рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

І - ІІ відділення

І - ІІ відділення - раздел Философия, Програми З української мови і читання Для допоміжної школи /102 Години, 3 Години На Тиждень/ Коло Читання Та Формування Знань, ...

/102 години, 3 години на тиждень/

КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК

Вступ /І год./

Художнє відтворення життя засобами літератури.

 

УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ

/9 год./

Українські народні пісні: історичні, ліричні. "Дума про козака Голоту" /скорочено/, "Мужній воїн", "Пісня про Байду", "Славний козак Морозенко", "Їхав козак на війноньку", "Ішов чумак з Дону". Для самостійного читання: "Дівчина з легенди". Пісні, автором яких вважають Марусю Чурай.

Українські народні прислів'я, приказки.

 

ІЗ ЛІТЕРАТУРИ XIX СТОЛІТТЯ

Тарас Шевченко /9 год./. Про життя і творчість великого сина України Т.Г.Шевченка. "Заповіт", "Сон". "На Великдень, на соломі", "Я не нездужаю нівроку", "Доля", "Над Дніпровою сагою". Для позакласного читання: "Сестрі".

Удосконалення умінь мовчазного читання. Уміння дотримуватися під час читання логічних пауз і наголосів. Формування умінь визначати основну думку твору /що хотів сказати автор цим твором?/. Формування умінь визначати зв'язок назви твору з його змістом. Знаходження в тексті твору виразів, речень, що характеризують явища природи. Уміння зв'язно висловлюватися під час передачі своїх вражень від перегляду ілюстрацій до твору, від прочитаного. Розвиток у школярів почуття радості, задоволення від прочитаного твору.

Іван Франко /6 год./. Про життя і творчість І.Я.Франка. "Осінній вітре, що могучим стоном...", "Захар Беркут" /уривки/. Для позакласного читання: "Фарбований Лис" /скорочено/.

Удосконалення техніки читання, *формування умінь усвідомлювати смислові зв'язки між реченнями і частинами тексту. Послідовність подій у творі /розгортання змісту, причинно-наслідкові зв'язки/. Формування умінь визначати основну думку твору. Мова і вчинки героя твору. Уміння складати портрет героя твору. Уміння знаходити в тексті слова, речення, що характеризують героя /опис зовнішнього вигляду, мови героя, його вчинків/. Закріплення умінь орієнтуватися у структурі тексту /зачин-основна частина-кінцівка/. Сюжет і композиція твору /без вживання термінології/. Формування умінь переказувати зміст прочитаного /близько до тексту, вибірково/ з використанням вдалих висловів, вжитих у творі.

Андрій Чайковський /5 год./. Про творчість письменника. "В Острозькій школі" /уривок з роману "Сагайдачний"/. Для позакласного читання: "Побратими" /уривки з роману "Сагайдачний"/.

Удосконалення умінь мовчазного читання. Формування умінь визначати основну думку твору. Уміння визначати тему і основну думку твору. Мова і вчинки героїв твору. Уміння ілюструвати характер героя прикладами із тексту. Формування умінь визначати зв'язок назви твору з його змістом. Уміння знаходити смислові зв'язки між частинами тексту твору. Уміння використовувати лексику твору для усного опису подій у творі, характеристики героя. Уміння переказувати з використанням влучних висловів, слів зі змісту твору.

Борис Грінченко /4 год./. Про творчість письменника. "Олеся", "Украла". Для позакласного читання: "Ранок".

Формування умінь усвідомлювати смислові зв'язки між реченнями і частинами тексту твору. *Сюжет і композиція твору /без вживання термінології/. Формування умінь визначати зв'язок назви твору з його змістом, основною думкою. Уміння придумувати зачин до невеликого твору.

Леся Українка /5 год./. Про життя і творчість відомої української поетеси Лесі Українки. "На роковини Шевченка", "Досвітні огні", "Калина". "Казка про Оха-чародія".

Формування найпростіших прийомів регулювання сили голосу в залежності від змісту і жанрової специфіки твору. Формування умінь визначати основну думку твору. Знаходження в тексті твору виразів, речень, що характеризують явища природи. Розвиток у школярів почуття радості, задоволення від прочитаного тексту.

Михайло Коцюбинський /6 год./. Про творчість письменника. "Осінь" /уривок з повісті "Фата Моргана/, "Дорогою ціною" /уривки/, Для позакласного читання: уривок з казки "Хо".

Уміння дотримуватися під час читання логічних пауз і наголосів. Уміння визначати основну думку твору. Формування умінь визначати зв'язок твору з його змістом. Знаходження в тексті твору виразів, речень, що характеризують явища природи. Роль пейзажу в художньому творі /без вживання термінології/. Формування умінь переказувати зміст прочитаного /стисло, вибірково/ з використанням вдалих висловів, вжитих у творі. Уміння складати невеличкі тексти описового характеру про зображену у творі подію.

Тимофій Бордуляк /3 год./. Розповідь про письменника. "Перший раз". Для позакласного читання: "Дай, Боже, здоров'я корові".

Удосконалення техніки читання. Сюжет і композиція твору /без вживання термінології/. Уміння визначати тему і основну думку твору. Мова і вчинки героя твору. Складання портрету героя твору. Уміння знаходити смислові зв’язки між частинами тексту твору. Формування умінь складати план твору у формі розповідних речень. Переказ твору з використанням влучних висловів, слів зі змісту твору. Складання невеликих усних текстів розповідного характеру про вчинки героїв творів, зображену у творі подію. Придумування основної частини до невеликого твору.

 

ІЗ ЛІТЕРАТУРИ XX СТОЛІТТЯ

Олександр Олесь /4 год./. Про життя і творчість поета. "Як довго ждали ми своєї волі слова", "Печенізька облога Києва", "Гроза пройшла". Для позакласного читання: "Рідна мова в рідній школі".

Уміння дотримуватися під час читання логічних пауз і наголосів. Формування умінь визначати основну думку твору. Формування умінь визначати зв'язок назви твору з його змістом, основною думкою. Знаходження в тексті твору виразів, речень, що характеризують явища природи.

Яків Качура /6 год./. Про життя письменника Я.Д.Качури. "Іван Богун" /уривки/. Для позакласного читання: уривки з повісті "Іван Богун".

*Формування умінь усвідомлювати смислові зв'язки між реченнями і частинами тексту. Сюжет і композиція твору /без вживання термінології/. Послідовність подій у творі /розгортання змісту, причинно-наслідкові та часові зв'язки/. Мова і вчинки героя. Складання портрету героя твору, ілюстрація характеру героя прикладами з тексту твору. Уміння знаходити в тексті слова, вирази, що характеризують героя /опис зовнішнього вигляду, мови героя, його вчинків/. Складання плану тексту твору у формі розповідних речень. Формування умінь переказувати зміст прочитаного /стисло, вибірково/ з використанням вдалих висловів, вжитих у творі.

Павло Тичина /4 год./. Про творчу діяльність відомого українського поета П.Г.Тичини. "Я утверждаюсь", "Ви знаєте, як липа шелестить...", "Ой, не крийся, природо", "Золотий гомін". Для позакласного читання: "Гей, вдарте в струни, кобзарі...".

Уміння регулювати силу голосу в залежності від змісту і жанрової специфіки твору. Уміння визначати тему і основну думку твору. Знаходження в тексті твору виразів, речень, що характеризують явища природи. Уміння зв'язно висловлюватися під час передачі своїх вражень від перегляду ілюстрацій до твору.

Олександр Довженко /4 год./. Про життя і творчу діяльність відомого кінорежисера О.П.Довженка. "Воля до життя". Для позакласного читання: "Зачарована Десна" /уривок/, "О.Довженко - відомий кінорежисер".

Розвиток у школярів смислової здогадки /антиципації/. Сюжет і композиція твору /без вживання термінології/. Мова і вчинки героя твору. Складання портрету героя твору, ілюстрація характеру героя прикладами із тексту. Складання плану тексту у формі розповідних речень. Знаходження в тексті слів, виразів, речень, що характеризують героя. Переказ твору з використанням влучних висловів, слів зі змісту твору. Складання невеликого усного тексту розповідного характеру про героя твору, його вчинок.

Василь Симоненко /6 год./. Про творчість В.А.Симоненка. "Цар Плаксій і Лоскотон", "Україні", Лебеді материнства", "Матері". Для позакласного читання: "Моя мова".

Удосконалення техніки читання. Формування умінь визначати тему і основну думку твору. Уміння знаходити в тексті слова, речення, що характеризують героя /опис зовнішнього вигляду, мови героя, його вчинків/. Уміння зв'язно висловлюватися для передачі своїх вражень від перегляду ілюстрацій до твору.

Леонід Смілянський /5 год./. Про творчість письменника Л.Смілянського. "Лідер", “Геннадій і Петрик" /скорочено/. Для позакласного читання: "Серце" /скорочено/.

Розвиток смислової здогадки /антиципації/. Формування умінь усвідомлювати смислові зв’язки між реченнями і частинами тексту. Послідовність подій у творі /розгортання змісту, причинно-наслідкові зв'язки/. Мова і вчинки героя твору. Уміння знаходити в тексті слова, вирази, що характеризують героя. Складання плану тексту твору у формі розповідних речень. *Уміння на основі заголовку, плану, ілюстрацій, частин тексту прогнозувати орієнтовний зміст тексту. Уміння використовувати лексику твору для характеристики героя. Переказ твору з використанням влучних висловів, слів зі змісту твору. Складання невеликих текстів розповідного характеру про вчинки героїв.

Максим Рильський /4 год./. Про громадську і творчу діяльність відомого українського поета М.Т.Рильського. "Спасибі" /"Яке це славне слово - хлібороб"/, "Троянди й виноград", "Мова", "Шпаки". Для позакласного читання: "Синові".

Удосконалення умінь виразного читання. Уміння визначати тему і основну думку твору. Формування умінь визначати зв'язок назви твору з його змістом, основною думкою. Розвиток почуття радості, задоволення від прочитаного тексту.

Олесь Гончар /7 год./. Про творчу і громадську діяльність відомого українського письменника О.Т.Гончара. "Ялинка за річкою Іпель" /уривки/, "Романові яблука" /уривок з роману "Твоя зоря"/. Для позакласного читання: "Соняшники" /уривки/.

Формування умінь усвідомлювати смислові зв'язки між реченнями і частинами тексту. Уміння визначати тему і основну думку твору. Закріплення умінь орієнтуватися у структурі тексту /зачин-основна частина-кінцівка/, складання плану тексту твору у формі розповідних речень. Переказ твору за складеним планом. Уміння використовувати лексику твору під час переказу.

Остап Вишня /4 год./. Розповідь про творчість відомого гумориста 0.Вишні. "Весна", "Заєць". Для позакласного читання: "Фазани".

Формування найпростіших прийомів регулювання сили голосу в залежності від змісту і жанрової специфіки твору. Формування умінь читати гумористичні твори. Мова і вчинок героя. Ілюстрація характеру героя прикладами з тексту. Уміння визначати зв’язок назви твору з його змістом, основною думкою. Уміння на основі плану, заголовку, ілюстрацій, частин тексту прогнозувати орієнтовний зміст тексту, Переказ твору за аналогією. Уміння зв’язно висловлюватися для передачі своїх вражень від прочитаного.

Євген Гуцало /3 год./. Про творчість письменника Є.Гуцала. "Лось". Для позакласного читання: "Олень Август".

Розвиток смислової здогадки /антиципації/. Мова і вчинки героя. Ілюстрація характеру героя прикладами з тексту. Роль пейзажу у художньому творі /без вживання термінології/. Переказ твору з використанням влучних висловів, слів зі змісту твору. Уміння зв'язно висловлюватися під час передачі своїх вражень від прочитаного. Придумування кінцівки до невеликого твору.

Ліна Костенко /5 год./. Про творчу діяльність відомої поетеси Л.В.Костенко. "Тут обелісків ціла рота", "Перекинуті шпаківні", "Ще назва є, а річки вже немає", уривки з роману у віршах "Маруся Чурай".

Уміння виразно декламувати вірші. Уміння дотримуватися під час читання логічних пауз і наголосів. Уміння визначати назву твору за його змістом. Розвиток почуття радості, задоволення від прочитаного.

Узагальнюючі уроки /2 год./.

Робота з позакласного читання. Уміння вибрати потрібну книжку, замовити її у бібліотеці. Уміння оформити бланк-замовлення. Читання художніх творів, молодіжної періодики. Уміння орієнтуватися у каталозі бібліотеки. Уміння за анотацією, назвою твору, титульною сторінкою, ілюстраціями визначати приблизний зміст твору.

Робота із зошитом для позакласного читання:

І відділення: визначення теми твору, вияв оцінного ставлення до героїв твору, їх вчинків;

ІІ відділення: визначення теми твору, вияв позитивних і негативних героїв твору.

На кінець року учні повинні:

І відділення:

знати: назви творів, їх авторів; зміст прочитаних творів; твори класиків української літератури: Т.Шевченка, М.Коцюбинського, О.Гончара; напам'ять 5-6 віршів;

уміти: правильно, свідомо, швидко, виразно читати вголос з дотриманням логічних пауз та наголосів; свідомо і швидко читати мовчки; визначати тему і основну думку твору; визначати послідовність подій у творі /розгортання змісту, часові зв'язки/; орієнтуватися у структурі тексту твору, складати простий план твору; переказувати близько до тексту і вибірково з використанням вдалих висловів, вжитих у тексті твору; передавати свої враження від прочитаного; складати невеличкі усні тексти розповідного і описового характеру про героя твору, його вчинки, зображену у творі подію, опис природи.

ІІ відділення:

знати: прізвища класиків української літератури, твори яких вивчали протягом року, назви їх творів; напам'ять 4-5 віршів;

уміти: правильно, свідомо читати вголос літературні твори; свідомо читати мовчки; вибірково переказувати прочитане з використанням лексики твору; визначати тему твору, знаходити в тексті слова, вирази, речення, що характеризують героя, його вчинки; з допомогою учителя складати невеличкі усні тексти описового і розповідного характеру про героя твору, його вчинки, описану у творі подію.


9 клас

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Програми З української мови і читання Для допоміжної школи

Кравець Ніна Павлівна...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: І - ІІ відділення

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Пояснювальна записка
Одним з основних предметів, що вивчається у допоміжній школі, є українська мова. Українська мова - це державна мова України, основний засіб спілкування її народу. Як навчальний предмет, вона викону

ПРОГРАМИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
Підготовчий клас Підготовка до оволодіння письмом І - ІІ відділення /135 год.; 4 год. на тиждень/ І чверть /32 год./ І. Збагачення сенсорн

ІІ відділення
/165 годин, 5 годин на тиждень/ ДОБУКВАРНИЙ ПЕРІОД З0 годин   Значення уміння писати для життя учнів і дорослих. 1. Знайомство учнів з учителем, кл

І семестр
/64 години, 4 години на тиждень/ БУКВАРНИЙ ПЕРІОД Повторення /4 год./ Звуки і букви. Розрізнення голосних і приголосних звуків і букв, голосних і йотованих. Складання і з

І відділення
/134 годин, 4 години на тиждень/ ДОБУКВАРНИЙ ПЕРІОД 16 годин І. Знайомство учнів з учителем, вихователями, класом, один з одним, з учнями інших класів. Знайомство зі школ

БУКВАРНИЙ ПЕРІОД
102 години КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК Послідовне вивчення звуків і букв. Практичне ознайомлення з голосними і приголосними звуками і буквами. Оволодіння осн

ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД 15 год.
Читання текстів з букваря, дитячої літератури, дитячої періодики. Формування умінь відрізняти назву тексту від його змісту. Уміння знаходити перший абзац у змісті тексту. Формування умінь чітко, пл

ДОБУКВАРНИЙ ПЕРІОД
(22 години) 1. Знайомство учнів з класом, учителем, вихователями, один з одним. Розповіді учителя на теми: "Ім'я, по-батькові учителя", "Імена і прізвища учнів класу",

БУКВАРНИЙ ПЕРІОД
(110 годин) КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК Послідовне вивчення звуків і букв. Оволодіння основними складовими структурами. Звуки і букви української абетки. Скл

IІ семестр
(85 годин, 5 годин на тиждень) УСІМ НАМ ЛЮБА ЗИМОНЬКА-ЗИМА (28 год.) Вірші, оповідання, казки, загадки, приказки, швидкомовки про зиму. Зимові звичаї та обряди українців.

І - ІІ відділення
/134 години, 4 години на тиждень/ КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК ОСІНЬ ПРИЙШЛА - ДО ШКОЛИ ПОРА! /14 год./ Твори про відповідальне ставлення до

І - ІІ відділення
/102 години, 3 години на тиждень/ КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК У СВІТЛУ ВЕРЕСНЕВУ РАНЬ МИ ПОСПІШАЄМО ДО ШКОЛИ НАБРАТИСЬ МУДРОСТІ І ЗНАНЬ /16 год./

І - ІІ відділення
/68 годин, 2 години на тиждень/ КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК Вступ /І год./ Література в системі інших мистецтв. Художня й наукова література.

І - ІІ відділення
/36 годин, І година на тиждень/ КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК Вступ /І год./. Українська література як художнє відображення життя народу з давнього ча

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги