Географія Середньовіччя.

Починаючи з 18 ст. На мо­рях біля берегів Європи стали володарювати військові морські дружини давньоскандинавських племен — вікінгів. Плавали вікінги до самої Гренландії. У X ст. Вони досягли берегів Північної Америки. З часом про цей морський шлях забули.

У 18 ст. у пошуках нових країн та товарів у Китаї та Індії побував венеціанський купець Марко Поло. Шлях до Китаю він пройшов суходолом а повернувся морем. Марко Поло народився 15 вересня 1254 року у Венеції. Він був мандрівником та купцем, автор «Книг чудес світу», в яких описані його спостереження під час подорожей. Роботи Марка Поло були джерелом натхнення для багатьох наступних мандрівників і географів. Помер 9 січня 1324 року у віці 69 років.

Майже 30 років свого життя провів у подорожах видатний арабський мандрівник 14 століття Ібн Баттута. Він побував у країнах Близького Сходу, двічі відвідав священне місто мусульман Мекку. Мандрував також (Персією - нині Іран), був на островах цейлон – нині Шрі-Ланка, і Суматра, у Криму, перетнув пустелю Сахара.

Наприкінці 15 ст. європейцям була відома лише частинка земної кулі (Північна Африка, Європа, Азія). Тогочасні карти та глобуси – яскравий тому доказ. Навіть на першій моделі Землі – глобусі німецького географа Мартіна Бехайма, створеного в 1492 році, ще немає Америки.