І відділення

/134 годин, 4 години на тиждень/

ДОБУКВАРНИЙ ПЕРІОД

16 годин

І. Знайомство учнів з учителем, вихователями, класом, один з одним, з учнями інших класів. Знайомство зі школою: "Школа - наша друга домівка". Знайомство з режимом дня у школі.

2. Формування умінь навчальної діяльності.

Уміння правильно сідати за парту, сидіти за партою, правильно вставати з-за парти на уроці та під час перерви. Правила поведінки у класі. Формування умінь слухати вказівки, пояснення учителя: сидіти тихо, не порушувати дисципліну, підносити руку при потребі щось сказати, попросити дозволу.

Культура мовлення. Формування умінь мовленнєвого етикету. Уміння слухати, розуміти співрозмовника. Розвиток діалогічного мовлення:

уміння вступати в контакт з учителем, однокласниками: попросити щось, про щось запитати, вибачитися, привітатися, попрощатися, запитати дозволу.

Формування умінь самостійної навчальної діяльності /протягом року/: уміння організовувати своє робоче місце, правильно підбирати посібники і матеріали для роботи, уміння аналізувати зразок праці, виконувати роботу за зразком, складати план роботи, виконувати роботу за планом.

3. Розвиток сенсорної сфери.

Розвиток слухового сприймання, мовного слуху;

Удосконалення вимови голосних і приголосних звуків; тренування у вимові звуків р,л,л´,ц,ц´,ш,ч,щ. Правильна вимова у повільному і прискореному темпі швидкомовок зі звуками р,ш,с,г,л, вимову яких необхідно засвоїти. Виділення звуків і звукосполучень із навколишньої дійсності під час ігор, екскурсій. Повторення слідом за учителем складів, слів, речень. Розпізнавання у мовному потоці /після двох-трьох прослуховувань/ звуків, складів, слів; виділення тих, які є "зайвими" /відповідають певним ознакам, наприклад, починаються певним звуком/. Розрізнення слів, що різняться одним звуком /кішка - кіска, ріжки-ніжки/.

Поділ простих за структурою слів на склади; виділення зі слів голосних а,о,у /о-са, у-ра, ма-ма/, Звукобуквений аналіз складу, слова. Звукобуквений склад слів, складовий склад слів. Впізнавання у словах заданих голосних звуків.

Розрізнення слова - речення /практично/. Визначення кількості слів у реченні /практично/.

Розвиток зорового сприймання:

Розрізнення предметів за формою, розміром, кольором: білий, чорний, синій, червоний, жовтий, зелений. Уміння розпізнавати основні кольори.

Формування умінь показувати і називати предмети і їх зображення у певній послідовності /зліва направо, справа наліво, знизу вверх, у горизонтальному положенні/.

Складання за зразком найпростіших комбінацій і фігур з паперових смужок, деталей конструктора /лава, драбинка, ялинка і т.д./.

Розвиток усного мовлення.

Практичне ознайомлення з реченням. Встановлення меж речення. Поділ речення на слова. Визначення кількості слів у реченні. Графічна модель речення із двох слів. Складання речень із одного-трьох слів за опорними словами, предметними і сюжетними малюнками, за даною графічною моделлю.

Повторення слідом за учителем і вивчення напам'ять коротких нескладних віршиків, загадок, швидкомовок; формування умінь переказувати за ілюстраціями і запитаннями учителя нескладні невеличкі казочки.

Вивчення рівня загального розвитку учнів, їх готовності до шкільного навчання, зокрема до оволодіння читанням; уточнення діагнозу психолого-педагогічної комісії /протягом добукварного періоду/.