Розділ 14. Методика планування виховної роботи в підрозділі як компонент проектування виховного процесу у Збройних Силах України

 

Як було зазначено у розділах, в яких мова йшла про теоретико-методологічні засади виховної роботи, психолого-педагогічне проектування виховного процесу – це цілеспрямоване, творче попереднє визначення і конструювання цього процесу, програми діяльності його суб’єктів. Основний зміст проектування полягає у викреслені таксономії цілей виховного процесу, у оптимальному визначенні змісту виховання, сукупності методів, прийомів, форм і засобів, що дозволяють ефективно розв’язувати актуальні виховні завдання і проблеми, досягти визначених цілей. Результатом психолого-педагогічного проектування має бути грамотно складений проект. На рівні тактичних підрозділів цей проект має вигляд плану виховної роботи на місяць.

В підрозділі здійснюється поточне планування виховної роботи. Воно оформляється планами на місяць і окремо - планами на період виконання підрозділом конкретних завдань. Виховні заходи, які сплановані в ротах і їм рівних підрозділах, включаються в розклад занять. Це в повній мірі дисциплінує організацію виховної роботи та забезпечує її плановий характер.