рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Туалету.

Туалету. - раздел Философия, Архітектура будівель і споруд   Функцію Прийому, Реєстрації, Бронювання Та Оформлення Докумен...

 

Функцію прийому, реєстрації, бронювання та оформлення документів клієнтів виконує реєстраційна стійка. Вона має розташовуватись таким чином, щоб, з одного боку, – привертати увагу відвідувачів від самого входу, з іншого – забезпечувати можливість персоналу, що працює за нею, контролювати входи-виходи з ліфтових холів та сходів для проживаючих.

За стійкою реєстрації мають працювати співробітники готелю, що займаються видачею ключів, оформленням та бронюванням місць, одержанням/видачею пошти та інформації. Там також має розташовуватись місце касира з касовим апаратом. Кількість робочих місць залежить від місткості готелю ( 2 робочих місця на перші 150 місць, + 1 додаткове місце на кожні слідуючі 100 місць, + 1 робоче місце для прийому/видачі пошти – на кожні 600 місць). На кожне таке робоче місце припадає 1,8 мп довжини реєстраційної стійки. Перед самою стійкою необхідно передбачити площі для черг клієнтів або прийому організованих груп ( для ділових, а також конференц- або конгрес-готелів – цей простір складає мінімум 6,1 м2).

Біля стійки розташовуються службові приміщення для чергового персоналу. В готелях високого класу комфортності ( ****, *****) передбачається також місце для готельного менеджера-асистента. Він розташовується або ж за загальною стійкою реєстрації, або для нього виділяється окремий письмовий стіл зі стільцями для 2-3 клієнтів. В останньому випадку, це місце може виступати окремою композиційною домінантою у рішенні холу.

Наступну важливу групу приміщень складає багажне відділення готелю. До його складу входять: стійка прийому, збереження та доставки багажу; приміщення для збереження багажних візків; у 4-5-зіркових готелях – приміщення для носильщиків. Стійка прийому багажу розташовується близько від реєстраційної (або ж разом), склад багажу та інші службові приміщення – за нею.

У готелях місткістю більше 300 місць категорій *** і вище необхідно, а в готелях меншого комфорту і місткості з організованим заїздом рекомендується передбачати багажні входи та вестибюлі. Рекомендується обладнувати їх засобами механізації, що забезпечують переміщення багажу від автомашини до ліфта або до будь-якої іншої проміжної точки.

Після реєстраційно-багажної функціональної зони найбільш значимою ( і найбільшою за площею) у складі вестибюлю є зона відпочинку, очікування та збору організованих груп. Вона розташовується у непрохідній зоні вестибюлю, відокремлено від основних потоків, може розміщатися в декількох місцях, створюючи затишні куточки, оснащені м’якими меблями. В деяких випадках зона відпочинку може групуватися навколо якогось композиційного центру – фонтану, зимового саду, декоративного елементу, тощо.

Поблизу вестибюльної групи розміщуються підприємства громадського харчування (бар нерідко розташовується прямо у вхідному вестибюлі), підприємства побутового та культурно-масового обслуговування (перукарні, салони краси, клуби здоров’я і т.і.), торгівельні магазини та кіоски, відділення зв’язку та банківські преставництва, гардероби та санвузли для відвідувачів; повинен забезпечуватися зручний зв’язок з іншими приміщеннями громадського призначення готелю.

Гардероб передбачається для обслуговування приблизно 10% від кількості проживаючих та їх гостей. Площа гардеробних для верхнього одягу – 0,08-0,1 м2 на одне місце, при зберіганні у гардеробі , крім верхнього одягу, сумок та портфелів, площу гардеробу збільшують на 0,04 м2 на одне місце. Глибина гардеробної за бар’єром не повинна перевищувати 6 м. Між бар’єром та вішалками слід передбачати прохід не менше 1 м.

Санвузли проектуються роздільними для жінок та чоловіків, з умивальниками, розташованими у шлюзах, з розрахунку на кожні 100 місць у готелі не менше: для жінок – два унітази, для чоловіків – один унітаз та один пісуар.

Мінімальні розміри кабін приймаються: 0,85х1,2 м (при відкриванні дверей назовні) та 0,85х1,5 м ( при відкриванні дверей всередину). Відстань (у вісях) між умивальниками – 0,65 м, між пісуарами – 0,7 м. Висота розділових екранів ( від підлоги) – 1,8 м, відстань від підлоги до екрану – 0,2 м. Ширина проходів: між рядами кабін – 1,5 м (к-кість кабін менше 6 шт.) та 2,0 м (к-кість кабін більше 6 шт); між рядами умивальників – 1,6 м; між рядами пісуарів - 1,5 м (к-кість пісуарів менше 6 шт.) та 2,0 м (к-кість пісуарів більше 6 шт); між стіною (перегородкою) та рядом кабін – 1,3 м; рядом умивальників – 1,1 м; мыж кабінами і пісуарами - 2,0 м.

У складі громадського туалету у готелях (незалежно від його місткості) необхідно передбачати не менше однієї універсальної кабіни доступної для будь-якої категорії громадян (в тому числі маломобільної групи населення (МГН)). Універсальна кабіна туалету загального користування повинна мати розміри в плані не менше: ширина – 1,65 м, глибина – 1,8 м. У кабіні, поруч з унітазом слід передбачати простір для розміщення крісла-коляски, а також гачки для одягу, милиць і іншого приладдя. Слід також передбачати можливість встановлення в разі потреби поручнів, штанг, поворотних та відкидних сидінь. (Див. Рис.1.2).

Рекомендовані площі приміщень ( по ДБН В.2.2-20:2008 ) прийомно-вестибюльної групи наводяться у Таб. 6.

Загальна площа готельного вестибюлю обчислюється приблизно з розрахунку 0,5 – 0,9 м2 на номер, однак показник цей може коливатися досить значною мірою в залежності від рівня комфортності та типологічних особливостей готелю.

Наведемо приклади деяких композиційних та стильових прийомів художньо-образного рішення готельних вестибюлів: вираження конструктивної структури готелю ( Наприклад, рішення її у вигляді атріуму. Останні бувають відкритими (Таб.5.1), перекритими над першим або другим поверхом (Таб.5.2), або ж з перекриттям у рівні останнього поверху (Таб.5.3)) ; включення до простору вестибюля панорамних ліфтів (Таб. 5.2), цікаві просторово-предметні рішення (Таб.5.4), використання характерних національних та етнічних особливостей (Таб.5.5 та 5.6.), тощо.

При розташуванні у вестибюльному холі кіосків, бару, кафе, банківських відділень та інших площ громадського призначення – вестибюль видається об’ємнішим, ніж є насправді. Площа його сприймається значно більшою, ніж сума приміщень та зон, що його складають.

Окремі компоненти, що складають простір вестибюля, повинні легко розрізнятися відвідувачами, перед проектувальником постяє завдання правильної організації шляхів та потоків.

Атріумні простори готелів слід проектувати згідно з вимогами ДБН В.2.2-9.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Архітектура будівель і споруд

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ... КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ... В З Ткаленко...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Туалету.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Таб. 2. Класифікація готельних споруд
процент номерів-“люкс”, які складаються з одного-двох житлових приміщень з зоною вітальні, а, в деяких випадках, також з зоною приготування та прийому їжі. Спеціалізовані гот

Таб.6. Рекомендовані площі приміщень приймально-вестибюльної групи приміщень ( по ДБН В.2.2-20:2008 ).
РЕКОМЕНДОВАНІ ПЛОЩІ ПРИМІЩЕНЬ ВЕСТИБЮЛЬНОЇ ГРУПИ Приміщення Місткість, місць Площа приміщень, м2, не менше, і залежно від кат

Таб. 7. Планувальні схеми рішення житлових поверхів готелів.
До складу приміщень житлового поверху готелів відносяться: житлові номери, номери-апартаменти, приміщення обслуговуючого персоналу, ліфти та сходи для клієнтів та для персоналу, площі під електрощи

Таб. 8. 1. Приклади типових стандартних готельних номерів
      Таб. 8.2. Приклади рішення 1-кімнатних «апартаментів» типу «студіо»   Таб. 8. 3. Приклади рішення 2-к

Таб. 11. Приклади рішення кутових «апартаментів» .
    На житлових поверхах готелів номери-„апартаменти” розташовуються, як правило, в торцевій частині поверху, оскільки кутове рішення номеру передбачає більшу свободу пр

Закінчення Таб. 13.
    ПРИМІЩЕННЯ ПОПОВЕРХОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ   Приміщення поповерхового обслуговування слід, як правило, блокувати, передбачаючи один блок на ЗО мі

ПРИМІЩЕННЯ ПОПОВЕРХОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ
Приміщення Площа, м2, не менше 1. Холи (вітальні) з розрахунку, не менше:

ПІДПРИЄМСТВА ХАРЧУВАННЯ У СКЛАДІ ГОТЕЛІВ
Мінімальна кількість місць у підприємствах харчування (у % до місткості готелю) Види підприємств харчування Категорія готелю

СКЛАД І ПЛОЩІ ГОСПОДАРСЬКО-ВИРОБНИЧИХ ПРИМІЩЕНЬ ГОТЕЛІВ
  Приміщення Площі приміщень, м2, не менше, для готелів місткістю, місць Примітки

Закінчення Таб. 17.
ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПЛАН   Робота над проектом починається з аналізу ситуаційного плану, вивчення оточуючої забудови та умов проектування і будівництва. Відстані між будівлями та спо

КІЛЬКІСТЬ МІСЦЬ НА АВТОСТОЯНКАХ ПРИ ГОТЕЛЯХ
Види готелів Кількість місць, %, від кількості номерів при готелях категорій: * ** *** ****

СТУПІНЬ ВОГНЕСТІЙКОСТІ БУДИНКІВ ГОТЕЛІВ
Ступінь вогнестійкості Гранична поверховістьі Максимальна площа протипожежного відсіку, м2 I 25

ВІДСТАНІ ПО ШЛЯХАХ ЕВАКУАЦІЇ
Ступінь вогнестійкості будинку Відстань, м, при щільності людського потоку під час евакуації D, люд/м2   D

Таб. 20. Відстані по шляхах евакуації (Вимоги ДБН В.2.2.-20:2008).
  Пасажирські ліфти належить передбачати із розрахунку в будинках готелів та мотелів вищих розрядів "А" та "Б" - заввишки 2 поверхи та більше; готелів, ту

КЛАСИФІКАЦІЯ СХОДІВ ТА СХОДОВИХ КЛІТИН
Типи Планувальні та конструктивні рішення сходи С1 внутрішні, що розміщуються в сходових клітках

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги