Особливості планування морально-психологічного забезпечення на період виконання конкретних завдань.

 

При виконанні підрозділом конкретних завдань (навчання, чергування, вартова служба, парко-господарчі дні і т.д.) відпрацьовуються окремі плани їх морально-психологічного забезпечення. Особливістю цих планів є те, що всі заходи, які плануються повинні бути підпорядковані забезпеченню виконання конкретної задачі і тільки їй. Вони, як правило, компактні по об’єму. Їх структура також відмінна від місячних планів і включає в себе роботу в підготовчий період, в процесі виконання конкретного завдання, в період підведення підсумків.

У підготовчий період планується роз’яснювально-мобілізуючі заходи (загальні збори, інструктажі, бесіди, обмін досвідом і т.д.).

В процесі виконання задачі важливо організувати регулярне поточне і бойове інформування відділень, екіпажів, обслуг, чергових змін, розповсюдження досвіду воїнів, які відзначилися тощо.

При підведенні підсумків звернути увагу на організацію заохочення особового складу, популяризацію передового досвіду, проведення заходів щодо соціально-психологічної реабілітації військовослужбовців і т.п.

Якщо в роті (батареї) немає по штату заступника командира з виховної роботи, то план підписує командир підрозділу, а затверджує заступник командира батальйону (дивізіону) або полку з виховної роботи.

План виховної роботи у підрозділі складається згідно вимог організаційно-методичних вказівок щодо організації виховної роботи в навчальному році.

Життя може вносити свої корективи в план. Томи потрібно швидко перебудуватися, доповнити план новим заходами.

Щоб план не залишався на папері, слід перш за все потурбуватися про те, щоб ті, хто покликаний виконати намічені в плані заходи, були своєчасно проінформовані, осмислили мету і значення дорученої їм роботи. Важливо також дати їм обгрунтовані поради, як краще виконати доручення, на що звернути головну увагу та обов’язково проконтролювати виконання.