рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ПРОГРАМА ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ для студентів ІІI курсу напряму підготовки 6.051701 «Харчові технології та інженерія» зі спеціальності 6.05170112 «Технології в ресторанному господарстві»

ПРОГРАМА ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ для студентів ІІI курсу напряму підготовки 6.051701 «Харчові технології та інженерія» зі спеціальності 6.05170112 «Технології в ресторанному господарстві» - раздел Философия, ...

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ СУМСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ПРОГРАМА ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

ДО ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

 

СУМИ 2011


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

СУМСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

ПРОГРАМА ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

ДО ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

для студентів ІІI курсу

напряму підготовки 6.051701 «Харчові технології та інженерія» зі спеціальності 6.05170112 «Технології в ресторанному господарстві»

 

СУМИ 2011

  Укладач: Москаленко О.В., к.т.н., доцент кафедри технології харчування,…  

ЗМІСТ

 

1. Вступ

2. Мета і завдання виробничої практики

3. Зміст практики

Індивідуальні завдання

Завдання та екскурсії під час практики

4. Форми та методи контролю

5. Вимоги до звіту

6. Підведення підсумків

Література

Додатки

 

 


ВСТУП

В сучасних умовах зростає роль інженерів-педагогів. Вони повинні володіти відповідними знаннями, уміннями, навичками, які дозволяють впроваджувати і еффективно застосовувати на практиці сучасні харчові технології та сучасне високопродуктивне обладнання, що виробляє високоякісні харчові продукти.

Програма виробничої практики для студентів 3 курсу факультету харчових технологій напряму підготовки 6.051701 «Харчові технології та інженерія» зі спеціальності 6.05170112 «Технології в ресторанному господарстві» є основним навчально-методичним документом для студентів і керівників від навчального закладу і бази практики.

Термін практики – 4 тижні у шостому семестрі.

Базами практики можуть бути підприємства, які переробляють харчову сировини (м’ясо, молоко, рибу, овочі, крупи, тощо) в продукти харчування, як для безпосереднього споживання, так і напівфабрикатів для подальшого використання в харчуванні. Підприємства можуть бути будь-якої форми власності та підпорядковування.

Планується розширення баз практик з іншими переробними харовими виробництвами та закладами ресторанного господарства, які відповідають наступним вимогам:

· мають високий рівень техніки і технології, організації і культури праці;

· забезпечують можливість послідовного проведення більшості видів практики при дотриманні вимог спадкоємності їх робочих програм;

· забезпечують проходження практики великими групами студентів;

· мають науково-технічні зв’язки з академією.

Програма практики відповідає:

- положенню про проведення технологічної практики студентів вищих навчальних закладів України;

- навчальному плану СНАУ;

- кваліфікаційним характеристикам;

- освітньо-професійній програмі подготовки бакалаврів.

Основна задача програми виробничої практики – допомогти чітко спланувати і зрегламентувати всю діятельність студентів і викладачів в цей період навчального процесу, який здійснюється на базі практики.

Напередодні практики кафедра проводить настановчу конференцію, на якій студентам повідомляється мета і завдання практики, видаються щоденники, визначаються індивідуальні завдання (дивись додатки), проводиться інструктаж з техніки безпеки, роз’яснюються організаційні моменти проходження практики і форма звітної документації.

Підставою проведення практики є:

· наказ ректора СНАУ «Про направлення студентів на практику»

· договір з підприємством (навчальним закладом) про проходження практики

До практики допускаються студенти, які успішно виконали навчальний план семестру.

При необхідності група студентів поділяється на підгрупи, які направляються на різні бази практики. У кожній підгрупі одного із студентів призначають старостою, в обов’язки якого входить облік відвідування місця практики, оголошення про колективні консультації і семінари, виконання доручень керівників практики та ін.

Усі студенти зобов’язані щодня приходити на місця проходження практики за 15-20 хвилин до початку. Час роботи – не менше 6 годин на день. При необхідності в межах цього часу допускається робота студентів у бібліотеці, методичному кабінеті.

На базі практики дотримуватися правил внутрішнього розпорядку, виконувати відповідні розпорядження керівників. У випадку порушення дисципліни або внутрішнього розпорядку за представленням керівника практики деканат відстороняє студента від подальшого проходження практики.

Протягом останнього тижня проходження практики студент повинен підготувати звіт, який при виконанні всіх вищезазначених вимог є допуском до захисту. Письмовий звіт разом з іншими документами подається на рецензування керівнику практики.

Звіт з практики захищається студентом перед комісією, призначеною завідуючим кафедрою. До складу комісії входять керівники практики від університету, за можливістю, від баз практики, викладачі кафедри.

За результатами практики в університеті проводиться конференція, що має науково-практичний характер, на якій студенти обмінюються думками про позитивні й негативні моменти, з якими вони зіткнулися під час проходження практики, діляться враженнями та пропозиціями.

Обов’язки і права студента-практиканта

Протягом перших 2 днів перебування на практиці студент зобов’язаний скласти і узгодити з керівником від бази практики, а потім подати на затвердження керівнику від університету індивідуальний план усіх заходів на період практики.

Студент під час проходження практики зобов’язаний:

· до початку практики одержати від керівника практики (від університету консультації щодо оформлення всіх необхідних документів;

· своєчасно прибути на базу практики;

· ознайомитися з базою практики, її структурою, підрозділами, матеріально-технічною базою, розпорядком дня та ін.

· чітко дотримуватись правил охорони праці, техніки безпеки і виробничої санітарії;

· нести відповідальність за виконану роботу;

· своєчасно скласти залік з практики.

 

Студент має право

· звертатися з усіх питань, що виникають у процесі практики до керівників практики, адміністрації баз практики;

· користуватися, з дозволу відповідних осіб, документацією, а також бібліотечним фондом;

· вносити пропозиції щодо удосконалення процесу проходження практики.

Обов’язки керівників практики від СНАУ

Керівники практики здійснюють свою діяльність на етапі підготовки до практики, організації практики та підсумковому етапі.

Керівник практики від кафедри зобов’язаний:

· приймати участь в забезпеченні практики базами практики і розподілі студентів на бази практики;

· спільно із заступниками деканів готувати проект наказу про направлення студентів на практику;

· у тісному контакті з керівником практики від бази практики забезпечувати високу якість її проходження згідно з програмою;

· забезпечувати проведення інструктажів з охорони праці і техніки безпеки і нормальні умови праці і побуту студентів на базі практики;

· контролювати виконання студентами-практикантами правил внутрішнього розпорядку та присутність їх на робочих місцях;

· повідомляти студентам про організацію звітності з практики;

· консультувати студентів в період проходження практики з фахових та інших питань;

· приймати участь в проведенні зборів, конференцій;

· у складі комісії приймати заліки з практики;

· подавати завідуючому кафедрою письмовий звіт про проведення практики із зауваженнями і пропозиціями щодо поліпшення практики студентів.

Керівник підприємства бази практики дає наказ на практику, в якому визначає порядок організації та проведення практики, заходи по створенню необхідних умов студентам–практикантам для виконання ними програми практики, по забезпеченню їх спецодягом та гуртожитком, з охорони праці та запобіганню нещасних випадків, з контролю за виконанням студентами правил внутрішнього розпорядку та інші заходи, які забезпечують якісне проведення практики, призначає керівника практики від підприємства.

В даній програмі разглядаються питання організаціі, проходження практики, форми і методи контроля, підведення підсумків практики студентів.


МЕТА І ЗАВДАННЯ ПРАКТИКИ

Метою і завданням виробничої практики є закріплення та поглиблення знань та вмінь за фахом, придбання досвіду інженерно–технологічної та… В результаті проходження практики студент повинен знати: функціональні… Виробнича практика передбачає рішення двох задач.

ЗМІСТ ПРАКТИКИ

Бази практики та їх керівництво разом з керівником практики від університету несуть відповідальність за організацію, якість і результати практики… Якщо студенти залучаються до робіт для надання допомоги базі практики,… Обов’язки студентів при час проходження практики:

Заняття та екскурсії під час практики

Тематика і зміст занять і лекцій узгоджуються перед практикою, уточнюються і конкретизуються – під час практики. Підсумкове заняттяскладається з: – підведення підсумків та виставлення заліку.

НАВЧАЛЬНІ ПОСІБНИКИ

До навчальних посібників, з якими студенти повинні познайомитись на підприємстві ресторанного господарства, відноситься література, яка відсутня у вищому навчальному закладі і є на підприємстві.

Студентам необхідно виписати перелік і ознайомитись із змістом посібників, якими користуються і керуються у повсякденній роботі інженерно-технічні робітники підприємства. Це можуть бути технічні умови і технологічні інструкції, що діють на виробництві, описи обладнання, машин та апаратів, рекомендації різного рівня, різноманітного характеру, наглядні посібники і т.д.

 

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Програма та методичні рекомендації навчальної практики для студентів І курсу інженерно-технологічного інституту СНАУ напряму підготовки 6.051701 «Харчові технології та інженерія» зі спеціальності 6.05170112 «Технології в ресторанному господарстві» // Москаленко О.В. – Суми: СНАУ, 2011 – 23 с.


ЛІТЕРАТУРА

1. Общая технология пищевых производств: под ред. Коваль- ской Л.И. – М. : Колос, 1993. – 384 с.

2. Общая технология пищевых производств: под ред. Назарова Н. И. – М. : Легкая и пищевая промышленность, 1981. – 360 с.

3. Стадников В. Н., Остапчук Н. В. Общая технология пищевых продуктов. – Київ : Вища школа, 1980. – 303 с.

4. Богомолов О.В., Перцевой Ф.В. Переработка продукции растительного и животного происхождения. – Санки-Петербург : ГИОРД, 2001. – 245 с.

 

ФОРМИ ТА МЕТОДИ КОНТРОЛЮ

Контроль проходження практики має за мету виявлення та усунення недоліків і надання допомоги по виконанню програми практики. Контроль зі сторони університету здійснюється керівником практики, завідувачем… Керівник практики від підприємства слідкує за дисципліною студентів на підприємстві, допомагає підбирати необхідні…

ВИМОГИ ДО ЗВІТУ

Звіт повинен мати відомості про виконання студентом всіх розділів програми практики, її змісту, індивідуального завдання, мати розділи з питань… В звіті необхідно коротко і конкретно описати роботу, особисто виконану… Оформлюється звіт у відповідності до вимог, встановлених стандартом по оформленню документації (ЕСКД). Обсяг звіту…

Основнi данi, якi повиннi відображатися у звiтi

Назва, тип, клас, мiсце розташування підприємства. Режим роботи підприємства, штат робiтникiв виробництва, залу, складу, керiвництва. Данi занести в…   Таблиця 5.1

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ПРАКТИКИ

 

Підсумки підводяться у процесі складання студентом заліку комісією, яка призначається завідуючим кафедрою.

Оцінки за практику виставляються в залікову відомість і залікові книжки студентів і враховуються нарівні з іншими оцінками, які характеризують успішність студента.

Студенту, який не виконав програму практики, отримав незадовільний відгук на базі практики або незадовільну оцінку при складанні заліку надається право повторного проходження практики в період канікул або відраховується з навчального закладу.

Висновки практики розглядаються на засіданні кафедри і відображуються у звіту про роботу кафедри за рік.

 

ЛІТЕРАТУРА

 

1. Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладівУкраїни

2. Положення про організацію навчального процесу в кредитно-модульній системі підготовки фахівців

3. Гавенко С.Ф. Оцінка якості поліграфічної продукції: навчальний посібник/під ред.д.т.н., проф. Е.Т. Лазаренка.-Львів: Афіша.-120с

4. Жидецький Ю.Ц., Лазаренко О.В. та ін. Поліграфічні матеріали:підручник/ під ред.д.т.н., проф. Е.Т. Лазаренка.-Львів: Афіша. – 304 с.

5. Мельничук С.І., Ярема С.М. Технологія та обладнання додрукарських процесів: навчальний посібник. – К.: Укр. НДІСВД: Ха Гар, 2000 – 467 с.

6. Ткаченко В.П. Оперативні та спеціальні види друку: навчальний посібник.- Х.: ХНУРЕ, 2004 – 264 с.

7. Трубникова Г.Г. Технология брошюровочно-переплетных процессов/учебник. Изд. второе.-М.: Книга. – 494 с.

8. Мельничук С.І., Ярема С.М.: навчальний посібник. Книга 2.

 

 


ДОДАТКИ

Додаток 1

Міністерство аграрної політики та продовольства України

Сумський національний аграрний університет

 

 

Факультет харчових технологій

 

Кафедра технології харчування

 

З В І Т

 

 

з ______________________________практики

 

 

студента_________________курсу, група________________

 

______________________________________________________

(прізвище, ім'я, по батькові)

 

 

Місце проходження практики___________________________________

(місце проходження практики)

 

Термін практики з _____________ по _______________

 

 

Керівник від підприємства __________________

(підпис) (прізвище, ім'я, по батькові)

 

Керівник від кафедри __________________

(підпис) (прізвище, ім'я, по батькові)

 

 

Суми 20___р.

 

 

Додаток 2

НАПРАВЛЕННЯ НА ПРАКТИКУ

На підставі договору (листа) №_____від «______»_________________201___ р. направляємо

до вас для проходження_________________________ практики з «_____» ____________

по «____ »____________ 201_______ р.

 

Додаток 3

 

СУМСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

Факультет харчових технологій

 

Індивідуальне завдання

  Студента ____________________________________________________________  

Форма № У-7.06

Затв. наказом Мінвузу УРСР від 3 серпня 1984р. № 253

 

________________________________________________________

(назва вищого навчального закладу)

ЩОДЕННИК ПРАКТИКИ

(прізвище, ім'я, по батькові) … курс................................................... , група ..............................................

РОЗПОРЯДЖЕННЯ НА ПРАКТИКУ

Студент............................................................................ ………………..

(прізвище, ім'я, по батькові»

направляється на ................................................................... практику в

(вид практики)

місто ............................................. на.........................................................

(назва підприємства)

___________________________________________________________________________

Термін практики: з ............................. по .................................. 20........ р.

(включаючи проїзд туди й назад).

Керівник практики від вузу .... ………………………………………..

(посада, прізвище, ім'я, по батькові)

………………………………………………………………………………………………………………

М.П. Зав. кафедрою.......................... „..........................................

ВУЗУ (підпис)

Декан факультету.„.......................... „.................................

(підпис, прізвище, ім'я, по батькові)

Керівник практики від підприємства...........................................

(посада, прізвище, ім'я,

___________________________________________________________________________

по батькові) Прибув на підприємство

М.П.. «........... » ............... 20 р.

……………………………………………………………………….………………………………..……….

(посада, підпис, прізвище, ініціали відповідальної особи)

Вибув з підприємства


2. Календарний графік проходження практики

 

Пор. № 1 Назви робіт Тижні проходження практики Примітки про виконання
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               


 

М.П.

«............ » ………………………………………………………………


 

20......... р..


Підписи керівників практик

                              …   Москаленко Ольга Василівна

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

ЗАВДАННЯ ТА МЕТОДИЧНІ ВКА3ІВКИ ДО ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ ТА ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ ЗАГАЛЬНОЇ ТА НЕОРГАНІЧНОЇ XІMIЇ для студентів факультету біотехнології та біотехніки
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ... КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ... ЗАВДАННЯ ТА МЕТОДИЧНІ ВКА ІВКИ...

РОБОЧА ПРОГРАМА ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА для студентів 3 курсу галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво» напрям підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит» денна форма навчання
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ МОЛОДІ ТА СПОРТУ... АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ... РЕСПУБЛІКАНСЬКИЙ ВИЩІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД...

Методичні рекомендації до самостійної роботи з обліку нематеріальних активів з навчальної дисципліни «Фінансовий облік-І» для студентів напряму підготовки «Облік і аудит» усіх форм навчання
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Методичні рекомендації до самостійної роботи з обліку нематеріальних активів з навчальної дисципліни Фінансовий...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проекту з дисципліни Автомобілі для студентів спеціальності 8.090258 Автомобілі та автомобільне господарство усіх форм навчання.
Міністерство освіти і науки України... Черкаський державний технологічний університет...

Регіональне лісівництво Методичні вказівки до виконання курсової роботи Для студентів спеціальності 30401 – «Лісове господарство»
Харківський національний аграрний університет... імені В В Докучаєва...

Методичні вказівки щодо підготовки студентів I курсу 1 семестру з спеціальностей економічного напрямку заочного відділення (групи Е, М, Ф) до тестування та заліку з предмету «Англійська мова»
Щоб отримати допуск до заліку з предмету Англійська мова студент має виконати тестові завдання продемонструвавши певні знання з граматики... Вміння та навички які має продемонструвати студент щоб скласти залік... I Усне мовлення...

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ З МЕНЕДЖМЕНТУ
ПОЛТАВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ... Кафедра бізнес адміністрування та менеджменту зовнішньоекономічної діяльності...

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ Для студентів 5-К-Н курсу підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» за напрямком підготовки «Право»
Навчально науковий інститут заочного навчання... ЮРИДИЧНО ПСИХОЛОГІЧНИЙ Факультет...

Методичні вказівки до лабораторного заняття “Підготовка залів підприємств ресторанного господарства готельних, курортних і туристських комплексів до обслуговування” з дисципліни „Організація послуг харчування”
ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА... Методичні вказівки до лабораторного заняття...

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОГО ПРОЕКТУ З ДИСЦИПЛІНИ «ТЕХНОЛОГІЯ ГАЛУЗІ » З РОЗДІЛУ „ТЕХНОЛОГІЯ ХЛІБОПЕКАРСЬКИХ ВИРОБІВ ”ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 5.05170104 «ВИРОБНИЦТВО ХЛІБА, КОНДИТЕРСЬКИХ, МАКАРОННИХ ВИРОБІВ І ХАРЧОКОНЦЕНТРАТІВ»
КОЛЕДЖ ПЕРЕРОБНОЇ ТА ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ... ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА...

0.028
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам