рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

БУКВАРНИЙ ПЕРІОД

БУКВАРНИЙ ПЕРІОД - раздел Философия, Програми З української мови і читання Для допоміжної школи (110 Годин) Коло Читання Та Формування Знань, Умінь І Навичок ...

(110 годин)

КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК

Послідовне вивчення звуків і букв. Оволодіння основними складовими структурами. Звуки і букви української абетки. Склади, слова, речення, букварні тексти.

Перший етап /14 год./

Звуки і букви І етапу: а,у,м,о,с,х. Читання складів, двоскладових слів.

Формування умінь правильно і чітко вимовляти вивченні звуки, розрізняти їх у словах (уміння визначати наявність даного звуку у певному слові). Уміння розрізняти звук-букву. Уміння чітко вимовляти звуки, читати з ними склади, чітко промовляючи звуки. Звукобуквений аналіз складів по буквах, слів по буквах і складах. Складання з розрізної азбуки складів. Читання складів з таблиці. Утворення і читання прямих відкритих складів. Формування умінь розглядати малюнок, ілюстрацію до тексту. Уміння слухати те, що говорить учитель /акустичне сприймання звукового потоку/. Формування умінь користуватися розрізною азбукою.

Культура мовлення. Уміння правильно звертатися до учителя. Уміння чітко вимовляти вивчені звуки, слова з ними.

Другий етап /22 год./

Звуки і букви ІІ етапу: й,ш,р,п,н,л,к. Прямі відкриті склади з двох звуків. Слова-речення. Речення.

Формування умінь співвідносити звуки з відповідними буквами, зливати звуки у склади під час читання. Уміння розрізняти голосні і приголосні звуки і букви. Уміння розрізняти звук-букву, букву-склад-слово. Аналіз слів по буквах і складах; складання з розрізної азбуки складів, слів з вивченими буквами. Читання складів з таблиці. Утворення й читання трибуквених закритих складів (лис). Складання і читання речень з двох слів (Оса мала). Графічна модель складу, слова, речення. Уміння читати склади, слова, речення протяжно і відразу.

Культура мовлення. Уміння правильно вимовляти слова з вивченими звуками.

Третій етап /44 год./

Звуки і букви ІІІ етапу: е,т,б,д,і,г,ґ,в,ж,з,й,ь; буквосполучення йо, ьо, їх звукове значення. Читання складів, слів, речень, текстів.

Формування умінь виділяти перший звук у слові, останній. Уміння розрізняти слово-речення. Уміння чітко вимовляти звуки, читати з ними склади, слова, чітко промовляючи звуки. Складання з розрізної азбуки складів, слів. Читання складів з таблиці. Утворення й читання трибуквених закритих складів. Графічна модель складу, слова, речення. Читання по складах слів, речень з одного-двох слів. Складання і читання трискладових слів (склади відкриті: хо-ди-ла, пи-са-ла, бе-ре-за).

Культура мовлення. Уміння правильно вимовляти слова з вивченими звуками. Дотримання норм українського мовленнєвого етикету.

Четвертий етап (30 год.)

Звуки і букви ІV етапу: я,ю,є,ї,ч,ц,щ,ф. Прямі відкриті склади. Обернені склади. Відкриті і закриті склади з двох-трьох звуків. Речення. Букварні тексти.

Уміння зливати звуки у склади під час читання. Формування умінь складового та плавного складового способів читання. Складання з розрізної азбуки складів, слів. Читання складів з таблиці. Графічна модель речення. Чітке читання по складах коротких букварних текстів. Складання й читання трискладових слів. Практичне пояснення про кого? або про що? прочитали у класі.

Культура мовлення. Уміння назвати що зображено на ілюстрації, на малюнку.

Позакласне читання. Читання учителем невеличких творів з дитячої періодики. Читання учнями вголос хором підписів під предметними і сюжетними малюнками.

Аудіювання і говоріння (протягом року).

Аудіювання (слухання-розуміння усного мовлення). Уміння сприймати на слух те, про що говорить учитель: декілька звуків, складів, слів. Уміння сприймати склади і слова, що починаються, закінчуються певним звуком. Виділення “зайвого” звуку у слові. Уміння сприймати на слух і розуміти після кількох прослуховувань зміст простого за складністю тексту: розповідь учителя, казка. Уміння зрозуміти прослухану інструкцію, що стосується самостійної діяльності: візьми, поклади, зачитай, склади з розрізної азбуки, дивись і скажи, що бачиш. Уміння відповідати на запитання учителя.

Говоріння. Формування умінь повторити за учителем зразок запропонованого слова, речення, загадки, лічилки, швидкомовки, віршика. Уміння дотримуватися наголосу у словах.

Узагальнюючий урок (1 год.)

На кінець року учні повинні:

знати: вивчені звуки і букви, один вивчений з голосу учителя вірш, швидкомовку, загадку; склади складаються з голосних і приголосних; слова складаються із складів; слова ввічливості;

уміти: розрізняти на слух звуки; розрізняти букви, звуки і букви; читати по складах слова, речення; слухати усне висловлювання, орієнтуватися у його змісті; вимовляти, наслідуючи учителя, звуки, слова, речення; ділити слово на склади; аналізувати склади і слова за звуковим і буквеним складом; визначати місце звука у складі, слові (на початку, в кінці); складати склади і слова з букв розрізної азбуки.


2 КЛАС

І відділення

(165 годин, 5 годин на тиждень)

КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК.

ЛЮБЕ ЛІТЕЧКО, ДО ПОБАЧЕННЯ!

(8 год.)

Літературні твори для дітей, доступні засвоєнню учнями 2 класу І відділення. Казки, вірші, розповіді про літо, ігри та розваги дітей, їхню працю влітку. Твори про поведінку у громадських місцях, про збереження й охорону здоров'я. Прислів'я, загадки, швидкомовки. 24 серпня - День незалежності України.

(К.Ушинський, М.Підгірянка, О.Буцень, В.Сухомлинський та ін.).

Уміння свідомо, правильно, плавно читати по складах з цілісним прочитуванням окремих слів тексту у доступному для кожного учня темпі. Уміння повторити слідом за учителем зразок вимови слова, речення. Дотримання розділових знаків під час читання (крапка, кома). Формування умінь визначати автора твору. Уміння орієнтуватися у структурі твору: заголовок твору, текст твору. Формування умінь прослухати запитання, що стосується змісту тексту і правильно відповісти на нього. Уміння повторити зразок зв'язного висловлювання, пропонованого вчителем.

 

ТАКА МИЛА І ЩЕДРА ОСІНЬ. (17 год.)

Оповідання, вірші, казки, загадки про школу, осінь, відповідальне ставлення учнів до навчання. Сезонні зміни в природі восени. Осінньо-польові роботи дорослих і дітей. Підготовка тварин до зимівлі, відліт птахів у вирій: турбота про рослинний і тваринний світ. Підготовка поля і саду до наступного урожаю. Прислів'я, приказки, загадки, швидкомовки.

(Г.Бойко, Р.Завадович, А.Дігтяр, Д.Павличко, Ю.Старостеико, О.Зима та ін.).

Формування умінь уважно слухати те, що говорить або читає учитель, розуміти його фактичний зміст. Уміння читати плавно складами з цілісним прочитуванням окремих слів. Уміння правильно називати героїв (персонажів) твору, про кого? або про що? йдеться у творі. Уміння розрізняти твори різних жанрів (без тлумачення значення термінів): вірш, оповідання, казка, швидкомовка, загадка. Графічна форма вірша. Читання віршів по складах, речитативом, з наголосом на кожному слові. Читання у різному темпі швидкомовок. Уміння колективно придумувати кінець до опрацьованого у класі тексту. Уміння відповідати на запитання про що читали? що прослухали? Уміння прослухати запитання і правильно на нього відповісти. Використання відповідної лексики твору під час відповідей на запитання.

ДРУЖБОЮ МИ ЗДРУЖЕНІ. (18 год.)

Твори про дружбу і товаришування, про допомогу у скрутну хвилину. Вірші, казки, оповідання, швидкомовки про культуру поведінки, мовленнєвий етикет. Твори про стосунки між товаришами, між тваринами, птахами, що відображають ставлення один до одного.

(В.Сухомлинський, К.Ушинський, В.Семеняка. В. Татаренко. О.Єфіменко та ін.).

Формування умінь читати цілими словами. Читання у різному темпі швидкомовок. Дотримання розділових знаків під час читання (крапка, кома, знак оклику, знак питання). Уміння під час опрацювання тексту з учителем відповідати на запитання, запитувати. Уміння колективно придумувати початок або кінець до опрацьованого у класі тексту. Уміння використовувати відповідну лексику твору під час відповідей па запитання. Уміння знати і вживати відповідну оцінну лексику: добрий-злий, щедрий-скупий, сміливий-боягуз.

 

МОЯ КРАЇНА — УКРАЇНА. (20 год.)

Назва Батьківщини, символи України. Київ – столиця України. Вірші, казки, оповідання про минуле й сучасне нашої Батьківщини – України. Літературні твори про родину, працю й відпочинок сім'ї. Стосунки між дітьми і дорослими у родині, між самими дітьми. Звичаї українців (народний етикет) - пошана до старших і турбота про дітей.

(І.Гнатюк, О.Олесь, Д.Павличко, Є.Гуцало, І.Сенченко, М.Сингаївський, Д. Чередниченко, В.Сухомлинський та ін.).

Уміння свідомо, правильно, плавно читати цілими словами тексти у доступному для кожного учня темпі. Формування умінь під час опрацювання тексту з учителем відповідати на запитання, запитувати. Уміння прослухати запитання, що стосується змісту тексту і правильно на нього відповісти. Уміння розрізняти просторові та часові зв'язки між подіями у тексті твору: що було спочатку, що потім, чим закінчується твір. Уміння за ілюстрацією розповісти про те, що прослухали чи прочитали. Уміння описати прослухане чи прочитане (словесне малювання).

УСІМ НАМ ЛЮБА ЗИМОНЬКА-ЗИМА. (35 год.)

Вірші, оповідання, науково-пізнавальні тексти, загадки, приказки. швидкомовки про зиму. Зимові звичаї та обряди українців: засівальні пісні, колядки, щедрівки. Праця дорослих взимку. Турбота про майбутній урожай. Зимові ігри та розваги дітей. Турбота про тварин, зимуючих птахів. Казки про життя тварин і птахів взимку.

(Л.Костенко, В.Сухомлинеький, О.Воропай, В.Чухліб та ін.).

Формування умінь правильного читання (дотримання норм української орфоепії та наголошування). Уміння виразного читання (чітка вимова слів. дотримання інтонації та зміна її залежно від розділових знаків: крапка, кома, знак оклику, знак питання).

Уміння розрізняти просторові і часові зв'язки між подіями у тексті твору. Уміння конкретизувати об'єкти твору за допомогою прийменників і прислівників (біля, поруч, попереду, поряд, за, під, справа, зліва, над). Уміння виявляти оцінне ставлення до почутого чи прочитаного тексту: що подобається? чому? Уміння відповідати на евристично спрямовані запитання. Уміння описати прослухане чи прочитане (словесне малювання). Уміння колективно придумувати початок і кінець до опрацьованого у класі тексту. Складання невеличких творів-мініатюр за поданим початком та ілюстрацією. Уміння використовувати для відповідей на запитання ілюстрації до прочитаних творів, зокрема казок. Використання відповідної лексики твору під час відповідей на запитання.

КАЗКА І РОЗПОВІДАЄ, Й ДОБРОМУ НАВЧАЄ

(16 год.)

Українські народні й літературні казки про людей, тварин, птахів. Перемога добра над злом. Виховання охайності, чуйності, людяності, працелюбства; протидія злу, ледарству, лицемірству.

(Українські народні казки, В.Сухомлинський, І.Калинець, К.Ушинський та ін.).

Формування умінь пояснювати значення слів, вжитих у тексті в прямому й переносному значенні. Уміння визначати тему твору (без вживання термінології). Формування умінь виразного читання: дотримання логічних наголосів (після опрацювання з учителем), пауз. Виразне читання напам'ять вивчених віршів. Уміння за завданнями учителя знаходити в тексті твору відповідний абзац й переказати його зміст близько до тексту. Уміння конкретизувати об'єкти твору за допомогою прийменників і сполучників (біля, що, щоб, поряд, за, під, над, але). Уміння уявляти те, про що йдеться у тексті твору, який прослухали або читають. Уміння співпереживати разом з діючими особами в процесі роботи над текстом. Уміння усно описати прочитане (словесне малювання). Складання невеличких творів-мініатюр за сюжетними малюнками. Уміння вживати відповідну лексику під час відповідей на запитання: лисичка-сестричка, вовчик-братик, зайчик-побігайчик та ін. Вживання оцінної лексики: хитра, швидкий, сміливий. Уміння використовувати для відповідей на запитання ілюстрації до прочитаних творів, зокрема до казок. Уміння вибірково переказати (усно) прочитане за запитаннями учителя.

НАДІЙШЛА ВЕСНА ПРЕКРАСНА. (34 год.)

Твори різних жанрів про весняне пробудження природи, працю весною дорослих і дітей на полі, в саду, на городі. Твори про збереження і примноження тваринного і рослинного світу. Весняні ігри та розваги дітей. Звичаї українців, весняні свята. Твори малих фольклорних жанрів (заклички, лічилки, українські народні хороводи, веснянки, ігри, швидкомовки).

Вірші, оповідання про матір, жіночі професії, твори про Велику Вітчизняну війну. Твори Т.Шевченка, Л.Українки, І.Франка і про них.

(Т.Шевченко, Л.Українка, І.Франко, С.Васильченко, Л.Храплива, Т.Коломієць, В.Сланчук, О.Олесь, Є.Гуцало та ін.).

Формування умінь свідомо, плавно з цілісним прочитуванням слів читати тексти. Формування умінь виразного читання: вибирати потрібний темп читання, інтонацію і змінювати їх залежно від розділових знаків та змісту. Уміння використовувати під час роботи з текстом твору засвоєні із тексту слова. Уміння виявляти оцінне ставлення до почутого чи прочитаного тексту: що подобається? чому? Уміння правильно відповідати на евристично спрямовані запитання. Уміння уявляти те, про що йдеться у тексті твору, який прослухали або читають. Уміння співпереживати разом з діючими особами в процесі роботи над текстом. Уміння колективно придумувати кінець до опрацьованого у класі тексту. Уміння складати невеличкі твори-мініатюри за поданим початком та сюжетними малюнками. Уміння вибірково переказати (усно) прочитане за запитаннями учителя.

Уміння виконувати ілюстрації до прочитаних творів, зіставляти виконані ілюстрації з ілюстраціями, виконаними художниками.

ЛІТО, ЛІТЕЧКО ЗУСТРІЧАЙМО! (6 год.)

Вірші, оповідання, загадки, прислів'я про зміни в природі влітку, про літні канікули, відпочинок дітей та їхню посильну працю, про жнива. Літні народні свята.

(П.Тичина, Л.Українка, В.Чухліб, В.Сухомлинський та ін.).

Формування умінь правильного читання. Уміння виразного читання:

дотримання наголосів після опрацювання тексту з учителем. Виразне читання напам'ять вивчених віршів. Уміння знаходити в тексті твору відповідний абзац та переказати його зміст за запитаннями учителя. Використання під час роботи з текстом твору засвоєних з тексту слів. Пояснення значення окремих слів. Уміння виявляти оцінне ставлення до почутого чи прочитаного тексту: що подобається? чому? Уміння співпереживати разом з діючими особами у процесі роботи над текстом. Уміння переказати (усно) прочитане близько до тексту за запитаннями учителя.

Уміння виконувати ілюстрації до прочитаних творів, зіставляти виконані власні ілюстрації з ілюстраціями, виконаними художниками.

Узагальнюючий урок. (І год.)

СВІТЛО ОБ'ЯВЛЯЄТЬСЯ, ЯК ВІДКРИЄШ КНИЖКУ

(твори для позакласного читання)

Казки, оповідання про значення книжки в житті людини, працю дорослих і дітей в різні пори року, турботу про збереження зелених насаджень, чистоту водоймищ, про дружбу і товаришування. Літературні і народні казки. Лічилки, загадки, прислів'я, швидкомовки.

Робота із зошитом для позакласного читання: запис назви книжки, її автора.

На кінець року учні повинні:

знати: вивчені звуки і букви, автора твору, назви народних казок, які читали протягом року, 2-3 загадки, швидкомовки, 2-3 коротких вірша;

уміти: уважно слухати те, що говорить або читає учитель, розуміти його фактичний зміст, читати по складах і протяжно цілими словами, відповідати на запитання про що читали? що прослухали?; за завданнями учителя знаходити в тексті певний абзац, прослухати запитання, що стосується змісту тексту і правильно на нього відповісти; за ілюстраціями і запитаннями розповідати про те, що прослухали чи прочитали; розрізняти жанр твору без тлумачення значення термінів (вірш, оповідання, казка, загадка, швидкомовка); знати і вживати відповідну оцінну лексику у відповідних ситуаціях спілкування: щедрий-скупий, добрий-злий, сміливий-боягуз; виразно інтонувати кінець речення; дотримуватися пауз, обумовлених розділовими знаками в тексті; визначати послідовність подій у тексті твору (що було спочатку, що потім, чим закінчується твір).

 

2 КЛАС

II відділення

І семестр

(80 годин, 5 годин на тиждень)

КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК

БУКВАРНИЙ ПЕРІОД

Буквосполучення дз у словах. Буквосполучення дж у словах.

Подвоєння однакових приголосних у словах. Апостроф у словах.

Розрізнення на слух та під час читання голосних и-і, приголосних б-п, в-ф, д-т, ж-ш, з-с, г-к, ґ-г. Читання текстів з букваря.

ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД

Повторення і закріплення вивченого.

Звуки і букви І етапу: а, у, м, о, с, х.

Звуки і букви II етапу: и, ш, р, п, н, л, к.

Звуки і букви III етапу: е, т, б, д, і, г, ґ, в, ж, з, й, ь.

Звуки і букви IV етапу: я, ю, є, ї, ч, ц, щ, ф.

Букварні тексти, твори-мініатюри з дитячої періодики; В.Сухомлинський: "Казки школи під голубим небом".

Формування умінь читати плавно по складах з цілісним прочитуванням окремих слів, текстів з букваря. Практичне розрізнення слова - речення. Правильне читання слів з подвоєнням однакових приголосних. Уміння читати слова з апострофом. Уміння читати слова з буквосполученнями дз, дж. Уміння читати відкриті склади з двох-трьох звуків. Читання трибуквених закритих складів. Практичне ознайомлення зі значенням слів "текст", "заголовок". Уміння відрізняти заголовок (назву тексту) від змісту тексту (практично). Уміння будувати графічну модель слова, речення. Ознайомлення з різними формами тексту. Вірш – графічна форма тексту.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Програми З української мови і читання Для допоміжної школи

Кравець Ніна Павлівна...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: БУКВАРНИЙ ПЕРІОД

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Пояснювальна записка
Одним з основних предметів, що вивчається у допоміжній школі, є українська мова. Українська мова - це державна мова України, основний засіб спілкування її народу. Як навчальний предмет, вона викону

ПРОГРАМИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
Підготовчий клас Підготовка до оволодіння письмом І - ІІ відділення /135 год.; 4 год. на тиждень/ І чверть /32 год./ І. Збагачення сенсорн

ІІ відділення
/165 годин, 5 годин на тиждень/ ДОБУКВАРНИЙ ПЕРІОД З0 годин   Значення уміння писати для життя учнів і дорослих. 1. Знайомство учнів з учителем, кл

І семестр
/64 години, 4 години на тиждень/ БУКВАРНИЙ ПЕРІОД Повторення /4 год./ Звуки і букви. Розрізнення голосних і приголосних звуків і букв, голосних і йотованих. Складання і з

І відділення
/134 годин, 4 години на тиждень/ ДОБУКВАРНИЙ ПЕРІОД 16 годин І. Знайомство учнів з учителем, вихователями, класом, один з одним, з учнями інших класів. Знайомство зі школ

БУКВАРНИЙ ПЕРІОД
102 години КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК Послідовне вивчення звуків і букв. Практичне ознайомлення з голосними і приголосними звуками і буквами. Оволодіння осн

ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД 15 год.
Читання текстів з букваря, дитячої літератури, дитячої періодики. Формування умінь відрізняти назву тексту від його змісту. Уміння знаходити перший абзац у змісті тексту. Формування умінь чітко, пл

ДОБУКВАРНИЙ ПЕРІОД
(22 години) 1. Знайомство учнів з класом, учителем, вихователями, один з одним. Розповіді учителя на теми: "Ім'я, по-батькові учителя", "Імена і прізвища учнів класу",

IІ семестр
(85 годин, 5 годин на тиждень) УСІМ НАМ ЛЮБА ЗИМОНЬКА-ЗИМА (28 год.) Вірші, оповідання, казки, загадки, приказки, швидкомовки про зиму. Зимові звичаї та обряди українців.

І - ІІ відділення
/134 години, 4 години на тиждень/ КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК ОСІНЬ ПРИЙШЛА - ДО ШКОЛИ ПОРА! /14 год./ Твори про відповідальне ставлення до

І - ІІ відділення
/102 години, 3 години на тиждень/ КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК У СВІТЛУ ВЕРЕСНЕВУ РАНЬ МИ ПОСПІШАЄМО ДО ШКОЛИ НАБРАТИСЬ МУДРОСТІ І ЗНАНЬ /16 год./

І - ІІ відділення
/102 години, 3 години на тиждень/ КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК Вступ /І год./ Художнє відтворення життя засобами літератури.  

І - ІІ відділення
/68 годин, 2 години на тиждень/ КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК Вступ /І год./ Література в системі інших мистецтв. Художня й наукова література.

І - ІІ відділення
/36 годин, І година на тиждень/ КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК Вступ /І год./. Українська література як художнє відображення життя народу з давнього ча

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги