рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Військовослужбовців

Військовослужбовців - раздел Философия, ВИХОВНА РОБОТА: МЕТОДОЛОГІЯ Командир Відкриває Збори Після Прийому Доповіді Про Готовність І Наявність Ос...

Командир відкриває збори після прийому доповіді про готовність і наявність особового складу.

Збори доручається вести або заступнику командира, або іншому військовослужбовцю підрозділу. Президія або інший виборчий робочий орган не вибирається. При необхідності призначається секретар зборів, який фіксує сутність виступів і пропозицій військовослужбовців.

Перед початком зборів слід коротко проінформувати військовослужбовців про виконання рішення попередніх зборів, а також доручень, даних на ньому окремими військовослужбовцями.

Ведучий оголошує питання повістки дня.

Пропонується регламент і надається слово для доповіді (повідомлення) командиру підрозділу, чи іншій особі, призначеній для доповіді (повідомлення).

Доповідь (повідомлення) повинна бути простою і невеликою по об’єму, приблизно на 8-12 хвилин.

Після доповіді (повідомлення) ведучий надає слова виступаючим. Коли закінчилися виступи приймається рішення зборів. Рішення зборів - це колективна думка по питанню, яке обговорювалося. Воно затверджується командиром.

Голосування на загальних зборах - процедура не обов’язкова. Якщо рішення по питанню після його обговорення не викликає заперечень, воно рахується прийнятим.

Голосування рекомендується проводити при визначенні кандидатур виборних громадських органів: ради народознавчої світлиці, редколегії стінної газети, спорторга, культорга підрозділу і т.п.

Голосуванням можна закінчити прийняття рішення, яке стосується взірцевості, особистої поведінки військовослужбовців в ході виконання якогось відповідального завдання.

Не рекомендується виносити на голосування питання, котрі, як наперед відомо, викличуть неоднозначні оцінки і можуть привести до такого стану, коли командир голосує "за", частина військовослужбовців "проти", частина утримується.

Результати загальних зборів в ротах протоколюються. У взводі це робити не обов’язково. Нотатки протоколів ведуться коротко. Заноситься повістка дня, тема доповіді (повідомлення), списки виступавших, рішення. Нумерація ведеться з початку навчального року. Протокол підписується ведучим зборів та затверджується командиром. Він же організує контроль за виконанням прийнятого рішення.

Однією із колективних форм роботи з підлеглими є робота з активом підрозділу, та залучення його до виховної роботи з і всьома військовослужбовцями.

Успішне виконання навчально-бойових завдань, які стоять перед підрозділом, багато в чому обумовлено вміння командира підібрати, розставити актив і організувати його роботу.

До складу активу підрозділу можуть входити:

· інформатори, агітатори і редактори бойових аркушів (у взводах);

· редколегії стінної, сатиричної та фотогазет;

· спорторганізатор;

· культорганізатор;

· рада народознавчої світлиці.

З цієї метою можна провести опитування військовослужбовців підрозділу для виявлення їх соціально-психологічних нахилів.

Приблизний перелік питань:

· Чи приймали Ви до служби в армії участь в громадській роботі?

· Який вид громадської діяльності Вас приваблює: організація і проведення бесід з людьми, робота в редколегії стінної газети, оформлення наочної агітації, спортивно-масова робота, художня самодіяльність, інше?

· Хто із Ваших товаришів найбільше підготовлений до роботи у складі активу та в якій якості?

· Думку кого із Ваших товаришів Ви вважаєте самою авторитетною?

· Поведінка кого із Ваших товаришів по службі Вам подобається (не подобається) і чому?

Підсумки опитування допоможуть командиру підібрати актив. Робити це необхідно гласно з врахуванням думки військового колективу, на зборах особового складу.

Після підбору активу найважливішим питанням є організація його роботи і навчання.

Розглянемо ці питання стосовно інформаторів (агітаторів). Вони призначаються у взводах, а при необхідності - в окремих обслугах, екіпажах тощо. Вони повинні проводити групові й індивідуальні бесіди, колективні читки й обговорення матеріалів із газет, журналів.

Щоб інформатори (агітатори) успішно справлялися із своєю роллю і працювали активно, їх самих потрібно навчати. Основними формами навчання можуть бути: спеціальні заняття, конкретна індивідуальна робота, вишкіл на практиці мистецтву роботи з товаришами по службі, знайомство з передовим досвідом. В ході їх проведення слід давати певну сукупність знань і методичних навичок, які необхідні для реалізації ними обов’язків інформатора (агітатора).

Навчання невід’ємне від безпосереднього керівництва роботою інформаторів (агітаторів), яке включає в себе: проведення не рідше одного разу на тиждень інструктивних нарад та інструктажів (на них доводяться чергові практичні завдання підрозділу, визначаються теми бесід, даються методичні поради - де і що почитати по наміченій темі, як краще підготувати і провести бесіду, читку або обговорення по конкретному питанню, на що звернути особливу увагу при розмові з людьми); забезпечення контролю і допомоги на місцях; дача індивідуальних завдань; підбір їм на допомогу літератури, методичних посібників, газет, журналів, листівок, пам’яток. Важливо також регулярно доводити до інформаторів (агітаторів) відомості щодо заходів, які будуть проводитись в підрозділі, ставити їм конкретні завдання, давати поради як їх виконати та забезпечувати це виконання, підводити підсумки роботи інформаторів (агітаторів) за тиждень, місяць, на навчаннях, при виконанні інших важливих завдань, організовувати обмін досвідом, заохочувати за добру, ініціативну працю.

Приблизно так же організовується робота спорторганізатора і культорганізатора підрозділу.

Що стосується роботи членів редколегії та ради народознавчої світлиці, редакторів бойових аркушів, то конкретно питання організації їх роботи будуть розглянуті в інших розділах цього посібника.

Головне, щоб ця робота будувалась в тісному зв’язку із завданнями підрозділу, щоб в її змісті враховувався рівень освіти і культури особового складу, його інформованості та фізичної підготовки.

 

Підведення підсумків бойового вишколу – ще одна колективна форма роботи з підлеглими

"Командир роти (корабля 4 рангу) зобов’язаний:…

щотижня підбивати підсумки бойової підготовки,

військової дисципліни та внутрішнього порядку,…"

( Із Статуту внутрішньої служби

Збройних Сил України, ст.112)

Підсумки бойового вишколу підбиваються командирами:

· У взводах - щоденно;

· В роті - щотижнево;

Підведення підсумків може проводитися по наступним пунктам:

· якість бойового вишколу;

· стан морально-психологічного забезпечення;

· стан військової дисципліни та внутрішнього порядку;

· стан озброєння та військової техніки.

При підбитті підсумків слід сконцентрувати увагу на наступних питаннях:

- основні завдання, які вирішувалися в поточному тижні (дні) по бойовій підготовці (предметам навчання);

- які із них не виконані, по якій причині або по чиїй вині, яке охоплення особового складу навчанням, якість засвоєння пройдених тем і відпрацьованих нормативів;

- приклади доброї організації занять, кращі командири-методисти, кращі взводи (відділення), відстаючі взводи (відділення) та їх командири;

- нагадати зобов’язання особового складу та їх виконання по підсумкам тижня (дня);

- розповісти про результати бойового вишколу інших підрозділів (якщо є дані);

- роз’яснити, які місця займають відділення, взводи по результатам бойового вишколу в даний період;

- назвати прізвища передовиків бойового вишколу;

- привести позитивні приклади організації змагання у відділеннях, взводах по задачам і нормативам бойової підготовки;

- назвати відділення, взводи та прізвища військовослужбовців, які не виконують своїх зобов’язань;

- повідомити про виконання заходів морально-психологічного забезпечення, виховної роботи, які сплановані на тиждень (добу);

- дати оцінку праці активу;

- роз’яснити основні задачі особового складу по бойовій підготовці та основні заходи морально-психологічного забезпечення на наступний тиждень (добу);

- оцінити стан військової дисципліни;

- відмітити військовослужбовців, які є взірцем в дисципліні;

- показати кращі відділення, взводи за станом дисципліни;

- довести до особового складу особливо характерні порушення дисципліни на протязі минулого тижня (доби);

- назвати порушників дисципліни та отримавших стягнення, дати аналіз їх проступків;

- дати загальну оцінку стану внутрішнього порядку у взводі, роті;

- відмітити відділення, взвод з кращим і гіршим внутрішнім порядком, назвати при цьому конкретні недоліки та винуватців прогалин;

- дати аналіз виконання розпорядку дня;

- дати оцінку несення служби добовим нарядом і вартової служби, відмітити недоліки та визначити заходи по їх усуненню;

- окремо провести розбір дисциплінарної практики сержантів;

- проаналізувати стан озброєння і військової техніки у взводах (відділеннях), дотримання військовослужбовцями правил їх експлуатації, збереження і утримання, вимог безпеки при роботі з ними, дати вказівки щодо усунення недоліків;

- сформулювати завдання на наступний тиждень (добу).

Крім вказаних питань, командир може розкрити й інші.

Порядок підведення підсумків може бути побудований по іншому. Наприклад, спочатку командир надає слово кожному командиру взводу (відділення), а потім особисто сам робить загальні висновки по підсумкам минулого тижня (доби) та ставить задачі.

Рекомендується після підведення підсумків з особовим складом залишити актив, підвести підсумки його праці та поставити завдання на наступний тиждень (добу).

 

Наступною колективною формою є змагання в ході занять з бойової підготовки

Змагання, як і усяка інша справа, має потребу в чіткій організації. Під нею розуміється комплекс заходів, який забезпечує:

· правильне визначення цілей і завдань змагання, його етапів та рубежів;

· повсякденне керівництво процесом змагання в ході бойового вишколу;

· дотримання таких принципів, як гласність, порівнювальність результатів, розповсюдження передового досвіду тих, хто змагається.

Змагання організує командир з метою мобілізації воїнів на виконання поставлених завдань, особливо в ході занять по бойовій підготовці.

Важливо, щоб усі заняття були проникнуті духом змагання. А це досягається лише тоді, коли вони тісно зв’язані з нормативами та навчальними задачами.

Для цього слід при підготовці кожного заняття добре вивчити нормативи, які відпрацьовуються при даній темі, довести їх зміст до кожного воїна, показати й роз’яснити найбільш раціональні прийоми виконання. Наприклад, нормативи по розборці автомату, спорядженню магазину, розгортанню радіостанції тощо. При організації змагання по нормативам можна на занятті розбивати взвод попарно (бажано одного призову).

Боротьба за скорочення часу, при точності та якості виконання - головне в змаганнях по нормативам бойової підготовки.

Поруч із змаганням по нормативам, яке командир організовує на заняттях, тренуваннях, при обслуговуванні техніки, слід приділяти також увагу змаганню при виконанні навчально-бойових задач (по тактико-спеціальній, технічній та іншим видам бойового вишколу).

З метою успішного їх вирішення можна організувати взяття окремими воїнами, відділеннями, взводами зобов’язань щодо виконання задач, які при цьому будуть відпрацьовані нормативи.

Практично це може мати наступний вигляд. Уявимо, що по вогневій підготовці на протязі місяця належить виконати початкову вправу стрільб із автомата; по тактико-спеціальній підготовці - відпрацювати тему: "Дії екіпажу по розгортанню та підготовці радіостанції Р-409 до роботи".

Усі ці задачі ставляться перед особовим складом напередодні місяця, і воїни з врахуванням реальних можливостей, беруть на себе зобов’язання, визначаючи, з якою оцінкою або результатом вони їх виконають. Між ними організується змагання по визначенню кращих спеціалістів.

Інакше кажучи, змагання повинно організовуватися систематично, тобто перед початком виконання кожної навчально-бойової задачі. Це вимагає від командира оперативності, уваги, турботи.

Метод організації змагання по нормативам і задачам допомагає командиру оперативно оцінювати підготовку воїна на кожному занятті, бачити його успіхи й недоліки, оперативно впливати на відстаючих.

Організовуючи змагання, необхідно приділяти увагу узагальненню та розповсюдження передового досвіду, тобто створювати можливість практичного повторення всіма результатів, яких домоглися кращі воїни, екіпажі, обслуги. З цією метою можна практикувати виступи передових воїнів, проводити показні заняття з їх участю, випускати бюлетні, які присвячені їм (наприклад, "Ділюсь опитом") тощо.

Необхідно постійно вести облік виконання зобов’язань кожним воїном, регулярно повідомляти про це на зборах особового складу, нарадах, при підведенні підсумків.

Добре організоване змагання поруч із заняттями, які методично правильно проводяться, є умовою росту класності, з рівнем якої зв’язане успішне виконання воїнами бойових завдань. Турбуючись про підготовку класних спеціалістів по цим питанням, порядок і правила допуску до здачі на класність та створювати необхідні умови, які сприяють успішному росту класної кваліфікації усіх категорій військовослужбовців.

Хід навчання, ріст числа класних спеціалістів, спортсменів-розрядників і т.д. повинні широко висвітлюватися в підрозділі. Для цього можуть використовуватися різноманітні форми - бесіди, стінний друк, місцеве радіо тощо. Доцільно в цьому плані обладнати в приміщенні спеціальний стенд (наприклад, "Йде бойовий вишкіл").

На цьому стенді можна поміщати наступні матеріали:

· завдання бойового вишколу на період навчання та місяць, які теми будуть вивчатися;

· перелік нормативів, які виконуються протягом місяця;

· зобов’язання особового складу та хід їх виконання;

· фотографії кращих воїнів (передовиків навчання, класних фахівців);

· куточок "Сьогодні відзначилися";

· фотомонтаж про бойовий вишкіл воїнів;

· опис досвіду передовиків.

Командир, який відповідає за зміст стенду, повинен періодично ставити активу завдання по оновленню розміщених на ньому матеріалів.

Важливу роль в організації змагання відіграє підведення його підсумків. Їх слід проводити як після закінчення кожного заняття по нормативам, які відпрацьовуються, так і після виконання навчально-бойових задач. При цьому бажано залучати воїнів в обговорення підсумків змагання та в обмін досвідом. В ході підведення підсумків необхідно визначити, хто краще стріляє, водить бойову техніку тощо і чому, вказати на недоліки відстаючих та по можливості заохотити тих, хто відзначився, поставити завдання щодо висвітлення результатів змагання і розповсюдження позитивного досвіду.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ВИХОВНА РОБОТА: МЕТОДОЛОГІЯ

НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ОБОРОНИ УКРАЇНИ... М С Бабенко М П Ротань В В Стасюк Є Ю Литвиновський...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Військовослужбовців

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Випуск І
  Навчально-методичний посібник     За редакцією генерал-майора Л.А. Ріпи     Видання інституту &nbs

Список рекомендованої літератури
Список рекомендованої літератури:   1. . Актуальні проблеми діяльності органів військового управління щодо підвищення результативності виховної роботи, зміцнення

РОЗДІЛ 1. Методологічні основи виховної роботи у Збройних Силах України.
  Методологічні основи виховної роботи - це головне на чому базується позитивний вплив командирів і начальників на свідомість і поведінку підлеглих.

РОЗДІЛ 2. Концептуальні засади виховної роботи у Збройних Силах України
    Важливим і необхідним атрибутом державності кожної суверенної держави є Збройні Сили, які призвані гарантувати її суверенітет, територіальну цілісність та забезпечув

Нормативно-правові засади виховної роботи
  В основу організації виховної роботи та морально-психологічного забезпечення життєдіяльності військ (сил) покладена програмно-цільова методологія, яка лежала в осно

Закономірності та принципи виховної роботи
Організований виховний процес має свої закономірності. Закономірність виховної роботи – стійка, повторюваний об'єктивно існуючий істотний зв'язок у ній, реалізація якого сприяє з

Теоретико-наукові та системно-практичні засади виховної роботи
  Виховна робота як система заходів, спрямованих на формування і розвиток у воїнів професійно-необхідних морально-психологічних якостей, моральної самосвідомості, які повинні забезпеч

У Збройних Силах України
Вступ Сьогодні у державі опрацьовується та набуває сталих форм Національна система виховання. Триває формування її оптимальної моделі у Збройних Силах України з урахуванням націон

Система та структура виховної роботи у Збройних Силах України .
Виховна робота складне, але цілісне системне явище , тобто виховна робота носить ( має носити ) системний характер . В зв’язку з цим виникає проблема : створення такої системи на різних рівнях функ

ПРАКТИЦІ ЗМІЦНЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ
КАТЕ-ГОРІЯ ЗБОРОВІ ЗАХОДИ ІНСТРУ-КТИВНО-МЕТО-ДИЧН ЗАНЯТТЯ ДНІ ПРОФЕ-СІЙНОЇ ПІДГО-ТОВКИ КОМАНДИРСЬКА ПІДГО-ТОВКА

РОБОТИ З ОФІЦЕРСЬКИМ СКЛАДОМ У ВІЙСЬКАХ ЗАХІДНОГО ОПЕРАТИВНОГО КОМАНДУВАННЯ
№ п/п Найменування Заходів Керівні документи ОК АК Дивізія Бр полк Інші

ВИХОВНОЇ РОБОТИ У ВІЙСЬКОВІЙ ЧАСТИНІ
( З’ЄДНАННІ, АК, ОК ) № п/п Найменування Заходів Керівні документи Категорії особового складу

ВИХОВНОЇ РОБОТИ З МОЛОДИМИ СОЛДАТАМИ НА НАВЧАЛЬНОМУ ЗБОРІ
ДНІ 1 ТИЖДЕНЬ 2 ТИЖДЕНЬ 3 ТИЖДЕНЬ 4 ТИЖДЕНЬ Пн v … v мітинг, присвячений початку

Система роботи заступника командира частини з виховної роботи щодо запобігання нестатутних взаємовідносин та їх профілактики
  Щоденно Щотижнево щомісячно щокварталу 1р. півріччя 1. Здійснювати контроль за

Структура, завдання та напрямки діяльності.
Важливим елементом усіх типів системи виховної роботи є її суб’єкт і, перш за все, органи виховної роботи, заступники командирів з виховної роботи. У своїй діяльності вони керуються Кон

Структура органів виховної роботи
Головне управління виховної роботи Міністерства оборони України (ГУВР) - є структурним підрозділом Міністерства оборони України. Воно призначене для планування та організації вихов

РОЗДІЛ 4 Соціальний статус офіцера структури виховної роботи та його роль в організації виховної роботи з особовим складом.
    Одним із провідних соціальних інститутів держави є її збройні сили, які на сучасному етапі розвитку суспільства повинні бути не тільки військовою державною структуро

Статус і роль офіцера структури виховної роботи в системі військового управління.
  Методологічною основою, яка забезпечує всебічність вивчення професійної діяльності офіцера структури виховної роботи, являється єдність особистісного та соціально-діяльнісного підхо

Поліфункціональний характер діяльності офіцера структури виховної роботи
Як уже визначалось діяльність офіцера структури виховної роботи носить поліфункціональний характер. Всі функції між собою тісно пов”язані, окремі компоненти однієї належать одночасно і іншим. Відок

РОЗДІЛ 6. Методика психологічної роботи в підрозділі
Кожний начальник повинен знати своїх підлеглих, характер, вдачу, сімейний стан, нахили, здібності й інші риси. Необхідно добре знати з ким маєш справу. В статті 112 Статуту внутрішньої слу

Вивчення психологічних особливостей малих груп військового підрозділу
  Якщо командир (начальник) знає особливості, структуру малих соціальних груп військового підрозділу, який він очолює, то зможе знайти найбільш ефективні методи управління ними і отри

Деякі особливості технології нерепресивного спілкування командира з підлеглими.
  Командир, який формує у підлеглих емоційно позитивне відношення до себе, може бути впевнений, що в найскладнішій обстановці він знайде у військовослужбовців порозуміння, що будь-яки

Основні прийоми і способи психокорекції та психотренінгу.
  Опанування азами психокорекції та психотренінгу вимагає перш за все прагнення до розвитку своїх навичок керівництва людьми, а також уміння знайти час для систематичних тренувань себ

Методика аналізу проступку військовослужбовця.
В процесі аналізу стану військової дисципліни командиру підрозділу, його заступнику з виховної роботи особливу увагу необхідно приділяти вивченню правопорушень, які характерні для даного підрозділу

Нестатутних взаємовідносин.
Напрямки роботи: (по діагностиці) ¨ аналіз структури підрозділу; ¨ вивчення особистісних особливостей воїна; ¨ вивчення і регуляція взаємовід

Класифікація конфліктів та методика їх розв’язання
У практичній діяльності офіцера питання конфліктології повинні займати належне місце, він повинен глибоко розуміти сутність конфліктів, їх соціально-психологічну природу, організаційні, психологічн

Особливості проведення занять за методом “розповідь-бесіда”.
“Розповідь-бесіда” - один із основних універсальних методів проведення занять з гуманітарної підготовки, форма усного викладення навчального матеріалу, яка включає діалог між керівником групи і слу

Засобів, навчально-методичних та наочних посібників.
В роботі з технічними засобами, наочними посібниками важливо: По-перше, підібрати таку наочність, дидактичний матеріал (слайди, кінофільми, схеми, графіки), які допоможуть розкрити зміст т

Організація експлуатації, збереження і ремонту технічних засобів виховання.
  Під експлуатацією технічних засобів виховання розуміється використання їх за призначенням з дотриманням норм і правил, встановлених відповідними інструкціями та настановами по експл

Вимоги керівних документів щодо організації інформаційного забезпечення.
Інформаційне забезпечення військ (сил) виступає важливою складовою частиною в системі виховної, пропагандистської роботи та є на сьогоднішній день одним із вагомих засобів формування у особового ск

Методика організації та проведення Днів інформування.
  День інформування - складова частина системи виховної та інформаційної роботи з військовослужбовцями та працівниками Збройних Сил України в управліннях та частинах. Його ор

Методика організації діяльності редколегії та редакторів бойових аркушів.
Редколегія здійснює випуск стінних (сатиричних) газет. Вона обирається на зборах особового складу в кількості 5-7 осіб. Члени редколегії обирають редактора та його заступника, а та

РОЗДІЛ 10. Методика організації і проведення культурно-виховної і просвітницької роботи у підрозділі
Культурно – виховна і просвітницька робота – це діяльність, яка спрямована на формування у військовослужбовців високих якостей захисника Вітчизни, задоволення їх духовних потре

Порядок оформлення народознавчої світлиці
Народознавча світлиця обладнується, утримується і експлуатується з метою створення сприятливих умов для повноцінного відпочинку особового складу, його психологічного розвантаження, відновлення фізи

Праворуч
— портрет Міністра оборони України, під ним текст Військової присяги, які символізують Збройні Сили, зміст військового обов'язку і служби. При наявності вільного місця між стендами (збоку)

Витяг з Законів України
— "Про оборону України" (глава І. Загальні положення — ст.1,2,3; глава ІІ. Правові основи діяльності органів державної влади і управління щодо забезпечення оборони України — ст.4, 5, 6, 7

Проголошення незалежності України
Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла була над Україною в зв'язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 року, продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з

Збройні Сили України призначені для збройного захисту незалежності, територіальної цілісності та недоторканості України.
(Ст.1 Закону України "Про Збройні Сили України ") Сухопутні війська є найбільш чисельним видом Збройних Сил (як за кількістю особового складу, так і озброєння та військово

План роботи ради народознавчої світлиці на лютий 2001 року.
Дата Час Заходи Хто проводить 3.02. 18.00 Колективне прослуховування радіо газети

Методика проведення передвихідних та вихідних (святкових) днів
Основою організації змістовного відпочинку особового складу є продуманий план культурно-виховних і просвітницьких заходів, який складається заздалегідь. З цією метою, як правило, в четвер

Порядок проведення вечорів відпочинку.
  Як правило, вечір відпочинку підрозділ проводить в клубі частини, солдатській кав’ярні, інколи в розташуванні. Вечори відпочинку можуть проводитись в різноманітних формах: вечори пі

Методика організації художньої самодіяльності.
  Розпочинати слід з підбору учасників. З цією метоюв ходііндивідуальних бесід виявляються воїни, які мають здібності й навички співу, гри на музичних інструментах, декламації і хорео

Порядок проведення культпоходів, екскурсій з особовим складом
  Серед різноманітних форм культурно-виховної і просвітницької роботи, які застосовуються у військових підрозділах, важливе місце належить культпоходам. Вони збагачують воїнів знанням

Методика організації екскурсії у підрозділі.
Командиром сумісно з культторгом вивчається які музеї, фабрики і заводи, фермерські господарства, наукові заклади є поблизу, який порядок їх відвідування. Про майбутню екскурсію слід домовитися з в

Методика використання бібліотечних фондів військових частин та проведення літературно – музикального вечора у підрозділі.
Для користування книгами безпосередньо в підрозділах (особливо, якщо вони виконують завдання у відриві від пунктів постійної дислокації) в них можуть створюватися пересувні бібліотеки. Вон

Проведення літературно – музикального вечора про творчість Т.Г.Шевченко
Час проведення:18.40 – 20.05. Місце проведення:народознавча світлиця.   № ЗАХОДИ

РОЗДІЛ 11. Деякі заходи по національно-патріотичному вихованню військовослужбовців у підрозділі.
Національно-патріотичне виховання – це активний процес планомірного й цілеспрямованого формування у військовослужбовців високої національної свідомості, політичної пильності, відданості Батьківщині

Методика роботи з віруючими військовослужбовцями.
  Право військовослужбовців на свободу совісті у Збройних Силах України гарантовано Конституцією України та іншими правовими актами. Роботу з віруючими військовослужбовцями н

Технологія індивідуальної бесіди з підлеглим.
Індивідуальна бесіда є однією із дієвих форм виховної роботи. Готуючись до неї, необхідно продумати її зміст, хід і спрямованість, вибрати час і місце, створити сприятливі умови її проведення. Це у

Порядок застосування колективних форм роботи з особовим складом.
Що одному важко дається, Те колективом легко береться. (Солдатське прислів’я).   Загальні збори особового складу - один із способів формува

Військовослужбовців
Командир підрозділу обговорює з офіцерським складом (у взводі з сержантами) доцільність проведення зборів, які завдання вони повинні вирішити, визначає повістку дня. При необхідності питан

Деякі аспекти роботи з батьками військовослужбовців.
  Для кращого ознайомлення та вивчення особливостей особистості молодого воїна, який прибув у підрозділ, в інтересах підвищення якості індивідуальної роботи з ним необхідно використов

Варіант методичного заняття
Тема: "Організація виховної роботи у варті". Мета: Дати необхідні знання та сформувати практичні навички щодо організації виховання особового складу варти. Основні питан

Організація контролю за виконанням встановлених Законами прав і пільг військовослужбовців.
Найважливішою умовою забезпечення соціального захисту підпорядкованого особового складу є повсякденний контроль командирів за виконанням норм законодавства про права та пільги військовослужбовців.

Порядок проведення вечору запитань та відповідей по соціально-правовій тематиці.
В проведенні вечора запитань та відповідей виділяється три етапи: підготовчий, етап безпосереднього проведення та заключний Підготовчий етап. Про час і місце проведення вечора зап

Порядок роботи зі скаргами та заявами військовослужбовців.
  Порядок розгляду і вирішення скарг, заяв і пропозицій військовослужбовців визначений розділом 5 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України. Але статут не визначає порядок обліку с

Як підготувати і провести правову інформацію з особовим складом.
Правове інформування особового складу планується заступником командира роти з виховної роботи, як правило, на місяць і затверджується командиром роти. Тематика правового інформування узгоджується з

Порядок оформлення куточка правових знань.
Куточок правових знань обладнується в роті у народознавчій світлиці або в іншому доступному місці. Для цього оформляється спеціальний стенд. Він може носити назву "Воїн і закон", "Во

Розділ 14. Методика планування виховної роботи в підрозділі як компонент проектування виховного процесу у Збройних Силах України
  Як було зазначено у розділах, в яких мова йшла про теоретико-методологічні засади виховної роботи, психолого-педагогічне проектування виховного процесу – це цілеспрямоване, творче п

Особливості планування морально-психологічного забезпечення на період виконання конкретних завдань.
  При виконанні підрозділом конкретних завдань (навчання, чергування, вартова служба, парко-господарчі дні і т.д.) відпрацьовуються окремі плани їх морально-психологічного забезпеченн

Заключна частина.
Десять років продовжується процес становлення і розвитку виховного й морально-психологічного забезпечення життєдіяльності та застосування військ (сил). Це - закономірно, тому що виховний і морально

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги