Куточки живої природи

Зважаючи на дедалі більший вплив людини на навколишнє середовище, порушення рівноваги в природних комплексах, окремі території на Землі потребують охорони. Це потрібно для збереження різноманітності рослинності, тваринного світу та інших природних компонентів, а також для спостереження і контролю за природним середовищем. До природоохоронних територій, зокрема, належать заповідники та національні парки.

 

Нині немає жодного материка, де б не було створено заповідних територій. Територією з особливим статусом є материк Антарктида. Крім наукової, там заборонено будь-яку господарську діяльність, яка може порушити природну рівновагу.


Територія України значною мірою змінена людиною і зберегти в недоторканності окремі природні комплекси дуже складно. Надмірне промислове будівництво, розорювання земель, затоплення водосховищами родючих ґрунтів — усе це вкрай загострило екологічні проблеми.

 

Наша Батьківщина ще не втратила всіх своїх багатств. Завдання держави і кожного з нас — врятувати їх від подальшого знищення. З цією метою в Україні вже створено велику кількість природоохоронних територій. Серед них найбільше значення мають природні заповідники. Найдавнішим з них є заповідник «Асканія-Нова» в Херсонській області, заснований ще наприкінці XIX ст.