (перегляду) потрібно звернути увагу на якість і репертуар тих, що виступають. Нерідко зустрічаються такі воїни, які володіють гітарою на “дворовому” рівні або розраховують на те, щоб завдяки художньої самодіяльності полегшити собі службу. Таким потрібно тактовно, але твердо відмовити.

Після відбору учасників їх слід зібрати, допомогти вибрати з їх числа найбільш авторитетного та підготовленого воїна в якості керівника, намітити загальну програму діяльності.

Важливо забезпечити учасників необхідними музичними інструментами та реквізитом. Для цього, якщо не вистачає можливості підрозділу, можна звернутися за допомогою в клуб частини (можуть бути й такі варіанти, як допомога шефів або використання особистих інструментів військовослужбовців).

В подальшому слід вирішити проблему з визначенням репертуару, програми майбутніх виступів. При цьому потрібно враховувати рівень виконавчої майстерності учасників, запитивійськовослужбовців, інтереси формування у особового складу високого етичного смаку, виховання у нього якостей громадянина – патріота і воїна-професіонала. Тут також доцільно порадитися з компетентними людьми, перш за все з начальником клубу.

З його допомогою розробити графік та визначити місце проведення репетицій (все це потрібно затвердити у командира підрозділу). Краще за все репетиції проводити в окремому приміщенні або клубі частині, щоб виключити присутність сторонніх осіб.

Після цього, як програма буде відповідним чином підготовлена, колектив художньої самодіяльності слід активно використовувати з метою забезпечення відпочинку особового складу, зняття психолого-фізичного перевантаження і виховання військовослужбовців. Концертні номери і програми в цьому плані можуть стати важливим чинником організації вихідних і святкових днів, вечорів відпочинку та зустрічей з цікавими людьми, літературних і тематичних ранків, насамкінець, відпочинку в ході польових занять, навчань, різного роду робіт тощо.